انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط neamatollahi » 22 ژوئیه 2014, 14:47

سلام به دوستان عزیز
منو ببخشید اگه سوالم حرفه ای نیست و اگه جای درستی مطرحش نکردم.
تازگی می خوام به جمع مک دوستان بپیوندم اما مشکل از اینجا شروع می شه که یکی از کارایی که با لب تاپ انجام می دم استفاده از 3D max هستش و با موتر vray کار می کنم.اول از همه می خوام بدون آیا me 684 اصلا به درد رندر گرفتن می خوره یا نه..؟(از نظر اعداد و ارقام خیلی پایین تر از مارک های دیگس!)دوم اینکه متوجه شدم که پلاگین های مربوط به vray رو نمیشه نصب کرد درسته؟
شرمنده از اینکه وقت شما رو گرفتم!!
neamatollahi

پست‌ها : 2

پستتوسط perse » 23 ژوئیه 2014, 00:12

سلام !
مهم ترین نکته رو بگم من تا دوستان کاملتر کمک کنند...
مک ۳دی مکس نداره و شما نیاز به ویندوز دارید ... پس یعنی یا به صورت مجازی یا جداگانه باید تو ویندوز کار کنید ، حالا اینکه خرید مک بوک (جدای لذت کار کردن باهاش) میتونه براتون ضرورت داشته باشه یا نه دیگه خودتون میدونید.
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط ehs.ehsan » 23 ژوئیه 2014, 03:43

neamatollahi نوشته است:[نمایش]
سلام به دوستان عزیز
منو ببخشید اگه سوالم حرفه ای نیست و اگه جای درستی مطرحش نکردم.
تازگی می خوام به جمع مک دوستان بپیوندم اما مشکل از اینجا شروع می شه که یکی از کارایی که با لب تاپ انجام می دم استفاده از 3D max هستش و با موتر vray کار می کنم.اول از همه می خوام بدون آیا me 684 اصلا به درد رندر گرفتن می خوره یا نه..؟(از نظر اعداد و ارقام خیلی پایین تر از مارک های دیگس!)دوم اینکه متوجه شدم که پلاگین های مربوط به vray رو نمیشه نصب کرد درسته؟
شرمنده از اینکه وقت شما رو گرفتم!!

سلام.
من از همون ابتدا چون کاربر حرفه‌ای مکس نبودم مکس رو رها کردم و سراغ نرم افزارهای دیگه رفتم چون استفاده از ویندوز اساسا فلسفه خرید مکبوک. رو رو زیر سوال میبره. اگر از مکس و ویری زیاد استفاده میکنید خرید مکبوک یه خرید احساسی خواهد بود.
همین الان هم که از مکبوک استفاده میکنم وسوسه میشم یه لپتاپ ارزون پرقدرت ایسوس یا ام اس آی برای رندرهام بگیرم. تصمیم با شماست.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط neamatollahi » 23 ژوئیه 2014, 16:41

مرسی که پاسخ دادید..اولین چیزایی که تو خرید نظرم رو جلب کرد سبکی،راحتی و ssd بودش.و اینکه خیلی رندر نمی گیرم.شاید ماهی یک بار اما هر کدوم چند ساعت طول می کشه!بیشتر برای استفاده معمولی می خواستم..فقط مشکلم این بود که بدونم تو رندر می سوزه یا نه؟؟ظاهرا همه با خرید مک برای مکس کارا مخالف هستند.!
neamatollahi

پست‌ها : 2

پستتوسط ehs.ehsan » 23 ژوئیه 2014, 17:37

من نرم‌افزارهای زیادی دارم که از تمام توان پردازنده استفاده میکنن و این موضوع ایرادی نداره و مکبوک از پسش برمیاد. اشکال کار اونجاست که نرم‌افزاری شما رو وادار به استفاده مرتب از ویندوز کنه. این موضوع آدم رو دچار دوگانگی میکنه. مجبورید حجم زیادی از اس اس دی رو به ویندوز و نرم‌افزارهاش اختصاص بدید و مرتب بین دو سیستم عامل سوییچ کنید. از نظر من اگر بیش از ده درصد کارتون با ویندوز باشه لذت استفاده از مک از بین میره. خودتون حساب کنید ببینید چقدر از وقتتون صرف کار با تریدی مکس و مدلسازی میشه و اونوقت تصمیم بگیرید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Amin811 » 24 ژوئیه 2014, 02:44

[نمایش]
ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
من نرم‌افزارهای زیادی دارم که از تمام توان پردازنده استفاده میکنن و این موضوع ایرادی نداره و مکبوک از پسش برمیاد. اشکال کار اونجاست که نرم‌افزاری شما رو وادار به استفاده مرتب از ویندوز کنه. این موضوع آدم رو دچار دوگانگی میکنه. مجبورید حجم زیادی از اس اس دی رو به ویندوز و نرم‌افزارهاش اختصاص بدید و مرتب بین دو سیستم عامل سوییچ کنید. از نظر من اگر بیش از ده درصد کارتون با ویندوز باشه لذت استفاده از مک از بین میره. خودتون حساب کنید ببینید چقدر از وقتتون صرف کار با تریدی مکس و مدلسازی میشه و اونوقت تصمیم بگیرید.

۱۰۰ در ۱۰۰ موافقم. راه حل یا خرید مک‌ و یاد گرفتن یه برنامه سه بعدی دیگه مثل Maya یا Cinema4D است و یا خرید یک کامپیوتر ویندوزی و استفاده از Max. جدای از اینها برای نصب Vray روی Windows نباید به مشکلی بربخوری.
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط alireza3335 » 24 ژوئیه 2014, 21:32

لپ تاپ های سبک دیگری نیز وجود دارند ضمن اینکه SSD خیلی رایج شده و مخصوص مک نیست.
ضمن اینکه باطری فوق العاده مک برای کار روی ویندوز شاید از خیلی از لپ تاپ های ویندوزی دیگر ضعیفتر جلوه کنه.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط perse » 27 ژوئیه 2014, 22:09

سلام ، بنظرتون براى كسى كه كارش با لپ تاپ بيشتر كارهاى بيزنسى و نرم افزار حسابدارى هستش مك بوك ميتونه گزينه ى مناسبى باشه ؟ اصلا اين قفل هاى سخت افزارى تو مك كار ميكنن؟ يا مثلا پارالل؟
نماد کاربر
perse

پستتوسط iAlireza » 27 ژوئیه 2014, 23:33

perse نوشته است:[نمایش]
سلام ، بنظرتون براى كسى كه كارش با لپ تاپ بيشتر كارهاى بيزنسى و نرم افزار حسابدارى هستش مك بوك ميتونه گزينه ى مناسبى باشه ؟ اصلا اين قفل هاى سخت افزارى تو مك كار ميكنن؟ يا مثلا پارالل؟

بله چرا که نه، آره قفل ها هم کار می کنن مشکلی ندارن و پارالل هم که کل تبیلغاتش روی مک مانور داره پس نگران نباش
iAlireza

پست‌ها : 1

پستتوسط perse » 28 ژوئیه 2014, 21:54

اگه ميشه دوستان ديگه هم نظرشونو بگن
نماد کاربر
perse

پستتوسط saeidk » 29 ژوئیه 2014, 13:37

اگر اکثر کارهای شما كارهاى بيزنسى و نرم افزار حسابدارى است که خب باید همیشه پارالل یا یک برنامه شبیه اون باز باشه و از طریق اون برنامه رو اجرا کنید. حالا مشکلات احتمالی پرینت و شبکه و رزولوشن برنامه و... هم هست. فکر کنم اگر کار کسی همیشه با این جور برنامه‌ها باشه مک براش خوب نیست.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 31 ژوئیه 2014, 06:53

فکر نمیکنم که مشکل خاصی برای اجراء کردن آنها روی پاراللز و امثال آن باشه. اما همانطور که دوستان گفتند، مک برای آن است که کار کردن با آن راحت‌تر و با لذت‌تر از ویندوز باشد. اما اینطوری هم از یک کامپیوتر ویندوزی پیچیده‌تر میشود و هم آخرش روی ویندوز هستید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Nav ! D » 09 نوامبر 2014, 19:46

دوستان من در حال حاضر آیمک mc814 دارم٬ و از اولین آیپد تا آیپد ایر یک هم همیشه استفاده های روزمره م از آیپد بوده. شب ها وبگردی تا قبل خواب و ... کلا کارهای دم دستی. الان هم دو سه هفته س منتظرم آیپد ایر ۲ هستم.
الان برام شرایطی جور شده که میتونم به جای آیپد ایر ۲ مکبوک ایر ۱۳اینچ ۲۰۱۴ ریفربیشد از سایت اپل بخرم. برای استفاده های عمومی و روزمره آیا انتخاب درستیه؟ اصلا زمان مناسبی برای خرید هست؟ مکبوک ایرهای رتینا کی میان؟
و این که اگر تصمیم به خرید مکبوک بگیرم چه کابل هایی جز واجبات هستن که بگیرم؟‌(برای اتصال به تلویزیون و پروژکتور مثلا)
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Ilia » 09 نوامبر 2014, 22:52

به این بستگی داره که شما برای کارهایی که بدور از آیمکت میخواهی انجام بدی، مکبوک ایر بیشتر کارت رو راه میندازه یا آیپد. یعنی مثلا اگر به برنامه‌های مک احتیاجی نداری و مثلا گرفتن عکس و فیلم یا کوچکتر بودن دستگاه برایت مهمتره، آیپد. اگر بر عکسش بیشتر صادقه، مکبوک ایر.

هیچکس خبر نداره که ایر بعدی کی میاد. اما احتمالا در چند ماه آینده نخواهد بود. الان محصولات اپل فیکس شده برای فروش کریسمس و بعیده که تغییرش بدهند.

من امروز در فروشگاهی بودم و برای اولین بار با آیپد ایر ۲ کمی کار کردم. چیزی که خیلی جلب توجهم رو کرد، سرعت بسیار زیاد دستگاه بود که مکث نداشت. بعد کیفیت بالاتر صفحهٔ نمایش. این برای کسی مثل من که آیپد نسل سه رو دارم الان (اگه پولش رو داشتم که ندارم) معنی داره که بخواهم یکی جدیدش رو بخرم. مخصوصا با تفاوت سرعتی که دیدم. اما برای شما که فقط یک نسل قدیمیتر رو داری، احتمالا چندان واجب نیست. مگر اینکه خُب اصلا پول برایت هیچ مسئله‌ای نباشه.

راستی داشتن یک راوتر خیلی خوب (ترجیها مال اپل) و اپل تیوی گزینه‌های خوبی هستند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Nav ! D » 11 نوامبر 2014, 14:09

ممنون از پاسختون.

تفاوت آیپد سه و چهار با ایر که واقعا مشهوده٬ از همه نظر٬ سرعت٬کیفیت٬ظاهر و ... . البته من آیپدم رو چند هفته پیش فروختم که آیپد ایر ۲ بخرم٬ ولی دیشب به جاش مکبوک ایر ۱۳ اینچی سفارش دادم ۸۸۸ دلار٬ آیپد ایر ۲ با کیس و مالیات میشد ۸۷۵ دلار.
در رابطه با روتر ٬ باید یک مودم-روتر خوب بخرم٬ آیا مدل خاصی رو پیشنهاد میکنید؟ (چون مودمم چند وقتی هست که بازی در میاره)

و یک سوال دیگه خارج از موضوع این تاپیک...
با توجه به این که هارد مکبوک ۱۲۸ گیگ هستش طبیعتا خیلی از فایل هارو نمیشه توش نگهداشت. برای وقت هایی که تو خونه هستم اشتراک گذاری فایل هام بین آیمک و مکبوک کار سختیه؟ (چون هارد اکسترنالم آداپتوریه نمیتونم دائم حملش کنم٬میخوام متصل به آیمک باشه و من رو مکبوک بتونم به فایل های توش دسترسی داشته باشم٬ برای مثال یک فیلمی که توش هست رو با مکبوک ببینم)
حالا سوال دیگه ای که پیش میاد ایرپلی جوابگو هست یا باید کار دیگه ای کنم؟
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان