انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک برای خرید iMac

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

کمک برای خرید iMac

پستتوسط javadkh65 » 14 آوریل 2007, 23:20

سلام
غرض از مزاحمت اینکه من دنبال یه آی مک G5 می گشتم که پیدا کردم. البته آکبند. ولی هنوز نخریدم. با توجه به اینکه این آی مک که من دیدم ۵۱۲ مگابایت رم داره و سی پی یو اون 1.8 GHz هستش و دارای کارت گرافیک 128 MB هستش می خواستم بدونم که از دوستان کسی آی مک G5 داره که باهاش فوتوشاپ کار بکنه. من فلش هم کار میکنم. کسی میدونه که Flash CS3 و Photoshop CS3 روی اون چجوری کار میکنه؟ من در محل کارم با آی مک اینتلی کار میکنم ولی چون در منزل نیاز به لینوکس دارم و لینوکس هم از قرار معلوم فعلا که روی IntelMac نصب نمیشه باید به ناچار G5 بخرم. راستی قیمتی که طرف میگه یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان هستش. به نظر شما من چکار باید کنم؟ قیمت خوبه یا بالاست؟!!
راستی اگه بخوام رم رو افزایش بدم با توجه به اینکه یه رم ۵۱۲ روش هست و یه اسلات خالی داره چقدر خرجشه که بخوام 1GB اضافه کنم؟ خودم میتونم اضافه کنم؟ رم از همین رم های توی بازاره یا رم مخصوصه؟
رم های DDR400 184Pin DIMM OCZ که توی بازاره به iMac می خوره؟
Leopard چجوری روش کار میکنه؟ کسی تجربه ای داره؟

اگه کمک کنید ممنون میشم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط javadkh65 در 15 آوریل 2007, 02:45.
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Parham » 14 آوریل 2007, 23:42

من یک قسمتشو میتونم کمک کنم.
با CS3 حتمآ احتیاج به ram بیشتر دارید. من خودم 2GB روش گذاستم چون میدونستم لازم میشه و اشتباه هم نکردم. فکر میکنم لا اقل 1GB لازم داشته باشید.
در مورد قیمت هم میدونم دوستان دیگه میتونن کمکتون کنند.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 آوریل 2007, 17:37

من iMac G5 17inch 2.0Ghz با ۱.۵ گیگابایت Ramدارم و اتفاقا لینوکس هم روش نصبه :-)
من هنوز هیچ محصولی از Adobe CS3 نگرفتم و نصب نکردم، اما تقریبا مطمئنم که شما اگر سرعت محصولات CS3 رو روی یک مک اینتلی ببینید بعد از اجرا کردن اونها روی iMac G5 نا امید خواهید شد!(درمورد CS2 و CS فرق میکنه چون اونها Universal نبودن)
اگر فقط مشکلتان لینوکس است، راه حلهایی برای نصب لینوکس بر روی مکهای اینتلی وجود دارد و به زودی مشاهده خواهید کرد که چقدر پشتیبانی لینوکس از مکهای اینتلی بهتر و کاملتر از مکهای PowerPC خواهد شد.
به هر حال، بر روی iMac من ۵۱۲ مگابایت RAM موجود بود و یک اسلات خالی بود، بر روی اسلات خالی یک RAM یک گیگابایت محصول Crucial از نوع DDR 400 نصب کردم(حدود ۱۰۰ تومن شد قیمتش).
RAM من عادی موجود در بازار بود از نوع ۶۴ بیت*. iMac G5 از RAMهای ۱۲۸بیت هم پشتیبانی میکنه اما در هردو اسلات باید ۱۲۸بیت نصب کنید وگرنه هردو رو ۶۴بیت استفاده میکنه. در نتیجه چون RAM موجود در دستگاه ۶۴بیت بود و من نمیخواستم برش دارم RAM دوم رو هم ۶۴بیت خریدم.
* بحث ۶۴ و ۱۲۸ بیت بودن RAM را با ۶۴بیت بودن CPU اشتباه نگیرید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 آوریل 2007, 20:55

خبر جالب اینکه Ubuntu 7.04 که اخیرا منتشر شده در نسخه‌ی x86/PC 32bit از مکهای اینتلی پشتیبانی میکند. البته رعایت نکات قبل و بعد از نصب مفید و بعضا ضروری است:
https://help.ubuntu.com/community/iMacCoreDuo
https://help.ubuntu.com/community/MacBook
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 35 مهمان