انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مقایسهٔ مک‌بوک پروی رتینا با مک‌بوک پروی معمولی

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: مقایسهٔ مکبوک پروی رتینا با مکبوک پروی معمولی

پستتوسط Behnam » 26 اوت 2012, 23:35

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
5.350.000 تومان این قیمتی است که من از فروشگاهای اینترنتی دارم ارزانتر هم گیر می‌اید.
پ.ن: من این را به انگلیسی نوشتم اخه در موقع فارسی نوشتن اعداد ۵/۳۵۰۰/۰۰۰۰ اعشار دومی خود بخود تبدیل به درصد شد ایا کسی علتش را میداند

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
اگر اشتباه نکنم (قسمتی از) دلیلش اینه که خاندان XB صفر،ممیز،صفر رو به درصد تبدیل می‌کنند. در تکست ادیت مثلاً جیزه این کار رو نمی‌کنه.

اما این تمام علت نیست؛ در اپرا هم با زر نشون می‌ده، اما این تبدیل اتفاق نیافتاده... احتمالاً این به موتور وب‌کیت مربوطه. جزئیات دقیقش رو بهنام باید بگه.

من این مطلب رو امروز دیدم.
این از قرتی بازی‌های من و از فیچرهای سری ایکس بود که ناکام شد! در OpenType باید فیچر Fractions فعال می‌شد که کار کنه، و بجز کاربر ملل و این‌دیزاین کس دیگری قادر نبود فعال کنه. بعد مدتی اون رو بصورت دائمی فعال کردم که متوجه شدم در خیلی موارد (مثل تاریخ نویسی) خرابکاری می‌کنه. بعد هم تا آنجا که یادم هست بکلی برش داشتم. ولی در AAT یه عنوان گزینه در تیپوگرافی هنوز هست. ولی بطور دیفالت غیر فعاله. راستش فکر می‌کنم در این تغییر و تحولات این لیگاتور درصد یک جورایی از قلم افتاده!
ضمناً علامت فراکشن برای تاریخ نویسی باید بکار بره. برای تقسیمات هزاره و اعشاری، کُدهای خودشون باید استفاده بشن. (۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٫۹۹)
پیوست‌ها
Screen Shot 2012-08-26 at 2.55.05 PM.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 27 اکتبر 2012, 19:06

انگار مک‌بوک‌پروی ۱۳ اینچی رتینا فقط ۸ گیگ رم می‌شه روش سوار کرد. یعنی تمام مدل‌هاش حداقل ۸ و حداکثر هم ۸ گیگ رم دارند! یک دلیل دیگه برای این‌که باید صبر کنیم برای نسل بعدی‌ش :-)

۱۵ اینچی رتینا هم با ۸ گیگ استاندارد می‌آد، اما می‌شه تا ۱۶ بالا بردش (هر چند اون هم باید تا نسل بعدی‌ش صبر کرد چون فعلاً کارت گرافیکش خیلی خوب نیست).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 11 دسامبر 2012, 19:11

چند روز پیش که با یکی از دوستان چت میکردم، این لینک را برای من فرستاد:
http://www.thenbells.com/2012/11/apple-think-twice.html

که حکایت از این میکند که از قرار صفحهٔ نمایش این مکبوک‌پروهای رتینا را دو شرکت LG و Samsung میسازند. و آنهایی که ساخت LG هستند مشکل ghosting دارند. یعنی اینکه اگر تصویری مدتی ثابت نمایش داده بشود، بعد از تغییر تصویر، شبحی از آن تا مدتی باقی خواهد ماند.

من دیروز در فروشگاهی بودم که مدل ۱۵ اینچی رتینا را برای نمایش گذاشته بود و صفحهٔ سفاری هم روی آن باز مانده بود. من این موضوع را روی آن آزمایش کردم. یعنی سفاری را hide کردم و دقیقا این مشکل گوستینگ روی آن دیده میشد.

هر چند که بنظر می‌آید که اپل الان در قبول این مسئله خودش را به آن راه میزند، اما مطمئنا خودشان هم میدانند که این مشکل واقعی است و باید درستش کنند.

نتیجهٔ اخلاقی اینکه تا مدتی نباید اینها را خرید تا مشکلشان بر طرف بشود، مگر آنکه مطمئن بشوید که صفحهٔ نمایش کامپیوتری که میخرید را سمسانگ ساخته است و محصول LG نیست. یا اینکه حسابی تستش کنید و به شرط چاقو و پس گرفتن بخریدش.

Grey_words.jpg
Grey_words.jpg (33.19 KiB) - بازدید 13024 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 11 دسامبر 2012, 20:41

در ادامهٔ همین موضوع:
http://www.macrumors.com/2012/09/17/ret ... rsistence/

که میشود نوع صفحهٔ نمایش را با وارد کردن این دستور در ترمینال پیدا کرد:
کد: انتخاب همهٔ
ioreg -lw0 | grep \"EDID\" | sed "/[^<]*</s///" | xxd -p -r | strings -6

اگر شمارهٔ مدل با LP شروع بشود، آن ساخت LG و اگر با LSN شروع بشود، ساخت سمسانگ است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط nilean » 07 ژانویه 2013, 08:48

سلام دوستان،
کم بودن فضای ذخیره‌سازی تو این مدل یه مقدار آزاردهنده نیست؟
هارد من ۷۵۰ گیگه و یه یک ترابایت اکسترنال هم دارم اما ترجیح می‌دم همه‌ی اطلاعات روی هارد خود لپتاپ هم باشه.
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Ilia » 07 ژانویه 2013, 23:32

بنظر من هم ۲۵۰ گیگ برای کامپیوتری که اینهمه دارید برایش پول میدهید کم است. ۱۰۰۰ دلار هم بیشتر دادن برای داشتن ۵۰۰ گیگ بیشتر (هر چند SSD) زور دارد.

حدس من این است که اپل بزودی امکان اضافه کردن هارد فیوژنش را به این مدل هم فراهم بکند. همانطور که این کار را امروز برای آیمک ۲۱ اینچی انجام داد. آنوقت احتمالا میشود یک هارد فیوژن یک ترابایتی را به قیمت ۲۵۰ دلار بیشتر به آن اضافه کرد. هر چند که باز هم من فکر میکنم که این هم قیمتش بایستی حداکثر ۲۰۰ دلار بیشتر نمیشد.

در کل این مدل‌های مکهای رتینا، نسل اول هستند. هم زیادی گرانند و هم مشکلاتشان کامل رفع و رجوع نشده. من فکر میکنم که کلا الان فکر خوبی برای خرید اینها نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط nilean » 08 ژانویه 2013, 05:58

موافقم.
من از الآن نگران گرد و خاکی هستم که از شکاف‌های جانبی وارد برد مک‌بوک پروی جدید می‌شه. همین مشکل رو با صفحه‌کلید مک‌بوک دارم و سرش چهار تا از دکمه‌های جدا شدن و نهایتا مجبور شدم بر خلاف میلم یه محافظ صفحه‌کلید استفاده کنم.
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط ehs.ehsan » 23 فوریه 2013, 20:56

اپل مک‌بوک رتینا رو به روز کرد.
http://store.apple.com/us/browse/home/s ... acbook_pro
مدل ۱۳ اینچ هم ۲۰۰ دلار ارزونتر شد و ۱۴۹۹ دلار شد. مدل ۱۶۹۹ دلاری ۲۵۶ گیگ ssd داره. مدل ۱۵ اینچ قیمتش تغییر نکرده اما رتینای ۲۱۹۹ دلاری با پردازنده ۲.۴ و مدل ۲۷۹۹ دلاری با پردازنده ۲.۷ گیگاهرتزی و رم ۱۶ گیگ (فکر کنم قبلا ۸ گیگ بود و باید کانفیگ می‌شد) عرضه میشوند.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Ilia » 15 مارس 2013, 21:21

Ilia نوشته است:[نمایش]
چند روز پیش که با یکی از دوستان چت میکردم، این لینک را برای من فرستاد:
http://www.thenbells.com/2012/11/apple-think-twice.html

که حکایت از این میکند که از قرار صفحهٔ نمایش این مکبوک‌پروهای رتینا را دو شرکت LG و Samsung میسازند. و آنهایی که ساخت LG هستند مشکل ghosting دارند. یعنی اینکه اگر تصویری مدتی ثابت نمایش داده بشود، بعد از تغییر تصویر، شبحی از آن تا مدتی باقی خواهد ماند.

من دیروز در فروشگاهی بودم که مدل ۱۵ اینچی رتینا را برای نمایش گذاشته بود و صفحهٔ سفاری هم روی آن باز مانده بود. من این موضوع را روی آن آزمایش کردم. یعنی سفاری را hide کردم و دقیقا این مشکل گوستینگ روی آن دیده میشد.

هر چند که بنظر می‌آید که اپل الان در قبول این مسئله خودش را به آن راه میزند، اما مطمئنا خودشان هم میدانند که این مشکل واقعی است و باید درستش کنند.

نتیجهٔ اخلاقی اینکه تا مدتی نباید اینها را خرید تا مشکلشان بر طرف بشود، مگر آنکه مطمئن بشوید که صفحهٔ نمایش کامپیوتری که میخرید را سمسانگ ساخته است و محصول LG نیست. یا اینکه حسابی تستش کنید و به شرط چاقو و پس گرفتن بخریدش.

از اپل به علت همین داستان بالا شکایت شده. امیدوارم در شکایتشان موفق بشوند تا درس عبرتشان بشود. :-)
پیوست‌ها
LGvsSmas.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: مقایسهٔ مک‌بوک پروی رتینا با مک‌بوک پروی معمولی

پستتوسط dete » 09 فوریه 2014, 22:19

عذر خواهی میکنم که اینو اینجا مطرح میکنم ( به خاطر اشاره ایلیای عزیز به عیب مک بوک پرو رتینا اینجا مطرح میکنم )
یه مدتی هست قصد خرید یه مک جدید دارم و بالاخره بین ای مک ME087XX/A و مک بوک پرو رتینا ME294xx/A انتخابم مک بوک شد .
از نظر قیمت الان افت خوبی کرده از تقریبا ۸ میلیون الان نقش میده ۷.۲۵۰ ولی شنبه که رفتم برای خرید با کمال تعجب دیدم فروشندش میگه مدل رتینا رو نقش براش گارانتی نمیده .
من راستش حسابی دست و دلم ترسید و منصرف شدم چون تو سایتشون تا چند روز قبل هم با قیمت گارانتی رو زده بودن و هم بدون گارانتی .
به نظر من یه مشکلی باید باشه که اینا این کارو میکنن یا من بیخودی حساسیت به خرج میدم.

پ. ن : ( البته من تعریف نقش و زیاد شنیده بودم احتمالا اشتباه شنیدم - نمیدونم)
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ilia » 10 فوریه 2014, 01:28

مبارکت باشه dete جان! :-)

از اون موقعی که من اون پست رو زدم ده ماهی میگذره. مطمئنا اپل در مکهایی که الان داره تولید میکنه این مشکل رو باید حل کرده باشه. فقط باید مطمئن بشی که کامپیوتری رو بخری که اخیرا ساخته شده باشه.

در مورد گارانتیش در ایران که اینجا زیاد بحث شده و من درش صاحبنظر نیستم. اما کلا انگار باید نذری، قربونی ای بکنی.

اما قول بده مک جدیدت رو که خریدی، بعنوان شیرینی به ما، این عکس آواتارت رو تبدیل به یه چیز شادتری بکنی. غم دل من رو میگیره هر وقت میبینمش! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط dete » 10 فوریه 2014, 02:12

مبارکت باشه dete جان! :-)

از اون موقعی که من اون پست رو زدم ده ماهی میگذره. مطمئنا اپل در مکهایی که الان داره تولید میکنه این مشکل رو باید حل کرده باشه. فقط باید مطمئن بشی که کامپیوتری رو بخری که اخیرا ساخته شده باشه.

در مورد گارانتیش در ایران که اینجا زیاد بحث شده و من درش صاحبنظر نیستم. اما کلا انگار باید نذری، قربونی ای بکنی.

اما قول بده مک جدیدت رو که خریدی، بعنوان شیریتی به ما، این عکس آواتارت رو تبدیل به یه چیز شادتری بکنی. غم دل من رو میگیره هر وقت میبینمش! :-)

قربانت ایلیای عزیز ... همیشه لطفت شامل حال من یکی به خصوص شده
این مدلی که من قصد خرید دارم مال اواخر ۲۰۱۳ هست

MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013) ---MacBook Pro11,3 --- ME294xx/A---15.4"/2.3 Quad-core i7/16GB/512-Flash

به زودی عوضش میکنم... فردا میخوام برم پایتخت شاید بگیرم - شایدم نه - حسابی گیج شدم با گارانتی ندادن نقش :|
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Ilia » 10 فوریه 2014, 04:54

ممنون dete جان! زنده باشی.

کاشکی منهم پول داشتم یکی میگرفتم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط dete » 11 فوریه 2014, 00:50

قربانت ... شادباشی ... دل خوش به دنیا می ارزه :innocent:
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط نیما » 11 فوریه 2014, 02:26

من همیشه فکر می کردم خرید این جور چیز‌ها اون‌جا راحت باشه.
اپل فروش اقساطی نداره؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان