انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خرید مک از خارج یا ایران

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

خرید مک از خارج یا ایران

پستتوسط Hh783 » 12 آوریل 2012, 05:57

سلام
من میخوام یه مک بوک پرو بگیرم،تا چند ماه دیگه ام برای ادامه تحصیل به ایتالیا میرم.میخوام بدونم صبر کنم از ایتالیا بگیرم یا همینجا بخرم؟؟؟؟از لحاظ قیمت خیلی فرق داره با اونجا؟؟؟؟؟
اگه از اینجا بگیرم بعد اونجا خراب بشه ،می توانم از گارانتیش استفاده کنم؟؟!
از اینجا بخرم دیگه گارانتی بین المللی نداره ؟ !!!!
Hh783

پست‌ها : 2

Re: خرید مک بوک پرو از اروپا (ایتالیا) یا ایران

پستتوسط Pooria Azimi » 12 آوریل 2012, 11:19

حتماً از ایتالیا بگیرید. گذشته از مسألهٔ گارانتی (اگر از ایران بگیرید دیگه گارانتی بین‌المللی نخواهد داشت)، مک‌بوک‌پروهای جدید به‌زودی به‌بازار خواهند آمد (تغییراتش احتمالاً حذف سوپردرایو و فرمی مانند مک‌بوک ایر، پردازنده و پردازندهٔ گرافکی قدرتمندتر، شاید SSD به‌طور پیش‌فرض، و به‌احتمال ۳۰-۴۰ درصد، صفحهٔ نمایش رتینا (= تعداد پیکسل‌ها ۴ برابر)).

در مورد قیمت شاید ایران (بدون گارانتی) کمی ارزون‌تر از ایتالیا (با گارانتی) تموم بشه (مطمئن نیستم)، اما اگر از ایران بگیرید کار واقعاً اشتباهی کرده‌اید :-)

(پست رو هم در چون در انجمن نامناسبی زده بودید («شبیه‌سازی مکینتاش - نسل جدید»)، منتقل کردم به یه انجمن دیگه)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Hh783 » 12 آوریل 2012, 12:47

ممنون از راهنماییتون
فقط یه سوال دیگه!! اگه از ایتالیا بخرم مثله ایران می توانم از بعضی برنامه ها رایگان استفاده کنم !!یا باید بابت همش پول بدم؟؟
Hh783

پست‌ها : 2

پستتوسط Pooria Azimi » 12 آوریل 2012, 12:55

تفاوتی نداره. برنامهٔ کرک‌شده رو هر جا که باشید می‌تونید بریزید و نسخهٔ سیستم‌عامل در ایران و ایتالیا فرقی نداره که بخواد باعث بشه در اون‌جا نتونید برنامهٔ کرک‌شده بریزید...!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 21 ژوئیه 2012, 14:53

دقیقا دوستی دارم که میره ایتالیا با توجه به معرقی شدن نمونه های جدید و دلار باز هم صلاح فکر کنم خرید از ایتالیا باشه.درسته؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 21 ژوئیه 2012, 20:42

این لیست قیمتهای اپل استور ایتالیاست:
http://store.apple.com/it/browse/home/s ... pro/select

AppleStoreItaly_MBP_Prices.png

قیمت یورو الان ۲۳۴۰ تومان است. آنرا ضرب کن در قیمت مدلی که میخواهی و مقایسه کن با قیمت ایران. به آن دردسرهایش را هم حساب کن و ببین صرف میکند یا نه. فقط هم باید مواظب باشی که کامپیوتر با صفحهٔ کلید ایتالیایی نخری.

من حدس میزنم که اگر مدل غیر عادی‌ای نخواهی، در همین تهران ارزانتر گیرت بیاید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: خرید مک از خارج یا ایران

پستتوسط Pooria Azimi » 22 ژوئیه 2012, 13:02

در تهران از اروپا خیلی ارزونتره، اما اگر این دوستت زیاد به ایتالیا سفر می کنه ممکنه ارزشش رو داشته باشه از ایتالیا بگیری. اگر بوردش خراب بشه یا صفحه نمایشش مشکل داشته باشه یا هر چیز دیگه ای، حداقل دستت به یک جایی بند هست.

البته در ایران حداقل نقش رو می دونم که گارانتی ش قابل اعتماده و دستگاه های معیوب رو تعویض می کنند و ممکنه اگر قیمت نقش + گارانتی ش رو بگیری باز هم ارزونتر از ایتالیا بشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط eelia.vision » 22 ژوئیه 2012, 15:36

نظر شخصی
اروپا چون قیمتها به یورو محاسبه میشه اصلا نمیصرفه.مثلا مک بوکی که تو اپل استور امریکا 2200دلار هست تو اپل استورایتالیا2200یورو میشه.
مالزی هنگ کنگ سنگاپور عالی و کانادا امریکا هم مناسبه بخصوص اگه خرید از جایی غیر از اپل استور یا حتی امازون باشه که دیگه نهایت صرفه هست.(در کل معمولا خرید خارج از اپل استور و فروشگاههای دیگه شاید حتی تا 100 دلاری ارزونتر در بیاد)
مکبوکهای جدید روفعلا از ایران نخرید.فعلا بازارگرمیه نوبودنشون رو میکنن ورو هرکدو1میلون اضافه تر از قیمت اصلش میپردازید.البته طبیعی هم هست.بازار با کمبود مواجه هست وکسایی که میارن باید حساب فروشه محدودشون رو هم بکنن.
مک بوکهای قدیم (منظور آخر2011 و اوایل 2012) رو هم فعلا از ایران نخرید که قیمت جهانیشون 200-300 دلار اومده پایین ولی اینجا همچنان به قیمت سابق میدن چون یا خریدشون خرید سابقه یا باید این قیمت بدن که بتونن جدیدا رو گرونتر بفروشن.(مثال MD322 خارج اپل استور شده1800 دلار قیمت اینجا 3800 - 975 رتینا جدید 2200 دلار اپل استور و قیمت اینجا 5600 - MC104 قیمت 2200 دلاراپل استور و2100دلار خارج اپل استور و فروش اینجا 4650)
برای اینا هم بازم مالزی سنگاپور هنگ کنگ تو آسیا و کانادا امریکا و هرجا که دلاری بشه خرید کرد توصیه میشه البته رتینا قطعا فعلا فقط خارج اپل استور
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_ ... nics%2C390
http://www.amazon.com/Apple-MacBook-MD1 ... rds=md+104
مشاوره 09305217810
Macup
http://www.hddcaddy.ir
نماد کاربر
eelia.vision

پست‌ها : 46

پستتوسط AmiN.D » 22 ژوئیه 2012, 18:52

ایشون برای ادامه تحصیل میرن و حداقل ۳-۴سالی ایتالیا خواهند موند.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان