انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لطفا کمک در مور خرید PC سازگار با ا

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

لطفا کمک در مور خرید PC سازگار با ا

پستتوسط saeedraz » 18 اکتبر 2006, 16:44

با سلام خدمت دوستان من تازه عضو شدم و اگر این مطلب مربوط به این بخش تمیشود معذرت میخواهم

میخواستم بدانم که آیا میتوان روی سیستمی که لینک آن در زیر آمده mac osx 10.4.8 نصب کرد یا خیر ضمنا من تقریبا هیچی از این سیستم عامل نمیدانم ولی فعلا مجبورم با آن کار کنم قبلا از کمک شما متشکرم

http://www.maadiran.com/Persian/Products/Pc/PCDetails.asp?ProductModel=M735P
saeedraz

پست‌ها : 2

پستتوسط GK » 18 اکتبر 2006, 17:36

دوست گرامی
لینک ایرانی شما متاسفانه به زبان انگلیسی نوشته شده بود، نتوانستم بخوانم !!!!
شوخی می‌کنم. در نگاه اول این کامپیوتر بد نیست اما اطلاعات تکنیکی زیاد ندارد. چیزهایی هم به نظر کم دارد. بهتر است که مدل دیگری انتخاب کنید. صفحه کلید با ps/2 دیگر مال عهد بوق است، floppy هم همین‌طور. سیستم bios بیست ساله است. و این مدل بسا که چند ماه دیگر با ویستای ویندوز (EFI) مشکل داشته باشد. خلاصه دردسرتان ندهم.
من اگر به جای شما بودم می‌رفتم با قرض و یا امانت موقتی یک مک گرفته و چند وقت رویش کار می‌کردم. در این صورت نتیجه اگر مثبت بود می توانید یکباره مک خریده و خیال‌تان را راحت کنید.
اگر با این پیشنهاد موافق نیستید، پس بروید در آدرس زیر لیست کامل تمام ابزار آلات پی سی سازگار با osx هست ؛
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 اکتبر 2006, 17:08

منم توصیه میکنم همون Wiki رو چک کنید،‌ در کل PC نسبتا سازگاری به نظر میاد با دو مشکل یکی PS/2 و یکی دیگه SATA. برای SATA راه حلهای Wiki رو بخونید، اما تضمینی نیست آخرش درست دربیاد. برای PS/2 هم باید کابل تبدیل درست و حسابی بگیرید، فکر کنم در سایت my.blackmice.com حسابی راجع بهش بحث شده.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط GK » 19 اکتبر 2006, 18:01

سلام علی جان
پیشنهاد دارم یه پستی باز کنی مخصوص ویژه‌گی‌ها و برتریت‌هایی که مک دارد و سیستم پی سی نه. این نه البته از روی غرور و تکبر و فرقه‌بازی، نه. فقط به این خاطر که دوستان کاربر، چه پی سی و چه مک، بدانند و آگاه باشند با چه ابزارهایی سر و کار دارند. بنده شخصاً که حدود ده ماه از «مهاجرت»‌ام از پی سی به مک می‌گذرد، هر روز کاربرد و امکانات جدید در این osx می‌یابم. مثال :
- روی سیستم ویندوز نمی‌شود خاموش-روشن کردن کامپیوتر را پیشاپیش برنامه‌ریزی کرد ( بجز در شبکه ). باز و بستن اتوماتیک یک برنامه نیز از طریق task planning وجود دارد و اما راه انداختنش بسیار دشوار. من در عرض ۱۷ سال تجربه فقط دو سه بار موفق شدم. روی مک فقط در عرض چند ثانیه می‌شود هفت ساعت و دقیقه متفاوت برای هفت روز هفته انتخاب کنیم تا کامپیوتر خاموش یا روشن شود. باز می‌شود پیشاپیش مشخص کرد که موقعی که کامپیوتر شما روشن شد، چه برنامه‌هایی پشت سر هم باز شده و اتوماتیک راه بیفتند.
- هیچ می‌دانستید که می‌توانید مک خود را روی یک دیسک خارجی usb راه بیندازید؟ منظورم fireware نیست، یک usb معمولی‌ست. من تا امروز نمی‌دانستم، فکر می‌کردم که مثل ویندوز ناممکن است، ابدا !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 اکتبر 2006, 23:14

ق.خ جان پیشنهاد خوبی است، منظورتان فقط یک تاپیک جدید است یا یک بخش جداگانه؟ به نظرم اگر چنین تاپیکی را خودتان که ایده دادید در بخش «موضوعات در مورد Mac OSX» ایجاد کنید با همین موضوعی که در همین تاپیک هم مطرح کردید، هردوی ما در این زمینه مشارکت خواهیم کرد و اگر استقبال و مطالب اینقدر شد که بیش از یک تاپیک نیاز داشت خودم پستها را به تاپیکهای جداگانه تبدیل خواهم کرد و در صورت زیاد شدن تاپیکها بخش جدید ایجاد خواهم کرد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط saeedraz » 21 اکتبر 2006, 12:18

چند سوال دیگر با عرض معذرت
با پاسخ های شما و خواندن مطالبی که آدرس داده بودید متوجه شدم که هارد درایو باید ATA باشد آیامیشود این نوع هاردرا روی PCنصب کرد یاخیر و اگر میشود آیا در پایتخت میشود پیدا کرد یا خیر؟
و دوم مثل اینکه صفحه کلید باید حتما مخصوص مک باشد(اگر درست فهمیده باشم) که آنهم پورت مخصوصی دارد و آیا آنهم میشود جدا از سیستمهای مک خرید یا خیر؟
البته من را ببخشید چون هیچی از مک سرم نمیشه :blush:
saeedraz

پست‌ها : 2

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 اکتبر 2006, 13:46

خواهش می‌کنم، منظور از هاردهای ATA همان IDE است، بله در بازار موجود هستند.
ماوس و کیبورد اگر USB باشند شناسایی خواهند شد و نیاز به ماوس و کیبورد مخصوص نیست. منتها کیبورد مک کلیدهای مخصوصی مثل Command دارن که با کیبورد ویندوز اگر اشتباه نکنم با کلید Windows Menu قابل استفاده میشه.
اگر بخواین ماوس و کیبوردهای اپل رو جداگانه هم میشه خرید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط GK » 21 اکتبر 2006, 18:02

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
ق.خ جان پیشنهاد خوبی است، منظورتان فقط یک تاپیک جدید است یا یک بخش جداگانه؟ به نظرم اگر چنین تاپیکی را خودتان که ایده دادید در بخش «موضوعات در مورد Mac OSX» ایجاد کنید با همین موضوعی که در همین تاپیک هم مطرح کردید، هردوی ما در این زمینه مشارکت خواهیم کرد و اگر استقبال و مطالب اینقدر شد که بیش از یک تاپیک نیاز داشت خودم پستها را به تاپیکهای جداگانه تبدیل خواهم کرد و در صورت زیاد شدن تاپیکها بخش جدید ایجاد خواهم کرد.
موفق باشید

علی جان
معذرت برای تاخیر در جواب. اینترنت‌ام کمی سرما خورده بود و هی عطسه و سرفه می‌کرد !
منظورم همانا یک بخش جدید بود. اگر موافق باشید من یک بخش جدید باز می‌کنم در این مورد مقایسه و تطبیق دو سیستم عامل مک و ویندوز.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 21 اکتبر 2006, 19:21

ایدهٔ خیلی خوبی است،
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 22 اکتبر 2006, 14:31

ق جان منظور شما Topic است یا بخش؟ چون بخش را فقط ما adminها می‌توانیم ایجاد کنیم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط GK » 22 اکتبر 2006, 15:02

علی جان
دروغ چرا !!! من هنوز هم فرق توپیک و بخش را نمی‌ذانم. به هر حال، با اجازه‌ی شما همین الان یک موضوع جدید در این باب را نوشتم. اگر صلاح دانستید، ادامه می‌دهیم...
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان