انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با هارد دیسک اکسترنال و ال‌کپتن

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مشکل با هارد دیسک اکسترنال و ال‌کپتن

پستتوسط Ali_Omid » 06 ژوئن 2016, 10:17

با سلام
هارد دیسک اکترنال یک ترابایتی «مای پاسپورت» که با همه‌ی دستگاه‌های دیگر (آی‌مک و مک‌بوک با سیستم یوسمیتی و پی‌سی با سیستم ویندوز هفت) به خوبی کار می‌کند. روی مک‌بوک پروی ۱۳ اینچ جدید با سیستم ال‌کپتن مشکل دارد و وقت و بی‌وقت اجکت می‌شود. با این پیغام:
disc not ejected properly
در اینترنت جستجو کرده‌ام ولی هیچ راه‌حل قطعی و مطمئنی پیدا نکرده‌ام. ضمن اینکه بسیاری از کاربران این مشکل را با سیستم‌های ماوریکس و یوسمیتی هم دارند.
ممنون می‌شوم اگر دوستان راه‌حلی می‌شناسند و یا به مورد مشابه برخورده‌اند، برای رفع مشکل، راهنمایی‌ کنند.
از این دستگاه برای ذخیره‌ی فایل‌های کامپیوتر آی‌مک استفاده می‌کنم، به همین دلیل راه‌حل فرمت مجدد آن (مثلا با سیستم ال‌کپتن) بسیار وقت‌گیر و تقریبا برایم غیر عملی‌ست.
با تشکر
Ali_Omid

پست‌ها : 144

پاسخ: مشکل با هارد دیسک اکسترنال و ال‌کپتن

پستتوسط Arzhang » 07 ژوئن 2016, 08:51

من م می‌خواستم بگم احتمالاً شما هاردت در محل اتصال کابل لقی دارد، که دیدم نوشته‌ای در سیستم‌های دیگر بی‌مشکل عمل می‌کند. با این حال به نظرم رسید شاید بد نباشد کابل دیگری را هم امتحان کنی. گاهی مشکلات عجیب، راه حل‌های بسیار پیش‌پاافتاده‌ای دارند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: مشکل با هارد دیسک اکسترنال و ال‌کپتن

پستتوسط Ali_Omid » 07 ژوئن 2016, 09:18

با آنکه مشکل به نظر نرم‌افزاری می‌آید اما باز هم کاملتر از نظر پورت و کابل چک می‌کنم. اشکال اینجاست که این اجکت شدن زمان خاصی ندارد، گاهی خیلی زود و گاهی دیرتر رخ می‌دهد. یک حدس دیگر هم اینست که شاید کامپیوتر برای ایندکس کردن فایلها که تعدادشان خیلی زیاد است، دچار مشکل می‌شود.
در اینترنت دیده‌ام که بعضی از کاربران گفته‌اند که این مشکل اجکت شدن، بعد از اسلیپ مک‌بوک رخ می‌دهد. در مورد دستگاه من، مشکل با به خواب رفتن سیستم ارتباطی ندارد.
Ali_Omid

پست‌ها : 144

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان