انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال در مورد کیبورد مک بوک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

سوال در مورد کیبورد مک بوک

پستتوسط ali.messi10 » 27 ژوئیه 2011, 00:58

سلام
من مکبوک پرو 2011 دارم منتها کیبردش اروپایی هست و چند تا از دکمه ها جاشون فرق میکنه
میخواستم ببینم راهی هست که بشه کیبرد رو تعویض کرد؟؟
ali.messi10

پست‌ها : 16

Re: سوال در مورد کیبرد مک بوک

پستتوسط Behnam » 27 ژوئیه 2011, 02:39

احتمالاً می‌شود آن را به یک فروشگاه اپل برد و خواست که آن را بفرستند صفحه‌کلیدش عوض شود. اینکه به زحمتش بیارزد را نمی‌دانم.
صفحه‌کلیدی که در اروپا استفاده می‌شود استاندارد جهانی (ISO) است. صفحه‌کلیدی که در بازار آمریکای شمالی مصرف دارد استاندارد آمریکاست (ANSI)
صفحه‌کلید ISO از استاندارد امریکا یک کلید بیشتر دارد. این کلید بیشتر جای کلید شیفت را تنگ می‌کند ولی تغییری در دیگر کلیدها ندارد. از نظر چیدمان حروف و کُدها روی کلیدها، این دو صفحه‌‌کلید عیناً مثل هم عمل می‌کنند با این تفاوت که کلید اضافهٔ ISO کُد کلید کنار کلید عدد ۱ را تولید می‌کند و کلید کنار عدد ۱ در ISO کُد همان کلید در ANSI، منتها در حالت شیفت را تولید می‌کند.
البته اگر صفحه‌کلید مشخصاً برای ISO برنامه نویسی شده باشد شاید رفتار متفاوتی داشته باشد. ولی صفحه‌کلیدی که برای ANSI نوشته شده باشد بطور دیفالت به این گونه در ISO بازتولید می‌شود.
عکس ضمیمه را با Ukelele درست کردم و شاید صفحه‌کلید تو کمی با آن فرق داشته باشد ولی کلاً رابطهٔ کلید اضافه در ISO مشابه این عکس است.
پیوست‌ها
ANSI & ISO.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط ali.messi10 » 27 ژوئیه 2011, 15:11

مشکل من بیشتر مربوط به یه سری علامت ها هستش چون حروف که حفظ هستم جاشون رو....با اینکه کیبردم اروپایی (فرانسوی) هست ولی اون بالا سمت راست کشور رو آمریکا گذاشتم و در تایپ خیلی مشکلی ندارم
یه چیزی! میشه جای چند تا علامت رو روی کیبرد عوض کنم مثلا من : رو بزنم ولی . تایپ بشه؟؟
ali.messi10

پست‌ها : 16

پستتوسط Arzhang » 27 ژوئیه 2011, 15:28

در این‌جاhttp://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2840&p=28335&hilit=Ukelele#p28335 در پست سوم، پوریا عظیمی جواب شما رو داده.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان