انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک براي خريد I mac G5

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 02:29

خب به غير از پردازنده اينتلي تغير ديگه اي هم ميکنه ؟؟ منظور اينه که مثلا يک آي مک جي 5 دقيقا مثل هميني که الان تو بازار هست ولي به پردازنده اينتلي ميدن توو بازار ؟؟
دقيقا همينجوره ... احتمالا همين کارو ميکنم.
قراره فردا برام قيمت هارو از اونجا بفرستن .
مهمان

پستتوسط Behnam » 29 دسامبر 2005, 02:52

نه سری آینده کاملاً کامپیوترهای متفاوتی خواهند بود. آی مک فعلی اسمش را از پردازندهٔ جی 5 ساخت آی‌بی‌ام گرفته. مکینتاش اینتلی نام دیگری خواهد داشت. البته شاید از نظر امکانات مشابه آی‌مک کنونی باشد. مثلاً همان ساختار «همه چیز پشت مونیتور» را داشته باشد ولی در این زمینه هم اطمینانی نیست چون اپل همیشه پرچمدار نوآوری است و شاید سری اینتلی را با نمائی کاملاً متفاوت عرضه کند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 03:35

اي خدااا ... عجب تصميم گيريه سختيه :-)
گمونم مجبور به شير يا خط بشم .
مهمان

پستتوسط Ahmad » 29 دسامبر 2005, 14:26

بهنام جان

تعویض پروسسور و mother board و دیگر اجزای سخت افزاری تاثیری بروی امکانات راست به چپ و چیزهائی از این قبیل نخواهند داشت. این اموری است که در سطح سیستم عامل به آن پرداخته می‌شود و سخت افزارها هیچ تاثیری در این مورد نخواهند داشت. مسئله‌ای که بعضی‌ها ممکن است راجع به آن احساس نگرانی کنند مسئله سرعت انجام فرایندهای مختلف است و نیز اینکه معمولا نسل اول سخت افزارهای جدید مممکن است برخی اشکالات جزئی (به اصطلاح اشکالات دوران کودکی) داشته باشند.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 دسامبر 2005, 14:58

بله تصمیم گیریه سختیه برای من از شما سختتر بود اما راضیم :-)
بله احمد جان گمان نکنم امکانات راست به چپ در نسخه x86 کم و کاستی نسبت به نسخه PowerPC داشته باشه.
به نظرم نباید از الان نگران اشکال احتمالی سخت افزارهای جدید بود. با حرف شما موافقم اما نهایتا اگر مشکلی باشه اپل به رایگان تعمیر/تعویض می کنه اما خوب اینکه چجوری دستگاه رو باید به اپل رسوند خودش بحثی جداگانه می طلبه :lol:
امیدوارم سازنده این تاپیک از آمدنش به سایت پشیمان نشده باشد، ما قصد اذیت کردن شما را نداریم بلکه همه دلسوزانه در زمینه خرید مشاوره می دهیم ;-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 29 دسامبر 2005, 15:20

پس به نظر من بهتر است که برای خرید مک صبر کرد. نسخهٔ چدید OS X که قاعدتاً به همراه مک‌های اینتلی بیرون خواهد آمد وعده داده است که بسیاری اشکالات کنونی در پشتیبانی از خطوط راست به چپ را نیز رفع کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 17:19

آقاي رستگار عزيز اتفاقا پشيمان که نشدم هيچ ... يکي از اعضا ثابت اينجا هم شدم و خيلي هم خوشحالم که توي اين گير و دار کلي بهم کمک شد . اينم يه جور پشتيباني دستانس ديگه.
البته هنوز که کاربر PC هستم ولي کلا فکر ميکنم کاش يکم انجمنهاي اينجا فعال تر بود مخصوصا مقالات و ...
با اين تفاصيل که دوستان گفتن من فکر نميکنم حداقل تا چندين ماه ديگه چيزي به اسم IMAC با پروسسور اينتل توي ايران باشه ، يا اگر هم باشه ديگه به اين قيمت نيست ، بنابراين دل و به دريا ميزنم و همين رو ميگيرم .
خانم منشي عزيز هم برام فکس کسردن قيمت هارو:

IMAC G5 17_inch 1.9GHz 18200000
IMAC G5 20_inch 2.1GHz 23800000

تاريخ : 8/10/84

راستي فکر ميکنين تخفيف هم بدن ؟؟؟
او فروشنده تو پايتخت به من گفته بود اگه ازشون بخرم همه نرم افزار هارو بهم مجاني ميدن!..

ممنون دوستان

شهرام
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 دسامبر 2005, 18:42

بهنام جان اگر مکهای اینتلی همانطور که شایع شده زودتر از موعد منتشر بشن احتمالا همین Tiger را خواهند داشت و از نظر راست به چپ بهتر نخواهند بود.
شهرام جان لطف داری. اما ایرماگ بیش از حد انتظار فعاله. تمام مدیران ایرماگ -غیر از من که فعلا بیکارم!- کار و زندگی دارن و در وقت آزادشون به ایرماگ میرسن. در ضمن ما همه کاربریم اما چون جایی نبود که بریم ازش فایل بگیریم و مطالبشو بخونیم مجبور شدیم خودمون مطلب بنویسیم و فایل بذاریم برای دانلود ;-)
درمورد تخفیف نمیدونم.
مثلا چه نرم افزارهایی؟ همراه iMac من اپل نسخه اصلی نرم افزارهای :
Mac OS X Tiger, iLife 05, Quicken 2005, Marble Blast Gold, Nanosaur 2, Apple Works, World Book 2005
به رایگان قرار داده. و نسخه Trial/Demo از iWork و MS Office 2004 رو هم قرار داده.
اما سایر نرم افزارها رو حساب کنید از گرونترین فروشنده نرم افزار مک هم بخرید تفاوت قیمتش چقدر میشه! در ضمن اون فروشنده در پایتخت گفت تا ابد رایگان؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 29 دسامبر 2005, 19:00

علی جان

احتمالا منظور شهرام نرم افزارهای شرکت تسنیم است مثل پارسه و فارسی سازهای ایلیستریتور و فری هند و خطوط فارسی.
به هر حال به شهرام توصیه می‌کنم که اگر نتوانستی تخفیف نقدی بگیری حتما با آنها مذاکره کن برای گرفتن این فرم افزارها و یا حداقل ۵۰۰ مگابایت رام اضافی.
چون دیر یا زود رام کم می آوری. البته می‌توانی از دبی تهیه کنی یا از امریکا که خیلی ارزانتر است

موفق باشید، احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 22:49

نه نه اشتباه نشه ! . نرم افزار رو اين شرکت توو پايتخت گفته ، اتفاقا امروز رفتم پيشش ، تا 23800000 هم تخفيف ميده .
داستان نرم افزار هم اينجوريه که من اگه مثلا يه IMAC بخرم ازش ، بهم 100 پوينت ميده که باهاش ميتونم يه سري نرمافزار انتخاب کنم و بگيرم ، مثلا فتوشاپ 20 پوينت تا... سقف 100 پوينت. بعد از اون هر CD برام بزنه مثلا 20000 تومان ميگيره.
البته اين ديگه به نظرم يه مقدار قرتي بازيه . نرمافار هم کلا برام مهم نيست. اصل برام خدمات و قيمته .
ميگفت گارانتي وردوايد هم داره . و اينکه کامپيوتر هاشون رجيستر شده آمريکا هست و بايد از طريق اينترنت خودمو رجيستر کنم و ايميل man.com@ بگيرم. شماها هم دارين؟؟

خلاصه کلي کلافه شدم ! بالاخره نفهميدم از کجا بخرم.

راستي من چون کارم عکاسي تبليغاتي و گرافيکه ، کلا اين سيستم برام مناسبه ؟ يا از سرم هم زياديه ؟؟؟ :-)
مهمان

پستتوسط Ahmad » 30 دسامبر 2005, 01:29

در مورد سرعت این نوع مک در هنگام استفادهٔ نرم افزارهای سنگین گرافیکی علی بهتر از ما می تواند نظر بدهد از آنجائیکه خودش چنین کامپیوتری را در اختیار دارد. ولی نظر من این است که شما دیر یا زود به رام بیشتری احتیاج پیدا خواهید کرد خصوصا به عنوان عکاس حرفه ای اگر بخواهید از نرم افزار اپرتور Aperture استفاده کنید. البته برای شما به عنوان عکاس حرفه ای استفاده از اپرتور بیشتر یک الزام خواهد بود تا یک اختیار چرا که این نرم افزار را اپل مخصوص عکاسان حرفه ای ساخته و کمتر نرم افزاری وجود دارد که بتواند از پس نیاز حرفه ای عکاسان برآید (سازماندهی تعداد عظیمی از عکسها، کنترل کیفیت عکسها به نحو فوری و با استفاده از ذره بین ویژه، نام دهی به آنها، روتوش فوری یک عکس و تعمیم آن به عکسهای دیگر و ......) در سطح اپرتور. برای اطلاع از امکانات این نرم افزار کم نظیر می توانید به این آدرس مراجعه کنید. http://www.apple.com/aperture

در مورد حساب mac.com نیز باید بگویم که چنان آش دهن سوزی نیست. در ضمن هزینه اش سالی ۹۹ دلار است، وب میل آن فارسی را پشتیبانی نمی کند. البته امکان ذخیرهٔ فایل را بر روی سرور اپل را به شما می دهد ولی با توجه به سرعت کم اینترنت در ایران انتقال فایلهای سنگین به سرورهای اپل به صرفه نیست. از جی میل استفاده کنید بهتر است هم مجانی است هم ظرفیت بالائی را دارد. اگر حساب جی میل را ندارید ای میل خود را برای من و یا دیگر دوستان در این انجمن بفرستید تا دعوتنامه برایت بفرستیم.

موفق باشید.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط مهمان » 30 دسامبر 2005, 02:11

مرسي احمد جان
من دارم حساب جي ميل . منظورم چيزايي بود که به من گفتن .
در مورد رم هم موافقم باهاتون ، احتمالا با رو 1 گيگ ميگيرم ( مثل اينکه 150 هزارتومان اضافه ميشه ) .
اين نرم افزار رو هم ديدم خيلي جالبه ، ولي مثل اينکه برخلاف ادعاي اپل سرعت پردازش خوبي نداره و توي review يوزرها اکثرا ناراضي بودن. ولي بايد ديد.
http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/W ... 4Z%2FA#rev
مهمان

پستتوسط Behnam » 30 دسامبر 2005, 02:28

۱ گیگ کارت را راه می‌اندازد و تصمیم خیلی خوبی هست. من اپرتور را هنوز آزمایش نکرده ام ولی خیلی تازه به بازار آمده و بعید نیست که هنوز کاملاً روغن کاری نشده باشد. ولی از چیزهائی که دیده ام به نظر می‌رسد که این اولین نرم‌افزار (حرفه‌ای) برای رتوش عکس است که از دیدگاه یک عکاس طراحی شده است. فتوشاپ (که خیلی عالی روی مک کار می‌کند) بیشتر از نظر من از دیدگاه یک گرافیست به رتوش عکس نگاه می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط مهمان » 30 دسامبر 2005, 03:25

دقيقا
مهمان

پستتوسط مهمان » 30 دسامبر 2005, 04:33

خدای من !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید وسط حرفتون . معذرت میخوام . من حدود ۱ ماه پیش Imac G5 1.9 17inch را با 1.5 GB رم با هزار منت خریدم ۲۵۶۲۰۰۰ تومان . :blush: ;-(
مهمان

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان