انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بهترین برای تای‍‍پ فارسی؟

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Ali.Samadi » 03 ژوئن 2007, 20:50

علی جان، باز هم دستت درد نکنه!
خیلی عالی شده!‌فقط یک زحمتی بکش و قلم منتخب رو به XB Zar تبدیل کن. حالا اونهایی که با این قلم مخالفند میگن چرا! برای اینکه ما برای سرصحنه‌ها و نام شخصیتها قلم کلفت نیاز داریم و قلم کلفت XB Zar خیلی خوبه. درضمن ما میتونیم با این فایل و قلم XB ZAR که با همهٔ سیستمها کار میکنه یک پکیج درست کنیم که قابل استفاده رو هر سیستمی باشه. راستی علی جان اگر اسم این استالها رو هم فارسی کنی عالی میشه:
Heading صحنه dialkopf شخصیت Dialog گفتار؟؟؟؟ Regieanweisung توضیحات
دستت درد نکنه.
پیوست‌ها
Bild 2.png
Bild 2.png (8.97 KiB) - بازدید 2191 بار
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Behnam » 03 ژوئن 2007, 21:03

Dialog رو همان «دیالوگ» ترجمه کن. فکر می‌کنم اهل سینما و تئاتر از همین استفاده می‌کنند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 03 ژوئن 2007, 21:23

ضمناً من هنوز در فکر سبک سنگین کردن این بودم که بروم و فایل را باز کنم و در منو بگردم و ... که علی ر همهٔ کارها را تمام کرده است!!
من همیشه علی را پشت کامپیوتر مثل یک سولیست پیانو مجسم می‌کنم! به آدم انرژی می‌دهد!
خب صحبت انرژی شد، من متأثر از کار علی آن قضیهٔ باگ ICU در WebKit را گزارش کردم و همین الآن هم پاسخ رسید که این موضوع در باگ دیگری مطرح شده ولی پچ فارسی هنوز رسماً در ICU وارد نشده است و هروقت شد استفاده خواهند کرد. (بازهم علی حدسش درست بود!)
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 ژوئن 2007, 00:56

من در این نسخه‌ی جدید قلمها را XB Zar کردم اما ظاهرا این تغییرات اعمال نمی‌شود تا اینکه هربار بخش مورد نظر از متن را انتخاب کنید و از لیست styleها، style مربوطه را دوباره انتخاب کنید.
درمورد ترجمه‌های پیشنهادی فقط dialkopf، dialog و Regieanweisung قابل ترجمه(در حقیقت rename) بودند و سایرین(مثل Heading) احتمالا به خاطر اینکه از styleهای اولیه‌ی همراه برنامه هستند توسط کاربر قابل تغییر نام نیستند.
---
بهنام جان خیلی ممنونم، هم به خاطر لطفت و هم به خاطر پیگیری ICU و Webkit :-)
---
علی جان من از برگه‌ی Fonts، برای زبان western انگلیسی را انتخاب کردم، اگر از این جهت دچار مشکل می‌شوی بگو تا برایت یک نسخه‌ی آلمانی آماده کنم ;-)
پیوست‌ها
Example-rtl2.doc
(110 KiB) دانلود 286 بار
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان