انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نحوه نصب سیستم عامل مکینتاش

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

نحوه نصب سیستم عامل مکینتاش

پستتوسط farazp9 » 17 دسامبر 2005, 01:35

سلام;
من یک نت بوک اپل دارم که وقتی روشنش می کنم بهد ار 5-4 دقیقه هنگ میکنه.لطفل منو راهنمایی کنید که چه جوری درستش کنم. سیستم عامل مکینتاش هم جایی پیدا نکردم که سیستم عاملشو عوض کنم راستش بلد هم نیستم که جه جوری نصب میشه.اگر کسی داره CD برنامه رو به من هم بده .خواهش میکنم راهنمایی کنید. کامپیوترم هم Powerbook G3 هستش .مرسی :-( :?:
farazp9

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 دسامبر 2005, 17:28

سلام،
یعنی وارد سیستم عامل میشه و بعد از کمی کار کردن هنگ می کنه؟
شما تا به حال از چه نسخه سیستم عامل مکینتاش استفاده می کردید؟ هیچ سی دی همراه iBook شما ارائه نشده بود که بتونید باهاش نصب کنید؟ قصد دارید چه نسخه ای رو نصب کنید؟
ببخشید اگر سوال در سوال شد اما تا شما بیشتر توضیح ندید ما کمک زیادی نمیتونیم بکنیم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 17 دسامبر 2005, 21:13

به هر حال شما حتما باید یک CD سیستم عامل فراهم کنید. CD را در کامپیوتر خود قرار دهید و سپس در حالیکه کلید C را پایین نگه داشته‌اید کامپیوتر خود را استارت بزنید . کلید را تا هنگامی که سیستم بطور کامل استارت نخورده رها نکنید. این باعث خواهد شد که کامپیوترتان اینبار به عوض هارد دیسک از روی CD شروع به کار نمایید. اگر این کار با موفقیت صورت گرفت آنوقت می‌توانید

۱- سعی کنید که با افزارهائی که بروی CD سیستم وجود دارد هارد دیسک خود را کنترول کرده و در صورت نیاز آنرا تعمیر کنید

۲- سیستم عامل را از نو از روی همان CD سیستم مجددا نصب کنید. در صورتی که اطلاعات مهمی بروی هارد دیسک خود ذخیره کرده‌اید و از آن Back Up نیز نگرفته‌اید می توانید از امکان Archive and Install در هنگام نصب سیستم استفاده کنید.

موفق باشید
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان