انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط iSam » 24 ژوئن 2009, 09:58

سلام. من الآن تو سایت اپل دیدم که مک بوک های جدید و مشکی فلزی اپل دوباره جاشونو دادن به همون مک بوک سفید قدیم و بجاش مک بوک پروی ۱۳ اینچ آمده؟! جریان چیه؟ چرا تو بازار روی ۱۳ اینچی ها نوشته مک بوک و در سایت اپل نوشته مک بوک پرو و مک بوک همان قدیمیهاست؟! میشه منو از گیجی در بیارید؟ متشکرم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط pooriya.kh » 24 ژوئن 2009, 11:17

سلام خدمت دوست عزیزم
همونطور که خود شما گفتید مک بوک های سری جدید دیگر از این پس با نام مک بوک پرو های ۱۳ اینچ فروخته می شود. اون مک بوک (۱۳ اینچ ) هایی که شما می گویید در بازار است از قبل در بازار مانده و اگر شما می خواهید کامپیوتر بخرید بهتره مدتی صبر کنید تا سری جدید به بازار بیاد. در صمن سری جدید امکانات بیشتری هم داره.

تندرست باشید 
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Pooria Azimi » 24 ژوئن 2009, 11:37

در کنفرانس WWDC دوشنبۀ دو هفته پیش، فیل شیلر مدل مک بوک 13 اینچ Unibody رو با اضافه کردن فایروایر 800 و SD Card slot و کیبورد backlit و هارد بیشتر و پردازندۀ قوی تر ( 2 به 2.26 و 2.4 به 2.53 ) و رم بالاتر ( 1 گیگ به 2 گیگ و 2 گیگ به 4 گیگ ) -------- عددهای توی پرانتز دوConfig اصلی هستن که قبلاً 1299 و 1499 دلار بوده ن ---------- و بعد، گفتن این مک بوک ها همۀ خصیصه های یک مک بوک پرو رو دارن. پس چرا اصلاً یک مک بوک پرو نباشن ؟ و بردنشون به خانوادۀ مک بوک پرو و مک بوک، فقط همون مک بوک آشنای سفید قدیمی موند. جالب اینجاست که با این که مک بوک پرو 13 اینچ خیلی قوی تر شده ( مخصوصاً فایروایر که مهمترین نقص مک بوک بود ) ، قیمتش 100 دلار ارزون شده و الآن 1199 دلار ( 2.26 گیگاهرتز، 2 گیگ رم، 160 گیگ حافظه، فایروایر و SD Card slot و صفحه کلید براق و ... ) و 1499 دلار ( 2.53 گیگاهرتز، 4 گیگ رم DDR3 1066 ، 250 گیگ حافظه ، SD Card slot و فایروایر 800 و ... ) .

در حقیقت الآن ما خانوادۀ مک بوک پرو داریم که شامل 13 اینچ و 15 اینچ و 17 اینچ می شه. همه هم "مشکی" و مک بوک، همون مک بوک سفید پلی کربنات قدیمی، با پردازندۀ قوی تر ( 2.13 گیگ ) بقیمت 999 دلار.

آه راستی، این مک بوک پروهای جدید ( هم 13 اینچ جدید و هم 15 اینچ جدید که معرفی شد ) باطری تخیلی جدید مک بوک پروهای 17 اینچ رو دارن که به ادعای اپل، 7 ساعت تمام با نهایت قدرت کار می کنه.
البته review هایی که نوشتن اینو رد می کنن و می گن حداکثری که ما گرفتیم 6 ساعت و خرده ای بود. ولی همین 6 ساعت هم در مقایسه با بقیۀ لپتاپ ها که 2 ساعت شارژ دارن ( حالا یه ذره بیشتر ) فوق العاده س.
فقط اشکال این باطری ها مخصوصاً در ایران، غیر قابل تعویض بودنشه. هر چند کمی پیش کشف شد که اینها هم در خونه قابل تعویضه و اپل خبر نداشته :-) حتی اگر قابل تعویض نباشه هم چون 1000 بار قابل شارژ هستن و 5 سال عمر می کنن، شاید خیلی نیازی به تعویضشون نباشه !

به نظر می رسه امپراطولی اپل داره دوباره شکل می گیره. فروش بیش از 1 میلیون ( این رقم غیرقابل تصوره ) آیفون تری جی اس ( آیفون جدید ) در طول 3 روز اول !!!! فروختن 1 میلیارد برنامه برای آیفون و آیپاد تاچ فقط در 9 ماه ! 200 میلیون سریال تلویزیونی و تا بحال، 6 میلیارد آهنگ ، با سرعت کنونی 2 میلیارد در سال در آی تیونز که حتی از وال مارت و آمازون هم ( در این زمینه ) بزرگتر شده !! زیاد شدن کاربران مک او اس ده - سال 2007 یعنی 2 سال پیش ، فقط 25 میلیون. در این دو سال، شده ن 75 میلیون.
این نمودار ( Attachment ) رشد کابران مک او اس 10 ـه. واقعاً به قول فیل شیلر، این دیگه یه خط مستقیم نیست و بیشتر شبیه منحنیه ! شیبش واقعاً زیاده و با وجود بحران اقتصادی در سال گذشته، که حتی شرکتهایی مثل دل و اچ.پی مشتری هاشون رو از دست داده ن ، اپل نه تنها از دست نداده بلکه 3 برابر هم شده. انگار بالاخره برای همه داره جا می افته که Total Cost of Ownership برای مک ها خیلی کمتر از ویندوزه و در این شرایط بیشتر به مک جذب شده ن. البته شکست ویستا هم بی تأثیر نبوده در موفقیت اپل.
و با معرفی این مک بوک پروهای جدید و قیمت خیلی کمترشون و همچنین آیفون جدید و به زودی هم آیپاد تاچ جدید، انگار اپل در بهترین شرایط خودش بعد از بازگشت جابز به سر می بره. جابزی که بالاخره دیروز دیده شده که تو شرکت حضور پیدا کرده و رسماً کار خودش رو بعد از 6 ماه دوری پی می گیره. چند روز پیش خبری هم از جابز منتظر شد ( وال استریت جورنال ) که جابز 2 ماه پیش کبدش رو در بیمارستان ممفیس پیوند زده که این خبر هم تأیید شد ... امیدوارم حالش بالاخره خوب شده باشه چون اپل بدون جابز واقعاً نمی شه ...
پیوست‌ها
OSXUsers.jpg
OSXUsers.jpg (50.31 KiB) - بازدید 11479 بار
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط iSam » 24 ژوئن 2009, 11:47

متشکرم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 26 ژوئن 2009, 05:06

پوریا جان دستت درد نکنه!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ali.Tajik » 30 ژوئن 2009, 04:06

پوریا جان

من متوجه نکته ای نمی شوم، مک بوک های سفید و مشکی پلی کربنات قدیمی در دو سری MB06(1,2,3)LL/A و LL/B تولید شدند که در واقع سری B، ارتقاء یافته سری A بودند، در سری A پردازنده های (به ترتیب مدل) ۲ و ۲.۱۶ و ۲.۱۶ استفاده شد که پس از بروزرسانی سخت افزاری به ۲.۲ و ۲.۴ و ۲.۴ ارتقاء پیدا کرد. در هر صورت، هر طور که حساب می کنم، الان به لحاظ پردازنده، سری MacBook نسبت به قبل کاهش داشته!! هر چند که نمی توان از کم شدن قیمت چشم پوشی کرد!

اگر در اشتباه هستم لطف کن و راهنمایی کن که موجب اشتباه دوستان هم نشده باشم!

(فکر کنم حالا باید مشخصات سیستم ام را هم در امضا عوض کنم، چون دیگر چیزی به عنوان انتخاب «سپید» در مک بوک وجود ندارد!) :roll:
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Pooria Azimi » 01 ژوئیه 2009, 21:53

خواهش

اون مدلی که شما گفتید رو ویکی پدیا براش ( به جای 3 تا ) دو تا config گفته که البته شبیه شماست : از 2.0 - 2.16 به 2.0 - 2.2 و بعدها به 2.1 - 2.4 ارتقا پیدا کرد. ولی سری جدید، 2.13 گیگاهرتزه که ظاهراً کاهش داشته . گذشته از رم و کارت گرافیک و هارد و ... قوی تر ( و البته در ویکی ننوشته، ولی حدس می زنم حافظۀ L3 Cache در مدل های اولی کلاً 3 مگ و در مدل اخیر کلاً 6 مگ بوده ) ، چیزی که باعث می شه پردازندۀ این مدل اخیر نسبتا قوی تر از قبلی ها بشه، Front side Bus بالاتر اونه. مدلهای قبلی باس 800 MHz داشتند ولی این باس 1066 Mhz داره که بی اندازه در سرعت تأثیرگذاره.

راستی! این مدل جدید چون از کارت گرافیک غیرمحتمع و درست و حسابی ( 5 برابر سریع تر از قبلی ها که واقعاً ضعیف بودن ) استفاده می کنه، در نسخۀ بعدی سیستم عامل با بهره گیری برنامه نویسان از OpenCL می تونه سرعت پردازش و کارهای روزمره رو تا حد چشمگیری افزایش بده .

:-)
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 09 دسامبر 2009, 14:28.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط نیما » 15 ژوئیه 2009, 21:05

کسی می دونه این مدل از مک بوک پرو ها مدلش چیه ( یه عدد دارن که مدل را مشخص می کنه من اون را می خوام )

http://store.apple.com/us/configure/MB9 ... NjcxMTU0Mw
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژوئیه 2009, 21:17

منظورتون MB986LL ـه ؟ در خود URL ـی که داده اید این رو نوشته .
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط نیما » 16 ژوئیه 2009, 13:39

عجب 3 کاری کردم .هه هه !! اصلا" توجه نکردم به نظر می آد همین باشه . درسته ؟!
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط dete » 19 ژوئیه 2009, 18:04

[نمایش]
بهمین خاطر اطلاعات رو از ویکی پدیا ( http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook ) و سایت فوق العادۀ http://www.apple-history.com ( این سایتو حتماً حتماً ببینید. مشخصات کامل تمام کامپیوترهای اپل از اولین مدلهاش در دهۀ 70 تا حالا ) اطلاعات رو می آرم.

من سایت و دیدم ... مدل مک بوک پرو من CPU 2.6GHz هست ... ولی من تو این مدلا پیداش نمیکنم ... ممکنه مدلی که من دارم یه مدل سفارشی باشه ؟
اینو از System Profile آوردم :
ardware Overview:

Model Name: MacBook Pro
Model Identifier: MacBookPro3,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2.6 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 4 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 800 MHz
Boot ROM Version: MBP31.0070.B07
SMC Version (system): 1.18f5
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 ژوئیه 2009, 17:08

خیلی دیر به بحث اومدم اما فکر کنم مدل شما این باشه:
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html
[نمایش]
[left]Beginning November 1, 2007, Apple also offered this model with a 2.6 GHz "Core 2 Duo" (T7800) processor via custom configuration for an additional US$250.[/left]
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط tirdad » 18 دسامبر 2009, 14:48

درود
با عرض معذرت من این صفحه رو خوندم
و خواستم در مورد خرید مک این سایت رو هم پیشنهاد کنم
http://radanmac.com/

سپاسگذارم
بدرود
tirdad

پست‌ها : 6

پستتوسط rezag4 » 18 دسامبر 2009, 23:29

والا تا اونجا که من میدونم سالهاست که اپل از سی پی یو جی 5 استفاده
نمیکنه این رده از سی پی یو ها مال کمپانی ای بی ام بود
الان جی 5 ها کامپیوتر های تاریخ گذشته ای محصوب میشن
فکر میکنم اگر بتونی یک آی مک بگیری از نسل کور دو تو
خیلی بهتر جواب کارهات رو میده
آی مک زیر قیمت 2 تومان راحت باید گیر بیاد
یا این که من دید دقیقی از بازار ندارم
در مورد جی 4 که اصلا دنبالش نباش چون بیشترشون از
هارد های آی دی ای استفاده میکنن حتی ساتا هم نیستند
اگر بخوای کار تدوین انجام بدی دچار پیری زودرس , نابودی اعصاب
تشنج , ناراحتی قلبی و از بین رفتن جوانیت میشه که اصلا
توصیه نمیکنم جی 4 بگیری
دنبال یه آی مک باش با سی پی یو نصل اینتل نه آی بی ام
بدشم حتما در مورد فارسی ساز یک تحقیق اساسی بکن
دستت نمونه تو پوست گردو
در ضمن اپل ایراد هم داره

1 تمام پروژه هات به سیستم اپلت خودت محدود میشه
نمیتونی پروژه های نصفه رو ببری جای دیگه انجام بدی
غیر اپلی ها فاینات کات که ندارن

2 قیمت بالا سرعت کم
با قیمت یک اپل ممولی میتونی یه سیستم پی سی بگیری با سرعت خدای تبارک و تعالی

3 فارسی ساز

4 گارانتی برای خیلی از قطعات در ایران 2 ساله هست
مثل پاور یا سی پی یو یا مین برد اما در اپل توی ایران یک سال بیشتر نیست
تازه اگر گارانتی داشته باشد

5 در سیستم اپل نرم افزار
shake
دیگه نوشته نمیشود یعنی درش تخته شد
الان تمام کارهای کامپوسیت حرفه ای هالیوود با نرم افزار
nuke
انجام میشه
منظورم اینه که به امید شیک روی اپل سوئیچ نکن

6 عدم وجود
adobe primier
واسه شما که دارید کار میکنید وجود این نرم افزار لازمه
حتی اگر با فاینال کار کنید
فکر کن یه کار تدوین شده ولی کامپوسیتش مونده
نمیتونی بیاریش رو اپلت باید با همون پی سی انجامش بدی

7 هیچ کسی نموتونه به شما تضمین بده که همه نرم افزار ها در ویندوز نصب شده
روی اپل سالم و بی دردسر کار میکنن . اون هم یه نرم افزار های بزرگ و
پیچیدهای مثل پک
CS4

خوبی های اپل

1 فاینال کات و یک عالمه نرم افزار خوب واسه کار تصویری

2 عدم وجود ویروس

3 راحتی اعصاب حفظ جوانی و احساس انسانیت
وقطی با اپل کار میکنی احساس میکنی به شعورت احترام گذاشتن

4 کلی نرم افزار حرفه ای صدا

5 سیستم عامل اورجینال

6 ایرماگ و موجودات همیشه در صحنه اون که صادقانه کمک میکنن
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط amirazizi » 21 دسامبر 2009, 22:54

علی آقا

با اینکه به عنوان میهمان وارد اینجا شدید , اطلاعات تون اینقدر غیر حرفه ای و بی ربط بود که صدا من در اومد

شما که در مورد اپل و جلوه های ویژه اطلاعات درستی ندارید چرا اطلاعات غلط می دید و دروغ پراکنی می کنید ؟

من تمام جملاتتون رو خوندم و بدون شک می تونم بگم بخش زیادی از حرف ها تون دروغ و کذب محضه

برای Apple نرم افزار premiere تولید نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از همین اینترنت می تونید برای دیدن سایت adobe استفاده کنید می بینید که Premiere CS4 برای مک وجود داره  

http://www.adobe.com/products/premiere/systemreqs

محض اطلاعتون نرم افزار shake مدت ۵ سال که متوقف شده و به تاریخ پیوسته - ۵ سال !!!!!

G5 ? G5 ? دیگه آماتورترین کاربران اپل هم می دونند که سال هاست اپل از intel استفاده می کنه

کی گفته هیچ سیستم سخت افزاری صدا و DVD روی Mac نیست ؟ شما با دریای اطلاعات غنی تون ؟

پس توی هالی وود با چی کار می کنند ؟ چرا راه دور بریم خود ما تو ایران فکر می کنید چی کار می کنیم ؟

CNN از کی تا حالا با سیستم های اپل کار می کنه ؟ پس با AVID NEWS ROOM هایی که دارند چی کار می کنند ؟

http://findarticles.com/p/articles/mi_m ... i_50161432
http://www.answers.com/topic/avid-technology-inc

از کسی که ادعا می کنه در آلمان داره کار حرفه ای می کنه شنیدن چنین حرفهای مضحکی بسیار دور از انتظاره .

من پست های زیادی اینجا خودم ولی بدون شک باید بگم شما : بی سواد ترین : کسی بودید که در مورد این موضوعات اظهار نظر کرده
amirazizi

پست‌ها : 482

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان