انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مكبوک‌پروهای كاستومایز شده

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مكبوک‌پروهای كاستومایز شده

پستتوسط GOLI » 25 آوریل 2012, 16:45

سلام دوستان
ميخواستم نظرتونو راجب مك بوك هاي مدل md322 md035 md385 بدونم وچرا مشخصات دو مدل md385 035 تو سايت اپل نيست
چه فرقي با ساير مدلها دارن كه تو سايت اپل نميزارن
GOLI

پست‌ها : 123

Re: مك بوك هاي كاستومايز شده

پستتوسط Ilia » 25 آوریل 2012, 18:21

دوستمان علی جواب سوال شما را دادند:
viewtopic.php?f=2&t=954&p=34091#p34086

اینکه چرا اینها در سایت اپل نیستند را من نمیدانم. اما از جایی که این مدل‌ها را وقتی جستجو میکنم بیشتر از استرالیا و روسیه سر در می‌آورند، حدس میزنم که اسمشان مال آن طرف دنیا باشد.

به هر حال، اگر مثلا MD035 که شما میپرسید این باشد:
http://www.naghsh.net/computer-242-appl ... md035.html

این مدل در حقیقت این مدل است:
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html
با این تفاوت که کسی صد دلار بیشتر برایش پول داده و صفحهٔ نمایشش را به مات ارتقاء داده است.

در لینک زیر میتوانید تمام مکبوک‌پروهایی که تا به حال درست شده است را ببینید:
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... okpro.html

اگر در آن صفحه روی Expand Every System کلیک کنید، مشخصات همهٔ آنها را میتوانید ببینید و مثلا مدل معادل MD385 را هم خودتان پیدا کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: مكبوک‌پروهای كاستومایز شده

پستتوسط GOLI » 26 آوریل 2012, 07:13

مرسي خيلي خوب بود
ايليا جان شما به عنوان يه آدم حرفه اي از اين تيپ لپ تاپ ها خريد مي كنيد؟ يا از مدلهايي كه تو سايت اپل معرفي شده مي خريد
GOLI

پستتوسط Ilia » 26 آوریل 2012, 08:38

گلی جان،

کامپیوترهای مک، همه در یک جا و با یک کیفیت تولید میشوند. اگر مشخصات آن شما را راضی میکند، نگران این مسئلهٔ اسم نباشید. چیزی که بایستی مواظب باشید این است که مثلا کامپیوتر نو باشد، صفحهٔ کلیدش همان باشد که شما میخواهید و مثلا کیبورد مخصوص کشور خاصی را نداشته باشد و چیزهایی شبیه این. وگرنه اینکه مثلا صفحه‌اش مات است، بنظر من مزیت است و نه عیب و پیدا کردن این قبیل کاستومایز شده‌ها معمولا در ایران بایستی مشکل‌تر باشد. اسمش هم مسئله‌ای نیست. اسم اصلی‌اش همان است که در آن سایت نشانی‌اش را به شما دادم. شما بجای اینکه بجای این …MD بگردید، مدلتان را از روی مشخصات دیگرش در آن صفحه پیدا کنید.

من در ایران زندگی نمیکنم. مسلما دوستان دیگری که در ایران هستند از من در این مورد تجربه‌شان بیشتر است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط GOLI » 26 آوریل 2012, 09:45

ايليا جان مي دوني اصلا داستان چيه من دنبال مدل md322 بودم ازشم خوشم اومد من با نرم افزار civil 3d كارامو انجام مي دم تو سايت autodesk اين مشخصاتو گذاشته همونطور كه مي بيني رزوليشن حداقل نرم افزار از رزوليشن مك بوك بيشتره نمي دونم چكار كنم

Windows 7 (recommended) Enterprise, Ultimate, or Professional edition or Windows XP Professional edition (SP2 or later)
AMD Athlon™ 64 processor with SSE2 technology, AMD Opteron™ processor with SSE2 technology, Intel® Xeon processor with Intel EM64T support and SSE2, or Intel Pentium 4 with Intel EM64T support and SSE2 technology
4 GB RAM minimum (8 GB recommended)
12 GB disk space for installation (7 GB for electronic download with at least 2 GB free after installation)
1,280 x 1,024 true color video display adapter (1,600 x 1,200 with true color recommended, multiple monitors are supported)
Internet Explorer 7.0 or later
DVD drive
GOLI

پستتوسط Ilia » 26 آوریل 2012, 16:45

گلی جان، من که جواب این سوال شما را قبلا داده بودم:
viewtopic.php?f=2&t=2533&p=34043#p34040

یا بایستی مدل ۱۷ اینچی را بخرید، یا بایستی مکبوک با صفحهٔ نمایش کوچکتر را وصل کنید به مانیتور خارجی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 26 آوریل 2012, 21:22

گلی جان، پوزش فراوان!

من حرف خودم را اصلاح میکنم. من کاملا فراموش کرده بودم که مکبوک پروی ۱۵ اینچ را اگر کاستومایز کنید، میتواند مانیتور با رزلوشن بالاتر یعنی ۱۶۸۰ در ۱۰۵۰ داشته باشد که در این صورت برنامهٔ مورد نظر شما را اجرا خواهد کرد.

MBP_15_HR.png

آن کامپیوتر MD305 هم که لینکش بود یعنی:
http://www.naghsh.net/computer-242-appl ... md035.html
هم چون همینطور کاستومایز شده، همین صفحهٔ نمایش با رزلوشن بالاتر را دارد.

چند نکنه:

- مدلی که در نقش لینکش هست حدود یک سال پیش معرفی شده و کمی با مدل فعلی که الان اپل میفروشد متفاوت است، اما نه چندان. فرق اصلی، بجز کمی اختلاف سرعت، در کارت ویدئو است که مدل جدید 6770M را دارد و مدل قبلی 6750M بود. که فکر نمیکنم که این مسئله چندان برای شما مهم باشد. دیگر اینکه مدل فعلی با سیستم عامل لاین (10.7) می‌آید و قبلی با اسنولپرد یا همان 10.6. اگر خواستید، این صفحه در مورد تفاوت مدل‌های این دو نسل است:
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... -2011.html

- همانطور که علی هم به شما قبلا گفته بودند، اگر شما میخواهید مکی بخرید و آنرا بصورت دائمی در ویندوز استفاده کنید، چندان فکر خوبی نیست. چون این کار کارتان را آسان نخواهد کرد و پیچیده‌تر هم خواهد شد. در این صورت بهتر است که یک کامپیوتر ویندوز بخرید. هم هزینه‌اش کمتر است و هم دردسرش. این کار مثل این میماند که یک بنز بخرید و موتورش را مثلا با پژو عوض کنید. این دیگر بنز بنز نخواهد بود. البته همه فکر خواهند کرد که شما بنز دارید و تا حدودی هم هنوز بنز است. اما دیگر نه بنز است و نه پژو. یعنی تا حدودی هم پول شما حرام میشود و هم آن مک. اما به هر حال مسلم است که تصمیمش با خود شماست. ولی احتمالا با حدود همین پول میتوانید یک کامپیوتر ویندوز خوب بخرید و یک مک‌بوک ایر خوشگل که به ویندوز هم آلوده‌اش نکنید. اما اگر رفتن روی ویندوز فقط گهگداری است، خوب این فکر چندان بدی هم نیست.

- اگر قصد خرید آن کامپیوتر را کردید، حتما دقت کنید که صفحهٔ کلیدش استاندارد انگلیسی‌ای باشد که مد نظر شماست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان