انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خريد مك

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Behnam » 11 اوت 2006, 14:30

دوست عزیز مک‌های در معرض فروش در خود امریکا هم بقول شما «چینی» هستند. اگرنه اپل قادر نمی‌شد کامپیوترهایش را به قیمتهائی که می‌فروشد بفروشد. اگرچه اخیراً کنترل کیفیت اپل در مواردی زیر سؤال رفته است، ولی بطور کلی کیفیت مک در هرجای دنیا یکی است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 11 اوت 2006, 14:45

یک تصحیح کوچک : مک‌های جدید ساخت چین نیستند، «مونتاژ» چین هستند. شکر خدای اهورا !
تکه‌های مختلف سخت‌افزاری آن نیز از محصولات تایوان ( انحصارا asus )، ایرلند، فرانسه، هلند... و امریکا می‌باشند
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahmad » 11 اوت 2006, 20:45

دوستان

تا آنجائیکه من اطلاع دارم اپل قطعات مورد نیاز کامپیوترهایش را به کارخانه‌های مختلف سفارش می‌دهد تا آنها را طبق استاندارد اپل تولید نمایند(عمدتا تایوان ولی حتی اسرائیل و خود امریکا) و سپس آنها را در کارخانه‌های خودش مونتاژ می‌کند. مثلا تمام کامپیوتر‌های اپل که در اروپا به فروش می‌رسند در ایرلند در کارخانه‌های خود اپل مونتاژ شده و بروی آنها تست کیفیت quality control انجام می‌دهند.
در نتیجه کامپیوترهای اپل ساخت چین یا آمریکا وجود ندارد و این البته بر خلاف کامپیوترهای موسوم به پی‌سی است که می‌شود آنها را حتی از بقالی سرکوچه نیز خریداری کرد.

احمد
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ahmad در 11 اوت 2006, 21:14.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Parham » 11 اوت 2006, 21:03

بله، من هم تا بحال اینطور فکر میکردم و بعید میدونم جور دیگه ای باشه.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 اوت 2006, 23:34

والا روی اکثر محصولات اپل عبارت طراحی شده توسط اپل در کالیفورنیا و اسمبل شده در چین به چشم میخوره. محل فروش هم تا جایی که من میدونم فرقی نداره همه جا همینه. اگر نگران کیفیت باشید میتونید یه کم صبر کنید تا هر محصول جدید اپل مشکلاتش معلوم بشه و برطرف بشه و تولیدات هفته‌های بعدی رو بخرید. اگر هم دسترسی به کشورهای تحت پشیبانی اپل داشته باشید در صورت موجود بودن هر مشکلی به رایگان تعویض و تعمیر را انجام می‌دهد و کسی به شما نخواهد گفت : اسمبل چینه همینه که هست!!
حتی محصولاتی که مشکلاتشان خیلی دیر کشف شده باشد پشتیبانیشان تمدید می‌شود. معمولا تا دو سال.
fireboy جان همونطور که حتما دیدی سرانجام جایگزین PowerMac اومد. فعلا reviewهای مثبتی درموردش خوندم. پایدار و کم صداتر. اما اگر نگرانید میتونید یه مدت دیگه هم صبر کنید تا مشکلات احتمالی مشخص بشه؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 12 اوت 2006, 17:07

GK نوشته است:[نمایش]
یک تصحیح کوچک : مک‌های جدید ساخت چین نیستند، «مونتاژ» چین هستند. شکر خدای اهورا !
تکه‌های مختلف سخت‌افزاری آن نیز از محصولات تایوان ( انحصارا asus )، ایرلند، فرانسه، هلند... و امریکا می‌باشند

من هم «چینی» بودن مک را در گیومه گذاشتم تا مفهوم عام آن را تداعی کند. اپل برای ساختن سخت‌افزارهایش تا آنجا که به کیفیت تولید لطمه‌ای نزند به نیروی کار ارزان‌تر مراجعه می‌کند تا بتواند کالای تمام شده را با قیمت مناسب‌تری در اختیار قرار دهد.
افزایش ناگهانی و سرسام‌آور فروش مک و آیپاد ظاهراً سیستم کنترل کیفیت اپل را اندکی شکننده کرده است ولی این از اموری نیست که اپل شوخی بگیرد و بی‌تردید به سرعت استاندارد بالای کنترل کیفیت را بر همهٔ کالاهایش حاکم خواهد کرد زیرا کیفیت بالا با نام و حیثیت اپل رابطه‌ای تنگاتنگ دارد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط fireboy » 23 اوت 2006, 23:31

يادم رفته بود جوابم سوالم رو چك كنم،

راستش من با اين چيني حساسيت پيدا كردم. چطور ميشه مثلا تو كشور ديگه مثل آمريكا اسمبل يا مونتاژ يا هر چيز ديگه اي با اسم چين باشه، نميشه كه! اين همه سازنده و مونتاژ كننده توي آمريكا هست بيان بدن چين مونتاژ كنه؟ چرا آخه

يك دستگاه بخوايم بگيريم كه اسم چين هيچ رقمه روش نباشه نميشه؟
كيفيت حتي كار مونتاژ ، تست نهايي قطعه و كارايي و هر بخش ديگه اي از كار كه در آمريكا انجام بشه يه چيز ديگه هست و كاملا مطمئن.
اگر كار چيني در آمريكا باشه خوب قيمتش به نسبت آمريكايي پايينتر هست و از طرفي شركت آمريكايي ضرر ميكنه اگر اينطور باشه .
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پست‌ها : 60

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 اوت 2006, 13:42

حالا که توسط «Different though» تاپیک جداگانه‌ای ساخته شده من پستهای مربوط به آن را در این تاپیک را حذف کردم تا بحث مسیر اصلی خود را طی کند. لطفا اگر کسی بحثی دارد به تاپیک مربوطه مراجعه کند و اگر تصور می‌کند پیشنهاد یا انتقادش نسبت به شرکت مربوطه باعث ایجاد درگیری در انجمن می‌شود خواهش می‌کنم آنها را مستقیما به شرکت مربوطه ارسال کند.
با تشکر
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 اوت 2006, 13:57

fireboy نوشته است:[نمایش]
يادم رفته بود جوابم سوالم رو چك كنم،

راستش من با اين چيني حساسيت پيدا كردم. چطور ميشه مثلا تو كشور ديگه مثل آمريكا اسمبل يا مونتاژ يا هر چيز ديگه اي با اسم چين باشه، نميشه كه! اين همه سازنده و مونتاژ كننده توي آمريكا هست بيان بدن چين مونتاژ كنه؟ چرا آخه

يك دستگاه بخوايم بگيريم كه اسم چين هيچ رقمه روش نباشه نميشه؟
كيفيت حتي كار مونتاژ ، تست نهايي قطعه و كارايي و هر بخش ديگه اي از كار كه در آمريكا انجام بشه يه چيز ديگه هست و كاملا مطمئن.
اگر كار چيني در آمريكا باشه خوب قيمتش به نسبت آمريكايي پايينتر هست و از طرفي شركت آمريكايي ضرر ميكنه اگر اينطور باشه .

والا من فکر نمی‌کنم شما مک جدیدی در هرکجای دنیا پیدا کنید که اسمبل چین نباشه! نگرانی شما رو درک می‌کنم اما معمولا جای نگرانی نیست. یعنی اگر هم مشکلی پیش بیاد لزوما تقصیر اسمبل شدن در چین نیست. باز هم میگم، مهم اینه که شما موقع پشتیبانی با یه شرکت آمریکایی طرف هستید نه چینی! مطمئن باشید اپل بیشتر از ما نگران برخی مشکلات مکهای جدید هست چرا که خود اپل برای تعویض قطعات و تعمیر و... هزینه‌ی بالایی رو صرف می‌کنه و به نفعش هست از این مشکلات نداشته باشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 28 اوت 2006, 00:29

باسلام , بعد از مد تی کار با intel imac , این سوال برام پیش اومد که این intel imac 20 inch ها که 128mb کارت گرافیک دارن ایا از روی رم دستگاه بصورت share میتوانند 128mb دیگر بردارند یا اگر نه ایا اصلا میشه کارت گرافیکشون را به 256mb رسوند یا نه ؟ بعد اینکه ایا در macbook pro 17 inch درایو dvd اش قابلیت double layer را دارد یا نه ؟ ممنون از همکاریتون , موفق باشید , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 اوت 2006, 01:32

سامان جان iMac 20inch امکان ارتقا به Radeon x1600 256mb را دارد اما پس از خرید نمی‌دانم. نگران نباشید از رم دستگاه استفاده نمیکنه و مستقل هست. بله فقط MacBook Pro 17inch امکان نوشتن بر روی DVD Double-Layer را دارد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 28 اوت 2006, 18:20

با سلام , علی جان ممنون که اطلاعات خوبی بهم دادی , حالا خیالم راحت شد از بابت رم . امیدوارم e-mail من را هم خونده باشی و در مورد ... عذرخواهیم را هم پذیرفته باشی , موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 اوت 2006, 10:24

خواهش می‌کنم سامان جان. والا من ایمیلی از شما دریافت نکردم. البته سوء تفاهم نشه منظورم این نیست که انتظار نامه‌ی عذرخواهی دارم از جهت ادب گفتم که بدونید دلیل جواب ندادنم نرسیدن نامه بوده.
به هر صورت نیازی به عذرخواهی نیست.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 30 اوت 2006, 18:26

با سلام , ممنون علی جان . من دوباره ان e-mailرا فرستادم , در مورد اپل در ایران هست . موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک