انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید هارد اکسترنال

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مشورت برای خرید هارد اکسترنال

پستتوسط Ahriman » 18 فوریه 2011, 10:23

کسی از دوستان از این هارد اکسترنال داره ؟ از کجا میشه پیدا کرد و حدودا قیمتش چنده ؟

تصویر

تصویر

مشخصاتش هم که :

My Passport Studio

FireWire 800, 400, USB 2.0

Capacity: 500 gig

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن...
Ahriman

پست‌ها : 112

Re: My Passport Studio 500 GB

پستتوسط MacShadow » 18 فوریه 2011, 12:08

سلام من این نمونه جدید را در مشهد دیدم .
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Ahriman » 18 فوریه 2011, 12:30

MacShadow نوشته است:[نمایش]
سلام من این نمونه جدید را در مشهد دیدم .

قیمتش رو نمیدونین :-(
Ahriman

پستتوسط hamid-v » 18 فوریه 2011, 13:08

Digikala.com
hamid-v

پست‌ها : 1

پستتوسط Ahriman » 18 فوریه 2011, 13:14

hamid-v نوشته است:[نمایش]
Digikala.com

تصویر

ظاهرا ندارن :-(
Ahriman

پستتوسط javadkh65 » 18 فوریه 2011, 13:36

اهریمن

http://bazar.pacyrus.com/index.php?disp ... ct_id=2049

http://www.7272729.com/index.php?productID=411

من حدود تیرماه امسال بود که این هارد رو ۱۲۴۰۰۰ تومن از بازار رضا تهران خریدم (۵۰۰ گیگابایتی)

تجربه من باهاش بهم میگه برای هارد اکسترنال portable خیلی جوش فایروایر رو نزنم، سرعت انتقال دیتا توی هارد من با فایروایر بعد از مدتی کم شد و حتی کمتر از USB2 شد! اما فرمت که کردمش دوباره سرعت فایروایر ۲ برابر USB2 شد!

این هارد رو الان هم میتونی توی بازار رضا تهران یا مرکز کاهپیوتر ایران بالاتر از چهارراه طالقانی توی ولیعصر یا مجتمع کامپیوتر پایتخت توی میرداماد پیداش کنی. من هفته گذشته این هارد رو توی هر سه تای این جاها که گفتم دیدم...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ahriman » 18 فوریه 2011, 14:19

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
اهریمن

http://bazar.pacyrus.com/index.php?disp ... ct_id=2049

http://www.7272729.com/index.php?productID=411

من حدود تیرماه امسال بود که این هارد رو ۱۲۴۰۰۰ تومن از بازار رضا تهران خریدم (۵۰۰ گیگابایتی)

تجربه من باهاش بهم میگه برای هارد اکسترنال portable خیلی جوش فایروایر رو نزنم، سرعت انتقال دیتا توی هارد من با فایروایر بعد از مدتی کم شد و حتی کمتر از USB2 شد! اما فرمت که کردمش دوباره سرعت فایروایر ۲ برابر USB2 شد!

این هارد رو الان هم میتونی توی بازار رضا تهران یا مرکز کاهپیوتر ایران بالاتر از چهارراه طالقانی توی ولیعصر یا مجتمع کامپیوتر پایتخت توی میرداماد پیداش کنی. من هفته گذشته این هارد رو توی هر سه تای این جاها که گفتم دیدم...

با تشکر از شما دوست عزیز

شما همین مدلی رو خریدید که ال سی دی داره ؟ (همینی که تصویرش رو گذاشتم)

نمیدونم والا! من الان سیگیت ۵۰۰ گیگ دارم که میخوام به یکی از دوستانم بفروشم و اینو بخرم :-( به نظرتون این کارو بکنم ؟ :roll:
Ahriman

پستتوسط javadkh65 » 18 فوریه 2011, 15:04

بله من همین مدل که عکسش رو گذاشتید خریدم

ببین دوست عزیز من توصیه نمیکنم این رو بخری در عمل تفاوتش ارزش ۴۵ تومن پول بیشتر دادن رو نداره. الان اگر دوباره بخوام هارد اکسترنال Portableبخرم دیگه پول برای این نمیدم و همون My Passport Essential رو میخرم که ۵۰۰ گیگش ۷۹ تومنه و با این استودیو ۴۹ تومن نفاوت قیمت داره. اگر هم سیگیت داری نگهش دار ارزش نداره این کار رو بکنی!
javadkh65

پستتوسط javadkh65 » 18 فوریه 2011, 15:16

در ضمن Review هایی که توی ایترنت از این هارد نوشته شده و سرعتهای بالا هم براش ذکر شده دروغ نیستند اما بعد از ۲-۳ ماه سرعت انتقال فایل با این هارد برای من با فایروایر ۸۰۰ از USB2 خیلی کمتر شد و بعد از فرمت دوباره سرعت ها بالا رفت اما الان بازهم همون اتفاق افتاده و سرعت فایروایر بسیار کم شده. نمیدونم اشکال از کجاست اما به هر حال نتیجه کار اینه!
javadkh65

پستتوسط Ahriman » 18 فوریه 2011, 15:24

ممنونم از راهنمايي شما لطف كرديد ...

با توجه به راهنمايي هاي شما بايد در مورد عوض كردن هارد بيشتر فكر كنم :roll:
Ahriman

Re: مشورت برای خرید هارد اکسترنال

پستتوسط AliGhz » 09 ژانویه 2013, 17:39

۵۰۰ گیگ هارد لپ‌تاپ من فقط ۲۸ گیگ فضای خالی براش مونده (برای کارکرد روان، باید دست‌کم ۲۰٪ هارد یا حدود ۱۰۰ گیگ از این فضا خالی باشه)؛ و این کم‌سرعتی دیگه ناگزیر می‌کنه آدم رو از خرید یک هارد اکسترنال و انتقال یک‌سری فایل‌های حجیم مثل عکس‌ها و فیلم‌ها روی اون.

این صفحه رو دیدم: http://mac-external-hard-drive-review.toptenreviews.com و چرخی هم در سایت‌های ایرانی زدم و ظاهرا برای خرید یک هارد ۳ ترابایتی وسترن دیجیتال، حدود ۵۰۰ هزار تومان باید پیاده شد. به‌نظر شما و مخصوصا با توجه به مدلی که باید در بازار ایران هم موجود باشد، چه مدلی بگیرم که اقلا تا ۳-۴ سال آینده و این احتمال که شاید لپ‌تاپ را هم (در این مدت) عوض کنم، مدل مناسبی باشد؟

-----

و ضمنا، آیا امکانش هست که مثلا هارد من در خانه باشد و من در محل کار، بتوانم به فایل‌های آن دسترسی داشته باشم؟ (البته اگر سرعت اینترنت ایران، اجازه دهد انتقال‌ فایل‌ها در زمان قابل قبولی انجام شود!)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 09 ژانویه 2013, 19:35

علی جان،

میدانی که متاسفانه قانون دو جا کپی داشتن در مورد هارد خارجی هم صدق میکنه. یعنی اگر فایل را فقط میخواهی که روی هارد اکسترنال داشته باشی، بایستی از آن حداقل در دو جا کپی داشته باشی. پس اگر این را در نظر بگیری نتیجه‌اش این میشود که اگر هارد خیلی بزرگی بخری که به مرور زمان پر بشود و فایل‌هایش در جای دیگری کپی نباشد. روزی که این هارد یک بلایی سرش بیاید، کاری از دستت بر نمی‌آید. بنابر این، بهتر است که بجای آنکه حداکثر بودجه را صرف خرید بزرگترین هاردی که میتوانی بخری بکنی، بهتر است که با آن پول دو تا هارد کوچکتر یا یک هارد بزرگ Raid بخری. خاصیت هارد Raid این است که بجای یک هارد مثلا دو هارد در آن است و اگر درست تنظیمش کنی، خودش اتوماتیک هر چه را که به یک هارد کپی میکنی، در دیگری عینا کپی میکند. این البته مشکل اینکه این دو هارد بهم چسبیده هستند (یعنی مثلا اگر دزد ببردش یا خانه آتش بگیرد) را حل نمیکند، اما باز بهتر از یک هارد است. راستش من خودم راه اول یعنی خرید چند هارد را انجام میدهم.

در مورد شما احتمالا بهترین کار این است که یک هارد usb مثلا دو ترابایتی وسترن دیجیتال بخری و یک هارد مثلا یک (یا اگر توانستی ۲ ترابایتی) پاسپورتی (دو ونیم اینچی) وسترن دیجیتال. هر دو را هم اگر میتوانی USB 3 بخری خیلی بهتر است. فایل‌هایی که میخواهی همراه داشته باشی را روی هارد کوچک هم کپی میکنی. این هاردهای پاسپورتی هم خیلی کوچک و قابل حمل و نقل هستند و هم آداپتور برق جداگانه لازم ندارند. البته گفتن ندارد که بایستی اینها را انکریپت کنی تا اگر دزد زد یا گم شد، زندگیت بر باد نرود.

جدا از داشتن دو هارد، همینطور این فلش مموری درایو‌ها هم شاید بجای هارد پاسپورتی کارت را راه بیندازد. من یکی ۶۴ گیگی‌اش را چند وقت پیش در حراج خریدم (حدود ۳۰ دلار) که برای حمل و نقل فایل‌های من کافی است. ۶۴ گیگ فضای کمی نیست و من هم همهٔ فایل‌هایم را همیشه لازم ندارم که پیشم داشته باشم، اما خوب این ممکن است برای شما فرق داشته باشد.

و در مورد آنکه پرسیده بودی که آیا مدلی هست که بشود از خانه به آن دسترسی داشت. بله، من چند وقت پیش آنرا در یکی از فروشگاه‌های اینجا دیدم. خواستم شرحش را در ایرماگ هم بنویسم، اما پیش خودم گفتم که دوستان در ایران با این وضع نرخ ارز و تحریم و غیره، باز آه از نهادشان در می‌آید و از خیرش گذشتم. وسترن دیجیتال این مدل WD My Book Live را به همین منظور ارائه کرده:
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=280
که اندازهٔ بزرگتر هم دارد:
http://www.wdc.com/en/products/network/networkstorage/

اما راستش من حتی با اینترنت اینجا هم چندان به این برای دسترسی به اینترنت فعلا مایل نیستم. اما این مدل بعنوان سرور بیسیم داخل خانه هم دستگاه خوبی بنظر می‌آید که باشد. چون علاوه بر دسترسی فایل‌ها، با تایم ماشین هم بصورت بیسیم کار میکند. البته من با آن کار نکرده‌ام.

تصویر

اگر جدول مقایسهٔ دو مدل را در لینک دوم نگاه کنی، میبینی که مدلهای ۴ و ۸ ترابایتی آن Raid هم میشوند. این یعنی دو کپی همزمان بصورت بیسیم! بسیار وسوسه کننده است. فقط مشکل قیمتش است.

همینطور صحبتش هست که اپل در حال کار بر روی نسل جدید کارت‌های وایرلس است که سه برابر N فعلی سرعتشان خواهد بود. یعنی این داستان یکی دو سال دیگر با استاندارد جدید، چیز خیلی جالبتری خواهد شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط نیما » 09 ژانویه 2013, 19:42

سلام

شاید یه Nas به دردت بخوره . خیلی کارا می‌تونی باش انجام بدی :-)

http://www.chare.ir/index.php?dispatch= ... ry_id=1176
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Pooria Azimi » 09 ژانویه 2013, 19:55

اگر هارد به یه کامپیوتر دیگه (مثلاً یه پی سی عتیقه) وصل باشه، با TeamViewer (چه از مک، چه از ویندوز و لینوکس، چه از آیپد و اندروید و آیفون و حتی از براوزر خالی بدون نیاز به نصب برنامه ای) یا برنامه های VNC میشه از خارج از شبکه بهش وصل شد.

NAS ها هم هستند که خیلی گرونند و بیشتر به درد بیزینس می خورند نه استفاده شخصی...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط javadkh65 » 10 ژانویه 2013, 01:13

علی جان منم با ایلیا موافقم البته بعد از گرون شدن دلار قیمت هاردهای RAID خیلی گرونه اما به خطرش نمی ارزه که بکاپ نداشته باشی
من یه My Book Studio Edition II دارم که فایلهای خیلی مهمم رو روی اون نگهداری می کنم فکر کنم بشه با ۸۰۰،۰۰۰ تومن پیداش کرد
javadkh65

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان