انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ارتقای رم

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: ارتقای رم

پستتوسط Mehdi.y » 23 آوریل 2012, 19:51

nasraa نوشته است:[نمایش]
یک مورد جالب
در آدرس زیر اپل توضیح میدهد که برای مک بوک آلومینیومی 13.3 اینچی اواخر 2008 (که باطری آن قابل خارج کردن هست) میتوان تا یک زوج رم 4 گیگ ارتقا در نظر گرفت یعنی در کل 8 گیگ. ولی در دفترچه راهنمای آن که همراه دستگاه داده می شود و همچنین قابل دانلود هم هست ، بیشترین ظرفیت را تا یک زوج رم 2 گیگ که در کل 4 گیگ می شود ، اعلام کرده است . کدام درست است؟
مک بوک من هم همین مدل است با سیستم عامل Leopard.
http://support.apple.com/kb/HT1651#link2
http://manuals.info.apple.com/en_US/Mac ... te2008.pdf

دوست عزیز منم همین مدل را دارم و چندین ماه قبل رم آن را ارتقا دادم خودش که دوتا یک گیگ داشت. می‌خواستم آن را به ۸گیگ ارتقا بدهم اما چون باس رم آن ۱۰۶۶ بود و رم ۴ گیگ با این باس گیر نیاوردم یک ۲ گیگ ۱۰۶۶ و یک ۴ گیگ ۱۳۳۳ گذاشتم و الان مثل ساعت کار می‌کند.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط nasraa » 23 آوریل 2012, 23:42

ممنونم
فکر کنم برای من ۴ گیگ کافی باشد.
باس ۱۰۶۶ دو گیگی -با کیفیت و قیمت مناسب چه مارکی بگیرم ؟
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Mehdi.y » 23 آوریل 2012, 23:59

به‌ نظر من ۴ گیگ برای ۶۴ بیت مناسب نیست من خودم با اینکه از نرم‌افزار خاصی استفاده نمی‌کنم و ۶ گیگ هم رم دارم بعضی مواقع با پر شدن رم و کندی مواجه شدم و از نرم افزار خالی کردن رم (iCleanMemory) استفاده میکنم.
در مورد مارک و قیمت هم دوستان می‌تونن راهنمایی کنن اما من این ۶ گیگ را حدود ۸۵ تومان خریدم (مارکش یادم نیست)
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط GOLI » 24 آوریل 2012, 08:15

دوستان واسه ارتقاي رم لپ تاپو باز مي كنن؟
خوب اينجوري مشكلي پيش نمياد؟ آكبند نيست اينجوري
GOLI

پست‌ها : 123

پستتوسط nasraa » 24 آوریل 2012, 10:37

GOLI نوشته است:[نمایش]

اگر دستگاه را تازه خریده اید و فروشنده یه جورایی آن را گارانتی کرده ، به او مراجعه کنید.
من که 4 سال پیش خریدم.
ضمنا این جور کارها احتیاج به حوصله و دقت زیاد دارد . و بایستی با توجه به روشی که در دفترچه راهنما نوشته شده عمل نمود.
اگر خیلی در کارهای ظریف مهارت ندارید ، به آن نپردازید.

ضمنا با تشکر از آقای مهدی.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط GOLI » 24 آوریل 2012, 10:51

nasraa نوشته است:[نمایش]
GOLI نوشته است:[نمایش]

اگر دستگاه را تازه خریده اید و فروشنده یه جورایی آن را گارانتی کرده ، به او مراجعه کنید.
من که 4 سال پیش خریدم.
ضمنا این جور کارها احتیاج به حوصله و دقت زیاد دارد . و بایستی با توجه به روشی که در دفترچه راهنما نوشته شده عمل نمود.
اگر خیلی در کارهای ظریف مهارت ندارید ، به آن نپردازید.

ضمنا با تشکر از آقای مهدی.

مرسي فقط همون شركتي كه گارانتي كرده نزنه لپ تاپو نينوا كنه يا نتونه درست سيلش كنه
GOLI

پستتوسط GOLI » 24 آوریل 2012, 14:22

اصلا كار درستي هست كه بديم لپتاپو باز كنن كه رم ارتقا بديم ارزش باز كردن دستگاه و داره
GOLI

پستتوسط Ilia » 24 آوریل 2012, 19:18

در مدل‌های جدید، بجز مک مینی، تعویض رم اصولا کار مشکلی نیست. اما مثل هر کار دیگه‌ای، آدم ناشی نباید انجامش بده. راهنمایش اینجا در سایت اپل است:
http://support.apple.com/kb/HT1270
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط 30we » 06 مه 2012, 01:39

من یه mc516 2.4 unibody دارم خود اپل تا ۴ گیگ برای رمش رو اعلام کرده اما تو این سایت owc تا ۸ اعلام میکنه کدوم درستتره اونطوری که تو تاپیک گفته بودن مثل اینکه owc به روز تره؟ اساتید یه چک کنن بگن دستگاه من تا ۸ گیگ میکشه؟
و کسی خبر داره الان تو بازار ۱۰۶۶ هست اگه هست ۸ چه قدر در میاد (۲ گیگ خودمم بر دارن) ۱۰۶۶ نبود چه جوری تا ۸ برسونم ۶ تا ۱۰۳۳ بزارم کناره اینا که دارم؟مارکش همین کینگستون الماس پایتخت باشه؟
ممنون
پ.ن:میخوام برای کارای گرافیکی مثل فتوشاپ و کورل این مکم رو سر و سامون بدم ۸ زیاده یا کمه؟
پ.ن۲:کسی از مارک avant شنیده؟تو یه چندتا فروم که دیدم زده بودن تو سرش چه جوریاست این؟
پ.ن۳:امروز (۶ می) زنگ زدم الماس گفت ۱۰۶۶ اورجینال اپل داره قیمت ۱۳۰ تومن ۴ گیگ،مناسبه؟منظورشون از اورجینال اپل چیه؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط 30we در 06 مه 2012, 01:40.
30we

پست‌ها : 4

پستتوسط Ilia » 06 مه 2012, 18:12

جواب شما را در بارهٔ اختلاف حداکثر رم برای کامپیوترها بین اپل و فروشنده‌هایی مثل OWC را من اینجا نوشته بودم:
viewtopic.php?f=2&t=2484&start=45#p33656

در مورد رم‌های موجود در بازار ایران من اطلاعی ندارم. اما بهتر است که رم اصلی کامپیوترتان را تا مدتی نگه دارید که اگر رمی که نصب کردید، ایجاد مشکل کرد، دستتان در حنا نماند.

برای برنامه‌هایی مثل فتوشاپ، هر چقدر که رم بیشتری در اختیار این برنامه‌ها باشد، البته بهتر است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط .SorousH. » 07 مه 2012, 12:20

30we نوشته است:[نمایش]
پ.ن۳:امروز (۶ می) زنگ زدم الماس گفت ۱۰۶۶ اورجینال اپل داره قیمت ۱۳۰ تومن ۴ گیگ،مناسبه؟منظورشون از اورجینال اپل چیه؟

اینکه میگه اورجینال اپل، این نیست که خود اپل رم ها رو تولید میکنه. احتمال زیاد باید سامسونگ باشه که انحصارا برای مک تولید شده.
اگه مشکل هزینه ندارین که بگیرین(البته به شرطی که واقعا این رمها از خود اپل تهیه شده باشه)
من به شخصه هیچ اعتمادی به این فروشگاه ها ندارم پس اگه میخواین هزینه بکنین و کیفیت خوب رو تجربه کنین حساسیت به خرج بدین...
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط danteppc » 07 مه 2012, 17:30

30we نوشته است:[نمایش]
من یه mc516 2.4 unibody دارم خود اپل تا ۴ گیگ برای رمش رو اعلام کرده اما تو این سایت owc تا ۸ اعلام میکنه کدوم درستتره اونطوری که تو تاپیک گفته بودن مثل اینکه owc به روز تره؟ اساتید یه چک کنن بگن دستگاه من تا ۸ گیگ میکشه؟
و کسی خبر داره الان تو بازار ۱۰۶۶ هست اگه هست ۸ چه قدر در میاد (۲ گیگ خودمم بر دارن) ۱۰۶۶ نبود چه جوری تا ۸ برسونم ۶ تا ۱۰۳۳ بزارم کناره اینا که دارم؟مارکش همین کینگستون الماس پایتخت باشه؟
ممنون
پ.ن:میخوام برای کارای گرافیکی مثل فتوشاپ و کورل این مکم رو سر و سامون بدم ۸ زیاده یا کمه؟
پ.ن۲:کسی از مارک avant شنیده؟تو یه چندتا فروم که دیدم زده بودن تو سرش چه جوریاست این؟

دوست عزیز من یه رم ۴ گیگ AVANT دارم اسمبل USA. فوق العاده است برای مک. متاسفانه موقع خرید به فرکانسش توجه نکردم فروشنده هم نامردی نکردم دو تا ۴ گیگ یکی ۱۰۶۶ یکی ۱۳۳۳ بم داد. الان ۱۰۶۶ رو استفاده نمی کنم چون وقتی به iMac میزنم فرکناس اونای دیگه هم پایین میاره. ۹۴ تومن خریدم هر کدومو فاکتور هم هست اگه نیازتون هست به قیمت توافقی تقدیم می کنم که بی استفاده نمونه.
MC516 هم تا ۸ ساپورت می کنه. عین MC374 هست.
تصویر
danteppc

پست‌ها : 13

پستتوسط 30we » 08 مه 2012, 09:48

ممنون بابت پاسخ دوستان.
واقعا بازار سخت افزار به خصوص برای محصولات اپل تو ایران یه چیزی اونورتر از افتضاحه.....
دیروز پایتخت و علاالدین بودم،الماس که میگفت رمم اورجیناله اپله رمش avant بود :-D معلوم نیست کی این رم رو وارد ایران کرده،تو چندتا از فروم های خارجی که میگشتم گفته بودم شرکت کوچیکیه و یکی هم رم هاش مشکل پیدا کرده بود اپل گفته بوده به خاطره اون رم avant رو دستگاه بوده که داغ کرده،این رم آمریکایی هست و اینم سایتش http://avantmemory.com/home
تازه الماس فقط ۱۳۳۳ ۴ گیگ داشت ۱۰۶۶ نبود.جالب اینکه اساتید این رم رو که شناخته شده نیست به مشتری ایرانی کینگستون معرفی میکنن :lol: و در برابر سوال این که کینگستون اینقدر گرون میگن کینگستون ۵ تا درجه داره که این بهترینشه :lol: نمیدونم این ۵ تارو یه دفعه از کجا آورد....نه ۳ نه ۲ یه دفعه ۵ تا درجه!!!!
پایتخت طبقه همکف با سومش ۳۰ تومن تفاوت قیمت داره پایینیها ادعا می کردن کینگستون با دستگاه مچه و داخل دستگاه هم کینگستونه :lol: قیمت ۸۰ برای ۱۳۳۳ و ۱۰۶۶ هم فقط ۲ گیگ دارن......رم های متفرقه هم مثل apacer و patriot هم هست اما با دستگاه نمیخونه طبقه ۳ فروشگاههای سپهر که مرکز سخت افزار پایتخت هست کینگستون پایین رو میداد ۵۶ تومن :-D ضمنا از پاتریوت هم بیشتر تعریف می کرد.....
رفتیم علاالدین اون apple center که بیرون علاالدین هست فروشندش آدم خوبیه قبلا هم تو اکباتان گیم نت داشت میشناختیمش،میگفت umax ۱۰۶۶ داره ۶۳ تومن ولی گفت رمی که به دستگاه تو بخوره ۱۱۰ تومن میشه نمیدونم بین دستگاه ما و باقی مک بوک ها چه فرقی هست؟!!!! و اینکه دستگاه شما تا ۴ گیگ رم ساپورت میکنه!!!
حالا اظهار نظر جالب بعدی اینکه دستگاه شما ۸ گیگ بندازیم هنگ میکنه باگ داره ارور میده و اذیت میکنه ضمنا تنها از ۴ گیگ رمت نهایتا استفاده میکنه!!! تنها کاری که میشه کرد اینه که یه دونه از ۱ گیگ رم دستگاه رو برداریم و یه ۴ گیگ کنارش بزاریم تا بشه ۵ گیگ!!!فقط نمی فهمم اگه قراره این دستگاه طبق نظر ایشون تا ۴ گیگ رم رو ساپورت کنه چرا باید ۱ خودم هم کنارش بمونه؟؟؟ حدس میزنم مشکل از رم هایی باشه که میخوان بندازن وگرنه یه سایتی مثل owc که گارانتی ۳۰ روزه برای برگشت پول داره چنین خریتی رو میکنه که دست مشتری ۸ گیگ رم هنگ کنه ارور دار بده؟؟؟؟
دست آخر فکر نکنم از این بازار آبی گرم بشه......دوستانی که خارج از ایران زندگی میکنن میتونن در صورت واریز پول از طرف بنده دوتا ۴ گیگ بخرن؟تحویلشم بالاخره یه جوری به این خراب شده میرسه دیگه.....ممنون میشم جواب بدین....واقعا بد موقعی این dell ما به فنا رفت حالا ما موندیم و فتوشاپ و یه مک بوک....
30we

پستتوسط 30we » 08 مه 2012, 09:55

[نمایش]
دوست عزیز من یه رم ۴ گیگ AVANT دارم اسمبل USA. فوق العاده است برای مک. متاسفانه موقع خرید به فرکانسش توجه نکردم فروشنده هم نامردی نکردم دو تا ۴ گیگ یکی ۱۰۶۶ یکی ۱۳۳۳ بم داد. الان ۱۰۶۶ رو استفاده نمی کنم چون وقتی به iMac میزنم فرکناس اونای دیگه هم پایین میاره. ۹۴ تومن خریدم هر کدومو فاکتور هم هست اگه نیازتون هست به قیمت توافقی تقدیم می کنم که بی استفاده نمونه.
MC516 هم تا ۸ ساپورت می کنه. عین MC374 هست.

ممنون از لطفتون حقیقتا من یه کم از این avant خوشم نمیاد بزارید ببینم کسی میتونه از اونطرف یه کمکی به ما بکنه چون باز با رم شما دستگاه من میشه ۵ گیگ اما بازم ممنون از لطفتون اگه خبری نشد حتما باهاتون تماس میگرم.
در مورد اون یکی سوالتون هم فعلا قصد فروختن ندارم شرمنده ;-)
30we

پستتوسط danteppc » 08 مه 2012, 21:30

بهترین رم و مطمئن ترین که Crucial هست که اصلا هم در ایران نیست. بهترینش در ایران همین AVANT هست من که خیلی راضیم یه بار هم هنگ نکرده. به نظرم هرچی جز kingston بگیرید :d اون دو تا رم خودش رو قیمت پایین ندین چون خیلی میارزن! بعضی ها می گن "خب این دو تا رم هم ۲۰ تومن" بعد رم خودشونو ۲۰۰ تومن میندازن!
danteppc

پست‌ها : 13

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان