انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط amirazizi » 21 دسامبر 2009, 23:11

Redhat Xman عزیز ببخشید که مجبور شدم به جای جواب دادن به شما جواب دروغ های یک ادم بی سواد رو بدم

برای کار شما یک iMac کاملا جوابگوست ۴ گیگ هم رم داره و مشکل رم نخواهید داشت

Monitor 21.5
CPU 3.06 Core2Duo
RAM 4G
Hard Disk 500G
Graphics 9400 Nvidia

قیمتش ۱.۸۵۰,۰۰۰ است البته ممکنه پایین تر هم پیدا کنید

نرم افزار های میکس و مونتاژ مثل Final Cut , Avid , Premiere روش نصب می شه و بدون هیچ مشکلی کار می کنه

به هیچ وجه نگران Photoshop , After effect , Premiere نباش. تمام کار و short cut ها همون هایی که تو PC بود فقط جای Ctr باید از Command استفاده کنی

خود اموز ویدیویی فارسی هم برای OSX و هم برای Final cut هست . البته اگر خواستید از Premiere سوییچ کنید به Final cut.

نمی دونم سریال مسافران رو دیدید یا نه ؟

من این سریال رو ندیدم ولی روی همین iMac تدوین می شد
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 22 دسامبر 2009, 05:20

امیر جان، یه صلوات بفرست.

این پست علی آقای مهمان سال ۸۳ نوشته شده. بیجهت نیست که اطلاعاتش اینقدر سوخته یا اشتباه بنظر می‌یاد. :-)

متشکر از شما برای درج اطلاعات جدید و بروز کردن تاپیک.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط amirazizi » 22 دسامبر 2009, 21:21

ممنون ایلیا جان

همینطور که شما هم حتما می دونید , علتی که کاربران زیادی به این سایت مراجعه می کنند دقت اطلاعاتی که دوستان در اختیارشون می گذارند

و بهترین سم برای از بین بردن این حسن اعتماد دروغ پراکنی و اطلاعات غلط دادنه که این اقا به بهترین شکل و تمام قدرت انجام دادن ,

شما و تمام اعضای فعال irmug خیلی تلاش کردید تا یک سایت قابل اعتماد به عنوان مرجع ایجاد کنید و به نظر من باید از این ارزش و اعتبار دفاع کرد
amirazizi

پست‌ها : 482

چند سوال در مورد خرید مک بوک

پستتوسط navidpaya » 03 ژانویه 2010, 12:04

سلام
من الان ۲ سالی میشه که میخوام مک بوک بخرم ولی تا حالا نخریدم. چهارشنبه این هفته دیگه جدا دارم میرم که بخرم. چند تا سوال در همین زمینه داشتم:
۱ - به نظر شما از کجا بخرم؟ چند تایی رو می‌شناسم مثل اپل ایران، مکین رایان و اون مغازه‌ای که طبقه اول پایتخته و فقط اپل داره. جای دیگه‌ای هست که بتونم برم؟ اگه کسی تجربه خوب یا بدی از جایی داره ممنون میشم بگه. موضوع خرید در ایران همیشه دلهره آوره از بس همه فروشنده‌ها خوشقول و راستگو هستن :-) راستی هر چی گشتم نتونستم Part Number این مدل جدید Macbook که الان در سایت اپل فروخته میشه رو پیدا کنم. کسی می‌دونه؟ بعدش هم روی جعبه‌اش نوشته این شماره رو؟ میخوام یه وقت یه مدل قدیمی‌تر رو به جای جدیده بهم قالب نکن.
۲ - من پایان نامه ام رو با MS Office درست کردم و یکی از دلایل خرید این مک بوک ارائه اونه. به نظرتون بهتره با Bootcamp یه Windows نصب کنم یا اینکه با یه چیزی مثل Parallels یه ماشین مجازی بیارم بالا؟ میشه Office 2008 for Mac رو در ایران پیدا کرد؟ البته هنوز ارائه ام رو درست نکردم بنابراین می‌تونم با iWork بسازمش. اگه بخوایم در ایران iWork‌اصل بخریم امکانش هست؟
۳ - اگه هر نکته مهم دیگه‌ای برای یه تازه‌وارد هست که دقت بهش می‌تونه کمک کنه ممنون میشم بگین بخصوص مسائلی که در هنگام خرید مهم هستن و بعدش دیگه نمیشه کاری در موردشون کرد. ببخشید سوالاتم خیلی پیش پا افتاده است. تازه واردیم دیگه.
navidpaya

پست‌ها : 66

پاسخ: چند سوال در مورد خرید مک بوک

پستتوسط نیما » 03 ژانویه 2010, 12:57

سلام عزیزم چه طوری؟ کلی خوشحال شدیم.

1.من از اپل ایران گرفتم . راضی هستم .
2.من MS Office ندارم ولی انگار با فارسی مشکل داره . اپل ایران همراه مک یه سری نرم افزار می ده که باید توش باشه . البته کپی شده . من نگرفتم و زیاد مطمعن نیستم . میتونی windows نصب کنی و از Office ویندوز استفاده کنی.
3.یه کمی من تو linux مشکل دارم (البته از تنبلی خودمه ) البته با کرنل 30 به بالا خیلی کم شده .

خواستی زنگ بزن.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پاسخ: چند سوال در مورد خرید مک بوک

پستتوسط javadkh65 » 03 ژانویه 2010, 16:25

سلام و با عرض خوشامد

اپل رو از مغازه الماس طبقه بالای همکف پایتخت بخر من مکبوک ایرم رو از اونجا گرفتم و سه تا مکبوک دیگه برای دوستام هم ازش گرفتم راضی هستند از بقیه جاها بی اطلاعم اما قیمت این مغازه هه خیلی خوبه

در مورد مکبوک باید اول مشخص کنی که مکبوک سفید جدید رو می خوای یا مکبوک پرو ها که نقره ای هستند؟

به مایکروسافت آفیس بر روی مک فکر نکن! بدترین نرم افزار دنیا برای مک مایکروسافت آفیس هستش!! کند! هنگ میکنه! اصلا هم با فایلهای آفیس ویندوز همخوانی نداره! توصیه من اینه که بوت کمپ و ویندوز رو در دستور کار قرار بده!

تمامی نرم افزارهای مک توی ایران هم پیدا میشه اما زیاد دنبال نرم افزار با لایسنس قانونی نگرد که پیدا نمیکنی!

بازم سوالی بود من و دوستان دیگه در خدمتیم...
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط javadkh65 در 04 ژانویه 2010, 00:35.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط eysun » 03 ژانویه 2010, 16:50

سلام
من خودم از اپل ایران خرید کردم که راضیم.
ولی کلا از هر جایی بخری از این نظر که فکر کنی مشکلی داشته باشه دستگاهت بعید به نظر میرسه.
اپل ایران چند تا خوبی داره که فروشگاههای پایتخت ندارند. یکی اینکه تا یک سال ساپورت نرم افزاری میشید و تقریبا هر نرم افزاری بخواید مجانی براتون نصب میکنه! و این خودش چیز کمی نیست چرا که اگر بخواین همین نرم افزارها رو جداگلنه بخرید کلی پول باید بدین.
دوما اینکه اپل ایران شما رو تو مشکلاتی که بهش بر خواهید خورد (مثلا سوالی یا مشکلی تو هر فسمت از دستگاهتون) شما رو کمک میکنه و واقعا براتون وقت میگذاره...
حتی در مرحله خرید هم هر چقدر بخواید راهنماییتون میکنه که بسته به نیازتون دستگاه مورد نظرتون رو بخرید.
در کل به نظر من اختلاف قیمت حدود ۵۰ الی ۸۰ هزار تومنی که اپل ایران با فروشگاههای پایتخت داره به خدماتی که ارایه میده می ارزه...
در مورد گارانتی هم اپل ایران ادعا میکنه اگر در طول کدت گارانتی بین المللی دستگاه مشکلی که مشنول گارانتی بشه برای دستگاهتون پیش بیاد ، دستگاه رو به خارج از ایران برای تعمیر در مرکز تعمیرات رسمی اپل میفرسته و از شما فقط هزینه پست دستگاه رو میگیره...
در مورد MS Office هم نظر دوستمون کاملا صحیحه. میتونید از نرم افزار های جایگزین مثل iWork یا NeoOffice یا Open Office استفاده کنید و یا از Windows در کنار مکتون با BootCamp یا نرم افزار قدرتمند Parallel Desktop استفاده کنید.
باز هم اگر سوالی بود در خدمت شما هستیم . 
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط R_Behnood » 03 ژانویه 2010, 17:23

من از اپل ایران خریدم و فوق العاده راضی هستم. زمان خرید نزدیک به دو ساعت برای من وقت گذاشتند و راهنمایی کردند. (البته فکر نمیکنم برای همه اینقدر وقت بگذارند ولی از خوش شانسی من گویا تصادفا زمانی رفته بودم که آخر وقت بود و حوصله هم داشتند)
۳ سال هست که این مک بوک را دارک و هیچ مشکلی نداشته. گارانتی آنزمان بصورت یک انتخاب بود و من نخریدم (صد هزار تومان بیشتر باید پرداخت میکردم) ولی به من گفتند اگر مشکلی پیش بیاید با پرداخت همان مبلغ برای تعمیر یا تعویض به خارج از کشور میفرستند که خوشبختانه پیش نیامد.
اما از طرف دیگر آقا جواد خراسانی را هم میشناسم و اطمینان دارم پیشنهادش کاملا قابل اطمینان است.

بنظر من دنبال کمی تفاوت قیمت نباشید. اعتبار فروشنده مهمتر است. بعنوان نمونه زمانی که من خودم میخواستم این مک بوک را بخرم یکی دو تا از فروشنده های پایتخت جنس باز شده را بجای نو معرفی میکردند. اما اپل ایران به تعداد موجودی داشت و اینطور نبود که قصه بسازد.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط navidpaya » 03 ژانویه 2010, 17:52

سلام
من دقیقا میخوام Macbook بخرم، از همون سفبدها. کلا رنگ نقره‌ای برای لپ‌تاپ هیچ جوری توی کتم نمیره :-) شوخی کردم ولی نیاز من در حد همون Macbook ه. با این حساب فکر کنم باید یه سر هم برم پایتخت ببینم پیشنهاد کدومشون بهتره. البته اون مساله نرم‌افزار هم مهمه و نمیشه ازش گذشت. کاش می‌شد همه نرم‌افزارها رو اصلش رو خرید. یادمه یه چیزی شنیدم که iWork 08 ی که توی سایتهای torrent پیدا میشد توی یه spyware داشته و از این صحبتها.
ممنون به خاطر راهنمایی‌ها. فکر کنم از این به بعد دائم در خدمت دوستان باشیم. خوشحالم که جمع به این خوبی در ایرماگ وجود داره.
navidpaya

پستتوسط Pooria Azimi » 03 ژانویه 2010, 21:10

من هم از الماس پایتخت خریدم ( طبقهٔ اول پایتخت ) و بسیار هم راضی بودم. تا به‌حال هم دو تا ( شایدم سه تا - از یه نفرشون نپرسیده‌م ) از دوستام از همون مغازه مک‌بوک‌پرو خریده‌ن و اونا هم راضی بودن. برای همه هم فروشنده کلی وقت گذاشت و توضیحات مقدماتی و فرق مک با ویندوز رو توضیح داد ( البته ما که بهش گفتیم این قسمت رو fast-forward کنه، خودمون بلدیم :-) ) . و یه ۲۰-۳۰ تایی هم برنامه برای هر سه دوستم ریخت. و اونایی که می‌خواستن، لینوکس و یا ویندوز هم براشون ( با بوت‌کمپ یا VM Ware ) ریخت.

و کلاً از اون‌جایی که مغازه‌ایه که فقط مکینتاش می‌فروشه و فروشنده‌ش هم خودش مک داره ( نه مثل بعضی‌جاها که مک می‌فروشن، اما اندازهٔ ارزن هم ازش اطلاع ندارن! ) ، جای قابل‌اعتمادیه.

این هم لیست قیمت‌‌هاش: http://almasp.com/

البته، نه من نه دوستانم تا جایی که اطلاعی دارم، با مشکل سخت‌افزاری روبرو نشده‌ن که ببینیم خدمات پس‌از فروشش چطوریه. البته، فرمودند که گارانتی بین‌المللی داره ( یعنی مثلاً در دوبی .... ) ، اما در این مورد اطلاع دقیقی ندارم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mani3552 » 03 ژانویه 2010, 22:27

سلام دوست عزیز
بهترین گارانتی مک در ایران و اطمینان از جنس

http://www.naghsh.net/fa/index.asp

MacBook 13.3" - 2.4GHz, 2GB RAM, 250 GB HDD | Mb467LL/A - 10.5.8
Qazvin | ADSL 128kbps
MacBook Air (Early 2013), macOS 11.1
MacBook Pro (Early 2020), macOS 11.1
iPhone 3GS 16GB
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

پستتوسط eysun » 03 ژانویه 2010, 23:43

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
من هم از الماس پایتخت خریدم ( طبقهٔ اول پایتخت ) و بسیار هم راضی بودم. تا به‌حال هم دو تا ( شایدم سه تا - از یه نفرشون نپرسیده‌م ) از دوستام از همون مغازه مک‌بوک‌پرو خریده‌ن و اونا هم راضی بودن. برای همه هم فروشنده کلی وقت گذاشت و توضیحات مقدماتی و فرق مک با ویندوز رو توضیح داد ( البته ما که بهش گفتیم این قسمت رو fast-forward کنه، خودمون بلدیم :-) ) . و یه ۲۰-۳۰ تایی هم برنامه برای هر سه دوستم ریخت. و اونایی که می‌خواستن، لینوکس و یا ویندوز هم براشون ( با بوت‌کمپ یا VM Ware ) ریخت.

و کلاً از اون‌جایی که مغازه‌ایه که فقط مکینتاش می‌فروشه و فروشنده‌ش هم خودش مک داره ( نه مثل بعضی‌جاها که مک می‌فروشن، اما اندازهٔ ارزن هم ازش اطلاع ندارن! ) ، جای قابل‌اعتمادیه.

این هم لیست قیمت‌‌هاش: http://almasp.com/

البته، نه من نه دوستانم تا جایی که اطلاعی دارم، با مشکل سخت‌افزاری روبرو نشده‌ن که ببینیم خدمات پس‌از فروشش چطوریه. البته، فرمودند که گارانتی بین‌المللی داره ( یعنی مثلاً در دوبی .... ) ، اما در این مورد اطلاع دقیقی ندارم.

قیمت های الماس اینطور که من از سایتشون دیدم تقریبا مثل اپل ایران هست!
اینها هم مثل اپل ایران ساپورت نرم افزاری یک ساله رو دارند؟
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط نیما » 03 ژانویه 2010, 23:49

نوید iwork را میتونی به صورت 30 روزه از اپل دریافت کنی.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط javadkh65 » 04 ژانویه 2010, 00:22

نوید جان مکبوک سفید رو من تا حالا خودم از نزدیک جایی ندیدم (مدل جدیدش که تاچ پد مالتی تاچ داره رو میگم ها!)

البته مدت زیادی هستش که به مغازه ها سر نزدم اما کاملا با مکبوک سفید قبلی تفاوت ظاهری داره و کسی نمیتونه بهت قالب کنه!

فقط هم یک مدل ازش تا حالا وجود داره و مدل قدیمی تری نیست که اون رو بهت بده

کد این کالا که از سوی اپل گذاشته می شه هم MC207LL/A هستش

اطلاعات کاملش رو هم اینجا نوشته:

http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html

بهنود جان ما شاگرد شماییم...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط navidpaya » 04 ژانویه 2010, 14:32

سلام
قیمتهایی که تا حالا دارم از همون MC207LL/A:
۱ - اپل ایران: یک و دویست و پنجاه
۲ - مک ایران: یک و دویست و پنجاه
۳ - الماس پایتخت: یک و دویست و چهل
۴ - نقش: یک و دویست و نود
در مورد نرم‌افزار هم الماس گفت که هر نرم‌افزاری بخوای برات می‌ریزیم. یه جورهایی نظر خودم روی الماسه. در مورد گارانتی چیزی که من تا حالا دیدم توی ایران همه گارانتی‌ها ابولفضل العباسی یه، حداکثر لطف می‌کنن برات میفرستن خارج به خرج خودت بنابراین فکر می‌کنم زیاد عامل مهمی نباشه. فردا یه سری به الماس و اپل ایران می‌زنم. ایشالا که خیره. چقدر تجهیزات جانبی گرونه نامرد. کابل تبدیل VGA رو میدن ۴۹ تومن. Magic Mouse رو میگن ۱۲۰ تومن. صد رحمت به همون Macbook. حداقل دو برابر قیمت تو پاچه آدم نمی‌کنن اون رو.
navidpaya

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان