انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: مشورت برای خرید مک

پستتوسط AmiN.D » 28 نوامبر 2012, 00:51

rostami.mohsen نوشته است:[نمایش]
درود
برای خرید مک بوک پرو نیازی برای هزینه کردن بابت گارانتی هست ؟

اگر پول اضافه دارید(سه ساله ۳۰۰تومان بود ۳سال پیش)بعلی!اگر نع ..ایران هست و گارانتی هیچ!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Pooria Azimi » 28 نوامبر 2012, 10:22

البته بستگی به شرایط هم داره. یکی از دوستان من مک‌بوکش رو از شرکت «نقش» خریده بود با گارانتی (خبر ندارم قیمتش سه سال پیش چی‌بود، و الآن چقدره!)، اما وقتی سال بعد مادربرد مک‌بوکش خراب شد نقش لپتاپ رو به دبی و بعد به آمریکا فرستاد و حدوداً ۴۰ روز بعد دوستم رفت شرکت نقش و مک‌بوکش رو با مادربرد، جی‌پی‌یو و هارد تعویض‌شده توسط اپل تحویل گرفت (بدون این که خودش خرجی بکنه). ۴۰ روز البته لپتاپش رو نداشت، اما با در نظر گرفتن این‌که خرج تعمیر مادربورد و GPU و هارد لپتاپش شاید ۲ برابر پول خود لپتاپ می‌شد، خیلی هم براش بد نشد!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmiN.D » 28 نوامبر 2012, 15:41

من تجربه ی امرتات ودارم. مشکل کارت گرافیک معیوب(همان مشکل سوییچ شدن)دارم. اما پی گیری های من پاسخی نداشتند.برای نقش البته میزان گارانتی خیلی بیشتر از مقداری بود که من پرداخت کردم.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط iShahin » 06 آوریل 2013, 23:58

سلام دوستان عزیز؛

این یار ۵ ساله و با وفای من مک‌بوک پرو عزیزم فکر کنم کم کم باید جاش رو به یک یار تازه نفس عوض کنم. البته functionality هنوز مثل روز اول هست اما باطری شدیدا اذیت میکنه و هارد درایو هم با صداهایی که میشنوم ازش فکر میکنم داره غزل‌های آخر رو میخونه.

تصمیم دارم یک مک‌بوک ایر را جایگزین این یار قدیمی کنم.. در حال حاضر وقت خوبی برای خرید مک‌بوک ایر هست یا نه؟ مدل جدید در راه هست؟ باید صبر کرد؟ در مورد مدل‌های مختلف، نظری، پیشنهادی، راهنمایی؟!

ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنند.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Pooria Azimi » 07 آوریل 2013, 00:18

دلت می‌آد شانس خرید مک‌بوک ایر با صفحهٔ رتینا رو از دست بدی؟ :-) خصوصاً شما که آمریکا هستی و مشکلات فعلی قیمت ارز در داخل ایران رو نداری.

اینجا نوشته که ۳۰۰ روز از آخرین آپدیت مک‌بوک ایر می‌گذره و به‌طور میانگین حدوداً هر ۳۲۰ روز یک‌بار مک‌بوک ایر آپدیت شده: http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Air

من اگر بودم صبر می‌کردم برای رتینا. البته حقیقتش من مک‌بوک پروی ۱۵ اینچ (نسل بعدی البته، که مشکلات نسل فعلی رو نداشته باشه) رو بیشتر ترجیح می‌دم، اما اگر ایر بعدی رتینا بشه کلی افسوسش رو خواهی خورد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 07 آوریل 2013, 12:16

من هم یار دیرینه ام(آیمک ۲۴) ام رو به علت سفر فروختم و هفته آخر اردیبهشت صاحب جدیدش اون رو با خودش میبره :-D میخوام یه مک بوک بگیرم . . . ظاهرا با احتساب صفحه macrumors باید در دوهفته آینده یک مدل جدید معرفی بشه اما توی ریلیزهای سالهای قبلش انگار در این حوالی حتما مدلش رو از هفته دوم june میده بیرون . . .امیدوارم کمی دست بجنبونه و مدل جدیدش رو زودتر معرفی کنه :-D. . . از طرفی اگه بخواد مدلش رو با توجه به فرض خودم توی june معرفی کنه مجبورم حدود سه هفته بدون کامپیوتر بمونم . . .
اما برگردیم به بحث اصلی موضوع . . . و اینکه من در واقع میخواستم مشورت کنم بین خرید مک بوک پرو و رتینا. . . ظاهرا صفحه نمایش های رتینا ها همون مشکل همیشگی display های اپل رو دارن . . یعنی ماندگاری تصویر. . . مثل اینکه این موضوع روی display های ساخت شرکت LG هم رخ میده که دقیقا این مدل آیمک منم LG بود (که ماندگاری تصویر داشت). . . توی review ها خوندم که افرادی بودند که حتی برای ۸ بار دستگاهشون رو تعویض کردن. . این کمی نگرانم میکنه . . هر چند که میشه اون رو براحتی عوض کرد اما اینکه فک کنم بعد از مدت گارانتی باز هم ممکنه مونیتور دستگاهم خراب بشه آزار دهندست. . .کسی هست که مدل ۱۳ اینچ رتینا رو به تازگی گرفته باشه؟...
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط iShahin » 07 آوریل 2013, 20:10

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
دلت می‌آد شانس خرید مک‌بوک ایر با صفحهٔ رتینا رو از دست بدی؟ :-) خصوصاً شما که آمریکا هستی و مشکلات فعلی قیمت ارز در داخل ایران رو نداری.

اینجا نوشته که ۳۰۰ روز از آخرین آپدیت مک‌بوک ایر می‌گذره و به‌طور میانگین حدوداً هر ۳۲۰ روز یک‌بار مک‌بوک ایر آپدیت شده: http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Air

من اگر بودم صبر می‌کردم برای رتینا. البته حقیقتش من مک‌بوک پروی ۱۵ اینچ (نسل بعدی البته، که مشکلات نسل فعلی رو نداشته باشه) رو بیشتر ترجیح می‌دم، اما اگر ایر بعدی رتینا بشه کلی افسوسش رو خواهی خورد.

ممنون پوریا جان، با این حساب ضاهرا باید دست نگه داشت فعلا! امیدوارم هر چه زودتر مکبوک ایر جدید بیرون بیاد! البته با توجه به نسل اول بودن مکبوک ایر ریتنا امکان وجود ایراداتی مثل نسل فعلی مکبوک پرو هست. اما کی هست که بتونه در برابر این پرنسس کوچولوی دوست داشتنی با صفحه ریتنای اغوا نشه! :shock:

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ilia » 08 آوریل 2013, 23:35

یک مقداری در بارهٔ این که مکبوک‌ایر را با همین مشخصات فعلیش بتوانند الان رتینایش کنند من شک دارم. چون در آن صورت ایر هم خیلی گرانتر خواهد شد و هم سنگین‌تر.

حتی اگر بگیریم که این مدل بیرون بیاید، احتمالا مکبوک‌ایر هم تا مدتی مثل مکبوک‌پرو دو شقه و دو مدل خواهد شد تا صدای کسانی که به دادن چند صد دلار بیشتر رضایت ندارند در نیاید. و آن موقع هم باز این ایر خیالی مدل اولِ ایرِ رتینا خواهد بود و خریدنش ریسک دارد.

خلاصهٔ کلام، الان تصمیم‌گیری به خریدن لپتاپ اپل برای من الان کار ساده‌ای نیست. از یک طرف صفحهٔ نمایش این مدل‌های رتینا را دوست دارم و از طرف دیگر مشخص است که آنهایی را که LG ساخته مشکل داشته. تا وقتی که مشخص نشود که LG مشکلات گوستینگ اینها را حل نکرده، خرید اینها کار درستی نیست مگر اینکه مطمئن بشود که صفحهٔ نمایششان ساخت سمسانگ باشد.

اما اگر منهم جای شما بودم یک مدتی صبر میکردم تا ببینم که چه بیرون می‌آید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط ehs.ehsan » 09 آوریل 2013, 03:28

به نظر من آمدن ایر رتینا، مدل کنونی رتینای ۱۳ اینچ که فقط پردازنده قویتری نسبت به ایر دارد را کاملا بی‌خاصیت می‌کند. اصولا اپل کاری نمی‌کند که مشتری برای انتخاب نوع محصول گیج شود اما ایر رتینا جدا از اینکه به قول ایلیا دچار مشکل اضافه وزن میشود قیمتش هم به مدل ۱۳ اینچ رتینا میرسد و این موضوع آن گپ منطقی که بین محصولات بوده را به هم می‌زند. اما صبر کردن در این مقطع کاملا منطقی است. بدون شک پردازنده ایر به‌روز می‌شود و اگر نسل جدید پردازنده‌های اینتل باشد قدرت گرافیکی آن فوق‌العاده خواهد شد.
راستی اپل به تازگی مدل‌های ریفربیش را هم با قیمت خیلی خوبی به فروش گذاشته. شاید برای خرید آنها هم وسوسه شدید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Pooria Azimi » 09 آوریل 2013, 18:25

بله، ایر (و بقیۀ مک بوک های) بعدی احتمالاً از پردازنده های جدید اینتل، Haswell استفاده خواهند کرد (که طبق گزارش ها از قضا همین امروز عرضه ش به سازندگان کامپیوتر مثل اپل و دل و ... آغاز شده). این معماری نسبت به نسل قبلی (Ivy Bridge) کوچکتر نشده (هنوز ۲۲ نانومتریه: tock!)، اما قدرت پردازش گرافیکی ش بیش از ۲ برابر خواهد شد، و مصرف انرژی ش هم کاهش پیدا خواهد کرد. با در نظر گرفتن این که مک بوک پروی ۱۳ اینچ رتینای فعلی هم کارت گرافیک اختصاصی نداره و از گرافیک اینتل استفاده میکنه (و اگر اشتباه نکنم کسی هم مشکلی با سرعتش نداره - اون مدل ۱۵ اینچی بود که خیلی از performance اسکرول کردنش ناراضی بوده ن)، این ۲ برابر شدن قدرت پردازش گرافیکی خیلی محسوس خواهد بود.

البته بقیۀ صحبتها (در مورد وزن، کلفتی و market segmentation) کاملاً درسته. بیشتر قصدم این بود که بگم از نظر تئوری (و تکنیکی) ساخت ایری که مشکل سرعت نداشته باشه ناممکن نیست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط mohsenz65 » 11 ژوئن 2013, 10:47

سلام دوستان من برای خرید مک بوک چند سوال داشتم:
من دانشجوی ارشد برق قدرت هستم و با نرم افزارهایی مثل متلب و سیمولینک و ... کار میکنم فضای زیادی هم نمیخوام چون هارد اکسترنال دارم . رایت هم سالی 1 2 3 بار بیشتر انجام نمیدم .
لپتاپ فعلیم اسوس خیلی سنگین هست و 15 اینچی میخوام تعویضش کنم . دایم در رفت و امد بین منزل دانشگاه کتابخونه و پیشه اساتید هستم.سوالم ایناست:
کسی تجربه کار با سیمولینک و مک ایر رو داشته؟
مقاومت مک ایر چطوره؟خیلی مراقبت میخواد ؟ زیاد ادم وسواسی نیستم ( یک ایپد دارم ولی خوب نگهش داشتم :دی)
مک بوک پرو 13 اینچی وزنش 2.5 کیلو هست ؟ واقعا سنگینه؟
mohsenz65

پست‌ها : 4

پستتوسط ehs.ehsan » 11 ژوئن 2013, 11:24

مک‌بوک پروی ۱۳ اینچی ۲ کیلوگرم وزن داره و این وزن برای مدل رتینا ۱.۶ و برای ایر ۱۳ وزن ۱.۳ کیلوگرم هست.
خوشبختانه متلب و سیمولینک هر دو برای مک موجود هستند اما این که چقدر از منابع سیستم استفاده می‌کنند و به پردازنده فشار میارن رو نمیدونم. تصور می‌کنم ایر برای این کار یه مقدار ضعیف هست و ممکنه هم خودش و هم شما اذیت بشین. به نظرم مدل پایه رتینای ۱۳ با پردازنده core i5 قدرت و قیمت نسبتا مناسبی داره.
http://store.apple.com/us/configure/MD212LL/A?
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط AliGhz » 11 ژوئن 2013, 11:28

وزن مک‌بوک پروها از این قرار است:
۱۳ اینچ رتینا: ۱/۶۲ کیلوگرم
۱۵ اینچ رتینا: ۲/۰۲ کیلوگرم
۱۳ اینچ معمولی: ۲/۰۶ کیلوگرم
۱۵ اینچ معمولی: ۲/۵۶ کیلوگرم
http://www.apple.com/macbook-pro/specs-retina
http://www.apple.com/macbook-pro/specs

برای حمل و نقل روزمره، وزن ۱۵ اینچ معمولی قطعا زیاد و آزاردهنده است (وزن کیف و وسایل دیگر را هم به اینها اضافه کنید). فکر کنم در بین اینها، ۱۳ اینچ رتینا را بتوان برای حمل و نقل هر روزه تحمل کرد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط mohsenz65 » 11 ژوئن 2013, 11:56

مرسی بابت جواب دوستان
این مدل macbook pro md313 چطور هست؟
پردازنده لپ تاپ فعلیم (اسوس) dual core 1.7 pentium هست .
با رم 2 گیگ و سیمولینک رو بطور نسبتا معمولی روش اجرا میکنم .
پردازنده مک ایر که 1.7 i5 هست ایا میتونه کاره همین لپ تاپ رو بکنه؟
من لپ تاپ رو بالای 7 8 ساعت در روز روشن دارم . مک ایر یا پرو مشکلی ندارن با این قضیه؟
mohsenz65

پست‌ها : 4

پستتوسط ehs.ehsan » 12 ژوئن 2013, 00:57

راستش زمان ما مک‌بوک رتینایی وجود نداشت و الان هم که هست دیگر پولش را نداریم. md313 همانطور که علی گفت ۲ کیلوگرم وزن دارد و من اگر جای شما بودم نه تنها به خاطر وزن کمتر که برای صفحه نمایش فوق‌العاده، حافظه پر سرعت ssd که تاثیر آن در کارتان بسیار محسوس خواهد بود و همینطور رم ۸ گیگ آن که به طور پیش‌فرض روی سیستم نصب هست این رتینای ۱۳ را انتخاب می‌کردم. نقاط ضعفش برای شما که نیاز به dvd و حافظه ذخیره سازی زیاد نمی‌خواهید اهمیتی ندارد.
اگر دست و بالاتان به لحاظ مالی بسته نیست ۱.۵ ملیون تومان اختلاف قیمت ارزشش را دارد.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 41 مهمان