انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک براي خريد I mac G5

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط مهمان » 30 دسامبر 2005, 15:39

اوه ، ون ديگه خيلي بي انصاف بوده !... ميشه بگين از کجا خريدين ؟؟؟

شهرام
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 دسامبر 2005, 18:35

Ahmad نوشته است:[نمایش]
احتمالا منظور شهرام نرم افزارهای شرکت تسنیم است مثل پارسه و فارسی سازهای ایلیستریتور و فری هند و خطوط فارسی.

تسنیم یه مقدار تخفیف برای محصولات نرم افزاری خودش میده فکر کنم ۵۰ درصد بود و البته قیمتها رو قرار بود ببرن بالا نمیدونم بردن یا نه. من که ترجیح میدم از هیچ فارسی سازی استفاده نکنم.
مهمان نوشته است:[نمایش]
نه نه اشتباه نشه ! . نرم افزار رو اين شرکت توو پايتخت گفته ، اتفاقا امروز رفتم پيشش ، تا 23800000 هم تخفيف ميده .
داستان نرم افزار هم اينجوريه که من اگه مثلا يه IMAC بخرم ازش ، بهم 100 پوينت ميده که باهاش ميتونم يه سري نرمافزار انتخاب کنم و بگيرم ، مثلا فتوشاپ 20 پوينت تا... سقف 100 پوينت. بعد از اون هر CD برام بزنه مثلا 20000 تومان ميگيره.
البته اين ديگه به نظرم يه مقدار قرتي بازيه . نرمافار هم کلا برام مهم نيست. اصل برام خدمات و قيمته .
ميگفت گارانتي وردوايد هم داره . و اينکه کامپيوتر هاشون رجيستر شده آمريکا هست و بايد از طريق اينترنت خودمو رجيستر کنم و ايميل man.com@ بگيرم. شماها هم دارين؟؟
خلاصه کلي کلافه شدم ! بالاخره نفهميدم از کجا بخرم.
راستي من چون کارم عکاسي تبليغاتي و گرافيکه ، کلا اين سيستم برام مناسبه ؟ يا از سرم هم زياديه ؟؟؟

خوب قیمت با تسنیم یکی شد؟ بقیه رو قیمت نکردید؟
اون جریان ۱۰۰ پوینت خیلی بامزه بود. چون با این حساب دوستانم از من یه هزار پوینتی طلبکارن! نگران نرم افزار نباشید. نرم افزارهای آزاد حجیم مثل OpenOffice و NeoOffice رو من میتونم به رایگان(با ۴۰ پوینت دعا!) در اختیارتون بذارم. بقیه هم یا به راه راست(رعایت کپی رایت) هدایت میشید یا روش ارزون گرفتن نرم افزارهای کپی دستتون میاد. پس پوینت رو فعلا بیخیال بشید.
درمورد One Year Limited Warranty - Worldwide هم هیچ امتیازی نداره من گمان نمی کنم هیچ مکی اینو نداشته باشه! رجیستر شده آمریکا هم از اون حرفاست. شما برای عضویت در mac.com یا همون سرویس دات مک باید با یک مک فرم عضویت رو پرکنید. اون مک میتونه نرم افزار شبیه ساز PearPC هم باشه! من با کمک همین نرم افزار در این سرویس عضو شدم! فقط User Agent مرورگر براش مهمه نه شماره سریال و...! وگرنه PearPC در این زمینه حرفی برای گفتن نداشت. همونطور که احمد عزیز گفت این سرویس هیچ آش دهنسوزی نیست. هر کاربر مک میتونه عضو بشه برای یه مدت موقت استفاده کنه و از اون به بعد یا باید پول بده یا اون آدرس فقط به درد استفاده در iChat میخوره.
اما iMac اگر اشتباه نکنم ۹۰ روز پشتیبانی تلفنی هم داره. اما چون اینا همه با واسطه وارد ایران میشن جدای از ساکن ایران بودن و... چندان قابل استفاده نیست. چرا؟ چون به عنوان مثال iMac من که اکتبر تحویل گرفتم پیش اپل آگوست ثبت شده بود و اون ۹۰ روز از همون آگوست حساب شده بود. حالا هرچی مک شما جدیدتر باشه و خوش شانستر باشید فاصله بین ثبت فروش مک نزد اپل و تحویل گرفتن دستگاه توسط شما کمتر میشه و احتمال استفاده از اکثر این ۹۰ روز رو احتمالا خواهید داشت. اگر هم گذشت خودتونو ناراحت نکنید. ایرماگ محدودیت ۹۰ روز نداره ;-)
شرکت تسنیم تا جایی که من اطلاع دارم دو نوع پشتیبانی داره، اونهایی که خودش میخره و ۳ ماه گارانتی میکنه و کیبوردشون احتمالا لیبل انگلیسی داره و مدلهایی که به واسطه ABM خریداری می کنه قیمتشون بالاتره چون ABM هم میخواد سود کنه ولی در عوض کیبورد لیبل عربی هم داره(که من اصلا دوست ندارم!) و یکسال گارانتی از طرف خود ABM هم داره. البته این اطلاعاتیه که من با واسطه به دست آوردم و خنده داره که من دارم جای تسنیم توضیح میدم. حالا بقیه نمیدونم گارانتی هاشون چطوره. من که همین تسنیم هم با وجود این تعاریف اصلا دلم نمیخواد برای گارانتی مجبور به مراجعه بشم.
اما آیا iMac قدرت کافی برای کار شما داره. به نظر من بله ولی شاید ۵۱۲ مگابایت رم اضافه هم لازمتون بشه. راستش من نمیتونم به خاطر داشتن iMac نظر بدم چون iMac جدید از نظر رم و کارت گرافیک و ... پیشرفتهای مهمی نسبت به مدل من کرده.
اين نرم افزار رو هم ديدم خيلي جالبه ، ولي مثل اينکه برخلاف ادعاي اپل سرعت پردازش خوبي نداره و توي review يوزرها اکثرا ناراضي بودن. ولي بايد ديد.

قطعا اپل این نرم افزار رو با قویترین مکها نمایش میده و نمیشه انتظار داشت در بقیه هم همونقدر سریع باشه.
مهمان۲ نوشته است:[نمایش]
خدای من !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ببخشید وسط حرفتون . معذرت میخوام . من حدود ۱ ماه پیش Imac G5 1.9 17inch را با 1.5 GB رم با هزار منت خریدم ۲۵۶۲۰۰۰ تومان .

متاسفم و درکتون می کنم اما الان دیگه حسرت خوردن فایده ای نداره.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 30 دسامبر 2005, 22:23

علی جان ممنون از راهنماییت.
لطف شما و دوستان عزیز دیگه ایرماگ هم به ما ثابت شده .
راستی من خیلی وقت پیش اینجا ثبت نام کردم ولی هنوز برام ایمیل سایت نیامده. اگه لطف کنین و پیگیری کنین ممنون میشم .

شهرام
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 دسامبر 2005, 17:57

خواهش می کنم.
درمورد عضویتتون در سایت ممکنه به bulk/junk folder سرویس ایمیل شما رفته باشه. اما لطف کنید به آدرس ایمیل من -که با کلیک روی دکمه ایمیل زیر نوشته ام میتونید بهش دسترسی پیدا کنید- نام کاربری خودتون رو برام بفرستید تا اگر اقدامی لازم بود انجام بدم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط shahraam » 01 ژانویه 2006, 16:39

مرسي علي جان
بالاخره عضو شدم . ولي با يه " آ " اضافه :-) ، اونيکي رو ديگه سيستم قبول نکرد.
shahraam

پست‌ها : 2

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 ژانویه 2006, 19:35

شهرام جان اگر بخوای میتونم اون یکی رو فعال کنم و این رو حذف کنم.
موفق باشی
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط shahraam » 02 ژانویه 2006, 05:46

آره ممنون ميشم اگه لطف کني.
ahoora54@hotmail.com
shahraam

پست‌ها : 2

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 ژانویه 2006, 17:24

خواهش می کنم. ایمیل hotmail-تون رو چک کنید اگر نبود احتمال داره bulk/junk/spam حساب شده باشه پس پوشه مربوط به اون رو هم نگاه کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط mohammad_e » 03 ژانویه 2006, 01:50

سلام
اميدوارم كه خوب باشيد.
من يك عضو جديد هستم و از طيرق ipod با apple آشنا شدم و فكر مي‌كنم قضيه‌اش با بقيه كلي متفاوت باشه مثل mp3player هاي ديگه.
خوب ، به هر حال من قصد دارم كه يك ibook و يا powerbook بخرم . از خوندن حرف‌هاي شما هم چيزهايي دستگيرم شد. مثل گروني قيمت (كه خودم تو iPod تجربه كردم.)
هدف اصلي من از دادن اين پيغام اينه كه امروز برادرم به من گفت چه كاريه كه بيايي اين همه دردسر بكشي و پول زياد بدي و مثلا يك iBook بخري اون هم بدون گارانتي و نمي‌دوني كه اصلا برنامه‌هاش در دسترست هست يا نه. بيا برو همون Sony يا Toshiba و ... كه مطمئن هستن بخر.
خوب از يك لحاظهايي حرف برادرم درست اما چطور بگم احساس مي‌كنم apple چيز ديگه‌اي باشه. شما كمكم مي‌كنيد و مي‌گيد كه جرا؟
ممنون
با احترام
محمد ابراهيميان
mohammad_e

پست‌ها : 6

پستتوسط مهمان » 03 ژانویه 2006, 03:40

شهرام جان
اطمینان داشته باش سفر ازmac to pc یکی از بهترین تصمیمات زندگیت خواهد بود. من ای مک جی ۵ دارم بعد از ۲ سال از خریدش هنز ذوق زده هستم،همانطور که دوستان گفتند مشکل پشتیبانی از مک را همه در ایران دارند،البته وجوداین سایت کمک بسیار بزرگی است برای همه ما، حتی من که در خارج از ایران هستم روزی چند بار به این سایت سر میزنم، البته ساپورت مک در خارج از ایران هم به این راحتی نیست و باید پول زیادی پرداخت کرد، من برای ساپورت از جی۵ خودم ۳۰۰ پرداخت کردم برای ۳ سال.البته شما با داشتن دوستان دانا به مک در اینجا نیازی به ... نخواهید داشت
مهمان

پستتوسط mohammad_e » 03 ژانویه 2006, 13:03

سلام
بسيار ممنون از راهنماييتوتن. من دارم Focus مي‌كنم روي iBook.
با احترام
محمد ابراهيميان
mohammad_e

پست‌ها : 6

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 ژانویه 2006, 19:54

شهرام جان
اطمینان داشته باش سفر ازmac to pc یکی از بهترین تصمیمات زندگیت خواهد بود. من ای مک جی ۵ دارم بعد از ۲ سال از خریدش هنز ذوق زده هستم،همانطور که دوستان گفتند مشکل پشتیبانی از مک را همه در ایران دارند،البته وجوداین سایت کمک بسیار بزرگی است برای همه ما، حتی من که در خارج از ایران هستم روزی چند بار به این سایت سر میزنم، البته ساپورت مک در خارج از ایران هم به این راحتی نیست و باید پول زیادی پرداخت کرد، من برای ساپورت از جی۵ خودم ۳۰۰ پرداخت کردم برای ۳ سال.البته شما با داشتن دوستان دانا به مک در اینجا نیازی به ... نخواهید داشت.

ممنون از لطفهای شما :-)
mohammad_e نوشته است:[نمایش]
سلام
بسيار ممنون از راهنماييتوتن. من دارم Focus مي‌كنم روي iBook.
با احترام
محمد ابراهيميان

آقای ابراهیمیان احتمالا یکی از مکهای جدید که در Mac World Expo معرفی می شوند iBook های جدید با پردازنده اینتل است. درمورد نرم افزار هم نگران نباشید البته به گستردگی نرم افزارهای PC نیست اما در بازار موجوده.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 03 ژانویه 2006, 20:33

به هر حال هر تحولی (مثل کوچه به مک) با خود منافعی و مضاری دارد. چیزی از دست می‌دهید و چیزی به درست می‌آورید. در ضمن اگر سکون باشد و هیچ تغییر و تحولی رخ ندهد مطمئناً پیشرفت هم زیاد قابل توجه نخواهد بود
مهمان

پستتوسط مهمان » 04 ژانویه 2006, 00:35

سلام
اميدوارم خوب باشيد.
من سايتي پيدا كردم به اسم http://www.macworldexpo.com كه نوشته تاريخ نمايشگاهي كه علي آقا مي‌گفتن رو نوشته بود كه 9تا 13 ژانويه. خوب فكر مي‌كنم از تو همين سايت هم (كه لينك‌هاي باز نشده داره) بشه تا هفته‌ي ديگه محصولاتش رو ديد.
شاد باشيد.
با احترام
محمد ابراهيميان
مهمان

پستتوسط Shahram » 04 ژانویه 2006, 05:26

سلام به همه
من بالاخره به کمک علي عزيز عضويتم درست شد.
از مهمان گرامي هم بابت همفکريشون ممنونم ، مطمئنم که پشيمون نميشم
Shahram

پست‌ها : 4

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان