انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac 24 کاربر جدید

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

iMac 24 کاربر جدید

پستتوسط shahramuae » 09 مه 2007, 17:06

سلام خدمت همه دوستان عزیز
من شهرام هستم از دبی . راستش خیلی وقته که تصمیم گرفتم یه iMac 24 بگیرم ، بعد از کلی کشمکش با خودم و تهیه پول و ... بالاخره امشب قراره برم از مک استور بگیرمش.
ولی حقیقتش اینه که یکم استرس دارم !! شاید خنده دار باشه برای شما حرفه ای ها ولی .....!
پول کمی نیست ، 9.500 درهم . واقعا نمیدونم کار درستی میکنم یا نه و آیا ارزششو داره ؟؟!!
من کارم طراحی گرافیک و عکاسی تبلیغاتیه اینجا . به نظر شما سیستم مناسبی انتخاب کردم ؟؟؟؟

مشخصات سیستم اینه :

# 2.16GHz Intel Core 2 Duo
# 1GB 667 DDR2 SDRAM - 2x512
# 250GB Serial ATA Drive
# NVIDIA GeForce 7300 GT 128MB SDRAM
# SuperDrive 8X (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
# Apple Keyboard & Mighty Mouse + Mac OS X (US English)
# 24-inch widescreen LCD
# AirPort Extreme
# Bluetooth 2.0 + EDR

ممنون
نماد کاربر
shahramuae

پست‌ها : 93

پستتوسط Parham » 09 مه 2007, 17:13

خوش آمدید.
عالی انتخاب کردید! بعد از مدتی بخود خواهید گفت که چطور قبلآ به این فکر نیافتاده بودید. مخصوصآ اگر قبلآ از ویندوز استفاده میکرده اید، یک نفس راحت خواهید کشید.
موفق باشید.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط shahramuae » 09 مه 2007, 17:22

ممنون پرهام جان
قطعا همینجوره ، ولی این استرس لعنتی ... !
به هر حال وجود شما اینجا کلی دلگرمم کرده و پیشاپیش به خاطر سوالات آماتوریم از همه معزرت میخوام
.
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط Parham » 09 مه 2007, 17:29

«من آیمک ۲۴ اینچی ندارم، ولی آیمک ۲۴ اینچی را خیلی دوست میدارم.»
(یادم رفت این حرف از کدوم یکی از بزرگان است)

ولی به هر حال معنیش اینه که نگران نباشید، اگر قرار بود بعد از شیرجه زدن مشکلی پیش آید، اینجا چند مک کار مجرب و با تجربه و خلاصه ریش سفید داریم که میتونن شما رو در بر داشتن اولین گامها یاری نمایند.
باز هم موفق باشید.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 مه 2007, 21:13

امیدوارم هیچوقت از تصمیمتون پشیمون نشید، برای کم شدن استرس توصیه میکنم یه کم داخل فروشگاه با دستگاهها کار کنید(اگر اجازه میدن). در مورد سوالاتتون هم اصلا نگران نباشید اگر جوابی براشون داشته باشیم همه کمک میکنن و فکر نمیکنم اینجا هیچکدوم از ما ادعای حرفه‌ای بودن داشته باشیم که بقیه در مقابل ما آماتور باشن :-)
البته توصیه میکنم حتما قبل از پرسیدن سوال این کتابها رو بخونید:
http://irmug.com/portal/modules.php?op= ... load&cid=6
درمورد iMac 24inch، دستگاه بسیار قدرتمندی به نظر میاد و فکر میکنم شما رو راضی نگهداره. تنها مشکلی که من تا الان ازش شنیدم(ممکنه مشکلات دیگه‌ای باشه که من نشنیدم) وقتی که از هر دوی Firewire 800 و 400 استفاده میکنید ممکنه لازم باشه یکی از دستگاههای external رو یکبار خارج کنید و دوباره وصل کنید که اونم احتمالا با بروزرسانی نرم‌افزاری قابل حله.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط R_Behnood » 09 مه 2007, 22:02

من آیمک ندارم، مکبوک دارم
با تجربه هم نیستم و تازه واردم!D-:
ولی... حدود ۲ ماه هست که این مکبوک رو گرفتم و از اون زمان بقدری آرامش پیدا کردم و راحت شدم که برام قابل تصور نیست!
من در ویندوز بدون اغراق ۲۰-۳۰ درصد از زمانی که پای کامپیوتر بودم صرف خود ویندوز میشد! نصف برنامه هایی که روی ماشینم داشتم برای تمیز کردن و رو براه کردن ویندوز بود. همین مقدار هم روی اینترنت در حال پیدا کردن راه حل مشکلاتش بودم و داشتم knowledge base میکروسافت یا سایتهای دیگر و میدیدم! ریست کردن و ریست شدن و هنگ کردن و... که دیگه کاملا عادی بود! گفتن بیشتر این ایرادها از اصل نبودن ویندوز هست که رفتم اصلش رو گرفتم و بجون خودم بهتر نشد که بدتر شد!
از وقتی که روی مک هستم دیگه اصلا این چیزا رو فراموش کردم و تا بحال نشده که مجبور بشم مشکلات سیستم رو حل کنم جای اینکه کاری که میخوام انجام بدم.
البته بقول دوستان زمان میبره تا یک کاربر ویندوزی بتونه مکی فکر کنه ولی حی با وجود عدم آشنایی اولیه من که خیلی احساس راحتی میکنم و فکر نمیکنم دیگه از ویندوز استفاده کنم! ویندوزی رو هم که با بوت کمپ نصب کردم ماهی یکبار شاید بوت کنم!
به هرحال امیدوارم از انتخابتون هرچی که هست خوشحال باشید
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط shahramuae » 10 مه 2007, 02:11

دوستان سلام مجدد . بالاخره کار از کار گذشت و من به جمع کاربران مک اظافه شدم...
ولی چند سوال :
۱ - چجوری میتو،نم فایروایر رو آپدیت کنم ؟؟؟
۲- من بوت کمپ و دانلود کردم ، آیا بین نصب سیدی باید رایت کنم ؟؟؟؟

ممنون از همه
پ . ن : واقعا لذت بخشه این هیولا ............ ولی دارم بیچاره میشم برای تایپ فارسی
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط Behnam » 10 مه 2007, 02:26

خب حالا که اونو خریدی و پول رو اخ کردی، بزار حقیقتی رو برات فاش کنم. همهٔ حرفهائی که دیگران در بالا زدن دروغه و مک پشیزی نمی‌ارزه. فقط می‌خواستند که بخری و به ریشت بخندند!

خب حالا برای اینکه خدای نکرده سکتهٔ قلبی نکنی بزار این اسماعیل رو به میدان بیارم. :lol:
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط shahramuae » 10 مه 2007, 03:00

نهههههههههههههههههههههههه ( اسمایل گریه ، زاری )

احساس میکنم پشت یک کنکورد نشستم ..!
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط iSam » 10 مه 2007, 18:01

باهات شوخی کرد , پس نیوفتی ! فقط من نمیدونم چرا وقتی مشخصات 17 و 20 و 24 اینچی تقریبا یکیه , چرا بعضیا دنبال 24 اینچی هستن که بنظر زیادی بزرگه و چشم درد میاره ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط shahramuae » 10 مه 2007, 19:16

اتفاقا منم توو فروشگاه یه مقدار سر همین مساله دودل شدم . ولی مشکل خاصی از نظر بزرگی مانیتور ندارم .
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط iSam » 10 مه 2007, 23:27

من هم وقتی این مدل اومد به اپل تو ارسال نظر گفتم ( پرسیدم ) چرا ؟! چون بنظرم 17 و 20 کاملا , حالا 4 اینچ بیشتر , سوال So Wath رو پیش میاره . به هر حال مبارکه و امیدوارم به پای هم پیر بشین ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Parham » 11 مه 2007, 01:06

برای عکاسی که ۲۴ اینچ جون میده.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 مه 2007, 13:12

shahramuae نوشته است:[نمایش]
ولی چند سوال :

ممنون از همه
پ . ن : واقعا لذت بخشه این هیولا ............ ولی دارم بیچاره میشم برای تایپ فارسی

سلام، تبریک فراوان! :-)
۱- هنوز update براش نیومده و شاید اصلا برای شما این مشکل رخ نده.
۲- مراحل گام به گام در این راهنما هست:
http://images.apple.com/macosx/bootcamp ... e_v1.2.pdf
شما هم میتونید قبل از نصب ویندوز Drivers CD رو بسازید، هم بعدش. مهم اینه که بعد از نصب ویندوز به ویندوز بوت کنید، CD رو بذارید و driverهارو نصب کنید.
پ.ن: چطور مگه؟ عادت به کلیدها ندارید یا چون کیبورد label فارسی نداره؟
iSam نوشته است:[نمایش]
باهات شوخی کرد , پس نیوفتی ! فقط من نمیدونم چرا وقتی مشخصات 17 و 20 و 24 اینچی تقریبا یکیه , چرا بعضیا دنبال 24 اینچی هستن که بنظر زیادی بزرگه و چشم درد میاره ؟

سامان جان همچین بی تفاوت هم نیست. مدل ۲۴ اینچ صفحه‌نمایش بهتر و روشنتری داره، پردازنده قویتری داره، Firewire 800 داره، کارت گرافیک قویتر و احتمالا قابل ارتقا داره. نمیگم اینها دقیقا با ۵۰۰دلار تفاوت قیمت با مدل ۲۰اینچ مساویه اما کم ارزش هم نیست :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط shahramuae » 11 مه 2007, 14:06

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
shahramuae نوشته است:[نمایش]
ولی چند سوال :

ممنون از همه

سلام، تبریک فراوان! :-)
۱- هنوز update براش نیومده و شاید اصلا برای شما این مشکل رخ نده.
۲- مراحل گام به گام در این راهنما هست:
http://images.apple.com/macosx/bootcamp ... e_v1.2.pdf
شما هم میتونید قبل از نصب ویندوز Drivers CD رو بسازید، هم بعدش. مهم اینه که بعد از نصب ویندوز به ویندوز بوت کنید، CD رو بذارید و driverهارو نصب کنید.
پ.ن: چطور مگه؟ عادت به کلیدها ندارید یا چون کیبورد label فارسی نداره؟
iSam نوشته است:[نمایش]

سامان جان همچین بی تفاوت هم نیست. مدل ۲۴ اینچ صفحه‌نمایش بهتر و روشنتری داره، پردازنده قویتری داره، Firewire 800 داره، کارت گرافیک قویتر و احتمالا قابل ارتقا داره. نمیگم اینها دقیقا با ۵۰۰دلار تفاوت قیمت با مدل ۲۰اینچ مساویه اما کم ارزش هم نیست :-)
ممنون علی جان
بوت کمپ رو طبق همین راهنما نصب کردم ، بدن مشکل . تنها مشکلی که پیش اومد این بود که من ۱۵ گیگ برای ویندوز در نظر گرفتم و بعد از نصب به این نتیجه رسیدم که کمه و خواستم زیاد ترش کنم که متاسفانه نتونستم . بنابر این کل مراحل رو از اول رفتم و دوباره ویندوز رو نصب کردم.
نماد کاربر
shahramuae

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان