انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رضایت یا نارضایتی از اپل و محصولاتش

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: رضایت یا نارضایتی از اپل و محصولاتش

پستتوسط iSam » 24 اکتبر 2015, 22:42

eysun از کجا میدانی من فریاد کشیده یا می کشم!؟
دوم اینکه من مخالف تابوشکنی و ریسک نیستم، من مخالف فدا کردن کیفیت در برابر زیبایی هستم که اپل دارد این کار را میکند و معتقدم سیاست بازار صرفا اندیوزر را درپیش گرفته آن هم نه نوع حرفه ایش! و اگر حواسشان را جمع نکنند به دوران ساخت نیوتان و ... برخواهند گشت با آن وضعیت که خودت بهتر میدانی.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط eysun » 25 اکتبر 2015, 10:25

iSam نوشته است:[نمایش]
eysun از کجا میدانی من فریاد کشیده یا می کشم!؟

((: ((:
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط rezag5 » 27 اکتبر 2015, 19:17

مجله ی سخت افزار یه متن کوتاه در مورد قیمیت و مقایسه ی آیپد پرو و سیرفیس پرو داره که در لینک زیر میتونید بخونید
البته تحلیلش مشخص نیست و نتیجه رو به آینده موکول کرده ولی بد نیست خوندش
http://www.sakhtafzarmag.com/6673

سلام cyra جان
من اصلا نگفتم محصولات اپل توان کار حرفه ای رو ندارن
منظور من این بود که این کار رو با هزینه ی بیشتری انجام میدن
همین مک پرو که ایلیا جان گفت زیره دستشه توی محل کار و 9 هزار دلار هم قیمتشه بسیار عالی هستش و قدرت مند
اما با همین 9 هزار دلار میشه یک سیستم با 2 تا سی پی یو خرید اونم به صورت پک نه اسمبل
یعنی مثلا از شرکت دِل یا شرکت اچ پی با سرویس خوب و پشتیبانی جهانی خرید انجام بشه
یه سری به سایت دِل زدم حتی ورک استیشن هاشون با 2 تا سی پی یو هم از مک پرو ارزون تر میشه و چند برابر هم سریع تره
http://configure.us.dell.com/dellstore/ ... =bsd&cs=04

عموما اپل بی کیفیت نیست
و میشه باهاش کار سنگین انجام داد اگر متعلقات لازم رو بخری بگذاری کنارش اما صحبت هزینه هستش
من اگر گفتم مک پرو سیستم خوبی برای کار حرفه ای نیست منظورم این نبود که نمیتونه از پس کار ها بر بیاد
منظورم مقایسه ی قیمتی با ورک استیشن های شرکت های دیگه بود که کلا آدم رو نا امید میکنه

الان ما توی شرکتمون برای تدوین و کالر کارکت 3 تا کارت بلک مجیک داریم که با 3 تا مک پروی قدیمی متعلق به 6 سال پیش دارن کار میکنن
مک پرو ها خیلی کهنه و کند هستن مشکلات زیادی دارن . از یو اس بی های 3 پشتیبانی نمیکنن تاندر بولت که بماند
رندرینگ فاینال کات پرو خیلی کند انجام میشه , مخصوصا اگر کار کمی پیچیده و سنگین باشه
اما شرکت اصلا حاظر نیست مک پرو های جدید جایگزین کنه چون
کارت های بلک مجیکی که داریم , توی مک پرو های جدید نصب نمیشن
و باید کارت های جدید و اکستر نال تهیه کنن که هزینه های خودش رو داره

کلا منظور من پرفورمنس در اضای هزینه بود

الان این آیپد جدید هم همینه داستانش , یه محصول خیلی شیک اما گرون با چند صد دلار تفاوت قیمت
که در کنفرانس اپل به خفن ترین شکل پرزنت میشه اما
عملا کار برد زیادی نداره و توان کار کرد به صورت یک سیستم همه کاره درش نیست
یا حداقل من اینطوری فکر میکنم

نمیدونم از نظز فنی امکان پذیره یا نه اما اگر اپل روش اواس ایکس ارائه میداد خیلی عالی میشد
یعنی محصول کاربردی تری میتونست باشه

من فکر میکنم همین که آیپد پرو ساخته شده , یعنی سرفیس مایکروسافت موفق بوده که اپل شبیهش رو داده بیرون
اما سریفیس مایکروسافت یه سیستم کامل هستش و موفقیتش رو بیشتر مدیون همین خصوصیتشه
ولی آیپد آینده ی نامشخصی داره چون یه سیستم کامل و مستقل نیست

حالا باید دید در اینده چی میشه
اینطور که من دیدم بیشتر افرادی که میشناسم گفتن نیازی ندارن همین میتونه زنگ خطری برای اپل باشه
من که به آیپد پرو و توانمندی های فعلیش خیلی امیدی ندارم

ایلیای عزیز اگر من میام اینجا از محصولات اپل ایراد گیری میکنم منظور این نیست که اپل بده یا هدفم کوبیدن
اکوسیستم اپل باشه و بالا بردن مایکروسافت . هدف گفتن نظر خودمه که ممکنه کاملا هم نظرم اشتباه باشه

نکته ی بعدی این که , این حرف ها رو بگذارید به عنوان درد و دل کسانی که به خاطر سیاست های اپل از اپل کوچانده شدن
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Amir_S » 27 اکتبر 2015, 19:48

به نظرم یکی از دلایکی که اپل مک‌بوک را ساخته این بوده که نشان دهد می‌تواند یک مک کامل را در ابعاد آیپد بسازد… یعنی اگر تبلت با OS X نمیسازد دلیلش این نیست که نمی‌تواند، بلکه نمی‌خواهد!
راستش من هم موافقم که مک و برنامه‌هایش برای کار با انگشت اصلا خوب نیست. ویندوز ده را هم با کلکی* روی تبلت تست کردم؛ از قبلی‌ها بهتر شده، ولی برای کار جدی، تعریفی ندارد.
اما در مورد آیپد، الان حتی در مدل air2 که من دارم، آنقدر قوی شده که از پس هر کاری (در حد تبلت) بربیاید! مثلا اولین باری که یک فیلم را با iMovieاش می‌ساختم، آنقدر خوب preview می‌داد که فکر می‌کردم رندر کرده!
این است که به نظرم الان مشکل اصلی آیپد، مقبول نبودن آن به عنوان ابزار حرفه‌ای است، هم نزد کاربر و هم نزد توسعه‌دهنده. اینجور که معلوم است اپل هم این را فهمیده و روی هر دو دارد کار می‌کند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط eysun » 28 اکتبر 2015, 01:14

Amir_S نوشته است:[نمایش]
به نظرم یکی از دلایکی که اپل مک‌بوک را ساخته این بوده که نشان دهد می‌تواند یک مک کامل را در ابعاد آیپد بسازد… یعنی اگر تبلت با OS X نمیسازد دلیلش این نیست که نمی‌تواند، بلکه نمی‌خواهد!

دقیقا. من هیچ رقمه توی کتم نمیره روی تبلت OSX داشته باشم. اصلا فلسفه وجودی iPad چیز دیگریست.

این iPad pro هم اگر به قول دوستان اینقدر بی‌فایده بود همون شرکت معظم Autodesk نمی‌اومد یه ورژن از Autocad رو برای این پلتفرم دولوپ کنه. یا مثلا ادوبی بیاد فتوشاپ دولوپ کنه! منظورم اینه که حالا به فرض هم که اپل داره راه رو اشتباه می‌ره، دیگه همه این کمپانی‌های دیگه که با اشتباه اپل نمی‌رن توی چاه...

نمی‌گم iPad pro خوبه‌ها. می‌گم اینکه OSX نداره دلیل بر بدی نیست!
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2015, 01:48

eysun نوشته است:[نمایش]
Amir_S نوشته است:[نمایش]

دقیقا. من هیچ رقمه توی کتم نمیره روی تبلت OSX داشته باشم. اصلا فلسفه وجودی iPad چیز دیگریست.

این iPad pro هم اگر به قول دوستان اینقدر بی‌فایده بود همون شرکت معظم Autodesk نمی‌اومد یه ورژن از Autocad رو برای این پلتفرم دولوپ کنه. یا مثلا ادوبی بیاد فتوشاپ دولوپ کنه! منظورم اینه که حالا به فرض هم که اپل داره راه رو اشتباه می‌ره، دیگه همه این کمپانی‌های دیگه که با اشتباه اپل نمی‌رن توی چاه...

