انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا من از منزل نمیتوانم به ایرماگ سر بزنم؟

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

چرا من از منزل نمیتوانم به ایرماگ سر بزنم؟

پستتوسط AmirArsalaan » 25 ژانویه 2011, 03:18

سلام دوستان
من توی خونه چه با پی سی و چه با مک نمیتونم ایرماگ رو باز کنم اما توی شرکت به راحتی می تونم ؟؟؟؟ :!: :?:
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

Re: چرا من از منزل نمیتونم به ایرماگ سر بزنم ؟؟

پستتوسط Pooria Azimi » 25 ژانویه 2011, 03:37

متأسفانه به نظر می‌رسه که کم‌کم ISP ـها دارن (سرخود) ایرماگ رو هم فیلتر می‌کنن... احتمالاً فیلترینگ سراسری هم خیلی دور از دسترس(!) نیست.

ISP شرکت و منزل شما چیه؟ اگر اشتباه نکنم، بعشی از کاربران که شاتل داشتند، با این مشکل مواجه بودن.

اگر دوستان دیگری هم مشکلی (به هر شکل) با ورود به ایرماگ دارن، لطفاً‌ در این تاپیک مطرح کنند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: چرا من از منزل نمیتوانم به ایرماگ سر بزنم؟

پستتوسط Ilia » 25 ژانویه 2011, 06:12

آیا ممکن است که با شرکت اینترنت منزلتان تماس بگیرید و علتش را از آنها بپرسید؟ شاید اشتباهی در کار باشد و درستش کنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 25 ژانویه 2011, 10:36

من هم همین مشکل رو دارم. با شاتل در منزل فیلتره اما با داتک در محل کار بازه.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط behnood » 25 ژانویه 2011, 10:40

دیگه ایرماگ چرا فیلتره
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط Amir_S » 25 ژانویه 2011, 10:55

من اون کسی بودم که تو اون تاپیک قبلی (قند شکن) این قضیه رو مطرح کردم؛
همون موقع با پشتیبانی تماس گرفتم و بهم یه ایمیل دادن و گفتن مشکل رو باید به این آدرس ایمیل بزنی، بعد از دو روز در جواب اون ایمیل یه ایمیل گرفتم که نوشته بود در حال بررسی است و "لطفا تا رفع مشکل صبور باشید"!
چند روز پیش هم که من سر کار بودم، با خونه تماس گرفته بودن و گفته بودن که دارن سعی می کنن که مشکل رو حل کنن...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط javadkh65 » 25 ژانویه 2011, 13:47

من با صبانت مشکلی برای دیدن ایرماگ ندارم

فکر نمیکنم ایرماگ قوانین ایران رو نقض کرده باشه اما در کل پلیس سایبری جدیدا تشکیل شده و آماده گیر دادن به هموطنان عزیز در جای‌جای سایبر است! باید مواظب بود...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط AmirArsalaan » 02 فوریه 2011, 02:48

نوشتار زیر پاسخی بود که شاتل به من داد ، راهنمایی ها را مو به مو انجام دادم اما فرقی نکرد :!:
دوستان نظری ، راهنمایی ، چیزی به ذهنتان می رسد بفرمایید
در ادامه مطلب را می آورم دوستانی که مشکل دارند امتحان کنند شاید جواب دهد

با سلام و عرض احترام
پیرو ایمیل ارسالی مبنی بر عدم باز شدن سایت به آدرس irmug.orgخدمتتان عرض نمایم که سایت مزبور با اکانت شاتل بدون هیچ گونه مشکلی و با سرعت مناسب باز شد و جهت اطمینان شما خاطر نشان سازم که با ورود به صفحه ی وب سایت موردنظر عناوین زیر وجود دارد:
Iranian Mac User Group :انجمنی برای کاربران ایرانی علاقه مند به مک
لطفا مراحل زیر را جهت باز نمودن وب سایت خود طی نمایید:
ابتدا کلید ویندوز –کلیدی که در قسمت پایین , سمت چپ صفحه کلید قرار دارد –را همزمان با حرف "R “ فشار داده , سپس در پنجره ی Run دستور Ncpa.cpl را تایپ نموده و سپس o.k نمایید تا وارد صفحه ی مربوط به Network connections شوید سپس در این قسمت گزینه ای با عنوان "Local Area Connection"-تنظیمات مربوط به کارت شبکه –که در ارتباط وایرلس گزینه ی Wireless Network Connection را انتخاب نموده (لازم به ذکر است ممکن است نام این گزینه به اسامی که شما به دلخواه انتخاب نموده اید تغییر یافته باشد) سپس برروی ان راست کلیک نموده و گزینه ی properties را انتخاب نموده و سپس با کلیک برروی تب General (و یا تب Network در ویندوز 7 و ویستا )و دابل کلیک برروی گزینه Internet protocol (Tcp/Ip) در ویندوز Xp و یا گزینه ی Internet protocol(tcp/ip v4) در ویندوز 7 یا vista و انتخاب گزینه ی addresses Use the following DNS server مقادیر DNS را به صورت زیر وارد نمایید و سپس ok بفرمایید تا تنظیمات اعمال شود.
Preferred DNS server :85.15.1.10
Alternate DNS server :85.15.1.12

مجددا برروی منوی start کلیک نمایید و سپس گزینه Run را انتخاب نموده(در ویندوز 7 و یا vista در قسمت search دستور CMD را تایپ بفرمایید ) در این بخش دستور :Cmdرا تایپ نموده و okبفرمایید تا وارد پنجره ی مشکی رنگ شوید سپس دستور روبرو را تایپ بفرمایید : ipconfig/flushdns تا با پیغام Successfully flushed the DNS Resolver Cache مواجه شوید .انگاه فایروال سیستم را off و سپس انتی ویروس را غیر فعال نمایید که جهت این امر و راهنمایی در ارتباط با این مورد برروی لینک روبرو http://www.shatel.ir/docs/04GL38.pdf کلیک نمایید. سپس سایت موردنظر را مجددا چک بفرمایید و در نهایت برروی سیستم دیگر هم بررسی نمایید و در صورت برطرف نشدن مشکل موارد شبکه داخلی خود را چک نمایید.و اگر سیستم شما درون شبکه می باشد لطفا تک سیستم ای را به مودم متصل نموده و مراحل بالا را جهت برطرف نمودن مشکل طی نمایید.از سمت شاتل در ارتباط با عدم باز شدن وب سایت شما مشکلی مشاهده نشده است همچنین شما می توانید با کلیک برروی لینک راهنمایی مربوط به عدم باز شدن سایتهای خاص را هم مطالعه نمایید.بدیهی است با توجه به عدم وجود مشکل از سمت شاتل با انجام راهکار های بالا مشکل شما قطعا برطرف خواهد شد.
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط navidpaya » 02 فوریه 2011, 07:51

سلام
ظاهرا شاتل فکر می‌کنه مشکل شما از DNS بوده و به این خاطر نمی‌تونین سایت رو باز کنین. به همین خاطر گفته که شما اول DNS Server خودتون رو بذارین DNS Server اونها و بعدش هم کش DNS خودتون رو پاک کنین و دوباره امتحان کنین. اگه خواستین واقعا ببینین مشکل از کجاست باید مراحل زیر رو طی کنین:
۱ - با دستور dig یا nslookup آدرس irmug رو در هر دو حالت (حالتی که می‌تونین ایرماگ رو باز کنین و حالتی که نمی‌تونین ایرماگ رو باز کنین) بگیرین و مقایسه کنین. این دو مقدار دقیقا باید یکی باشه و IP ی که به شما برمی‌گردونه نباید فرق کنه.
۲ - با دستور traceroute ببینین وقتی که شما میخواین irmug رو باز کنین مسیری که طی می‌کنین کامل میشه یا نه و اینکه حتما جایی توی loop نمیفته.
۳ - با یه چیزی مثل extension ی مثل Live HTTP Header توی Firefox نگاه کنین ببینین وقتی شما میخواین irmug رو باز کنین دقیقا چه اتفاقی بین browser شما و سروری که در سمت مقابله میفته.
تجربه شخصی میگه در حدود ۸۰ درصد مواقع مشکل از نوع routing ه که تقصیر ISP ه ولی نیروهای پشتیبانی از نظر سواد در حدی نیستن که این رو متوجه بشن. بهترین راه اینه که شواهدتون رو با ایمیل بفرستین بلکه بخش فنی نگاه کنه و مشکل رو حل کنه.
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط Amir_S » 02 فوریه 2011, 12:06

باز خوبه برای شما این جواب رو فرستادن، برای من فقط تلفنی زنگ زدن خونه و گفتن اینترنتتون مشکلی نداره (خودم خونه نبودم که همون موقع چک کنم)!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 03 فوریه 2011, 01:09

خدا رو شکر، بلاخره مشکل حل شد و تونستم از طریق شاتل هم سایت رو باز کنم... :-)
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 03 فوریه 2011, 10:39

شما کار خاصی کردید که حل شد؟ من که هنوز مشکل دارم با شاتل
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Amir_S » 03 فوریه 2011, 10:46

نه! همینطور اتفاقی آدرس سایت رو زدم و دیدم درست شده!!!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 03 فوریه 2011, 19:33

به‌نظر مشکل سراسریه و خیلی ربطی به شاتل و ... نداره. من هم با داتک مشکل دارم. پارس‌آنلاین هم همین‌جوریه... بقیه هم همین‌جور (با شدت و ضعف). خبرگزاری‌ها هم خیلی ازش نوشته‌ن توی این هفتهٔ اخیر.

من خودم هر کاری که امکان انجامش بود (از پاک‌کردن DNS Cache تا تغییر DNS ـها تا ... ) رو انجام داده‌م، و هیچ تأثیری در حل مشکلم نداشته.

اما اگر هم خواستید امتحان کنید، دستوری که DNS Cache رو پاک می‌کنه (در اسنولپرد) اینه:

dscacheutil -flushcache

باید این دستور رو در Terminal وارد کنید.

-----

در همین مورد (خبرها رو نقل‌قول می‌کنم، چون احتمالاً سایتش براتون بالا نمی‌آد!!!):

http://www.tabnak.ir/fa/news/145183

[نمایش]
بیش از ۱۵ روز است که شبکه اینترنت کشور علاوه بر مشکلات کندی قبل دچار مشکلات جدیدی شده است که باعث افت کیفیت و نارضایتی مصرف کنندگان اینترنت گردیده است.
به گزارش خبرنگار «تابناک» اجتماعی، برخی از این اشکالات فنی و تخصصی عبارتند از:
۱. عدم امکان دسترسی به برخی از سایتهای ایرانی یا خارجی هاست شده در خارج یا داخل که بصورت زمانی و منطقه ای متغییر است. مثلا دسترسی به یک سایت از بعضی از رنج IP ها و یا حتی شهرها در بازه های زمانی مختلف بطور کامل مسدود می گردد.
۲. اختلال عملکرد در نرم افزارهای تحت وب : ارسال (submit) یک فرم در بخشی از یک نرم افزار دچار وقفه طولانی می شود و در حالت انتظار باقی می ماند اما با استفاده از پورت SSL و رمز نگاری مسیر ارتباطی تا سرور که قابل مداخله در مسیر تبادل اطلاعات نیست یا تغییر ISP در همان محل بر روی همان نرم افزار مشکل برطرف می گردد و فرم سریعا ارسال می گردد.
۳. قطع شدن مسیر ارتباطی بین دو IP در داخل کشور که از پروتکل های امن و رمزنگاری شده برای ایجاد شبکه خصوصی مجازی داخلی استفاده می کنند.
۴. تغییر کلیدهای رمزنگاری شده SSL که بصورت منطقه‌ای و زمانی انجام می‌گردد و این امر امنیت تبادل اطلاعات و تجارت الکترونیکی را بشدت دچار ریسک نموده است.
۵. وجود اختلال Packet loss و یا کاهش پهنای باند از بعضی از نقاط در حین استفاده از برخی از سایت ها
تامین امنیت شبکه تبادل اطلاعات در فضای مجازی مطابق با قوانین و حفظ حقوق مردم ضرورتی غیر قابل انکار است ولیکن عدم اجرای اصولی و فنی این امر باعث اختلالات فراوان در شبکه اینترنت کشور گردیده است که ادامه این امر باعث افت کیفیت اینترنت و افزایش شایعات پیرامون موضوع فیلترینگ غیر مستقیم و رساندن به نقطه خرابی خواهد بود.

http://alef.ir/1388/index.php?option=co ... d=99999999

[نمایش]
گروهي از كاربران اينترنت در تهران از عصر روز گذشته با كندي سرعت اينترنت و قطعي برخي سايت‌هاي پركاربرد مواجه شدند.

به گزارش ايسنا، سرعت اينترنت از عصر روز گذشته كند شده و استفاده از سايت‌هايي مثل گوگل، ياهو، جي‌ميل و ياهوميل ممكن نبوده و يا به سختي امكان‌پذير است و به گفته كاربران پس از بالا آمدن سايت به دليل كندي نمي‌توان از آن‌ها استفاده كرد.

به گزارش ايسنا هنوز علت اين موضوع مشخص نيست و پي‌گيري خبرنگار ايسنا تا زمان ارسال اين خبر به نتيجه‌اي معلوم نرسيده است و به محض دريافت علت اين موضوع، اطلاع‌رساني خواهد شد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 03 فوریه 2011, 21:27

برای من هم دوباره قطع شد :-(
البته تو محل کارم مشکلی ندارم، ولی خونه هی شل کن سفت کن در میاره...
من همون اول چند تا سرور DNS معتبر رو هم امتحان کردم، ولی تاثیری نداشت!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2