انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط scnima » 30 ژوئن 2013, 18:09

عجیبه ینی مدل 2012 بهتر از 2013ه؟؟!
ای کاش تو مقایسه ها مک بوک پرو 13" هم بود؟
ببخشید میشه به کمک دیگه بکنید با این حساب ایر 2013 به دردم نمیخوره
خواهشا یکی بگه مک بوک پرو 13" جوابگو مثلا مایا در حد مبتدی هس یا نه؟
scnima

پست‌ها : 19

پستتوسط Masiha » 30 ژوئن 2013, 18:55

scnima نوشته است:[نمایش]
عجیبه ینی مدل 2012 بهتر از 2013ه؟؟!

شما چطور به این نتیجه رسیدی؟ آن ۲۰۱۲ که از همه امتیاز بالایی دارد، مک‌بوک‌پرو ۱۵ رتینا‌ با گرافیک مستقل است. در صورتی که مابقی لیست مک‌بوک ایر ۱۳ و مک‌بوک پرو ۱۳ هستند.
برای خواندن نمودار به کلمات اختصاری توجه کنید:
MBP مک‌بوک پرو
rMBP مک‌بوک پرو رتینا
MBA مک‌بوک ایر

ای کاش تو مقایسه ها مک بوک پرو 13" هم بود؟

نوار سبز رنگ در جدول بالا و همچنین 13"-2013 rMBP در جدول پایین، مک‌بوک پرو‌ رتینای ۱۳ است.

ببخشید میشه به کمک دیگه بکنید با این حساب ایر 2013 به دردم نمیخوره
خواهشا یکی بگه مک بوک پرو 13" جوابگو مثلا مایا در حد مبتدی هس یا نه؟

تمام این مدل‌ها که در لیست بودند، در حد مبتدی جواب می‌دهند.
ولی اگر قصد دارید تا مدام رندر بگیرید، مک‌بوک‌پرو ۱۵ رتینا و سپس ۱۳ رتینا را پیشنهاد می‌کنم. (نوار خاکستری و سبز در نمودار بالایی)
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط scnima » 30 ژوئن 2013, 21:28

بله متوجه شدم خواستم پستو پاک کنم نشد متاسفانه الانم جابه جا پست دومو پاک کردن
راسش من منظورم در حد مثلا مایا مبتدی بود
ممنون از راهنماییتون
scnima

پستتوسط Masiha » 30 ژوئن 2013, 23:16

بله متوجه شدم خواستم پستو پاک کنم نشد متاسفانه الانم جابه جا پست دومو پاک کردن
راسش من منظورم در حد مثلا مایا مبتدی بود
ممنون از راهنماییتون

خواهش می‌کنم
احتمالا پاییز مک‌بوک‌پرو رتینا با پردازنده‌ی نسل جدید (Haswell) بروز‌رسانی خواهد شد.
حال با توجه به نیاز و صبرتان، تصمیم با شماست.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ali.Tajik » 01 ژوئیه 2013, 00:26

نیمای عزیز، (از روی حساب کاربری‌تان حدس زدم!!) من حقیقتا خیلی خودم را در حد راهنمایی یا مشاوره دادن در بحث خرید نمی‌دانم، چون به جز یک بار، تجربه‌ی خرید کامپیوترهای اپل را ندارم. اما در عوض تا دلتان بخواهد لپ‌تاپ‌های ویندوزی خریده‌ام، برای خودم و اطرافیان.
اینها را می‌گویم که این را بگویم که شما الان دارید به مکینتاش و دیوایس‌هایش به چشم ویندوز و با همان معیارهای مرسوم نگاه می‌کنید. چرایش را برایتان می‌گویم. اواخر سال ۲۰۰۸ که من مک‌بوک پلی‌کربنات سفیدم را خریدم، معمول بازار برای کارت گرافیک لپ‌تاپ های ویندوزی روی ۵۱۲ مگ می چرخید و لپ تاپ‌های خاص تر ۱ گیگابایت با کارت های مجزای گرافیکی. لپ‌تاپ من اما ۱۴۴ مگابایت گرافیک اینتل آنبورد داشت! من هم آن زمان هنگ کردم راستش! بیشتر شوخی بود انگار! اما تا همین امروز که امروز است، هیچ کاری در (اوایل) فوتوشاپ یا (الان) پیکسلمیتور نیست که نتوانسته باشم با سرعت قابل قبول انجام دهم. با آیمووی فیلمهایم را سر هم کردم. با iDVD دی‌وی‌دی ساختم، آیورک به راحتی روی سیستم اجرا می‌شود، و به جز این اواخر، اکثر بازی های سه بعدی روی سیستم روان اجرا می شود (هر چند که تعداد آنهایی که امتحان کردم محدود بوده است). اگر همان روز اول آن عدد ۱۴۴ باعث شده بود تا این سفید برفی را نخرم، شاید تا الان نه ایرماگ را می شناختم، و نه با دنیای جذاب مکینتاش آشنا می‌شدم! تمام دستگاه‌های اپل، از پس کارهای ساده و نیمه حرفه ای گرافیکی بر می‌آید. ویرایش تصاویر ثابت که دیگر شوخی است. این لامصب، سر پیری، هنوز هم مثل چی جواب تمام کارهای عمومی من را مثل آب خوردن می‌دهد!
این اعداد و ارقام را بی‌خیال شو. در فلسفه اپل، لپ‌تاپ خریدن هنوز هم به همان سادگی ۵ سال پیش است. باقی کارها را به اپل بسپار. انتخاب ما فقط این است:
سفید یا سیاه!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط scnima » 01 ژوئیه 2013, 00:50

از شما هم ممنونم راستش آخه اطرافیان و حتی فروشندگان همش تاکید بر این دارند
مشکل اینه که آخه کمی هم با سایز 15 مشکل دارم و جدیدا لپ تاپ های غیر اپل هم روی مدلای 13" گرافیک نمیزارند
منم در سطح حرفه ای کار سه بعدی نمیکنم اگه دوستی بود که میتونست کمک کنه در حد آموزش ابتدایی مایا یا عملکرد فاینال کات روی مدل های 13 تجربه داشته باشه احتمالا یکم خیالم راحت تر میشد جالب اینجاس که من یه تنه توی یه شهری از یه برندی مجبورم دفاع کنم و ترسم ازینه که حتی یه اشکال کوچیک هم باری از نصیحتای دوستان رو سرمه که برا کلاسش خریدی و ازین حرفا البته من تاحدی به خودم اطمینان دارم
مننون میشم در مورد مایا یا فاینال کات اگه کسی تجربه داره حتی مبتدی یه راهنمایی بکنه خیالم راحت بشه چون مدلای جدید هم از قیمت قبلیها تو ایران کم نمیکنه حتی قیمت دلار هم بی تاثیره و مدلای جدد هم که نجومیه و حتی صبر هم دردی دوا نمیکنه
از همه بچه ها ممنونم حتی اگه ویندوزی بخرم ایرماگ همیشه هستم ;-)
scnima

پستتوسط Amin811 » 01 ژوئیه 2013, 01:48

به نظر من اگه میتونی‌ حتما مانیتوره بزرگترو انتخاب کن چون تو کاری سه بعدی معمولاً بیشتر از نصف یا حتا بیشتر از وقت آدم به مدل سازی میگذار و یه مقدار همیشه سخته که آدم همیشه تو یه دریچهٔ کوچولو هی‌ نگاه کنه بخواد مدل رو بچخونه روش زوم کنه که دیتیل رو ببینه هی‌ دوباره زوم رو بیاره عقب که کل کارو ببینه. منظورم اینه که سایز صفحه جدا از مقدار پیکسل هاش خیلی‌ مهمه. حالا واسه رندر کردن میتونی‌ لپتاپو رو به حال خودش رها کنی‌ تا کأرش تموم بشه بعد بیای سراغش. من مایا رو باهاش تو مکبوک پرو معمولی‌۱۵ و ۱۷ کار کردم که تجربهٔ ۱۷ خیلی‌ بهتر بوده و کار کردن باهاش خیلی‌ راحت تر.(من یکی‌ از مخالفان سرسخت توقف مکبوک ۱۷ از طرف تولید اپل هستم!) چون تو مدل سازی باهاش راحتتر بودم. تازه یه چیز دیگه‌ام اینه که تو مایا معمولا جدا از ویو پورت‌ها حداقل ۲ تا پلت و پنجره هم باز داری که بازم فضای مفیدت رو واسه کار کردن کم می‌کنه. تازه بعضی‌ وقتا می‌خوای کارو در عین حال از ۲ تا نما ببینی‌ که بازم اگه صفحه ا‌ت کوچیک باشه مشکلت دو چندان می‌شه.
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط scnima » 01 ژوئیه 2013, 02:35

من که گفتم مبتدی ام و حمل 15 سخته یکم برام و مشکلم گرافیک 13 اینچه ای کاش تجربه اون مدل هم داشتید چون تو خوبی 15 شک ندارم ولی نمیتونم بخرمش سوال من فقط در مورد گرافیک 13 اینچ برا فتوشام و مایا در حد مبتدی و کمی فاینال کات مبتدیه دومورد آخر کمه خیلی فقط میخام ببینم خیلی اذیت نکن و دلم قرص باشه برا اطرافیان همین
scnima

پستتوسط alireza3335 » 01 ژوئیه 2013, 09:09

سلام.
گرافیک ۱۳ اینچ برای کارهای دم دستی، کم و ابتدایی هیچ نقصی ایجاد نمی‌کند. من خودم ۱۳ دارم و کارهای روزمره فوتوشاپم با آن به خوبی راه می‌افتد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Arzhang » 01 ژوئیه 2013, 10:11

شما که کارهای دم دستی میخوای بکنی و میگی امکان خرید ۱۵ رو نداری، چه اصراری داری با برنامه های حرفه ای کار کنی؟ مثلاً چرا میخوای تدوین های دم دستی تو با برنامه ی فاینال کات کار کنی؟ برو سراغ برنامه هایی که برای کارهای دم دستی ساخته شده اند و سیستم ضعیف تری می خواهند.
این را هم اضافه کنم که افسوس همیشه باقیست. بنابراین فکر نکن یک چیزی میتونی بخری که از هر نظر آس باشه. بنابراین دلت رو بزن به دریا و بخر. بنا نیست این آخرین مکینتاشی باشه که میخری.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

پستتوسط scnima » 01 ژوئیه 2013, 22:26

خب عزیزم میگم مبتدی ام ینی میخام یاد بگیرم و البته قبلا تا حدی کار کردم به خاطر امتحانا ولش کردم الان میخام ادامه بدم
به نظرتون این خوبه؟
13"
core i5
4GB RAM
intel 4000

برا فتوشاپ کم نیاره
مابا و فاینال کات در حد اجرا و کمی کارکرد نه رندر سنگین و اینا؟
البته فتوشاپ مهمتره چون کار اصلیم برا طراحی وبه و برا اون میخام مایا و فاینال کات آموزشیه
scnima

پستتوسط Ilia » 02 ژوئیه 2013, 21:09

اگر یه بیست بار دیگه هم بپرسی، جواب ماها فرقی نمیکنه. :-)

برگرد و یه بار دیگه جوابها رو با دقت بخون، جوابت چند بار داده شده. اما اگه به نحوی از ما ضمانت بخواهی که سر فلان برنامه حرفه‌ای کم بیاره و نیاره، کسی گارانتی نمیکنه. اما امثال فتوشاپ رو که مکهای ۴ سال پیش هم بدون مشکل اجرا میکنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط scnima » 02 ژوئیه 2013, 22:09

آقا شرمنده از همه این مدت خیلی اذیت کردم راسش من تو هر خریدی همینجورم یکم سخت به دلم اعتماد میکنم بازم ببخشید که اذیت کردم و ممنون از همه که با حوصله پاسخ دادند ایشالا بعدا بازم مزاحم میشم ;-)
scnima

پستتوسط cyra » 02 ژوئیه 2013, 22:21

حداقل سيتسم مورد نياز براى مايا:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps ... ID=9242258

و براى فاينال كات:
http://www.apple.com/finalcutpro/specs

اگرچه به نظرم نيازى به توضيح دوباره نيست كه دستگاهى كه شما مى خرى براى كار با اين برنامه ها طراحى نشده :)
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط scnima » 03 ژوئیه 2013, 00:38

ممنون از توضیحت دوست عزیز راسش منم فقط نگران اجرا شدن و کار با میزکاراشون تا حدی حدی بودم وگرنه برای کارای حرفه ای و رندر های سنگین اصلا لپ تاپ گزینه خوبی نیس منم در حد آموزش ابتداییم و یه سیستم با انویدیا یک گیگ هم تو خونه دارم و شاید ترسم یکی از ورود به مک باشه و دیگری قیمت باشه که با این پول عقلانیه یه کانفیگ قوی از ایسوس یا مارک های دیگه به عنوان مثال بخری اما دله دیگه (!) مطمنا خیلیا اولش مث منن باید ببخشید
فک کنم دلو بزنم به دریا دیگه نمیدونم بازم ببینم چی پیش میاد ولی دیگه فک کنم بخرمش چون مشکل بزرگتر هم سایز صفحه هاس که هیچ برندی دیگه رو 13 و 14 اینچ گرافیک مستقل نمیزاره و اصن گزینه های زیادی نمیمونه
به هرحال از همه ممنون و ببخشید هی من مزاحم شدم دیگه
scnima

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان