انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست کمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

درخواست کمک

پستتوسط taghdir » 23 مه 2007, 16:40

سلام من عضو جدید هستم الان چند ماهی هست که یه مک گرفتم تا حالا سرگرم یادگیری و ور رفتن باهاش بودم اما هاردم رو یک بار به pc وصل کردم و وقتی برگردوندم سر جاش حالا دیگه سیستم بالا نمیاد و فقط یه علامت سئوال رو صفحه میاد دوستان کسی میتونه کمکم کنه ؟ ممنون میشم .
taghdir

پست‌ها : 2

پستتوسط onfuve » 24 مه 2007, 01:26

دقیقا چجوری وصلش کردی ؟

من زیاد از این کارا کردم ولی مشکلی نداشتم
آخرین راه اینه که به یا با dvd مک بیای بالا یا با یه مک دیگه با disk utility درستش کنی
(باز شاید اولیش جواب نده !)
onfuve

پست‌ها : 62

پستتوسط Ilia » 24 مه 2007, 02:53

اولش خوب چک کن که کابلش رو محکم وصل کرده باشی. اگه اشکال از اون نبود، بسته به مدل مکت، سی دی یا دی وی دی اصلیش رو بگذار توش، restart کن، C رو فشار بده تا کامپیوتر از CD یا DVD شروع کنه به کار. بعد، disk utility رو کار بنداز و ببین درستش میکنه یا نه، اگه نشد، مرحله بعد استفاده از برنامه های مخصوص اینکاره، اگه این برنامه ها رو با CD مخصوصشون که کامپیوتر رو run میکنه نداری، هاردت رو به مکی که جا خالی داره میتونی اضافه کنی (نه جایگزین، اضافه)، ببینی میتونی تعمیرش کنی یا نه.
اگه باز نشد و رو هاردت فایلی داشتی که میخواستی حتما حفظش کنی از یه خبره مک کمک بگیر. اگه باز نشد، متاسفانه دیگه مجبوری، بگذاری تو مک خودت و فورمتش کنی و همه چی رو از نو روش اینستال کنی.
کلا هارد پیسی رو معمولا میشه رو مک باز کرد اما نه برعکس.
موفق باشی، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 مه 2007, 15:28

یعنی HFS-Plus/Mac OS Extended بود و به PC وصل کردید؟ با MacDrive و برنامه‌های مشابه محتویاتشو دیدید؟ احتمالا از همون باید باشه. منم توصیه‌های ایلیا رو دارم. در Disk Utility هارد دیسکتون رو پیدا کنید و هم repair عادی رو استفاده کنید هم repair permissions. اگر در Disk Utility هم نیومد قاعدتا اصلا درست وصل نکردید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط taghdir » 03 ژوئن 2007, 16:35

با عرض معذرت چند روزی مریض بودم نیومدم نت . ممنون از دوستان که راهنمایی کردن من هر چی گشتم CD یا DVD راه انداز دستگاه رو پیدا نکردم جایی هست بتونم تهیه کنم ؟
taghdir

پست‌ها : 2

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 ژوئن 2007, 00:13

آیا مک شما دارای پردازنده‌ی Intel است؟ اگر اینطور است فکر نکنم نسخه‌ی دستکاری نشده‌ی آن را در بازار پیدا کنید. اما اگر دستگاه شما PowerPC است، دی‌وی‌دی Mac OS X 10.4(Tiger) را در بازار میتوانید پیدا کنید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان