انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک براي خريد I mac G5

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

کمک براي خريد I mac G5

پستتوسط مهمان » 28 دسامبر 2005, 01:36

سلام خدمت دوستان عزيز
من تصميم به خريد يکI mac G5 2.1 گرفتم ، قيمتي که از مرکز پايتخت دارم حدود 2450000 تومان هست ولي در سايت 1700 دلاره. اين اختلاف زياد قيمت براي چيه ؟؟؟ و اينکه آيا در تهران ارزان تر هم ميتونم پيدا کنم؟؟
با توجه يه اينکه تا يک هفته ديگه مسافر از آمريکا دارم بهتر نيست بگم برام بيارن ، يا از اينجا بگيرم؟؟
در ضمن من ساکن دبي هستم ، آيا قيمت اونجا يا محل فروش محصولات اپل رو ميدونيد ؟؟

ممنون از توضيحات دوستان عزيز

شهرام
مهمان

پستتوسط Ahmad » 28 دسامبر 2005, 02:03

بدون شک اگر امکان اینکه این دستگاه را از امریکا بتوانند برایتان بیاورند وجود داشته باشد برایتان بسیار ارزانتر از خرید آن در ایران تمام خواهد شد. با توجه به اینکه شما در دبی زندگی می‌کنید وارد کردن آن نیز توسط دوستتان به دبی به مشکلی بر نخواهد خورد. البته دوستمان علی در این موضوعات اطلاعات بیشتری دارند. در ضمن به بحث "خرید مک" در همین قسمت نیز مراجعه بکنید مطمئنا جواب بخشی از سئوالات شما در آنجا وجود دارد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط fireboy » 28 دسامبر 2005, 03:00

شهرام جان ميخواستم بپرسم شما قيمت دبي رو هم داريد؟
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پست‌ها : 60

پستتوسط مهمان » 28 دسامبر 2005, 03:09

نه متاسفانه ، راستش تا حالا جايي که اپل داشته باشه اونجا نديدم
احمد جان مسافر من به تهران مياد ، اينجا مشکل گمرکي نداره ؟؟
البته باز ترجيح ميدم از همين تهران بگيرم ..

شهرام
مهمان

Re: کمک براي خريد I mac G5

پستتوسط مهمان » 28 دسامبر 2005, 11:22

سلام
عجب بی انصاف هایی پیدا میشن ها بیخودی قیمت مک رو خراب میکنن
قیمت مک ۱۷۰۰ دلاری با احتساب tax14% میشه ۱۹۳۸ دلار و معمولا در این جور موارد دلار رو حدود ۱۰۰۰ تومان حساب میکنن و با هزینه حمل یه چیزی تو مایه های ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان باید بخری
در ضمن شرکت نویسا میتونه ۴ روزه انو با حدود همین قیمت براتون بیاره .

ولی اگر مسافر از امریکا داشته باشین هم که میتونین بهش بگین کامپیوتر رو اونجا از جعبه در بیاره و در یک چمدان در بین البسه قرار بده و توی کامپیوتر یه چند تا عکس ذخیره کنن و اینجا بگن کامپیوتر استفاده شده هستش که گمرکی بهش نخوره .
مهمان

پستتوسط Ahmad » 28 دسامبر 2005, 14:09

شهرام جان

من در ایران زندگی نمی‌کنم و در مورد شرکتهائی که مک می‌فروشند دقیقا اطلاع ندارم همانطور که گفتم دوستمان علی در این مورد اطلاعات زیادی دارد ولی شرکت "تسنیم" طبق اطاعات موجود در صفحه‌شان انواع مک را می‌فروشند. (راستی من هیچ وقت نفهمیدم که تسنیم به چه معنائی است) به هر حال اگر به صفحهٔ وب آنها مراجعه کنید شماره تلفن‌شان در آنجا هست که می‌توانید تماس بگیرید. http://www.tasnimsoft.com

موفق باشید، احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط مهمان » 28 دسامبر 2005, 14:31

ممنون بچه ها
فکر میکنم به همین تسنیم زنگ بزنم بهتره
راستی به عنوان کسی که از پیسی دارم میرم سمت مک یه مقدار اضطراب دارم ، یعنی اصولا نمیدونم دارم تصمیم درستی میگیرم یا نه! این احساس طبیعیه ؟؟؟
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 دسامبر 2005, 15:12

پایتخت همیشه گرونه. از شرکتهایی مثل تسنیم و کام سرو و رایان دی افروز و نویسا و... قیمت بگیرید شاید بهتر بدن.
روشهای پیچوندن گمرک هم شاید به درد بخوره.
برای فروشنده های دوبی هم اینجا رو ببینید:
http://www.appleme.ae/ara/apple/wheretobuy/index2.html
و اینجا:
http://www.appleme.ae/ara/apple/wheretobuy/index3.html
اگر به فکر خرید iMac هستید و برایتان مهاجرت به اینتل اهمیتی ندارد بخرید اما شاید در ژانویه سال ۲۰۰۶ iMac های اینتلی هم ارائه بشه.
می دونم خیلی بده به همه همیشه میگم امکان داره این بیاد امکان داره اون بیاد اما میخوام هرچی میدونم گفته باشم بعدا کسی نگه چرا نگفتی.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 28 دسامبر 2005, 15:26

از پیسی؟!!! مثل اینه که کسی بخواد ماشین پیکانش رو با مرسدس بنز عوض کنه و دلهره داشته باشه. تنها چیزی که اندکی باعث نگرانیه همون مسئلهٔ خدمات بعد از فروشه که شما باید از این مسئله جوری مطمئن بشید.
در ضمن حتما به اطلاعاتی که علی در پاسخ دوست دیگری تحت عنوان "خرید مک" در همین انجمن نوشته‌اند مراجعه کنید. معلومات بسیار مفیدی است.
موفق باشید، احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط مهمان » 28 دسامبر 2005, 17:02

البته شما درست ميگين ، ولي بيشتر نگراني من از بابت نرم افزاره ، اون مطالب رو هم خوندم ممنون.
راستي اين IMAC اينتلي چيه؟ اصولا تفاوتش خيلي اساسيه و ارزش صبرکردن رو داره ؟؟؟
مهمان

پستتوسط Ahmad » 28 دسامبر 2005, 23:00

اپل تا به حال از میکرو پروسسورهای (ریز پردازنده) ویژه‌ای به نام پاور پی‌ سی استفاده می کرد که توسط شرکت آی بی ام (و نیز موتورلا) تولید می‌شد. این پرسسورها با نوعی که در پی سی ها استفاده می شود از لحاظ فنی کاملا متفاوت هستند ( فعلا به تفاوتهای این دو از لحاظ فنی نمی پردازیم). اخیرا شرکت اپل به دلایلی تصمیم گرفت که کامپیوترهای خود را از ابتدای سال آیندهٔ مسیحی و به تدریج، یعنی تا دو سه هفتهٔ دیگر، به پروسسورهای شرکت اینتل مجهز کند. در نتیجه سیستم عامل مکینتاش موسوم به OSX قرار است که از این پس بروی پروسسورهای اینتل رانده شود.
در نتیجهٔ این تغییر کاربرانی که در سال آینده کامپیوترهای مک را با پردازندهٔ اینتل تهیه خواهند کرد، بر طبق بعضی گزارشات، قادر خواهند بود که سیستم عامل ویندوز را نیز بروی کامپیوترهای خود نصب نمایند. یعنی اینکه کاربر خواهد توانست هم سیستم عامل مک و هم سیستم عامل ویندوز در بروی سخت افزار خود نصب کند.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 00:46

پس تا 2-3 هفته ديگه اين محصول جدي به دست ماها نميرسه . فکر هم نميکنم تا اونموقع بتونم جلو خودم رو بگيرم.

راستي امروز هم با شرکت تنسيم تماس گرفتم ، خانم منشي در کمال ادب گقتن اگه وقتشو داشته باشن !!!! ( دقيقا همينجوري ) اطلاعات رو برام فکس ميکنن :-(
واقعا اينجا براي يه خريد چقدر آدم بايد تحقير بشه :-))
مهمان

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 01:05

یعنی هم آدم ۲ میلیون تومان از کسی جنسی را بخرد و هم به عنوان مشتری تحقیر شود. واقعا که بعضی از این آدمها چقدر وقیح و دریده هستند.
مهمان

پستتوسط مهمان » 29 دسامبر 2005, 01:31

دقيقا ، هرجاي ديگه اگه يه تي شرت هم بخوايم از جايي بخريم کلي عزت و احترام ميزارن به مشتري!!!
بگذريم ............

شهرام
مهمان

پستتوسط Behnam » 29 دسامبر 2005, 01:34

Anonymous نوشته است:[نمایش]
پس تا 2-3 هفته ديگه اين محصول جدي به دست ماها نميرسه . فکر هم نميکنم تا اونموقع بتونم جلو خودم رو بگيرم.

راستي امروز هم با شرکت تنسيم تماس گرفتم ، خانم منشي در کمال ادب گقتن اگه وقتشو داشته باشن !!!! ( دقيقا همينجوري ) اطلاعات رو برام فکس ميکنن :-(
واقعا اينجا براي يه خريد چقدر آدم بايد تحقير بشه :-))

شاید بهتر باشد که بتوانی جلوی خودت را بگیری و صبر کنی تا مکینتاش‌های مبتنی بر اینتل به بازار بیایند. از این پس اپل هیچ کامپیوتری را با چیپ های غیر اینتل نخواهد ساخت و از نظر نرم‌افزار هم عمدهٔ توجه به مک های اینتلی خواهد بود.
ولی از سوی دیگر، مک اینتلی در گام‌های اول، بویژه برای زبانهای راست به چپ که همیشه مشکل دارند، شاید بیشتر از مک آی بی امی باگ داشته باشد و برای یک تازه وارد به دنیای مک شاید این امر چندان دلپذیر نباشد.
در این فکر بودم که اگر خرید از دبی امکان داشته باشد و بتوانی آن را بدون گمرکات وارد کنی، این ارزانترین راه حل است. البته باید از خیر خدمات بعد از فروش بگذری. ولی با توچه به واکنش خانم منشی گمان نمی‌کنم که چیزی به عنوان خدمات بعد از فروش در ایران وجود داشته باشد و چیزی را از دست نخواهی داد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان