انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هاب USB آداپتوری بگیرم یا بدون آداپتور بهتره ؟

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

هاب USB آداپتوری بگیرم یا بدون آداپتور بهتره ؟

پستتوسط Hamed Dehghani » 26 اوت 2013, 21:48

سلام

من برای مک بوک پرو که 2 تا پورت USB بیشتر نداره و

من 4 هارد اکسترنال یا فلش دیسک یا دوربین رو گهگاه مجبور میشم همزمان وصل سیستم کنم

به فکرم رسید USB hub تنها راهش هست

( شما فکر دیگه ای دارید که باد دیگر پورت های مک بوک بشه 4 خروجی یو اس بی گرفت ؟)

حالا از یه طرف شنیدم هاب آداپتور به پورت وصل کنی آمپر میکشه و ممکنه پورتت رو بسوزونه

از یه طرف شنیدم USB hub با آداپتور جریان اضافی رو به مادربورد بر می گردونه و ممکنه به مادربردت آسیب برسونه

شما کدوم رو توصیه می کنید و چه مارکی بهتره

مشکلی نداره اینجا رو ببینید

این

Wireless-N Share Hub Device Server‎

http://www.chare.ir/index.php?dispatch= ... t_id=64274

به صورت وایرلس به ما چند پورت یو اس بی میده ؟

این بهتره یا همونا که به یکی پورت USB مک بوک رو می گیره و چند تا پورت USB اضافه میده ؟
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

پاسخ: هاب USB آداپتوری بگیرم یا بدون آداپتور بهتره ؟

پستتوسط Ilia » 27 اوت 2013, 08:24

من سالهاست که از هاب‌های USB  پاوردار استفاده میکنم و هیچ مشکلی برای هیچ کدوم از کامپیوترهای من بوجود نیاورده. همین الانش تنها به مک مینی من ۳ تاش وصله. همینطور این اولین باره که من همچین چیزی رو در مورد برگرداندن برق و غیره میشنوم.

خریدن مدلی که خودش منبع برق داره کلا ارجحه. البته اگر دستگاه‌هایی که به این هاب میخواهید وصل کنید، احتیاج چندانی به انرژی نداشته باشند (مثلا کیبورد)، شاید برق همان پورت یو اس بی کامپیوتر شما کفایت کنه، اما به محض اینکه چند تا دستگاه که انرژی احتیاج دارند را بخواهید به این هاب‌ها وصل کنید، احتمالش هست که دیگر برق کافی به آنها نرسد.

در مورد این هاب وایرکسی که آدرس داده‌اید، ایده‌اش جالبه اما در عمل فکر نکنم که خیلی چیز جالبی باشه. یعنی راه حل گرون و پیچیده‌ایه برای چیزی رو که خیلی ارزون و بیدردسر میشه داشت. مگر اینکه واقعا احتیاج به کار غیرعادی‌ای که این میکنه داشته باشید.

هاب رو هم طبق معمول اگر از مارکهای معروف و مطمئن بخرید بهتر و امنتره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پاسخ: هاب USB آداپتوری بگیرم یا بدون آداپتور بهتره ؟

پستتوسط Amir_S » 27 اوت 2013, 08:38

hdk وایرلس‌ه ظاهرا یه چیزی‌ه شبیه ariport express اپل، با این تفاوت که خروجی صدا نداره و در عوض به usbش همه چی میشه وصل کرد (مال اپل فقط پرینتر رو قبول میکنه). با توجه به اینکه فقط یه پورت usb داره، شما نهایتا مجبور خواهید شد که یه هاب براش بخرید و همونطور که ایلیا گفت، قطعا مدل با آداپتور ارجحیت داره.
از این حرف ها که بگذریم، اگه نیاز دارید که همیشه روی چند تا کامپیوتر به هار ها دسترسی داشته باشید یا اینکه روی لپ‌تاپ بتونید بدون نیاز به وصل کردن سیم ها تو هر جای ساختمون از هاردها استفاده کنید (مثلا برای بک آپ یا نشون دادن یه عکس یا فیلم به دوست یا مشتری) احتمالا ترکیب چیزی شبیه این دستگاه بعلاوه یه هاب آداپتور دار از نظر مالی از تایم کپسول اپل به صرفه تر باشه!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2