انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ویندوز روی مک بوک

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

ویندوز روی مک بوک

پستتوسط Black » 19 اکتبر 2008, 19:36

سلام
من تو مک با boot camp یه پارتیشن برا ویندوز ساختم و یه مقدار free گذاشتم وبعد تو ویندوز باهاش logical ساختم اما ویندوز بعد از restart دیگه بالا نمیاد ومیگه که hal.dll رو گم کرده
لطفا بگید چیکار کنم که بتونم بیشتر از یه پارتیشن تو ویندوز داشته باشم البته می mac os سر جاش باشه.
Black

پست‌ها : 5

Re: ویندوز روی مک بوک

پستتوسط GK » 19 اکتبر 2008, 22:51

Black نوشته است:[نمایش]
سلام
من تو مک با boot camp یه پارتیشن برا ویندوز ساختم و یه مقدار free گذاشتم وبعد تو ویندوز باهاش logical ساختم اما ویندوز بعد از restart دیگه بالا نمیاد ومیگه که hal.dll رو گم کرده
لطفا بگید چیکار کنم که بتونم بیشتر از یه پارتیشن تو ویندوز داشته باشم البته می mac os سر جاش باشه.

سلام ، و خوش آمدید !
hal.dll برای ویندوز حیاتی ست> یا باید دستی آن را اضافه کرد به system 32 یا باید ویندوز را از نو زد
با بوت کمپ بیشتر از یک پارتیشین نمی شود ساخت؛ درواقع پارتیشین سازی بوت کمپ با پارتیشین سازی ویندوز بسیار متفاوت است. اگر واقعا و ۱۰۰ در ۱۰۰ می خواهید بیشتر یک پارتیشین در ویندوز داشته باشی ، باید ویندوز را بدون بوتکمپ بزنید :
اگر جواب سوالم آری ست و راه آن را نمی دانید، بگویید تا توضیح بدهم؛

از شما و تمام دوستان جدید عزیز خواهشمندیم محل سکونت و سیستم اینترنت و کامپیوتر (کامپیوترها) و سیستم عامل آن ها را در قسمت پروفایل و محل امضا درج کنند. کلی سریع خواهد بود کارمان
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: Re: ویندوز روی مک بوک

پستتوسط Black » 20 اکتبر 2008, 13:48

<P>راستش رو بخواهید قضیه فایل hal.dll رو و قضیه startup و شماره گذاری درایو ها وprimery رو&nbsp;میدونم و به همین دلیل اومدم اول وینوز نصب کردم ویه مقدار تو ویندوز extended ساختم و بعد جندتا logical ویه قسمت هم unllocated گذاشتم وrestart کردم وبا سی دی مک بوت کردم اما قسمت&nbsp;unllocated رو نمیشناخت و دوباره تو ویندوز اون قسمت رو extended کردم ولی بازم نشناخت&nbsp;البته primery هم امتحان کردم ولی نشناخت و بعد ازش&nbsp;logical ساختم که میشناخت&nbsp;ولی باز پیغام erase میداد (حتی وقتی خودمم با macintosh extended هم erase میکردم باز پیغام میداد).<BR>حالا بعد از شروع نصب یک دقیقه میگذره error میده و میگه mac os x نمیتونه رو این درایو نصب بشه.<BR>لطف کنید راهنما یی هاتون رو کامل بنویسید چون من هیچی حالیم نیست ونمی دونم باید چیکار کنم.</P><P>در ضمن از راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنون...</P>
Black

پاسخ: Re: ویندوز روی مک بوک

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 14:00

لطف کنید مشخصات مک و نسخه ویندوز خود را بگویید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

Re: پاسخ: Re: ویندوز روی مک بوک

پستتوسط Black » 20 اکتبر 2008, 22:02

[quote="GK"]لطف کنید مشخصات مک و نسخه ویندوز خود را بگویید[/quote

macbook mb 404 ll/A
cpu : 2.4 3m
ram 2 ddr2
windows xp sp3
از این ویندوز های معمولی توی بازار. راستی باید حتما xp باشه حالا sp3/ 2 فرقی نمیکنه
Black

پستتوسط GK » 20 اکتبر 2008, 22:26

خب xp بهتر و کم دردسرتر از ویستاست
مک های اینتلی درواقع یک نوع پی سی هستند ! منظور ؟ منظور این که می شود بدون بوتکمپ و یا هر نوع ابزار دیگر، مستقیم دی وی دی ویندوز را گذاشته و نصب را شروع کرد.
در یک دیسک پارتیشن شده hybride ، ویندوز فقط قادر است اولین پارتیشن Fat32 یا Nfts را بشناسد. پس :
دیسک خود را به سه قسمت تقسیم کنید
p 1 Fat32
p 2 Fat32
p3 osx extented
osx را بزنید در قسمت سوم، xp را در قسمت اول
حال p1 & p2 در ویندوز شناسایی شده اند. p2 را هر جوری که دلتان خواست چه logique چه principal فرمت کنید
با دی وی دی اصلی osx روی ویندوز تمام راننده های مورد نیاز را (درایورها) نصب کنید
موفق باشید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Black » 21 اکتبر 2008, 11:55

حالا میشه بگید من چطور و کجا این جوری پارتیشن بندی کنم واینکه اگه ntfs بذارم غیر از اینکه تو مک دیگه نمی تونم دستکاریش کنم دیگه چه مشکلی پیش میاد (البته چون به شبکه وصل هستش باید حداقل system drive رو ntfs بذارم.)
و جطور وکجا fat32 وosx extented بسازم بعد این logique وprincipal کجا هستن تو ویندوز که من ندیدم.
ممنون از کمکتون فقط اگه میشه این دفعه کل داستان رو توضیح بدید گفتم، چیزی بلد نیستم این کارا رو هم همین جور خودم تو هوا یاد گرفتم.
Black

پستتوسط GK » 21 اکتبر 2008, 12:29

پست مرا را دوباره بخوانید. همه چیز توضیح داده شده :
[نمایش]
دیسک خود را به سه قسمت تقسیم کنید
p 1 Fat32
p 2 Fat32
p3 osx extented
osx را بزنید در قسمت سوم،

تا اینجا روی مک و با دی وی دی osx

الباقی روی مک و با دیسک ایکس پی
از پست قبلی تان برمی آید که به ویندوز و سیستم FAT32 & NFTS و انواع فرمت های مجازی و فیزیکی (logical & physical) و غیره آشنایی دارید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Black » 21 اکتبر 2008, 17:19

خیلی خیلی ممنون.......
خیلی بهم کمک کردین
Black

بازگشت به همیاری گروهی