انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تفاوت سخت‌افزار اپل با سخت‌افزاری که خودم می‌خرم!؟

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

تفاوت سخت‌افزار اپل با سخت‌افزاری که خودم می‌خرم!؟

پستتوسط ParsiKade » 22 ژوئیه 2011, 00:17

سلام،
بالاخره با اومدن نسخه‌ی نهایی Mac OS X تصمیمم برای خرید مک‌بوک پرو به‌مرحله‌ی نهایی رسید :-D و امروز چندجایی سوال کردم در مورد واردات مک‌بوک کاستومایز شده.

ولی به‌یه مورد برخورد کردم که اطلاعاتی درباره‌ش نداشتم! یکی بهم پیشنهاد داد یک مک‌بوک پرو مدل پایه بخرم و بعد از بازار قطعاتی که می‌خوام رو روی مک‌بوک نصب کنم!
وقتی حساب کردم دیدم اینطوری قیمت با موقعی که بخوام مستقیم از سایت اپل کاستومایز بشه و برسته به‌دستم حدود 500 تومن تفاوت پیدا می‌کنه. ولی خب یه چیزی رو نمی‌دونم، اون هم این هست که اگه این سخت‌افزارها رو (که می‌گم چی‌ها هستن) خودم از بازار ایران بخرم، تفاوتی با اون چیزی که اپل روی مک‌بوک می‌گذاره داره یا نه؟ بالاخره اپل همیشه با غرور این رو می‌گه که ما موفق هستیم چون سخت‌افزار و نرم‌افزار رو خودمون می‌سازیم. حالا اگه من این سخت‌افزار رو خودم بگیرم، بازده‌ی دستگاه می‌آد پایین یا...؟

درضمن تغییراتی که می‌خوام بدم یکی رم هست که می‌خوام 8 گیگ بشه و اون یکی حافظه که می‌خوام 128GB SSD بشه. (البته صفحه نمایش هم هست که ربطی نباید داشته باشه چون دیگه اونو باید از اول خود اپل نصب کنه (Hi-Res Glossy)).

ببخشید زیاد شد :-)
نماد کاربر
ParsiKade

پست‌ها : 26

Re: تفاوت سخت‌افزار اپل با سخت‌افزاری که خودم می‌خرم!؟

پستتوسط Ilia » 22 ژوئیه 2011, 02:04

هميشه از اين راه ميشود صرفه جويى كرد بشرطى كه از سازگارى و كيفيت قطعات اطمينان كامل داشته باشيد. آيا شما اين اطمينان را داريد؟

در اينترنت سايتهايى هستند كه سازگارى اين قطعات را تضمين ميكنند مثل macsales.com اما متاسفانه شما قادر به خريد از اين سايتها هم فكر نميكنم باشيد. پس ميماند به ماجراجويى خودتان.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: تفاوت سخت‌افزار اپل با سخت‌افزاری که خودم می‌خرم!؟

پستتوسط ParsiKade » 22 ژوئیه 2011, 13:43

ممنونم.
یه‌کم در مورد سخت‌افزارهای اپل تحقیق کردم، مثل اینکه SSDهایی که خود اپل روی مک‌بوک‌ها می‌گذاره کیفیت مناسبی ندارن در مقایسه با مدل‌هایی مثل اینتل. اینجا رو ببینید جالبه.

ولی فکر کنم بهتر باشه رم رو از خود اپل تهیه کنم چون انگار بهترین نوع رم (و سازگارترین) رو خود اپل نصب می‌کنه!

اگه کسی از دوستان اطلاعات بیشتری داره خوشحال می‌شم توصیه‌هاتون رو بخونم. ;-)
نماد کاربر
ParsiKade

پست‌ها : 26

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان