انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Ilia » 12 دسامبر 2008, 21:44

تا علی جوابت رو بده من همین فضولی رو بکنم که مکبوک‌پرو رو به اون صورت آپگرید نمیشه کرد. یک جا برای اکسپرس‌کارت داره و بس.
هر چی بخری با همون باید بسازی. حافظه و هاردش رو میتونی عوض کنی اما فکر نمیکنم منظور شما از ارتقا این بوده باشه.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

مک

پستتوسط pooriya » 27 دسامبر 2008, 20:41

با سلام خدمت شما

من مخوام یه مک بخرم فقط می خواستم بپرسم که من یه مک بوک جدید بخرم(2.4) بهتره یا یه مک بوک
پرو قدیمی؟کدم از نظر کیفیت بهتره؟

با تشکر
نماد کاربر
pooriya

پست‌ها : 49

سؤالات رایج در مورد خرید MacBook Pro

پستتوسط Pooya » 28 دسامبر 2008, 14:38

سلام به همه عزیزان،

بچه ها من میخواستم یه مک بوک پروی قدیمی بخرم یعنی یه مدل قبل از این سری جدیدها. من تو ایران زندگی میکنم و بازار شلم شولوای در به در مونده اش دیگه آوازه خاص و عامه!!!!
من راستش فقط سر یک موضوع شدیدا نگرانم و اون موضوع خرابی کارت های Nvidia هستش که طبق معمول همیشه بچه های ایرماگ با خبر رسانی خوبشون در باره این مسئله خبر دادن و گفتن که خود اپل مجانی عوض میکنه. حالا تکلیف یکی مثل من که توی ایرانه چی؟ مثلا من خریدم خراب شد باید چی کارکنم؟ گارانتی های ایران هم که مسئولیتی قبول نمیکنن. خواهش میکنم راهنماییم کنید که :
1- از کجا سال و ماه ساختش رو موقع خرید ببینم؟
2- این موضوع شامل همه مک بوک پروهای 2.4 میشه یا نه؟
3- اگر خریدم و خراب شد چیکار کنم؟

پیشاپیش خیلی خیلی ممنونم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 12 ژوئن 2011, 19:21.
دلیل: تغییر عنوان تاپیک
Apple مفيد براي سلامتي هر انسان ! موفق و پيروز باشيد.
Pooya

پست‌ها : 42

پاسخ: مک

پستتوسط pooriya » 28 دسامبر 2008, 15:17

در ضمن کارت گرافیک DDR3 با GDDR3 چه فرقی داره؟
نماد کاربر
pooriya

پاسخ: مک

پستتوسط Ilia » 29 دسامبر 2008, 18:42

اگه فایروایر نداشتن برات مهم نیست و با مانیتور شفاف مشکل نداری حتما نوش رو بخر. اگر نه مجبوری مدل قبلی رو بگیری.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پاسخ: Mack Book Pro

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 ژانویه 2009, 17:19

MacBook Proهای جدید و سری قبلی کاملاً قابل تشخیص هستن. MacBook Proهایی که مشکل داشتن از کارت گرافیک Geforce 8600 استفاده میکردن، صفحه‌کلیدشون، بدنه‌اشون و... فرق میکنه.
تصاویر MacBook Proهای جدید رو میتونید از سایت اپل ببینید و از بخش specs هم مشخصات دقیق و شماره مدل رو ببینید تا موقع خرید مطمئن باشید که سری جدید رو بگیرید که اون مشکل رو نداره.(البته شایعاتی هست که کارت گرافیک مدلهای جدید هم بی اشکال نیست)
http://www.apple.com/macbookpro/specs.html
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط amirazizi » 04 ژانویه 2009, 02:05

اگر نظر من رو می خوای نه فقط Apple بلکه هیچ قطعه کامپوتری هم دست دوم نخر.چون گارانتی نداره و معلوم نیست چه قدر کار می کنه.

مشکل کارت گرافیکی های Mac Book Pro مال سری قبلی که نقره ای هستند نه سری جدید که حاشیه سیاه دارند. به نظر من حتمی سری جدید بگیرید. اگر یک هفته با این Mac Book Pro های جدید کار کنید دیگه کار کردن با هر laptop دیگه ای براتون فوق العاده سخت می شه.

اما در مورد گارانتی دو تا شرکت توی ایران گارانتی Apple می دن . Apple Iran و رادان.

من تا به حال با Apple Iran کار نکردم و حقیقتا نمی دونم سرویس و گارانتی شون چه جوریه شاید خوب باشه . اما با رادان کار کردم و اگر از رادان خرید بکنید بهتون گارانتی یکساله می دن و هر مشکلی داشته باشه Mac Book تون رو عوض می کنند یا پولتون رو پس می دن.

باز هم خودتون بیشتر تحقیق کنید.

شماره رادان

۲۲۰۹۸۱۸۸ و ۲۲۰۹۸۱۸۹
www.radanmac.com
amirazizi

پست‌ها : 482

پاسخ: چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط REZACA1 » 05 ژانویه 2009, 20:56

باطری mac book pro من از دیروز دچار مشکل شده، زمانی که باطری را فول شارژ میکنم و بالای کامپیوتر ۴ ساعت را نشان میده نیم ساعت بعدش ۱:۳۰ ساعت از عمر باطری باقی مونده. کسی میدونه چه باید کرد؟
سپاسگزار
it is new model of MacBook pro 15" , 2.4. 4gig ram, 250 gig hard ,NAVIDA GFORCE 9400
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پاسخ: چه قدر بوجه دارید ؟

پستتوسط REZACA1 » 07 ژانویه 2009, 10:53

فکر کنم باید ببرم APPLE STORE, ;کسی تا حالا این مشکل رو نداشته؟
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پستتوسط amirazizi » 07 ژانویه 2009, 17:55

سلام رضا جان

از اونجا که Mac شما جدیده و شما تو تورنتو هستی بهترین کار همون بردنش به Apple Center چون باتری شما یک سال و نیم کار نکرده که اشکالش طبیعی باشه.

ارادتمند

امیر
amirazizi

پست‌ها : 482

چند سوال درباره ی مک بوک

پستتوسط pooriya » 20 ژانویه 2009, 20:17

با سلام
من با اجازتون پس فردا دارم میرم یه مک بوک آلمینیوم بخرم فقط چند تا سوال داشتم:
1)من شنیدم که برای مک باید یک دی وی دی رایتر اکسترنال خرید چون برا خودش خیلی حساسه می خواستم بپرسم که آیا دی وی دی رایتر خود اپل هست؟اگه هست چنده؟اگه نیست چی بگیرم؟
2)من برای اولین بار چقدر بزارم تو شارژ باشه؟آیا وقتی لپ تاپ مستقیما تو برقه باید باطری اونو در بیارم یا نه؟چون شنیدم که اگه لپ تاپ مستقیما تو برق باشه و باطریشم توش باشه عمر باطری خیلی کم میشه!!!
3)من از کجا بخرم؟از شرکت یا مغازه؟نظرتون راجع به شرکت رادان چیه؟

با تشکر
نماد کاربر
pooriya

پستتوسط sadeghi » 20 ژانویه 2009, 21:07

سلام
مبارک باشه!
در مورد دی وی دی در پست TOASTدوستان توضیح دادند. در مورد باتری شارژ اولیه حدود ۵-۶ ساعته. موقع کارکردن با برق نباید باطری رو درآورد. اینکار باعث می شه مک با سرعت کمتری کارکنه. این خصوصیت برای جلوگیری از واردشدن فشار زیاد به آداپتور در نت بوک های مک قرار داده شده.
بهترین روش کار با باطری اینه که کامپیوتر همیشه به برق نباشه و هر ازگاهی با باطری کار کنه. چون اگر جریان الکتریکی در سلولهای باطری برای مدت زیادی نباشه باطری خراب می شه.
در مجموع می شه کفت که استفاده معمول از کامپیوتر (گاهی برق و گاهی باطری) بهترین کار است. ضمنا در باطری های جدید لازم نیست باطری را کاملا خالی و دوباره شارژ کرد.
در مورد محل خ
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط pooriya » 21 ژانویه 2009, 20:28

ببخشید خ یعنی چی؟
در ضمن اگه میشه در مورد سوال 1 بیشتر توضیح بدید

متشکرم :-D
نماد کاربر
pooriya

پستتوسط sadeghi » 23 ژانویه 2009, 05:16

سلام
نمی دونم چرا قسمت آخر نوشته من حذف شده. نوشته بودم که در مورد محل خرید اطلاعی ندارم.
درمورد سوال یک در اینجا:
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... 4046#14046
بعضی دوستان پیشنهاد داده اند که از درایو اکسترنال استفاده شود. من خودم مدت زیادی نیست که مک دارم و از درایو هم کم استفاده می کنم.
بنابراین طبیعتا مشکلی نداشته ام ولی به طور کلی درایوهای لپ تاپ ها ضعیف هستند و اگر از درایو زیاد استفاده می کنید شاید بد نباشد از اکسترنال استفاده کنید که به مشکلی بر نخورید.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Pooya » 23 ژانویه 2009, 15:18

Hi
Im sorry for write this massege in English
I bought the new macbook and its really nice but I dont have persian keyboard in my computer
pleas tell me when I can download the virtual keyboard? 
Apple مفيد براي سلامتي هر انسان ! موفق و پيروز باشيد.
Pooya

پست‌ها : 42

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان