انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رضایت یا نارضایتی از اپل و محصولاتش

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: آیپد — iPad

پستتوسط eysun » 23 اکتبر 2015, 19:44

سامان من احساس می‌کنم تو فکر می‌کنی من خیلی فن‌بوی اپلم. ولی واقعا اینطور نیست. هر چند وقت یک بار می‌رم Bestbuy فقط برای اینکه ببینم محصولای جدید بقیه کمپانی‌ها چطورین. اتفاقا اصلا بدم نمیاد برای تنوع هم که شده یک بار سوییچ کنم. ولی برای منِ نوعی مهمترین دلیلی که هنوز آیفون و آیپد رو ترجیح می‌دم سیستم عامله تا سخت‌افزار. یعنی اندروید باعث سردرد می‌شه برای من. اینه که هنوز نمی‌تونم سوییچ کنم حتی اگه اپل به قول تو به ترکمونش ادامه بده!

ولی راجع به پرفورمنس آیپد و حتی آیفون، من اکثر بنچمارک‌هایی که دیدم اینها جزو اولین‌ها بودند توی رقابت. این برای مثال: http://www.anandtech.com/show/8666/the- ... 2-review/3
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط iSam » 23 اکتبر 2015, 22:06

من اصلا سوئیچ نکرده ام و قصدش را هم ندارم. به اندروید هم علاقه ای ندارم کما اینکه از نقطه نظر فنی بیشتر می پسندمش چون من یک اوپن سورسی هستم.
من فکر می کنم بالای ۹۵ درصد استفاده ملت از آیفون و آیپد اصلا کاربردی نیست و بیشتر فان هست.
برای خواندن کتاب هم به نظر من اول کتاب کاغذی و بعد ایبوک ریدر. اصلا خواندن مطلب روی آیپد یا هر تبلت دیگری بصورت روزانه و با صرف زمان زیاد برای چشم خوب نیست، چون این صفحه نمایش برای این کار نیست.
امروز به همین بهانه بوجود آمده به دوستی در ایران (ایشان گرافیست پپسی و مرسدس در اروپا بودند و الآن هم در ایران چند سالی است که کار انیمیشن و گرافیک در سطح بسیار بالا انجام می دهند و جزو تیم افراد بنامی مثل بهرام عظیمی و ... بودند و هستند) تماس گرفتم و ایشان هم صحبت rezag5 را تأیید کرد و گفت نه من و نه دوستان همکار داخلی و خارجی معتقد نیستیم که آیپد پرو بدرد خاصی برای ما بخورد بجز نقاشی کشیدن و پیاده سازی اولیه ایده که به گفته ایشان، همه این قبیل دوستان کاغذ و چند رنگ ماژیک را ترجیح می دهند.
خیلی زود این وسیله تبدیل به یک جایگزین مک بوک ایر برای مدیران (آن دسته از مدیران که اصلا فنی نیستند و فقط حرف می زنند و جلسه و ...) می شود که با باز کردن کاور کیبورد دار و قلم به خودنمایی و شیک نمایی می پردازند و اصلا هم بعید نیست که اگر منم ببینم برایم رفع نیاز می کند، بخرمش!
راحت بگم، تا الآن محصولات اپل به جز پوشش قشر طراح و گرافیست و انیمیشن کار (آن هم زیر ۵۰ درصد)، کاربرد خاصی بجز فان نداشته و این بده چون استیو داشت این داستان را عوض می کرد که دوباره رفتیم سرخط.
همه دیدیم که مک سرور چی شد و باید هم تمام می شد چون اپل درحد اندیوزر است و بس. تولید استوریج با اچ پی یا اوراکل است و سرور هم دست آی بی ام و اوراکل و باقی، اپل هم با مدیریت استیو فهمید که باید شکلات خوب بسازد و بفروشد و مزرعه داری را به کننده هایش بسپارد.
با اینکه از مایکروسافت واقعا خوشم نمی آید، ولی آن را موفق تر می بینم (من موفقیت را درآمد سالانه و شهرت نمی بینم). بیش از ۹۵ درصد شرکت ها، سازمان ها و انجمن های دنیا از اکسچینج سرور بهره می برند حتی اگر آلترناتیو لینوکسی دارند، ولی اکسچینج سرور هم دارند.
تا الآن پرچمدار ERP شرکت IFS بود (سازمانی که من درش هستم هم از این شرکت استفاده می کند) ولی چندسالی است که مایکروسافت ERP زده و راحت بگم، معرکست! نه پیچیدگی های IFS را دارد و نه بیهودگی های Openbravo را. یک محصول واقعا تمیز و مرتب که با قیمتی کمتر از IFS می توان تهیه کرد.
پشتیبانی مایکروسافت و گوگل هم بسیار عالی شده و تقریبا مجانی. اپل برای توجیح پولی بودن گارانتی اش(همان اپل کر)، به بیان ما بهترین خدمات را می دهیم و آش مجانی نیست بسنده می کند(که خدا رو شکر طبق قانون اروپا چه اپل کر داشته باشیم و چه نه تا دو سال کمپانی باید به ما سواری هم بدهد) ولی مایکروسافت بهترین ساپورت ها را دارد مجانی ارائه می دهد. حتی بتازگی گانفیگوریشن اکسچینج را هم تا سه بار مجانی کرده! نه از سر بی مشتری بودن که از سر اتفاقا پر مشتری بودن.
آفیس ۳۶۵ ارائه داده که روی هر دیوایس استفاده می کنی و واقعا عالی داره کار می کنه ولی ما یک آیکلاد داریم که اگر بخواهیم در جلسه ای یک فایل نامبرز را روی پی سی باز کنیم و ارائه بدهیم بایید بگوییم ...
تخته های هوشمند مایکروسافت (که خود ما تو هر اتاق سازمان یکی ازش داریم)، معرکست و باعث شده پرژکتور را کنار بگذاریم و دارای یک کامپیوتر کامل با صفحه نمایش ۵۵ اینچ یا بالاتر شویم. بقول رضا، یک انیمیشن کار یک سیستم ماژولار نیاز دارد و نه یک گلدان زیبا روی میز (که البته مک پرو قبلی همانی بود که او نیاز داشت ولی الآن...).
با همه اینها بگم که در محیط کار و دوستی همه من را استیو کوچولو می شناسند (که البته خودم دوست ندارم این شناسه را چون نه در آن حدم و نه اعتقادی به جای کسی بودن دارم)! پس من ضد اپل نیستم ولی نمی شود انتقاد هم نکرد.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2015, 23:51

راستش من هر روز روزی هشت ساعت با این مک‌پرو دارم کار میکنم و باید بگویم که کامپیوتر فوق العاده‌ایست. اگر پولش را داشتم یکی برای خودم در منزل می‌خریدم.

از لحاظ قدرت و امکانات فوق‌العاده است. هاردهای تاندربلت هم با سرعت بسیار عالی روی آن کار میکنند. قدرت پردازش و گرافیکش هم بسیار عالیست.

اما بنظر من عجیب می‌آید که وقتی کسی اینقدر از یک پلتفرمی ناراضی است که محصول جدیدش را به چشم زورچپان میبیند، باز روی این پلتفرم بماند.

زمان جابز هم وقتی مثلا آیفون جدید دوربینش بهتر میشد، نمیشد آنرا روی آیفون قدیمی‌تر نصب کرد. آیپد را وقتی میخرید، میدانید که حتی باتریش عوض نمیشود، آنوقت الان تعجب دارد که مداد جدید آیپد‌پرو که برای کارش احتیاج به سنسورهای زیر صفحهٔ نمایش دارد، روی آیپد قدیمی‌تر کار نکند؟

نوشتهٔ خوب مورد بحثش معلوم است. از بیست تاپیک مختلف که در مورد هر کدام میشود یک کتاب نوشت، یک جمله را در یک پست نوشتن، مفید نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2015, 00:15

کسی از پلتفرم ناراضی نیست، از روند و آینده پلتفرم نارضایتی وجود دارد. ضمنا در مورد مک پرو هم باید آن کسی که با ورژن قبلی کار می کرد (در اینجا یک انیمیشن یا گیم ساز) این را بگوید. برای کارهای بزرگ سینمایی نیاز به کلی ماژول اضافه است که در سیستم جدید آنها حذف شده و درنتیجه دستگاه، طالبان خود را از دست داده. بنده از روی شکم بیان نکردم، از کننده اش تماس گرفتم و یک ساعتی صحبت کردم و پرسیدم.
در زمینه آیپد هم، می شد آیپد ایر جدید با آن سنسور داد، نه اینکه دوباره آیپد ایر ۲ را بازمعرفی کرد! بله باید چند میلیاردی فروش کرد و شما بخری تا دوباره دولوپ کنند و بگن بیا این هم محصول جدید.
کل حرف من این است: اپل در چندسال اخیر مدام دارد چرخ را از اول اختراع می کند ولی نتیجه فقط تغییر رنگ چرخ است و بس.
تا فردا هم بگی الآن با زمان استیو فرقی نکرده یا بهتر شده، میگم نه خیر این حرف غیرمنطقی است چون برعکسش را داریم می بینیم.
کسی از ایران بدش نمی آید ولی می توان از روندش و راننده اش بد آمد، آیا باید رفت به درک!؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iSam در 24 اکتبر 2015, 15:30.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2015, 01:05

من از زمانی که مک‌پرو پراسسورش G3 بود (یعنی اولین مدل آن)، با مک‌پرو سر کارم کار میکنم. بنابر این میدانم که دارم چه میگویم. کارهایی هم که با آن کرده‌ام، باور کن که از کارهای یک فیلمساز سبک‌تر نبوده.

و چطور میشود که سنسوری که هنوز اختراع نشده را روی مدل سال گذشته نصب کرد؟

و این حرف‌ها چه ربطی به استیو جابز دارد؟ زمان ایشان اپل همین کارهایی را میکرد که الان میکند. از اولین مکی که ایشان ساخته‌اند تا به حال کارشان دقیقا همین بوده که چیزها را تا میشود بزنند و محصولی را هم که میسازند برای عامهٔ مردم بسازند. حالا اگر محصولات اپل برای شما به اندازهٔ کافی پیچیده نیست و شما را راضی یا قانع نمیکند، احتمالا شما مخاطب آن محصولات نیستی. برای همین کامپیوتر یوبونتو را به شما پیشنهاد کردم، چون فکر کردم شما هر کاری که بخواهی با آن میتوانی بکنی و از این محدودیت‌ها آزاد خواهی شد.

حالا این چه ربطی به آنچه که در ایران میگذرد داشت، باز مغز کوچک من درکش نکرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amin811 » 24 اکتبر 2015, 01:31

[نمایش]
بعد اپل میاد توی تبلیغ آی پد پرو اوتوکَده باز شده نشون میده به مردم
اون اصلا به درد نمیخوره . اوتوکد برای آی او اس یک نرم افزار بسیار الکی و غیر حرفه ایه
که هزاران آپشن رو ازش حدف کردن

نسخه آیپد اکثر برنامه‌های سه بعدی مثل همین AutoCAD یا Rhino یا Revit بسیار شبیه یک Viewer هستند تا یک کپی تمام عیار از برنامه تحت PC. اینها به نظر من به درد کسانی میخورند که به کارگاه ساختمانی میروند و می‌خواهند درستی اجرای نقشه‌ها را چک کنند. در اینجور مواقع نیاز به علامت گذاری در فایل‌ها و کامنت دادن هست. یا حتی عکس گرفتن از جزییات محل اجرا و ضبط صدا و پیوست آن به کامنت مربوط و به اشتراک گذاشتن آن با بقیه تیم طراحی. حالا تصور کنید انجام این کارها با با چیزی حتی مثل مک‌بوک ایر چقدر کابوس‌واره. مسلما هیچکس در اینجور مواقع از ۹۵ درصد امکانات برنامه هم استفاده نمیکنه و همه ترجیح میدن برگردن به محل کارشون و کارهایی که نیاز به دقت و تمرکز داره رو روی PC انجام بدن.
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2015, 01:55

Ilia نوشته است:[نمایش]
من از زمانی که مک‌پرو پراسسورش G3 بود (یعنی اولین مدل آن)، با مک‌پرو سر کارم کار میکنم. بنابر این میدانم که دارم چه میگویم. کارهایی هم که با آن کرده‌ام، باور کن که از کارهای یک فیلمساز سبک‌تر نبوده.

و چطور میشود که سنسوری که هنوز اختراع نشده را روی مدل سال گذشته نصب کرد؟

و این حرف‌ها چه ربطی به استیو جابز دارد؟ زمان ایشان اپل همین کارهایی را میکرد که الان میکند. از اولین مکی که ایشان ساخته‌اند تا به حال کارشان دقیقا همین بوده که چیزها را تا میشود بزنند و محصولی را هم که میسازند برای عامهٔ مردم بسازند. حالا اگر محصولات اپل برای شما به اندازهٔ کافی پیچیده نیست و شما را راضی یا قانع نمیکند، احتمالا شما مخاطب آن محصولات نیستی. برای همین کامپیوتر یوبونتو را به شما پیشنهاد کردم، چون فکر کردم شما هر کاری که بخواهی با آن میتوانی بکنی و از این محدودیت‌ها آزاد خواهی شد.

حالا باز این چه ربطی به آنچه که در ایران میگذرد داشت، باز مغز کوچک من درکش نکرد.

ایلیای عزیز من نمیگم شما نا بلدی، منظور من اینه که مخاطب مک پرو بیشتر سینمایی ها هستند و این گلدان طبق سوألی که کردم کار آنها را راه نم اندازد! بعدم من یک سرور لینوکسی در منزل دارم و همه چیز روشیش دارم و نیازهایم رفع می شود ولی ایلیا واقعا اپل در دو سال اخیر تقریبا خراب کرده و راضی کننده نیست.
در مورد ایران هم یک کنایه یا بهتر بگم تمثیل بود و مخاطب شما نبودی.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2015, 02:18

اگر پوریا بود، الان یک چیزی می‌گفت در این مایه که: «اپل این روزها دارد گند میزند به همه چیزش… اما چه کنم که، همین گندش باز از گند بقیه کمتر گند است.» ;) :)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پاسخ: رضایت یا نارضایتی از اپل و محصولاتش

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2015, 07:17

اینها یک سری از ایراداتی هست که من خودم به اپل دارم:

- عدم پشتیبانی از زبان فارسی در iOS

- عدم ارائهٔ کارت گرافیک مستقل یا قویتر در مک مینی

- ضعیف نگهداشتن عمدی مک مینی

- عدم امکان ارتقاء رم در بعضی مک‌های اخیر

- عدم امکان کاستیمایزشن بیشتر در مدل‌های مک

- ارائهٔ بعضی از مدل‌های دستگاه‌های iOS با حافظه‌ای که مسلما کافی نیست

- فروش دستگاه‌ها به نحوی که خریدار را به خرید گرانتر سوق میدهد

- ارائهٔ سخت‌افزارهایی که مشخصا احتیاج به امکان ارتقاء یا پورت بیشتر دارند

- عدم اجازهٔ برگشت به سیستم قدیمی‌تر برای دستگاه‌های iOS

- مشکل تعویض آداپتور گرانقیمت برق مک‌ها فقط بخاطر خراب شدن سیم آنها

- خرابی متوالی کارت‌های گرافیک مستقل در بعضی مدل‌های مک

- پایین آمدن سطح کنترل کیفیت در برنامه‌ها و آپدیت‌ها

- ارائه و معرفی برنامه‌هایی که هنوز مشخصا کامل و تمام نیستند

- عدم پشتیبانی درست و کامل از اوپن تایپ

- پایین آمدن سطح نوآوری و ریسک پذیری در ارائهٔ سخت‌افزارهای جدید

- نگرانی از بسته شدن بیش اندازهٔ پلتفرم مک (تا جایی که احتیاج به جیلبریک پیدا شود)

- استفادهٔ زیادی از آداپتورها

- پافشاری بیش از اندازه در بعضی از موارد که بعدا به ناچار منجر به چرخش ۱۸۰ درجه‌ای در موضع قبلی میشود

- زمان طولانی بین معرفی و بروزسازی مدل‌های مک

- عدم ارائهٔ مانیتورهای مات

- اصرار در نازک یا کوچک نگهداشتن دستگاه‌‌ها مخصوصا وقتی که به قیمت ضعیف شدن یا محدود شدن آنها منجر بشود

- کم شدن پشتیبانی از کاربران حرفه‌ای و نیازهای آنها

اما با وجود همهٔ اینها هنوز هم اپل را به رقبایش ترجیح میدهم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط rezag5 » 24 اکتبر 2015, 11:34

من فکر میکنم اپل همچنان برای گرافیست ها و کسانی که کار عکاسی میکنند به شدت خوب و عالیست
صفحه آرایی و این جور کار ها در مک لذت بخشه
مخصوصا مدل های آیمک اما مک پرو رو اصلا توی کتم نمیره که یک دستگاه خوب برای کار های سنگین هست
من هم گرافیک کار کردم و الان هم تخصص اصلیم انیمیشن 3 بعدیه
مک تقریبا هیچ جایگاهی توی پایپلان کاریه ما نداره
نمیتونه داشته باشه . به شدت ضعیف و محدود و بسته هستش (ضعیف نسبت به میزان پولی که براش پرداخت میشه)
خیلی از پلاگین ها بعد از مدتی طولانی براش به بازار میاد
برخی از نرم افضار ها با تخیر چند ساله براش میاد
یا حتی نمیاد
پاپیولار ترین نرم افزار انیمیشن در جهان همون 3 دی مکس هستش که اصلا برای مک نیومده هنوز
عموما اپل با برگشتن استیوجابز تلاش کرد از یک ساختار خیلی تخصصی به یه سیستم پاپیولار تبدیل بشه چون
پول توی استفاده ی عمومیه نه یه مشت گرافیست یا انیماتور یا عکاس و کارگردان .
آرتیست ها درصد کمی از یوزر ها رو تشکیل میدن که این فکر اپل فکر درستی بود
اما مشکل من با اپل اینه که همین محصولات فراگیر هم کاربردشون داره بیشتر به یه لوکس گرایی تبدیل میشه تا یه
کاربرد به درد بخور و مفید

ایلیا جان اینی که گفتی خیلی خوب بود
- ارائهٔ سخت‌افزارهایی که مشخصا احتیاج به امکان ارتقاء یا پورت بیشتر دارند

راستی ایلیا مشکلی با گرم شدن این مک پرو نداشتی تا حالا ؟
چون سیستم کولینگ بسیار متفاوتی داره و ممکن هم هست بر اثر سحل انگاری روی میز کار با یک
کاغذ ساده بسته بشه و دخل سیستم بیاد . من تجربه ی استفاده نداشتم
یه کمی ازش بگو به عنوان یوزر حرفه ای

Amin811 جان چیزی که در مورد نرم افزار کَد گفتی درسته
به شکل که شما میگید کاربردیه در غییر این صورت قابل استفاده نیست
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط cyra » 24 اکتبر 2015, 14:08

iSam نوشته است:[نمایش]
ضمنا در مورد مک پرو هم باید آن کسی که با ورژن قبلی کار می کرد (در اینجا یک انیمیشن یا گیم ساز) این را بگوید. یرای کارهای بزرگ سینمایی نیاز به کلی ماژول اضافه است که در سیستم جدید آنها حذف شده و درنتیجه دستگاه طالبان خود را از دست داده.

نزدیک به پانزده ساله که تدوین می‌کنم و جایزه‌ی درجه یک داخلی هم گرفتم. از مستند‌های کم‌بودجه تا سینمایی حرفه‌ای هم کار کردم. و شش سال پیش مک‌پروی ۲۰۰۹ خریدم. در این بخش باید بگم نه تنها آینده، بلکه همین حال هم متعلق به مک‌پرو‌های جدید شده. درسته که یک زمانی بود که کلی ماژول اضافه برای چند دقیقه پلی‌بک Real Time احتیاج بود، اما امروز واقعا چنین شرایطی دیگه وجود نداره. فرمت‌ها همه File Based هستند و تقریبا دلیلی برای کپچر وجود نداره. خیلی وقت‌ها با پروکسی ادیت می‌کنیم و صرفا EDL رو می‌فرستیم برای تصحیح‌رنگ و مسترینگ. قدرت سیستم‌ها هم اینقدر کافی هست که به رندر‌های پی‌در‌پی احتیاجی نباشه. در حقیقت این ساختار برنامه‌هاست که با پیشرفت سخت‌افزار‌ها تغییر کرده. در اولین فرصت مطمئنم که این گلدان رو خواهم خرید. در مورد انیمیشن البته قبول دارم که چیپ‌های گرافیکی مک‌پرو‌ی جدید چون کودا نیستند دست یوزر بسته‌ست.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2015, 14:58

این را همیشه دلم می‌خواسته بنویسم، شاید هم قبلاً نوشته باشم و الان یادم نیست:
همه می‌گویند رد استیو در دی‌ان‌اِی اپل وجود دارد… به نظرم یکی از ژن‌های خیلی خطرناکی که از او در این ساختار جای گرفته، کم بودن تعداد محصولات است. سبک مدیریتی او ایجاب می‌کرد که مدیرعامل و مدیران ارشد روی ریزترین جزئیات هر چیزی که به اپل مربوط بود نظارت و حتی دخالت داشته باشند. آن زمان که جابز بود این خیلی خوب جواب می‌داد، چون او کشش این را داشت و هر چیزی را که از توانش خارج بود هم کلا کنار می‌گذاشت.
شاهدش روز اول بازگشتش که گفت کلا چهار محصول کافی است و بقیه را دور انداخت.
اما حالا اپل یک زمان گزار را تجربه می‌کند، آن زبان چرب و نرم را که همه را به همینی که هست راضی می‌کرد ندارند و باید چیزهای جدید بسازند، از طرفی آن ژن هنوز کاملا پاک نشده و اینهایی که سر کار هستند هم آنقدر توان ندارند که حواسشان به همه چیز باشد.
امیدوارم این دوره زودتر بگذرد؛ و هم زودتر تغییرات رادیکال تمام شود و همان روند آهسته و پیوسته قبلی را ببینیم و نظم جدیدی در تولید محصولات بوجود بیاید؛ هم اینها بپذیرند که با این تنوع محصول آن روند قبلی را نمی‌شود ادامه داد و باید ریزه کاری ها را به افراد رده پایین تر گروه که دقت و تعهد کافی را دارند سپرد.
مثلا قبلا نظرشان این بود که همه چیز را باید هر سال عوض کنیم، اما همین که ظاهر آیفون ها را یکسال در میان عوض می کنند و وقت بیشتری برای طراحی چیز های دیگر دارند خودش یک نشانه خوب است، همچنین اینکه آیپد های ده اینچی را امسال بروز نکردند و مینی ها هم تقریبا همانی شد که باید پارسال می‌شد. این ظاهرش بد است، ولی باطنش را اگر اینطور ببینیم که فهمیده‌اند باید وقتشان را روی مدل پرو بگذارند و نخواسته‌اند این را هم هر طور شده جدید کنند، خوب است.
طولانی شد، مخصوصا این جمله آخر که فعل و فاعلش هم گم شد :)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2015, 15:28

من کاملا با امیر وافقم و همینی است که من می گویم.
ایلیا هم کاملا ایرادات من را بدون هیچگونه کم و زیاد بیان کرد. البته من یک ایراد شخصی دیگه هم دارم که اینه که اپل زیادی دست یوزر حرفه ای را بسته گذاشته. من نمیگم یهو بشه اوپن سورس، نه ولی میتونه یکمی بازی با این ترمینال را بازتر بگذارد و نه محلی برای تریس روت و اینستال و آن اینستال. قبول ندارید؟
در زمینه مک مینی و ال سی دی هایش هم باید یک بازنگری بکند وگرنه بازی در این زمینه را به بقیه خواهد باخت.
یکمی هم اگر با تولیدکننده های نرم افزار بسازد بهتر است. اینکه اوراکل از ورژن ۱۱ به بعد ورژن اپل نمی دهد، مشکل اوراکل نیست و لجاجت و عدم همکاری اپل است که در نهایت به ضرر من یوزر می رسد که کارم لنگ می ماند. مشابه این داستان هم می دانید که زیاد است. بماند که در سیاست جاری اپ استور ایراداتی دارم ولی چون آنها ضرری ندارند، بیانشان نمی کنم!
بسیار محکم هم بر گفته قبلیم که اپل هرسال سعی در اختراع مجدد چرخ دارد، پایبندم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2015, 17:01

rezag5 نوشته است:[نمایش]
…راستی ایلیا مشکلی با گرم شدن این مک پرو نداشتی تا حالا ؟
چون سیستم کولینگ بسیار متفاوتی داره و ممکن هم هست بر اثر سحل انگاری روی میز کار با یک
کاغذ ساده بسته بشه و دخل سیستم بیاد . من تجربه ی استفاده نداشتم
یه کمی ازش بگو به عنوان یوزر حرفه ای…

اصلا مشکلی نداشته‌ام. اصلا معلوم نیست که دستگاه روشن است. یک هیولای کوچک است این مک‌پرو. هنوز هم بعد از حدود یکسال کار کردن با این دستگاه از قدرتش شگفت‌زده میشوم.

مک‌پرو سنسورهایی دارد که اگر جلوی تهویهٔ هوایش گرفته بشود و دستگاه بیش از اندازه گرم بشود، خودش آنرا به خواب میبرد تا مشکلی برای آن پیش نیاید. این قدرش را به مهندسانی که این جواهر را ساخته‌اند اعتماد کنید که عقلشان به این چیزهای پیش و پا افتاده میرسیده.

این که هیچ، من یک داستان خیلی جالب در مورد مک‌پرو دارم که شنیدنیست. من معمولا هر روز اول صبح یک لیوان آب جوش میبرم پشت میزم و میخورم. یک روز فکر کنم یک ماه بیشتر نبود که داشتم از این مک‌پروی جدید استفاده میکردم که فکر کنم به علت خواب آلودگی، لیوان از دستم روی میز چپه شد روی میز و آبش از سوراخ‌های تهویهٔ پایین کامپیوتر رفت داخل دستگاه. بلافاصله تمام چراغ‌های مک‌پرو روشن و دستگاه خاموش شد.

حالا فکرش را بکنید که این دستگاه نزدیک ۹ هزار دلار برای ادارهٔ من آب خورده! آنرا را از برق جدا کردم و بلند و کجش کردم. آب بود که از داخلش خارج میشد. با عجله به فروشگاهی در خارج اداره رفتم و یک سشوار خریدم و به اداره برگشتم. مک‌پروی بیچاره را بازش کردم و حدود ۲ ساعت یکضرب با باد سشوار با کمال نا‌امیدی خشکش کردم.

MacPro_WaterAccident.jpg

وقتی دوباره به برق وصلش کردم، بدون هیچ مشکلی روشن شد و درست به حالت قبل از اتفاق برگشت. انگار نه انگار که هیچ اتفاقی برایش افتاده!

از آن روز هم بدون هیچ مشکلی یکسال است که کار میکند. گفتن ندارد که بعد از این واقعه، الان آنرا روی یک طبقه‌بندی گذاشته‌ام که این فاجعه تکرار نشود.

متشکر از Cyraی عزیز که زحمت توضیح کاربرد این دستگاه را برای سینماگران داد. منهم همینقدر فقط بگویم که تدوین‌گر ادارهٔ ما هم که هنوز با مک‌پروی مدل قبلی کارش را انجام میدهد، دائم با حسرت به مک‌پروی من نگاه میکند و آرزو میکند که زودتر دستگاه او را هم با یکی از اینها عوض کنند. جالب است که این قبیل ایرادات را معمولا کسانی میگیرند که در عمرشان یکی از اینها را از نزدیک هم ندیده‌اند.

اینکه من طرفدار مک هستم، به معنی این نیست که فکر کنم که مک و اپل بی نقص هستند. اتفاقا آنهایی که آنطور فکر میکنند، معمولا هم بعدا تبشان زود خواهد خوابید.

این فقط یک سری از ایراداتی بود که من درجا به ذهنم آمد. اما اگر بخواهم که از آن طرف لیستی از محسنات مک را بنویسم، مسلما از این بسیار طولانی‌تر خواهد شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 24 اکتبر 2015, 21:42

این قصه ها من رو یاد اون موقعی میندازه که اپل (در زمان استیو) پشتیبانی از Flash رو متوقف کرد (روی iDeviceها) و کسانی درست مثل سامان فریاد کشیدن که این دیکتاتوریه و حرکت رو به عقبه و برای یوزر بده و هزاران وب دیزاینر بلاگ نوشتن و اعتراض کردن و گفتن دنیای حرفه‌ای دیزاین قطعا مخالفه و ...
الان تا اونجایی که من میدونم Flash روزهای آخر عمرش رو سپری میکنه. و فکر میکنم روی هیچ موبایلی به طور پیش‌فرض فعال نیست! واضخه که تکنولوژیهایی مثل html5 جاشو گرفته
اپل همیشه آوانگارد بوده. الانم هست. ریسک حذف بعضی چیزها (مثل همین مک پروی جدید که دیگه کارت اسلات نداره) چیزیه که هر کمپانی جراتشو نداره. ولی شک نکنید آینده همین خواهد بود. حالا ممکنه یه چند سالی بعضی به مزاقشون خوش نیاد. درست می‌شه.
ولی اینها دلیل نمیشه بگم اپل هیچ ایرادی نداره. داره، لیستشم از لیست ایلیا طولانی تره!
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان