انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا به ایرماگ می‌پیوندید؟

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

پاسخ: Re: چرا به ایرماگ می‌پیوندید

پستتوسط moshtaba_g » 02 دسامبر 2008, 20:52

بحث جالبیه
من رو یاد یک سال و نیم پیش انداخت۱۷ تیر ۸۶ که عضو ایرماگ شدم.
اون موقع من یک macbook pro از امریکا خریداری کرده بودم که وارد دنیای مک بشم همون موقع هم تو سرچ برای شناخت بیشتر مک و دنیای اون به ایرماگ رسیدم و واقعا برام جالب بود و حتی غیر واقعی که کاربران مک ایرانی آنقدر زیادن که یک انجمن راه انداختن.
حالا بگذریم از اینکه macbookمن ۶ ماه بعد به دستم رسید یک بار رفت کانادا بد دوباره برگشت امریکا. اما واقعاً همین مقدار که توی مک میتونم کار خودم را راه بندازم و به قول معروف گلیمم رو از آب در بیارم مدیون همه بچه های ایرماگ هستم بلاخص مدیران محترم.
من تو ایرمگه حس کردم خوب الان جایی هستم که هر مشکلی که با مک داشته باشم می تونم بپرسم و خیلی راحت با افرادی که هم زبون و هم وطن من هستن ارتباط پیدا کنم.
در نهایت میتونم بگم دلیل ایرماگی شدن من بیشتر از همه ایرانی بود ما بود.
Macbook Pro3,1 (2.4 GHz) Ram 3GB-OSX10.6.6-DSL
apster/\/
نماد کاربر
moshtaba_g

پست‌ها : 31

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 دسامبر 2008, 22:08

خیلی ممنون از هردوی شما.
Ahmad نوشته است:[نمایش]
کاش می‌توانستی که سئوالات مورد نظر خودت را به صورت انکت تهیه کرده که ما نیز بتوانیم به آنها جواب بدهیم

احمد جان عمدا سوال رو باز مطرح کردم تا خودم از نتایج بتونم گزینه بسازم و با استفاده از گزینه‌های تحقیقات قبلی به نوعی رسیدن به نتیجه‌ی تحقیقات قبلی رو تحمیل نکرده باشم. ضمنا ذکر خاطرات حتی اگر مستقیما به درد این تحقیق نخوره بی فایده هم نیست.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 06 دسامبر 2008, 19:03

علی جان اگر برای جواب به سوالت دیر نشده، من داشتم گوگل رو میگشتم که رسیدم به ایرماگ.

بعد از یک ساعتی گشتن در ایرماگ عضو شدم. من که مک رو دوست داشتم و جایی رو پیدا کرده بودم که اعضا آن بدون چشمداشت به هم کمک میکنند و مخصوصا به فارسی، چطور میشد که عضو نشم؟ بخصوص که جواب خیلی از مشکلات و سؤالاتی که من داشتم مثل مشکلات فارسی نوشتن روی مک رو اون زمان فقط اینجا میشد پیدا کرد. بعد هم بتدریج دیدم که خودم هم میتونم کمی مفید باشم.

در ضمن ایرماگ جاییست که ما فارسی زبانانی که یک علاقه مشترک رو داریم دور هم جمع کرده. برای ما ایرانی‌های خارج از ایران نوعی ارتباط با همزبانانمونه.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 06 دسامبر 2008, 19:20

من هم دقیقا مثل ایلیا بودم, یعنی در حال گشت در گوگل بودم که ببینم اپل به کجا رسیده و اصلا چطوریه و ... که با ایرماگ آشناشدم و مک خریدم و موقع آمدن ایران آنرا فروختم و اینجا یک دل خریدم! بعد از چند روز دیدم که محل کارم یک مک در اختیارم گذاشت و دوباره مکی شدم. در نتیجه هرکو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش. ;-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Tajik » 07 دسامبر 2008, 11:31

مهاجرت از ویندوز به مکینتاش و مشکلات حاصل، عامل اصلی بوده است. اما یکی از ریز لذت هایی که از بودن در این جمع دوستانه می برم ... رعایت قانون کپی در این انجمن است. در ایران زندگی کردن و رعایت کردن کپی رایت (مخصوصا برای نرم افزارهای غیر ایرانی) بسیار کار سختی ست. از طرف دیگر استفاده ی درست از زبان فارسی یکی از انگیزه های دیگر برای ادامه ی عضویت ام است.
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 دسامبر 2008, 01:23

نه دیر نشده و خیلی ممنون از هر ۳ نفر شما. من محدوده‌ی زمانی تعیین نکردم که تا آخرین روزهای تحویل تحقیق نظرات بیشتری رو داشته باشیم و نتایج دقیقتر بشه.(البته معرفی اولیه‌ی تحقیق ۳ شنبه‌ی گذشته با ۱۰ نظر اول به عنوان نتایج اولیه انجام شد)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: چرا به ایرماگ می‌پیوندید؟

پستتوسط mehrdad.gr » 29 ژوئن 2010, 13:31

chon mac pirooze bazare os khahad bood
mehrdad.gr

پست‌ها : 15

پستتوسط mak86 » 29 ژوئن 2010, 14:14

سلام.
خوب من قبل از اینکه چیزی بخرم معمولا در موردش زیاد تحقیق می کنم و در این مورد هم در ابتدا با فوروم بلک مایس و بعد هم اینجا آشنا شدم. که هم در تحقیق قبل خرید و هم بعد از اون خیلی بدردم خورد.
ولی دلیل دیگه ای که شاید درست باشه اینه که وقتی در اقلیت قرار می گیریم سعی می کنیم با افرادی که شرایط مشابه مارو دارن ارتباط برقرار کنیم
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط mehdi304 » 04 سپتامبر 2011, 15:59

من از مدتها پیش با مک آشنا بودم به واسطه رفت و آمد به دفتر یکی از دوستان . تا اینکه این رفت وآمدها منجر به اعتیاد شدن :-D وباعث شد که سیستم های محل کارم را با مک جایگزین کردم . الان هم به هیچوجه نمیتونم به دوران قبل و سر و کله زدن با ویندوز برگردم .
ومشکلات فونت فارسی و.... باعث شد به ایرماگ بیام . عضو شم و اگه اغراق نکنم تقریبا هرروز برای یاد گرفتن سری به ایرماگ می زنم.
لازم میدونم از همه دوستانی که برای انجمن زحمت میکشند تشکر کنم .
پاینده باشید.
mehdi304

پست‌ها : 16

پاسخ: چرا به ایرماگ می‌پیوندید؟

پستتوسط archiuter » 24 مه 2013, 15:49

این اولین پست من هستش
چرا ؟
۲ تا دلیل داشت برای من : اولی چون قدیمیترین فروم مک تو ایران
دومیش هم برای یادگیری و مطرح کردن سوالات و مشکلات مکی :دی
 MacBook Pro Retina, 13-inch(Early 2013), 3GHz i7 - 8Gb, Mac OS X 10.8.3
نماد کاربر
archiuter