انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مکبوک پرو — MacBook Pro

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: Re: پاسخ: mac book pro whit radeon 1600x

پستتوسط pedramp » 21 سپتامبر 2007, 14:13

سلام
بالاخره من هم تونستم مک بوک پرو که خیلی وقت بود میخاستم بگیرم رو بخرم و خلاصه اینکه به جمع شما دوستان عزیز پیوستم.

موفق باشید
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Behnam » 21 سپتامبر 2007, 15:26

مبارک است و خیلی خوش آمدی.
کتاب ۳۰ نکتهٔ علی رستگار رو دانلود کن و روی دسکتاپت بگذار. خیلی خیلی کار راه اندازه. اگر هم سوالی داشتی که جوابش آنجا نبود، در همین انجمن مطرح کن و بالاخره کسی جواب خواهد داد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط pedramp » 26 سپتامبر 2007, 14:44

سلام
من به دو مشکل برخوردم که اینجا مطرح میکنم:
۱- در برنامه ای مثل MS office یا dreamweaver با مشکل تایپ فارسی مواجه شدم ( از تمامی راه حل های سی نکته هم استفاده کردم ولی برای این دو اثر نکرد)
۲- وقتی lan وصل هستش و لپ تاپ رو روشن میکنم مدت یکی دو دقیقه صبر میکنه بعد بجای آرم اپل یک کره زمین چشمک زن پیدا میشه و فقط با ریست کردن و کشیدن لن میشه وارد سیستم شد.
متشکرم.
pedramp

پستتوسط Behnam » 27 سپتامبر 2007, 04:32

در مورد dreamweaver چیزی نمی‌دانم ولی احتمالاً مشکلش مشابه مشکل Office است. در مورد آفیس هم نکتهٔ ۱۱ سی نکته آب پاکی را روی دستت ریخته است! نسخهٔ آفیس برای مک اصلاً قابلیت پشتیبانی از فارسی را ندارد و امیدهایی که وجود داشت که نسخهٔ Office 2008 بر این کاستی فائق آید ظاهراً بر باد رفته‌اند.
در مورد مشکلت با اتصال به lan دیگران باید نظر بدهند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 اکتبر 2007, 17:59

درمورد کره زمین چشمک زن، احتمالا در Startup Disk گزینه‌ی Network Startup انتخاب شده. به جاش پارتیشن مک رو انتخاب کنید.
( Startup Disk در System Preferences قرار داره.)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط pedramp » 03 اکتبر 2007, 21:10

بله متشکرم
مشکل همین بود.
pedramp

پستتوسط Behnam » 03 نوامبر 2007, 03:23

این هم باب مزاح داشته باشید.
در حالی که قیمت مک‌بوک پرو در امریکا مثلاً ۲۸۰۰ دلار است، همان مک‌بوک در کانادا ۳۱۰۰ دلار کانادایی است.
این تفاوت در گذشته معنا داشت چون دلار امریکا گران‌تر بود. ولی حالا دلار امریکا ارزان‌تر است. ظاهراً برای اپل صرف نمی‌کند که از نوستالژی دلار قوی بیرون آید! من در یک سایت آنلاین تبدیل ارز، این ۳۱۰۰ دلار را به دلار امریکایی تبدیل کردم، شد ۳۲۸۰ دلار. یعنی با این پول می‌توان از کانادا به امریکا رفت، یک مک‌بوک پرو خرید، ۴۸۰ دلار هم خرج گشت و گذار و سفر کرد و بعد به خانه بازگشت و انگار که مک‌بوکت را در همین کانادا خریده‌ای و از خانه تکان نخورده‌ای!
واقعاً دست مریزاد! این هم عکس حساب و کتاب‌ها.
پیوست‌ها
Picture 2.jpg
Picture 2.jpg (41.87 KiB) - بازدید 11108 بار
Picture 3.jpg
Picture 3.jpg (42.99 KiB) - بازدید 11108 بار
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 04 نوامبر 2007, 20:24

از این بدتر قیمت دات مکه. امروز اگه اشتباه نکنم، دلار کانادا ۱/۰۶ دلا آمریکا بود. اما قیمت دات مک هنوز ۱۴۰ دلار کانادایی در مقایسه با ۱۰۰ دلار آمریکاست، یعنی معادل نرخ چند سال پیش.
اما یکی از دوستان من چند روز پیش به اپل زنگ زد و شکایت کرد و فروشنده اپل ۲۰۰ دلار تخفیف برای خرید مانیتور ۳۰ اینچی پشت خط بهش داد. البته هنوز گرونتر از قیمت آمریکایی، اما بقول معروف "از خرس مویی هم قنیمته"!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط Behnam » 04 نوامبر 2007, 20:56

حالا من که قصد خرید چیزی را نداشتم. بخاطر لئوپارد به وسوسه افتاده بودم که وضع بازار را بررسی کنم. امیدوارم تا زمانی که خیال خرید داشته باشم اپل این وضع مسخره را اصلاح کرده باشد.
مانده‌ام چطور اپل نگران نیست که این وضع به فروش کالاهایش در کانادا لطمه می‌زند. گمان می‌کنم دلخوری اپل از جای دیگر است. اپل هنوز نتوانسته است آیفون خود را در کانادا راه بیاندازد چون دولت کانادا می‌خواهد بر آیپاد و آیفون تکس حق تألیف ببندد. این سیاست را کانادا از زمان نوارهای کاست به اجرا گذاشته بود و منطق آن این بود که چون زورش نمی‌رسد جلوی کُپی شدن موسیقی را بگیرد، بر نوار خام تکس می‌بندد که درآمد ناشی از آن میان صاحبان حق تألیف موسیقی توزیع می‌شود. حالا کانادا می‌خواهد همان منطق را در مورد دنیای دیجیتال بکار برد و اپل با آن کلنجار می‌رود.
ولی ما زیر بار زور نمی‌رویم مگر اینکه زور پر زور باشد. :-)
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط pedramp » 15 دسامبر 2007, 10:46

سلام
من با mbp خودم دو تا مشکل دارم:
۱- تقریبا همیشه بدنه اون برق داره، فکر کردم ممکنه مال سیم ارت باشه ولی در موقعی که به برق نیست و از باطری استفاده میکنه هم این مشکل رو داره، این رو بایک مک بوک پرو دیگه هم تست کردم اونم همین مساله رو داشت.
۲- وقتی یک مدتی باهاش کار نمیکنم و خاموشه و بعد که روشن میکنم شارژ اون کم شده. برای مثال اگر حدود یک روز و نیم یا دو روز خاموش باشه شارژ اون شده ۹۵٪

نمدونم کسی تابحال این مشکلات رو داشته یا جایی دبارش خونده یا نه....

موفق باشید.
pedramp

پستتوسط GK » 15 دسامبر 2007, 22:40

با سلام
به کسانی که قصد خرید مک بوک دارند، پیشنهاد می کنم تا اواسط ماه بعد (ژانویه) دست نگه دارند. خدا را چه دیدی ؟؟؟ شاید مک بوک جدید آلومینیومی بسیار سبک و ظریفی در راه است !!!!
(باز کار آن خورشید خانم پیشگو:lol: :lol: )
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط pedramp » 22 دسامبر 2007, 10:13

pedramp نوشته است:[نمایش]
سلام
من با mbp خودم دو تا مشکل دارم:
۱- تقریبا همیشه بدنه اون برق داره، فکر کردم ممکنه مال سیم ارت باشه ولی در موقعی که به برق نیست و از باطری استفاده میکنه هم این مشکل رو داره، این رو بایک مک بوک پرو دیگه هم تست کردم اونم همین مساله رو داشت.
۲- وقتی یک مدتی باهاش کار نمیکنم و خاموشه و بعد که روشن میکنم شارژ اون کم شده. برای مثال اگر حدود یک روز و نیم یا دو روز خاموش باشه شارژ اون شده ۹۵٪

نمدونم کسی تابحال این مشکلات رو داشته یا جایی دبارش خونده یا نه....

موفق باشید.

امروز که لپ تاپ رو روشن کردم شارژ اون شده ۹۵٪ این درصورتی هستش که دیشب با شارژ ۱۰۰٪‌خاموشش کردم. یعنی در مدت زمان شش ساعت و نیم این اتفاق افتاده
هنوز کسی درباره این موضوع چیزی نمیدونه ؟
pedramp

پستتوسط Behnam » 22 دسامبر 2007, 17:21

شاید کامپیوترت مشکل خوابیدن داره. نسخه های مختلف OS X در یکی دو سال اخیر همه به نوعی با این مشکل روبرو هستند و عموماً ریشهٔ این امر گسترش «ارتباطات» خودکار مک است. من البته چون iMac دارم و به برق وصل است چندان مشکلی ندارم ولی متوجه شده‌ام که گهگاه بیخودی بیدار میماند. در یکی دو مورد تمام شب را بیدار مانده بود که البته با خاموش کردن، ده دقیقه‌ای صبر کردن و روشن کردن دوباره، مشکل حل شد.
خلاصه اینکه ممکن است که اشکال کمتر به باتری، و بیشتر به این شب زنده‌داری‌ها مربوط بشود!
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=303698
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=307125
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط salehara » 30 دسامبر 2007, 02:52

دوست عزیز اگر فقط یک مغازه داشت و اون مغازه هم در طبقه اول بود اون هم سمت راست! به جوانی خودت رحم کن و از اون خرید نکن صبر کن مغازه های دیگه هم بیارن. اینو تجربه ۴-۵ سال تو پایتخت چرخیدن داره میگه بهت
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط moshtaba_g » 30 دسامبر 2007, 15:53

آخ که راست گفتی من هم خرید از اون مغازه رو خیلی خطر ناک ارزیابی کردم طی این چند سال، اگر خواستین از اونجا خرید کنین حتما شلوار دمپا گشاد پاتون کنین و الا ممکنه پاچه شلوارتون جر بخوره :lol:
Macbook Pro3,1 (2.4 GHz) Ram 3GB-OSX10.6.6-DSL
apster/\/
نماد کاربر
moshtaba_g

پست‌ها : 31

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان