انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مکبوک پرو — MacBook Pro

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط dete » 07 ژانویه 2008, 01:43

اپل يک رايانه شخصي قابل حمل فوق باريک را از سري نوت بوک‌هاي حرفه‌اي MacBook Pro در 15 ژانويه و در مراسم گشايش نمايشگاه «دنياي مک 2008» عرضه مي‌کند.

گفته مي‌شود اين رايانه قابل حمل اپل 50 درصد باريک‌تر از نمونه‌هاي فعلي :roll: MacBook Pro موجود در بازار است. اين نوت بوک داراي يک صفحه نمايشگر 3/13 اينچي LED :?: است.همچنين اين دستگاه به جاي برخورداري از ديسک سخت برپايه حافظه فلش :shock: NAND استوار شده است.
----
این خبر و امروز شنیدم و به پیشگویی های خورشید خانم ایمان آوردم . . . ؟؟؟
;-) ;-)
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط mhtprcmax » 17 ژانویه 2008, 15:26

بچه ها سلام
يكمي سوالم مسخرست ولي ميخواستم بدونم ميشه از اينترنت پرسرعت (dsl) يا همون (adsl) روي macbook pro 15 استفاده كرد ؟؟؟؟
اگه كسي بلده طريقه نصبشم ياد بده ممنون ميشم
mhtprcmax

پست‌ها : 1

پستتوسط R_Behnood » 17 ژانویه 2008, 19:42

بنظرم سوالتون میتونه سوال خیلی از تازه واردهای مک باشه ، مثل خودم که ۱ سال پیش همین سوال رو داشتم!(-:
ولی جای سوالتون توی این پست نیست. ضمن اینکه فکر کنم با جستجو در ایرماگ توضیحاتی پیدا میکنید، عرض میکنم که کافیه شلنگ اینترنت (کابل اترنت) رو به مک بوک پروی خودتون وصل کنید. منتها گویا مودم شما از نوعیه که فقط پورت USB داره که در اینصورت یا باید از طریق یک پی سی اینترنت رو share کنید یا اینکه مودمی با پورت اترنت بگیرید. (چون تا جایی که میدونم این نوع مودم فقط روی سیستمهای ویندوز کار میکنه البته استثنا هم داره که بعیده مودم شما جزو اون دسته باشه)
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط arash_ » 19 ژانویه 2008, 13:05

na baba az seriye macbook air hastesh na macbook pro
arash_

پست‌ها : 1

پستتوسط dete » 26 ژانویه 2008, 18:49

بالاخره امروز لپ تاپ وایو خودمو به داداشم انداختم ... حدودا یه سه تومنی به زور جمع کردیم دوباره ... اینقدر نیومد که خر شدم وایو خریدم ... الانم فقط نقش قیمت گرفتم از شانس خوشگل ما قیمتش کم که نشده زیاد هم شد ... الان من حدود 3.150.000 قیمت دارم اگه یه زره دیگشم این هفته جور شه ایشالله مکی میشیم
.
.
فقط از اساتید یه سوالی دارم در مورد LCD مک بوک پرو 17 اینچ که گویا دو مدل مات و براق داره : اگه میشه یه کوچولو توضیح میخوام و خلاصه بگم کدو بهتره
.
.
بالاخره بعد ماه ها قراره مکی شم ....... وایییییییییییییییییییییییییییییییییی :blush:
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط GK » 26 ژانویه 2008, 19:22

dete نوشته است:[نمایش]
بالاخره امروز لپ تاپ وایو خودمو به داداشم انداختم ... حدودا یه سه تومنی به زور جمع کردیم دوباره ... اینقدر نیومد که خر شدم وایو خریدم ... الانم فقط نقش قیمت گرفتم از شانس خوشگل ما قیمتش کم که نشده زیاد هم شد ... الان من حدود 3.150.000 قیمت دارم اگه یه زره دیگشم این هفته جور شه ایشالله مکی میشیم
.
.
فقط از اساتید یه سوالی دارم در مورد LCD مک بوک پرو 17 اینچ که گویا دو مدل مات و براق داره : اگه میشه یه کوچولو توضیح میخوام و خلاصه بگم کدو بهتره
.
.
بالاخره بعد ماه ها قراره مکی شم ....... وایییییییییییییییییییییییییییییییییی :blush:

صفحه مات برای سلامتی چشم خوب است، براق برای تماشای ویدیو !!!!

حالا که شما تا به حال صبریده‌اید و، پیشگویی‌های این خورشید خانم هم درست‌گویی از آب درمی‌آید،‌یک چند وقتی نیز بصبرید تا مک بوک‌ها همه مجهز بشوند به سیستم multi-touch مک بوک ار جدید.... :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط dete » 26 ژانویه 2008, 22:12

[نمایش]
صفحه مات برای سلامتی چشم خوب است، براق برای تماشای ویدیو !!!!

حالا که شما تا به حال صبریده‌اید و، پیشگویی‌های این خورشید خانم هم درست‌گویی از آب درمی‌آید،‌یک چند وقتی نیز بصبرید تا مک بوک‌ها همه مجهز بشوند به سیستم multi-touch مک بوک ار جدید....

من میدونم نمیشه ;-( ... مکی شدن به ما نیومده ... نخیرم عمرا :twisted: ... همون یه باری که رفتم به جای مک بوک یه وایو خریدم ... خیلی شرمسارم از :roll: استیو جابز
-
آخرش GK نگفتی کدوم بهتره :?: مات 8-) یا براق :shock:
حالا شما دعا کن این یه ذره بقیشم جور شه همین هفته بگیریم به قول شاعر میفکن وعده ی مستان به فردا :lol:من که بعید میدونم استیو از این کارا به این زودیا کنه
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط dete » 29 ژانویه 2008, 19:15

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
قضیه این آپدیت مک بوک پرو جدیه یا یه شوخی
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:-( بازم صیر ... به نظر شما ارزش داره صبر کنم . . . یا تو این هفته به این داستان علی و مک بوک پرو خاتمه بدم :joy: :?:
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Behnam » 02 فوریه 2008, 17:53

با تماشای این عکس‌ها انگار که مک‌بوک اِیر خودت را خریده ای!
http://www.macnn.com/articles/08/02/01/ ... cbook.air/
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط R_Behnood » 03 فوریه 2008, 17:36

بنظر من که MacBook Air فقط برا خیره کردن چشم دوستان و تحت تاثیر قرار دادن بیننده خوب هست! فقط یک ابزار لوکس هست.
این کامپیوتر تقریبا (واقعا!) هیچی نداره! بنظر نمیرسه که اگر کسی حقیقتا دنبال وزن خیلی کم و قابلیت جابجایی باشه نیازی به همچین چیزی داشته باشه، سیستمهای سبک موجود خیلی بهتر این نیاز رو جوابگو هستند.
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط imac_m » 03 فوریه 2008, 18:07

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
بنظر من که MacBook Air فقط برا خیره کردن چشم دوستان و تحت تاثیر قرار دادن بیننده خوب هست! فقط یک ابزار لوکس هست.
این کامپیوتر تقریبا (واقعا!) هیچی نداره! بنظر نمیرسه که اگر کسی حقیقتا دنبال وزن خیلی کم و قابلیت جابجایی باشه نیازی به همچین چیزی داشته باشه، سیستمهای سبک موجود خیلی بهتر این نیاز رو جوابگو هستند.
نقد و بررسی یک محصول قبل از دیدن آن بسیار در ایران رواج پیدا کرده!
بزرگترین بانک نرم افزاری مک در ایران
www.PersianMac.Com
نماد کاربر
imac_m

پست‌ها : 14

پستتوسط R_Behnood » 03 فوریه 2008, 21:00

(-:
imac_m جان چرا فکر میکنی من نقد و بررسی کردم؟! اینقدر موضوع رو جدی نگیر عزیز برادر!(-:
من از رو مشخصات این لپتاپ نظرم رو دادم، اینکار محدود به ایران نمیشه به خدا! میخوای آدرس بدم بری فرومهای این فرنگیا ببینی که کلی آدم نظر دادن هیچ کدوم هم این لپتاپ رو از نزدیک ندیدن چه برسه از نزدیک بررسی کرده باشن!
خلاصه اینکه خیلی عصبانی نشو(-:

در حاشیه، این سایت شما که یک پست هم در تبلیغش زدی چرا فعال نیست؟! یا من بلد نیستم چطور وارد بشم. چه سرویسهایی میدید؟
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 03 فوریه 2008, 22:54

حالا optical drive را می‌توان جداگانه تهیه کرد.
http://www.macnn.com/articles/08/02/02/ ... cessories/
ولی من یادم هست که اپل سالها قبل از دیگران فلاپی دیسک را از کامپیوترهایش حذف کرد. مونیتور کاتودی هم همینطور. این کاهش تجهیزات هم شاید نشانه آن چیزی باشد که در آینده نُرم خواهد شد. تازه این تغییرات از اپل است که نان و آبش به تولید سخت‌افزار وابسته است. اگر گوگل راه آینده را تعیین کند، سخت افزار به یک صفحه‌کلید و یک مونیتور (یا یک مونیتور با تاچ‌اسکرین) خلاصه خواهد شد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط imac_m » 03 فوریه 2008, 23:07

دوست گرامی بهنود جان.
ما چه کاری بافروم های فرنگی داریم؟ اونها هم یه کسایی مثل winbeta اداره میکنن!!!
دوستان عزیز توی این سایت با تیتر درشت نوشته:
11 دلیل برای آنکه MacBook Air یک محصول کاملاً شکست خورده است !!!!

استفاده از فعل خورده است برای نظر دادن به کار نمیره تا اونجایی که من سرم میشه!
نظر دادن بر پایه منبع باید باشه نه اینکه صرفا یه حرفی بزنیم که تعداد پستها و بازدیدها بره بالا!!! و فکر نمیکنم کار هر کسی باشه!
هر چیزی توی این دنیا بی عیب نیست و از طرف دیگه نقد و بررسی مشکلی نداره
ولی.....
ولی تا جایی که درست باشه و به واقعیت نزدیک!
مک بوک ایر یه محصول تازه هست که هنوز جایگاه خودش رو پیدا نکرده! هنوز فروش نرفته! و و و ....
چطور شکست خورده است؟؟؟!!!
من Developer اپل هستم و شدیداْ با این افکار وطرز صحبتهای ویندوزی مخالفم!!!
ولی شاید من اشتباه میکنم.!!! اگر اشتباهه دوستان با سند به من ثابت کنن که اشتباه هست
ولی نه با گفتن این حرف که سایت های دیگه هم گفتن!!!
شاید بقیه بخوان برن تو چاه !!! ما هم باید بریم؟!!
سعی کنیم واقعیت ها رو درست ببینیم.

این هم لینک خبر:
http://www.winbeta.net/comments.php?shownews=3259
بزرگترین بانک نرم افزاری مک در ایران
www.PersianMac.Com
نماد کاربر
imac_m

پست‌ها : 14

پستتوسط R_Behnood » 04 فوریه 2008, 15:40

دوست عزیز من که قبلا خدمت شما توضیح دادم.
منظور من از اشاره به فرومهای فرنگی! تایید نظرشان نبود (که اتفاقا موافقش هم هستم) مقصودم نشان دادن نوع نگاهشان به جریان آزاد اطلاعات و ارایه نظر آزادانه بود.
متوجه هم نمیشوم که "این افکار وطرز صحبتهای ویندوزی" یعنی چه! یکی یک محصولی تولید کرده دیگران هم نظر مثبت یا منفی میدهند. شما بجای اینکه نظر خودت را در مورد آن محصول (حالا هرچه که هست) بفرمایی ما استفاده کنیم، در مورد نظر دادن دیگران راه و چاه و باید و نباید تعیین میکنید. بنظر خودتان یک کمی غریب نیست این کار؟(-:
حالا دیگر من نمیدانم مرجع تشخیص بیان و عدم بیان یک حرف کله خودم است یا قبلش باید با شما هماهنگ کنم!
بخدا نصف این چیزهایی هم که گفتید ربطی به اظهار نظر حقیر ندارد! خوب من فکر میکنم این مک بوک ایر بخاطر حذف تقریبا همه امکانات جانبی و فقط تکیه کردن بر ارتباط بی سیم در حال حاظر آنقدر طرفدار نخواهد داشت که محصول موفقی بشود و بنظرم از قبل شکست خورده است! قبلا هم اپل از این محصولات داشته (مثل همه تولید کننده های دیگر) قرار هم نیست که این حرف رفتن توی چاه باشد و یا خوبش را گفتن پرواز به عرش آسمانها!(-:
هر وقت هم که این محصول موفق شد و بقول بهنام مثل قضیه حذف فلاپی شد یک استاندارد، من هم به این نتیجه میرسم که اشتباه کردم و اپل محصول خوبی تولید کرده! به همین سادگی. شما چرا دنبال توطیه و دست خدا این وسط هستی.
حالا شما توسعه دهنده من استفاده کننده، فکر میکنی این موضوع باید جلوی نظر دادن استفاده کننده را بگیرد که می گویی "فکر نمیکنم کار هر کسی باشه!" خیلی خوشمزه است.
به هر حال بنده کاربر مک هستم و نظرم را هم میدهم و این هیچ ربطی به ویندوز بیچاره ندارد که یکهو پایش این وسط باز شد!(-:

از این گذشته این بار چندم است که میپرسم، آقا از این برنامه های مک چه داری؟(-:
ارادتمندم
R_Behnood

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 25 مهمان