نمی‌گم iPad pro خوبه‌ها. می‌گم اینکه OSX نداره دلیل بر بدی نیست!

من برعکس فکر می‌کنم… به نظرم اپل آنقدر بقیه را توی این چاه می‌اندازد تا پُرَش کُند و بشود کوه، بعد خودش می‌رود آن بالا می‌ایستد :)
این البته ظاهرش شوخی است، ولی امیدوارم منظور را رسانده باشم ((:
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2015, 01:48

رضا چقدر می‌گیری که آخر جمله‌ها نقطه بگذاری که نوشته‌هایت رو بشه راحت‌تر خوند و اینقدر شبیه شعر نو نشه؟ :-)

راستش من همیشه گفته‌ام که مردم باید چیزی رو بخرند که به صرفشونه. اگر مک کار شما رو راه نمی‌اندازه یا خریدش برایتون مقرون به صرفه نیست، آن چیزی را بایستی بخرید که به نفع شماست.

اتفاقا برای خرید دستگاه‌های سطح بالا قیمت مک‌پرو در مقایسه با رقبای سطح بالا و آنچه ارائه میکند، کاملا رقابتی است. این مقایسه را من خودم دو سه سال پیش برای آی‌تی ادارهٔ خودمان کردم و لیست ورک‌اسیشن‌های معادل دِل را که قیمتشان از مک‌پرویی که ما میخواستیم بخریم خیلی هم گرانتر بود را برایشان بیرون کشیدم و ادعای پیسی ارزانتر هستشان تمام شد. البته مسلما شما میتوانی دستگاه‌های ارزانتر بخری که کارت را با نصف این قیمت راه بیندازند. اما اپل هر کار هم بکند، باز قادر به رقابت با کسی که در خیابان جمهوری قطعه سر هم می‌کند یا کارخانه‌های دیگر نخواهد بود. برای همین اصلا به آن طرف نمی‌رود.

مک کلا کامپیوتر گرانی است. اپل هیچوقت قصد کامپیوتر ارزان ساختن نداشته و نخواهد داشت. این توقع را از اپل نداشته باشید که کامپیوتر ارزان بیرون بدهد. همانطور که از بنز ندارید که ماشین ارزان بسازد.

برای پروفشنال بودن یا نبودن استفاده از آیپد، تبلیغات اپل یا مایکروسافت به کنار، من خودم اگر بخواهم کار پروفشنال بکنم، با کمتر از دو تا مانیتور بزرگ و یک ماوس و یک کیبورد کامل اصلا کارم را شروع نمی‌کنم. حالا می‌خواهد کامپیوترش آیپد پرو باشد با OS X یا سورفیس بوک یا هر چیز دیگر. حالا این قسمتش به کنار که اصلا چقدر با مداد و انگشت میشود در یک تبلت با منوها و پنجره‌های مثلا فتوشاپ کامل کار کرد یا نکرد.

البته منطقیست که تا یکی دو سال دیگر اپل تبلت‌هایی بیرون بدهد که مثلا وقتی به مانیتور خارجی وصل بشوند، OS X آن زمان را اجرا کنند.

اما باز هم می‌گویم که شما بایستی چیزی را بخرید که به نفع خود شماست. اپل را احساسی نه بخرید و نه نخرید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2015, 10:31

Ilia نوشته است:[نمایش]
برای پروفشنال بودن یا نبودن استفاده از آیپد، تبلیغات اپل یا مایکروسافت به کنار، من خودم اگر بخواهم کار پروفشنال بکنم، با کمتر از دو تا مانیتور بزرگ و یک ماوس و یک کیبورد کامل اصلا کارم را شروع نمی‌کنم. حالا می‌خواهد کامپیوترش آیپد پرو باشد با OS X یا سورفیس بوک یا هر چیز دیگر. حالا این قسمتش به کنار که اصلا چقدر با مداد و انگشت میشود در یک تبلت با منوها و پنجره‌های مثلا فتوشاپ کامل کار کرد یا نکرد.

این را من به شدت قبول دارم… هرکس شک دارد می‌تواند امتحان کند: یک تبلت بردارید و با team viewer به ویندوز دَهی که ادعای بهینه بودن برای تبلت دارد وصل شوید. برای کار‌های دم دستی خوب است، ولی برای کار حرفه‌ای اصلا بهینه نیست.
این چیز‌هایی هم که شرکت‌های بزرگ برای تبلت‌ها می‌سازند، حداقل فعلاً، برای آنهایی است که یا کار حرفه‌ای می‌خواهند، ولی حرفه‌شان چیز دیگری است و بهینه بودن روند کار برایشان مهم نیست؛ یا حرفه‌ای هایی هستند که دنبال یک ابزار کمکی برای کارشان می‌گردند.
برای همین است که مثلا ادوبی در لایت‌روم و فوتوشاپ‌میکس و مانند آن، خروجی را (به شرط اشتراک داشتن) مستقیم به نسخه دسکتاپ می‌فرستد. یا در ادوبی‌کپچر، ابزار‌های کمکی برای تنظیم نسخه دسکتاپ (مثل طراحی پالت رنگ یا قلم و…) گذاشته است.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط cyra » 29 اکتبر 2015, 11:24

rezag5 نوشته است:[نمایش]
سلام cyra جان
من اصلا نگفتم محصولات اپل توان کار حرفه ای رو ندارن
منظور من این بود که این کار رو با هزینه ی بیشتری انجام میدن
همین مک پرو که ایلیا جان گفت زیره دستشه توی محل کار و 9 هزار دلار هم قیمتشه بسیار عالی هستش و قدرت مند
اما با همین 9 هزار دلار میشه یک سیستم با 2 تا سی پی یو خرید اونم به صورت پک نه اسمبل
یعنی مثلا از شرکت دِل یا شرکت اچ پی با سرویس خوب و پشتیبانی جهانی خرید انجام بشه
یه سری به سایت دِل زدم حتی ورک استیشن هاشون با 2 تا سی پی یو هم از مک پرو ارزون تر میشه و چند برابر هم سریع تره

ببین به نظر من بحث اصلی انتخاب سیستم‌عامل‌ست*. واقعا قبل از اینکه مقایسه‌ی سرعت CPU یا RAM یا هر چیز دیگه‌ی مک‌پرو با هر دستگاه دیگه‌ای مطرح باشه، نحوه‌ی مدیریت سخت‌افزارهاست که هنوز اپل رو جلوتر از بقیه نگه داشته. و نقد اصلی من به اپل دقیقا همین‌جاست. این بازی‌ای که راه افتاده و هر سال یه سیستم‌عامل، پر از انواع باگ عرضه می‌شه که با زمین و زمان ناسازگاره و تا تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی هم هنوز درست نشده. جالبه که بدونی من الان دارم از Mountain Lion استفاده می‌کنم. من فکر می‌کنم اساسا ایده‌ی نزدیک کردن OS X و iOS اشتباهِ* و کاربر حرفه‌ای از اینجاست که داره از بازی کنار گذاشته می‌شه. و گرنه سنت‌شکنی اپل با ساخت مک‌پروی جدید کاریه که شاید هر کمپانی‌ای زیر بارش نره!

* ارجاع به تاپیک فارسی شکر است... آخر نفهمیدم این دو جا می‌شه از ه‌ی آخر استفاده کرد یا نه :)
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Ilia » 29 اکتبر 2015, 17:23

cyra نوشته است:[نمایش]
…* ارجاع به تاپیک فارسی شکر است... آخر نفهمیدم این دو جا می‌شه از ه‌ی آخر استفاده کرد یا نه :)

عامل است => عامله
اشتباه است => اشتباهه

این «ه» که جای «است» یا «هست» مینشیه، همیشه به کلمهٔ قبلی میچسبه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 29 اکتبر 2015, 17:48

یعنی تحت فرمولش می‌شه:
«ه» می‌تونه جایگاه فعلی داشته باشه ولی جایگاه پیوندی (کسره) نه.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Ilia » 29 اکتبر 2015, 17:53

بله. همینطوره. مثلا:

اینجا آخرِ خطه. (درست)
او نفر آخره. (درست)

اینجا آخره خطه. (غلط)