انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل بیدار شدن مک بوک پرو رتینا و دیسپلی تاندربولت اپل

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مشکل بیدار شدن مک بوک پرو رتینا و دیسپلی تاندربولت اپل

پستتوسط Hassan » 24 ژوئن 2016, 13:05

سلام دوستان،
من یک مک بوک پرو رتینا Mid 2012 دارم که وقتی خانه هستم آن را در حالت بسته (Clamshell) به دیسپلی تاندربولت ۲۷ اینچی اپل وصل میکنم و بعد برق مانیتور را وصل میکنم و با فشار دادن کلیدی روی کی بورد اکسترنال که به مانیتور وصل است مک بوک را بیدار میکنم.
چند ماهی است که وقتی مک بوک بیدار میشود و پس ورد را وارد میکنم، پس از چند ثانیه دوباره به خواب میرود و دوباره باید کلیدی روی کی بورد فشار دهم تا بیدار شود و مجددا باید پس ورد را وارد کنم تا سیستم فعال شود. زمان این اتفاق شانسی است و گاهی در ضمن وارد کردن پس ورد به خواب میرود و گاهی سیستم کاملا فعال میشود و بعد به خواب میرود و گاهی هم اصلا این اتفاق نمی افتد. و گاهی این حالت بطور مکرر مثلا دو یا به ندرت سه بار پشت سر هم پیش می آید. بعد از بیدار شدن مک بوک تا حدود شاید سی چهل ثانیه اگر این اتفاق نیافتد دیگر بعید است که این حالت پیش بیاید و سیستم بیدار میماند. اگر قبلا مک بوک را بیدار کرده باشم و با آن کار کنم و بعد به حالت Sleep ببرمش با بیدار کردن های بعدی دیگر این اتفاق نمی افتد و باید حتما مراسم بالا که وصل کردن مک بوک به دیسپلی و بعد وصل کردن برق دیسپلی و بعد بیدار کردن است اجرا شود تا این حالت پیش بیاید.
بقیه کارکرد مک بوک کاملا عادی است و حتی اگر برنامه ای را باز کرده باشم و به صورتی که گفتم خودبخود و اتفاقی به خواب برود بعد از بیدار شدن، برنامه به طور عادی کار میکند و هیچ مشکلی ندارد.
با برنامه Onyx هر چند وقت یک بار سیستم را تمیز میکنم ولی اثری در این مطلب نداشته.
مقداری در اینترنت جستجو کردم و مورد مشابهی پیدا نکردم. آیا کسی از دوستان نظری در این مورد دارد؟
Hassan

پست‌ها : 39

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان