انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط sadeghi » 23 ژانویه 2009, 16:17

سلام
این ویژگی در خود OSXهست و نیازی به دانلود ندارید:
settings -> International -> Input menu
دزمقابل keyboard viewer و همچنین persian تیک بزنید
حالا می توانید صفحه کلید فارسی را از منو انتخاب کنید و همچنین virtual keyboard را.
محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Pooya » 23 ژانویه 2009, 19:12

متشکرم ;-)
Apple مفيد براي سلامتي هر انسان ! موفق و پيروز باشيد.
Pooya

پست‌ها : 42

پستتوسط dete » 24 ژانویه 2009, 02:45

در مورد درایو اکسترنال من چون خیلی ازش استفاده میکنم ( دیدن فیلم و ... ) بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم دیروز یه درایو اکسترنال سونی گرفتم که اینطوری که من فهمیدم جزو محدود درایو هایی هست که به صورت رسمی از مک پشتیبانی میکنه ... البته من این موضوع پشتیبانی کردنش و نفهمیدم ... چون همشون با یو اس بی وصل میشن و نباید فرق کنه ... نمیدونم شاید اشتباه کنم

در کل توصیه من اینه که اگه زیاد با دی وی دی درایوت کار میکنی حتما باید یدونه اکسترنال بخری چون درایو خود مک زیاد بازی در میاره
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Behnam » 24 ژانویه 2009, 03:07

sadeghi نوشته است:[نمایش]
نمی دونم چرا قسمت آخر نوشته من حذف شده. نوشته بودم که در مورد محل خرید اطلاعی ندارم.
منشأ این هرچی باشه، بد نیست یادآوری کنم که هرکسی می‌تونه نوشته‌های خودش رو با فشار دادن دکمهٔ ویرایش ویرایش کنه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 19 فوریه 2009, 01:44

برای کسانی که دلش رو دارند که به اتاق تشریح بروند این باید جالب باشه:

http://www.ifixit.com/Guide/First-Look/ ... body/618/1

این صفحه محتویات مکبوک پرو ۱۷ اینچی جدید و نحوه دسترسی به هارد و باتری اون رو نشون میده.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط MacUser » 19 فوریه 2009, 02:51

amirazizi نوشته است:[نمایش]
اگر نظر من رو می خوای نه فقط Apple بلکه هیچ قطعه کامپوتری هم دست دوم نخر.چون گارانتی نداره و معلوم نیست چه قدر کار می کنه.

مشکل کارت گرافیکی های Mac Book Pro مال سری قبلی که نقره ای هستند نه سری جدید که حاشیه سیاه دارند. به نظر من حتمی سری جدید بگیرید. اگر یک هفته با این Mac Book Pro های جدید کار کنید دیگه کار کردن با هر laptop دیگه ای براتون فوق العاده سخت می شه.

اما در مورد گارانتی دو تا شرکت توی ایران گارانتی Apple می دن . Apple Iran و رادان.

من تا به حال با Apple Iran کار نکردم و حقیقتا نمی دونم سرویس و گارانتی شون چه جوریه شاید خوب باشه . اما با رادان کار کردم و اگر از رادان خرید بکنید بهتون گارانتی یکساله می دن و هر مشکلی داشته باشه Mac Book تون رو عوض می کنند یا پولتون رو پس می دن.

باز هم خودتون بیشتر تحقیق کنید.

شماره رادان

۲۲۰۹۸۱۸۸ و ۲۲۰۹۸۱۸۹
www.radanmac.com

آقای عزیزی عزیز
علت تبلیغات شما برای رادان برای خیلی ها پوشیده نیست
چون شما به نوعی همکار یا کارمند رادان هستید
ولی واقعیت امر اینه که در ایران به علت تحریم ها کسی امکان گارانتی محصولات اپل رو که نماینده رسمی نداره، به این سهولت که شما عنوان میکنید، نمیتونه بده
اون چیزی که شما ازش به اسم گارانتی یاد میکنید سوای گارانتی اپل در هر جای دیگس که نمایندگی داره
تو ایران شرکتهای گارانتی دهنده که نماینده اصلی یک محصول هستند از قبول خدمات گارانتی که سازنده محصول در هر جای دیگه خودش رو به اون متعهد کرده، به هر نحوی و با هر بهانه ای که شده سرباز میزنن و هیچ مرجعی بهش رسیدگی نمیکنه و این موضوع حتی در مورد تولید کننده های داخلی هم صدق میکنه
در مورد اپل که قراره خدمات گارانتیش تو یه کشور دیگه غیر از ایران که نمایندگی داره انجام شه، و با این همه هزینه های متفرقه رفت و برگشت دستگاه، مطمئنا نه رادان نه هیچ کس دیگه نمیتونه به این راحتی که شما از خدمات گارانتی یاد میکنید دم بزنه
در مورد رادان هم اونچه تا حالا در موردش میدونم قیمت های بالاترش به نسبت دیگر فروشنده ها بوده و در مورد گارانتیشم فقط از شما شنیدم
حتی اپل ایران هم تا جایی که من خبر دارم در این مورد چنین ادعایی نداره
در نهایت از اظهار نظرات شما و مشاوره های شما که عموما رنگ بوی رادان میده تشکر میکنم و امیدوارم که بیشتر به سمت واقعیت نزدیک باشه تا تبلیغات
MacUser

پست‌ها : 2

پستتوسط amirazizi » 20 فوریه 2009, 05:15

سلام Mac User

کاملا به شما حق می دم که از حرف های من چنین برداشتی بکنید. اگر من از همکاری با رادان راضی بودم علتش صداقتشون توی کار با من بوده . شاید شما تجربه متفاوتی داشتید.

من برای چیزهایی که می گم پولی نمی گیرم که جنبه تبلیغاتی داشته باشه.

راستش رو بخواهید از این کار خیلی هم پشیمونم چون در نهایت به ضرر رادان تموم می شه.به این دلیل که ما ایرانی ها به این جور حرفها خیلی زود واکنش نشون می دیم و کاملا بر عکس عمل می کنیم و تصور می کنیم طرف دروغ می گه یا تبلیغ می کنه.

علتش هم واضحه اینقدر دروغ می گیم که نمی شه فهمید کدوم حرفمون راسته.

بدون شک من هم دیگه چنین چیزی نخواهم گفت که باعث تبلیغ یا رنجش کسی بشه و دست آخر هم نتیجه عکس بده.

امیدوارم از هر کسی خرید می کنید راضی باشید.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط lachini » 22 فوریه 2009, 15:10

http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html
برای پی بردن به تاریخ ساخت کامپیوتر به این سایت مراجعه کنید. متاسفانه نه فارسی است نه انگلیسی ولی مدل و تاریخ ساخت به سادگی خوانا می باشد.
ساسان
lachini

پست‌ها : 5

Re: چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط mahdimtm » 22 فوریه 2009, 16:16

اگر نظر من رو می خوای نه فقط Apple بلکه هیچ قطعه کامپوتری هم دست دوم نخر.چون گارانتی نداره و معلوم نیست چه قدر کار می کنه.

مشکل کارت گرافیکی های Mac Book Pro مال سری قبلی که نقره ای هستند نه سری جدید که حاشیه سیاه دارند. به نظر من حتمی سری جدید بگیرید. اگر یک هفته با این Mac Book Pro های جدید کار کنید دیگه کار کردن با هر laptop دیگه ای براتون فوق العاده سخت می شه.

اما در مورد گارانتی دو تا شرکت توی ایران گارانتی Apple می دن . Apple Iran و رادان.

من تا به حال با Apple Iran کار نکردم و حقیقتا نمی دونم سرویس و گارانتی شون چه جوریه شاید خوب باشه . اما با رادان کار کردم و اگر از رادان خرید بکنید بهتون گارانتی یکساله می دن و هر مشکلی داشته باشه Mac Book تون رو عوض می کنند یا پولتون رو پس می دن.

باز هم خودتون بیشتر تحقیق کنید.

شماره رادان

۲۲۰۹۸۱۸۸ و ۲۲۰۹۸۱۸۹
www.radanmac.com

پیشنهاد من هم اینه که اصلا از رادان نخرید بخاطر اینکه این مک بوک که من خریدم و جک هدفونش خراب و کار نمیکنه رو از رادان خریدم و اصلا هم تعویض نکرده تازه من مجبور شدم خریدم چون برای تولد کسی میخواستم وگرنه ۱۵۰ هزار تومان گرون تر بابتش پول نمیدادم همه جا میدن ۱۸۰۰۰۰۰ من خریدم ۱۹۵۰۰۰۰
بعد الان هم از ۳ شنبه هفته پیش دادم که تعمیر کنند خودشون گفتن ۵ شنبه میدن فعلا که ندادند...
اصلا تعویض تو کار نیست فقط این بین من میخواستم به دوستم کادو بدم ضایع شدم...
mahdimtm

پست‌ها : 75

پاسخ: Re: چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط Reza.Y » 22 فوریه 2009, 18:07

آقای عزیزی عزیز، جسارتا نظر من هم این است که بهتر است از این مدل تبلیغ مستقیم بپرهیزید چون نتیجه عکس دارد (اگر به یاد داشته باشید من هم قبلا حساسیت خودم را ابراز کرده‌ام). به نظر شخصی من راه تبلیغ در ایرماگ از آگهی رسمی با رعایت مسائل مالی می‌گذرد. بگذارید صریح بگویم، فروشندگان مک در ایران (و نه نمایندگان اپل، با احترام به همه فروشندگان عزیز، برخی با وقاحت ادعای نمایندگی می‌کنند)، یا به ارزش بازاریابی ایرماگ معتقدند که مساوی با آگهی است و یا برایشان اهمیتی ندارد که به نظر من ویرال مارکتینگ‌شان جایی در فروم ایرماگ ندارد.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Reza.Y در 22 فوریه 2009, 23:27.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پاسخ: Re: چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط lachini » 22 فوریه 2009, 18:31

حسن بزرگ کامپیوتر مکینتوش کاربرد قطعات خوب در آن است. به همین دلیل قیمتش به حد کامپیوتر معمولی افت نمی کند. برای دانستن ارزش مک قبل از خرید به این سایت مراجعه می کنم.
http://www.mac2sell.net
من تا بحال دو مکینتوش دست دوم خریده ام و خیلی راضی هستم.
lachini

پست‌ها : 5

پستتوسط amirazizi » 23 فوریه 2009, 02:18

اقای یگانه با نظر شما کاملا موافقم . راستش رو بخواهید Post های من از دید یک user جنبه تبلیغاتی داشت نه صرفا نظر و عقیده.

ممنون

امیر
amirazizi

پستتوسط MacUser » 25 فوریه 2009, 03:57

سلام Mac User

کاملا به شما حق می دم که از حرف های من چنین برداشتی بکنید. اگر من از همکاری با رادان راضی بودم علتش صداقتشون توی کار با من بوده . شاید شما تجربه متفاوتی داشتید.

من برای چیزهایی که می گم پولی نمی گیرم که جنبه تبلیغاتی داشته باشه.

راستش رو بخواهید از این کار خیلی هم پشیمونم چون در نهایت به ضرر رادان تموم می شه.به این دلیل که ما ایرانی ها به این جور حرفها خیلی زود واکنش نشون می دیم و کاملا بر عکس عمل می کنیم و تصور می کنیم طرف دروغ می گه یا تبلیغ می کنه.

علتش هم واضحه اینقدر دروغ می گیم که نمی شه فهمید کدوم حرفمون راسته.

بدون شک من هم دیگه چنین چیزی نخواهم گفت که باعث تبلیغ یا رنجش کسی بشه و دست آخر هم نتیجه عکس بده.

امیدوارم از هر کسی خرید می کنید راضی باشید.

سلام
خدمت دوست محترم، عزیزی
من شما رو در هیبت کارمند یا همکار یا شریک رادان دیدم (نمایشگاه امسال)
خریدار یا یوزر مک هیچ نوع همکاریی با فروشنده نداره که بخواد تجربه خوب باشه
خرید خوب یعنی قیمت مناسب، اصالت و سلامت کالا، خدمات و پشتیبانی مناسب
از سه گزینه بالا فروشندگان ایرانی شاید فقط گزینه دوم را دارند
صداقت رادان با شما هم به علت همون همکاری، شراکت یا کارمندی برای رادان بوده
البته دروغ هیچ ربطی به ایرانی یا غیر ایرانی نداره
توی همه جوامع دروغ هست و توی تمام جوامع هم مذموم
ما باید اصلاح رو از خودمون شروع کنیم
من خودم تو همین نمایشگاه امسال غرفه رادان رو دیدم که شما هم حضور داشتید و راهنمایی می کردید
دیدم که xxxxxx محترم در جواب یکی از بازدید کنندگان مشتاق و از اپل بی خبر می گفت ما نماینده اپل در ایرانیم و شما حساب کنید که این حرف رو به چند نفر تو اون نمایشگاه بزرگ زده؟
آیا شما واقعا بی خبرید؟
من هیچ وقت از رادان خرید نمی کنم و نکردم
به دلایلی که مهمترینش همون عدم صداقته
قصدم هم این نیست که این را بد یا آن را خوب کنم چون نفعی برای من ندارد و اگر هم داشت برای نفع خودم صاقتم را زیر پا نمیگذاشتم
در این که شما دروغ گفته اید مطمئن نبودم و لی در این که تبلیغ رادان را می کنید چرا
ولی با یکی از نمونه های جدید اجحاف رادان تو همین صفحه (mahdimtm) دیدم شما هم که دم از راستگویی و عدم تبلیغ میزنید مثل همان خیلی ها هستید
خوب چرا مک بوک این بنده خدا رو عوض نکردن یا پولش رو پس ندادن؟
در نهایت خیلی هم ناراحت و پشیمان نباشید
چون مگه چند درصد از کاربران ایرماگ رادان رو نمی شناختن، یا چند درصد از خریداران جدید مک ایرماگ رو میشناسند
شاید شما پولی برای تبلیغ رادان نگرفته باشید، ولی به نوعی منافعتان با رادان مشترک است
MacUser

پست‌ها : 2

پستتوسط amirazizi » 25 فوریه 2009, 08:45

باز هم سلام به Mac User

ای کاش واقعا منافع من با رادان یکی بود یا سودی می بردم. من نه شریکم نه درصد می گیرم.

من توی TV and Film فعالیت می کنم نه فروش Apple خواستید می تونید website من رو ببینید .

اگر هم توی نمایشگاه یا جاهای دیگه user ها رو راهنمایی می کردم کاملا بدون هیچ هزینه یا توقعی بوده که متاسفانه به همین خاطر بی ارزش شده یا برداشتهای دیگه می شه . ( می دونم پیش خودتون می گید این هم دروغه ).

تنها دلیل کار من این بود که دوست داشتم کاربرهای دیگه کمتر اذیت بشن و اگر یک اشکال رو می شه با یک تلفن حل کرد یک هفته عذاب نکشند . هر چند که الان دیگه زیاد برام اهمیتی نداره .

شما که نمایشگاه بودید حتما دید که من به تمام کسانی که پرسیدند رادان نمایندگی apple هستش گفتم ایران trade embargo است پس هیچ شرکت امریکایی در ایران نمایندگی رسمی نداره . البته فکر کنم این قسمت حرفهای من رو شما نشنیدید . از کسانی که بودند و سوال کردند بپرسید چون این حرف به دفعات تکرار شده .

از جریان mahdimtm هم من کاملا بی اطلاع هستم .

نکته اخر اینکه دروغ همه جای دنیا هست اما فکر نمی کنم هیچ کجا به اندازه ایران باشه. البته شاید حس وطن پرستی اجازه نده این حقیقت رو قبول کنیم.
amirazizi

پستتوسط GK » 25 فوریه 2009, 12:19

با سلام به همگی
دوستان حتما متوجه شده اید که در تمام انجمن‌ها و نیز در همین انجمن، زیاد اتفاق افتاده که کاربری دنبال سخت افزار یا نرم افزاری بوده و کاربر دیگری آدرس و لینک فروشنده ای را داده و از وی تعریف کرده است. با این کار ما درواقع نوعی تبلیغ و آگهی از فروشنده خود می کنیم. بارها شده است که فروشنده گان داخل ایران مستقیما در ایرماگ پست و آگهی تبلیغاتی کمابیش آشکار گذاشته اند.
کل ایرماگ را می توان ویترین آگهی و تبلیغات برای اپل دانست
سوال : چرا معرفی و آگهی یک فروشنده خارجی در ایرماگ به نظر مجاز و بدون ایراد می‌آید و برای یک فروشنده ایرانی نامجاز !!!؟
درواقع مشکل کار اینجا نیست. به همان دلیلی که هر کاربری مجاز است تجارب تلخ و شیرین خود از فروشنده و نماینده ای را اینجا بیان کند، کاربر دیگری نیز حق دارد از این فروشنده دفاع کند؛ حال چه همکار و کارمند او باشد چه نباشد
برعکس چیزی که در ایرماگ مجاز نیست و هیچ وقت نباید دچار وسوسه آن بشویم، تهمت و اهانت و شماتت به شخص است، چه پوشیده و چه آشکار
آمین !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان