انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست کمک و مشورت

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

درخواست کمک و مشورت

پستتوسط GK » 16 فوریه 2007, 16:40

دوستان
بنده تصمیم گرفته ام بروم به یک بانک دستبرد بزنم، و یا اگر بانک قبول کرد، از او دوستانه وام بگیرم و برای خود یک iMac G4 (از آن نیمه کره‌ای چراغ میزی) بخرم.(':lol:')
البته بگویم که هیچ نیازی به آن ندارم، چراکه در حال حاضر دو آیمک دارم و یک مک بوک پرو از محل کار در اختیارم هست. نه، فقط و فقط به این خاطر که به چشم بنده این آیمک g4 زیباترین محصول اپل است :-D :-D
چونکه این عتیقه زیبا را تا به حال رویت نکرده ام، از دوستانی که این مدل را دارند، خواهشمندم دو سه اطلاعاتی در اختیارم بگذارند :
- مدت روشن کردن و بالا آمدن سیستم با در نظر گرفتن اینکه نرم افزارهای معمولی در آن نصب است، چند ثانیه طول می کشد؟
- نور و روشنایی صفحه monitor تا چه اندازه ایست. برای مثال iMac core 2 duo هفده اینچی من 250cm/d دارد.
- صدای فن نسبت به یک آیمک اینتلی یا مک بوک اینتلی در چه حدی ست (ایمک های اینتلی گویا فن ندارند!)
- با سفری، ایمیل، و مثلاً itune و office 2004 باز،‌ کاربرد cpu در monitor activity چند درصد هست؟‌

ممنون و هزار سپاس پیشاپیش. هر چه خدا و اهورا است عجرت تان دهد.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط salehara » 16 فوریه 2007, 17:10

دوست داشتم در مورد اطلاعاتی که می خواستید کمکتون کنم ولی چون ندارم پی نمیتونم، ولی راجع به بانک پایه ام! حداقل بخش فرار با ماشینش رو!
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط GK » 16 فوریه 2007, 17:57

salehara نوشته است:[نمایش]
ولی راجع به بانک پایه ام! حداقل بخش فرار با ماشینش رو!

پس بنجنین دیگه ! قرارمان جلوی بانک با ماشین موتور روشن و شیشه سیاه شما، امروز ساعت دقیق ۱۶:۵۹ :lol: :lol:
راستی، گواهینامه که دارین نه !!!!؟؟؟؟؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط salehara » 16 فوریه 2007, 18:09

بدون شک! از نوع جدیدا بین الملی شده! راستی عینک ری بنم رو هم بزنم؟
salehara

پستتوسط GK » 16 فوریه 2007, 18:28

پس عالی شد ! ماشین سیاه، لباس سیاه، عینک سیاه... یه دوست دارم در تلویزیون کار می کنه. بهش میگم بیاید فیلمبرداری کنه. اسم فیلم هم میذاریم : Men in Black III
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط iSam » 16 فوریه 2007, 18:30

سلام قلی جون , چشممون روشن . منم فرار با موتور 1000 رو راضیم , اگر قبول دارین منم بیام جلوی بانک برکلی :blush: ! ساعت 16 منتظرم . همین روزا قلی جون میبینمت , فعلا تو بستر ناخوشی بستریم ;-( ;-( . راستی iMac G4 برای چیته ؟ چیکار میکنی زرنگ ؟ صالح جون نوع جدید چیه ؟ یعنی من که نزدیک به تعویضم هست , بیام به منم میدن ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط GK » 16 فوریه 2007, 18:36

کجایی سامان ؟؟؟؟؟؟
من هم دلم برات تنگ شده، هم نگرانتم. بیماری؟؟؟ پس فعلاً قضیه بانک را منتفی می کنیم و می آییم به دیدارت. شاید هم در راه به یکی دو تا بانک سر زدیم !!!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط iSam » 16 فوریه 2007, 18:39

چاکراتیم . آره , زخم معده م اوت کرده بود و تو هاسپیتال با پرستارای وحشی سروکله میزدم تا نیمه عملکی بشم . حتما بزودی میبینمت , یه کار واجبم در زمینه تخصت دارم , که باشه برای بعد . دوباره چاکراتیم ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط GK » 16 فوریه 2007, 18:58

زنده باشی سامان
با آرزوی بهبود و سلامتی برایت.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط iSam » 16 فوریه 2007, 19:00

چاکراتیم قلی جووووون ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط salehara » 16 فوریه 2007, 19:26

ایشالا زودتر بهبود پیدا کنی سامان جان، 30 تومن می گیرن تعویض می کنن چیز خواستی نیست،
salehara

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 فوریه 2007, 19:46

من هم امیدوارم هرچه زودتر سامان رو سالم و سلامت در ایرماگ ببینیم.
---
قلی جان فکر نمیکنم هیچکس به اندازه‌ی بهنام که اگر اشتباه نکنم یکی از این iMacها دارد بتواند راهنماییت کند.
اما این سایت را ببین:
http://www.everymac.com/systems/apple/i ... 17_fp.html
لینک بالا مشخصات آخرین سری iMac G4 با مانیتور ۱۷ اینچ است. مدلهای دیگر آن را هم در همان سایت پیدا خواهی کرد. جزییات بیشتر را در برنامه‌ی Mactracker ببین:
http://www.mactracker.ca/
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 16 فوریه 2007, 23:51

از همه ممنون و متشکرم . با اینکه از رخت خواب دارم حرف میزنم :roll: , ولی خوبم , مرسی . صالح جان یعنی این تصدیقهای اجنوی ما , اونجا بدرد نمیخوره ؟ یادمه 3 سال پیش که ایران بودم و ماشینی امانت داشتم , یک پلیس ( از اون کم سوادا ) بخاطر اینکه گواهینامه خارجی داشتم و اون فکر کرد که کارت بانک هست , 25000 تومان جریمم کرد . حالا چطوره ؟ بسه سامان اینجا که اداره ... نیست , فوروم مکه ! :lol: :lol: :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

Re: درخواست کمک و مشورت

پستتوسط Behnam » 17 فوریه 2007, 03:42

GK نوشته است:[نمایش]
بنده تصمیم گرفته ام بروم و برای خود یک iMac G4 (از آن نیمه کره‌ای چراغ میزی) بخرم.(':lol:') فقط و فقط به این خاطر که به چشم بنده این آیمک g4 زیباترین محصول اپل است :-D :-D
چونکه این عتیقه زیبا را تا به حال رویت نکرده ام، از دوستانی که این مدل را دارند، خواهشمندم دو سه اطلاعاتی در اختیارم بگذارند :
- مدت روشن کردن و بالا آمدن سیستم با در نظر گرفتن اینکه نرم افزارهای معمولی در آن نصب است، چند ثانیه طول می کشد؟
- نور و روشنایی صفحه monitor تا چه اندازه ایست. برای مثال iMac core 2 duo هفده اینچی من 250cm/d دارد.
- صدای فن نسبت به یک آیمک اینتلی یا مک بوک اینتلی در چه حدی ست (ایمک های اینتلی گویا فن ندارند!)
- با سفری، ایمیل، و مثلاً itune و office 2004 باز،‌ کاربرد cpu در monitor activity چند درصد هست؟‌

چشمم روشن حالا کامپیوتر ما شد عتیقه؟! ':twisted:' من هنوز خیال دارم ده سال دیگری از آن استفاده کنم. وقتی با من به گور رفت (وصیت کرده ام که آن را در کنار من درون گور بگذارند) آنگاه نسل های آینده حق دارند از آن به عنوان عتیقه نام ببرند.
اما حالا که به چشم بد به آن نگاه نکرده‌ای سوالاتت را تا حدودی پاسخ می‌دهم. ضمناً بگویم من کُندترین نوع تراشه را دارم که با اولین سری عرضه شد. (G4-800MHz)
ـ مونیتور آن نمی‌دانم چندتا شمع دارد ولی به اندازه‌ای روشن است که من درجهٔ روشنائی آن را همیشه در وسط قرار می‌دهم چون بیشتر از آن خیلی روشن می‌شود و چشمانم را آزار می‌دهد.
ـ صدای فن هوم ملایمی دارد که به زحمت شنیده می‌شود. اوائل کلی طول می‌کشید تا اصلاً راه بیفتد. اخیراً بیشتر وقت فعال است که آن هم فکر می‌کنم به این دلیل است که مک من به یک گردگیری و نظافت نیاز دارد و همینکه تا کنون از دود سیگار سکته نکرده است خدا را شکر می‌کنم.
ـ من مِیل را در ستارت‌آپ دارم و هنگام روشن شدن باز می‌شود. حدوداً ظرف یک دقیقه از حالت سرد و خاموش به حالت قابل استفاده در می‌آید.
ـ آفیس را ندارم ولی نئو آفیس را باز کردم با سفری و میل و آیتون هم دارد یک آهنک می‌نوازد، فعالیت CPU بین ۵۰٪ تا ۸۰٪ نوسان می‌کند که از این مقدار همیشه یک چهارم مصرف مال سیستم است و بقیه مال یوزر.

در مجموع باید بگویم من هرچه سرعت تایپم را بالا ببرم هنوز به سرعت CPU نمی‌رسم!
صحبت تایپ شد، امیدوارم سامان در بستر بیماری وقتش را هدر ندهد و به تمرین تایپش ادامه دهد، شاید از CPU جلو زد! :lol:
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 17 فوریه 2007, 16:38

بهنام و علی عزیز، ممنون برای اطلاعات
مدل ۲۰ اینچی و ۱ mhz ، با اینکه قدیمی‌ست، قیمتش کمتر از یک اینتلی نمی باشد. از بد شانسی من، همه «زیباپرست» اند !!!!!! ولی خب، می‌خرمش.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان