انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: LED APPLE

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 12:51

چرا كسي جواب نميده
GOLI

پست‌ها : 123

Re: خريد لپ تاپ اپل

پستتوسط .SorousH. » 22 آوریل 2012, 13:21

GOLI نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
من چند وقته دنبال يه لپ تاپ خوب مي گردم من مهندس نقشه برداري هستم و با civil 3d زياد كار مي كنم از طرفي يه عمر دارم با pc كار ميكنم نميدونم مك كارمو را ميندازه يا نه بايد برم دنبال برند هاي ديگه هيچ اطلاعاتي راجب مك ندارم فقط از تو همين سايت آشنا شدم ميشه كمكم كنيد

سلام
شما اول ببینید که این برنامه نسخه مک دارد یا نه، برای فهمیدنش هم کافی هست که به سایت سازنده نرم افزار برید و ببینید که برای مک هم هست یا نه؟
اگه مک ساپورتش کند > بستگی به اینکه میزان سنگینی کارتون به چه اندازه هست و اینکه چه میزان رم و CPU و ... نیاز دارید ،یکی از مدل های مکبوک پرو یا مکبوک ایر رو انتخاب میکنید و ....
اگر هم که نه > دو راه داره که ۱. در صورتیکه برنامه شما مک پشتیبانی نکنه وفقط نسخه ویندوز داشته باشه میتونین برین سراغ لپ تاپ های غیر از اپل (که اینجا در مورد برندها و خوب و بدشون بحث نمیشه)
۲.اما باز هم میتونین مک رو انتخاب کنین و نصب ویندوز از طریق بوت کمپ ، ویندوز و مک رو با هم داشته باشین و برنامتون رو ویندوز نصب کنین و مواقعی که از برنامه استفاده نمی کنین به محیط مک برین و لذتش رو ببرین.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

Re: خريد لپ تاپ اپل

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 13:28

.SorousH. نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
من چند وقته دنبال يه لپ تاپ خوب مي گردم من مهندس نقشه برداري هستم و با civil 3d زياد كار مي كنم از طرفي يه عمر دارم با pc كار ميكنم نميدونم مك كارمو را ميندازه يا نه بايد برم دنبال برند هاي ديگه هيچ اطلاعاتي راجب مك ندارم فقط از تو همين سايت آشنا شدم ميشه كمكم كنيد

سلام
شما اول ببینید که این برنامه نسخه مک دارد یا نه، برای فهمیدنش هم کافی هست که به سایت سازنده نرم افزار برید و ببینید که برای مک هم هست یا نه؟
اگه مک ساپورتش کند > بستگی به اینکه میزان سنگینی کارتون به چه اندازه هست و اینکه چه میزان رم و CPU و ... نیاز دارید ،یکی از مدل های مکبوک پرو یا مکبوک ایر رو انتخاب میکنید و ....
اگر هم که نه > دو راه داره که ۱. در صورتیکه برنامه شما مک پشتیبانی نکنه وفقط نسخه ویندوز داشته باشه میتونین برین سراغ لپ تاپ های غیر از اپل (که اینجا در مورد برندها و خوب و بدشون بحث نمیشه)
۲.اما باز هم میتونین مک رو انتخاب کنین و نصب ویندوز از طریق بوت کمپ ، ویندوز و مک رو با هم داشته باشین و برنامتون رو ویندوز نصب کنین و مواقعی که از برنامه استفاده نمی کنین به محیط مک برین و لذتش رو ببرین.

ممنون دوست من خيلي عالي بود ولي ويندوزي كه رو مك نصب ميشه كارايي ويندوز خالي رو داره
نكنه لپتاپ ضعيف بشه يا كند
GOLI

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 13:31

دوستان خواهشا كمك كنيد كسي اطلاعاتي نداره سايز بزرگتر يا كوچيكتر چه فرقي داره ممكن md322 نرم افزار civil3d رو ساپورت نكنه
GOLI

Re: مشورت برای خرید مک

پستتوسط .SorousH. » 22 آوریل 2012, 14:13

وقتی که شما از طریق بوتکمپ ویندوز نصب میکنین کاملا کارایی یک ویندوزی مثل بقیه به شما میده، هیچ فرقی نداره . ساده تر بگم : فرض کن شما روی یک کامپیوتر و یا لپ تاپ معمولی(غیر از مک) دو نسخه از ویندوز(یک سون و دیگری اکس پی) را نصب کنید و برای بالا اوردن هر کدام باید ابتدا کامپیوتر را ری استارت میکنید و بعد انتخاب میکنید. در مک هم همین هست و فرقش اینه که بجای دو تا ویندوز ، شما یک سیستم عامل مک داری و یک سون.
اگه مساله اون برنامه براتون حل شده باشه یعنی مک رو ساپورت کنه که خیلی عالیه ، شاید اوایل ویندوز نصب کنین اما بعد از مدتی اصلا محیط ویندوز براتون خیلی زشت میشه. (تجربه شخصی: اوایل ویندوز نصب داشتم اما مدت زیادیه که تفش کردم و انداختمش بیرون :-D هیچ نیازی به ویندوز ندارم)
بعد از مدت طولانی و کار مداوم فقط و فقط با ویندوز میتونه روی هارد تاثیر گذار باشه ، البته دوستان بیشتر در این رابطه میدونن.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 22 آوریل 2012, 14:26

به‌عنوان یک قاعدۀ کلی، اگر بیشتر کار شما با نرم‌افزارهایی است که فقط نسخۀ ویندوزی دارند و در نتیجه مجبورید حداقل بالای ۵۰ درصد از زمان استفاده از مک را روی سیستم عامل ویندوز صرف کنید، بهتر است مک نخرید. چون فلسفۀ اپل، یکپارچگی نرم‌افزار و سخت‌افزار است و شما با نرم‌افزار ویندوز آن لذت و راحتی سخت‌افزار و امکاناتش را تجربه نمی‌کنید و بنابراین در چنین حالتی، خریدن مک یک هزینۀ اضافه است.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 22 آوریل 2012, 14:32

سلام دوستان ميشه كمكم كنيد مي خواستم بدونم فرق LED مك در چيه اينكه مدل MD322 (1440*900) يعني چي يعني ميتونه CIVIL3D رو ساپورت كنه؟

این عدد، رزولوشن نمایشگر یا به‌عبارت دیگر، قدرت تفکیک پیکسل‌هاست. فکر نمی‌کنم این موضوع به ساپورت نرم‌افزار ربطی داشته باشد. اگر شما نیازمند صفحه‌ای بزرگ‌تر با تفکیک پیکسل بالاتر هستید، می‌توانید دستگاه‌هایی با ابعاد مانیتور بیشتر و رزولوشن بالاتر را انتخاب کنید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 15:40

ممنون از راهنمايي تون من مشخصات نرم افزارمو از سايت auto desk گرفتم كه ميزارم براتون خواهشا يه نگاه بندازين ببينين با مدل md322 سازگاري داره؟
GOLI

پستتوسط GOLI » 22 آوریل 2012, 15:40

System Requirements

For 32-Bit AutoCAD Civil 3D 2011

* Windows® 7 Enterprise, Ultimate, Professional, or Home Premium (32-bit); Windows Vista® Enterprise (SP1 or SP2, 32-bit); or Windows® XP Professional (SP3, 32-bit).
* Intel® Pentium® 4 processor or AMD Athlon, 3.0 GHz or faster; or Intel or AMD dual core processor, 2.0 GHz or faster.
* 4 GB RAM minimum recommended.
* 7 GB disk space with 2 GB free after installation.
* 1,280 x 1,024 true color video display adapter (true color) 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Direct3D®-capable workstation-class graphics card. 1,600 x 1,200 or greater recommended. Multiple monitors are supported.
* Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or later.
* DVD drive.

For 64-Bit AutoCAD Civil 3D 2011

* Windows 7 Enterprise, Ultimate, Professional, or Home Premium (64-bit); Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate (SP1 or SP2, 64-bit); or Windows XP Professional x64 Edition (SP2, 64-bit).
* AMD Athlon 64, AMD Opteron, Intel® Xeon with Intel® EM64T support, Intel® Pentium® 4 with Intel EM64T support.
* 4 GB RAM minimum(8 GB recommended).
* 7 GB disk space with 2 GB free after installation.
* 1,280 x 1,024 true color video display adapter (true color) 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Direct3D®-capable workstation-class graphics card. 1,600 x 1,200 or greater recommended. Multiple monitors are supported.
* Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or later.
* DVD drive.

Notes:

* Microsoft® Windows® 7 is recommended.
* Microsoft® Windows Vista® offers better memory management over Microsoft® Windows® XP.
* 64-bit operating systems are recommended over 32-bit operating systems because of the larger amount of available memory for applications.
GOLI

پستتوسط AliGhz » 22 آوریل 2012, 16:18

ممنون از راهنمايي تون من مشخصات نرم افزارمو از سايت auto desk گرفتم كه ميزارم براتون خواهشا يه نگاه بندازين ببينين با مدل md322 سازگاري داره؟

این متن نوشتۀ یکی از کارکنان ادوبی هست به‌نقل از فروم ادوبی (http://forums.autodesk.com/t5/AutoCAD-C ... 12#M146945):
[نمایش]
While we can't/won't talk about what we are doing, we sometimes talk about what we're not doing. Case and point: Civil 3D running on the Mac version of AutoCAD is not in our current product plans. We have Autodesk employees that run Civil 3D on the Mac, but they are running it in either a virtual machine or have their Mac running Windows 7x64.

Cheers,

Peter Funk
Autodesk, Inc.

این هم مشخصات فنی MD322 که خودتان می‌توانید مقایسه و بررسی کنید:
http://www.apple.com/macbookpro/specs.html

به‌نظر من، اگر لپ‌تاپ را برای کار با این نرم‌افزار می خواهید بخرید، مک نخرید. اگر دوست دارید با مک کار کنید، یک لپ‌تاپ برای کارهای شخصی‌تان بگیرید که مدل‌های مک‌بوک ایر خیلی در این زمینه خوب هستند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ilia » 22 آوریل 2012, 17:08

فکر میکنم منظور علی اتودسک بود نه ادوبی. اشتباه لپی شده.

اما این مدل ۱۵ اینچی مورد نظر شما ارتفاع مانیتورش ۹۰۰ پیکسل است، در صورتی که این برنامه حداقل ۱۰۲۴ پیکسل میخواهد. شما اگر این مک را به مانیتور خارجی وصل کنید (با آداپتور مناسب) تا ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ را هم تصویر میدهد و این برنامه را در آن صورت اجرا خواهد کرد. اما اگر بخواهید آن را در روی کامپیوتر و بدون مانیتور خارجی اجرا کنید، بایستی یک مدل بالاتر یعنی ۱۷ اینچی‌اش را بخرید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AliGhz » 22 آوریل 2012, 17:21

Ilia نوشته است:[نمایش]
فکر میکنم منظور علی اتودسک بود نه ادوبی. اشتباه لپی شده.

ممنون ایلیا جان. امان از این اشتباه‌های لپی :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Mazdak » 24 مه 2012, 16:02

یکی از دوستان قصد مهاجرت به سیستم مکینتاش را دارد. هزینه ای مورد نظر ایشان 1300 دلار است.
آیا مک مینی سرور با 8 (یا 16) گیگ رم پاسخگوی نیاز وی برای کارهای زیر هست؟
کار اصلی ایشان گرافیک و موزیک ویدیو پرودوسر است. که نیاز به رندر کردن فایل های سنگین تصویری دارد .
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط Ilia » 24 مه 2012, 17:57

مزدک جان،

همانطور که در ایران بعضی موقع‌ها روی یک وانت به اندازهٔ یک کامیون بار میکنند، میشود از مک مینی هم بار سنگین کشید، اما اگر وانت کار کامیون را میکرد، دیگر کامیون نمیساختند.

به هر حال اگر ایشان قصد دارد برای این کارها مک مینی بخرد، مدل گرانتر معمولی (نه سرور) را بخرد، بهتر است. چون کارت ویدئوی قویتری دارد. رمش را هم بایستی تا جایی که میتواند زیاد کند. هاردش را هم اگر بتواند ارتقاء بدهد که چه عالی. اما آخرش کامیون نمیشود، اما شاید کارش را راه بیندازد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط amirazizi » 24 مه 2012, 22:24

مزدک جان

mac mini معمولی با CPU 2.7 i7 , Ram 8GB , Hard 750 7200 دو هسته ای در میاد ۱۲۵۰ دلار که همونطور که ایلیا گفت از سرور برای این کار خیلی مناسب تره این سیستم برای کار گرافیک مثل Photoshop سیستم مناسبیه و کاملا از عهده اش بر میاد

ولی کارت گرافیکی اون 6630 M هستش یعنی کارت گرافیکی زیاد قدرتمندی نیست و خیلی از فیلتر هایی که کارت گرافیکی رندر می کنه رو نمی تونند به صورت realtime رندر کنه

در عین حال توی کار تدوین سرعت هارد خیلی وقتها از سرعت CPU , RAM مهمتره چون حجم فایل های HD اونقدر زیاده که هارد معمولی نمی تونه از پس اون بر بیاد , به همین دلیل به هارد توجه ویژه داشته باشید

من خودم اگر باشم بین یک PC سریع تر و قوی تر و این مک مینی بدون شک این مک مینی رو انتخاب می کنم چون می تونم از final cut استفاده کنم ولی برای کسی که می خواد تازه به مک مهاجرت کنه و مثلا با Premiere کار کنه ممکنه زیاد به صرفه نباشه چون با همین بودجه برای همین کار PC خیلی قدرتمند تری می تونند تهیه کنند . تجربه نشون داده کسانی که برای کارهای سنگین مک های ارزان قیمت می خرند چندان راضی نیستند .

دلیل ایشون برای مهاجرت به مک چی هستش ؟ نرم افزار خاصی مثل final cut
amirazizi

پست‌ها : 482

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان