انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیا باید ماوس و کیبورد وایرلس را شبها خاموش کرد

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

آیا باید ماوس و کیبورد وایرلس را شبها خاموش کرد

پستتوسط saeidk » 14 ژانویه 2011, 18:54

با سلام
من مجیک ماوس و کیبورد بلوتوث دارم آیا باید شب ها آنها را خاموش کنم یا با خاموش شدن خود آی مک این دستگاهها هم خاموش می شوند؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

Re: آیا باید ماوس و کیبورد وایرلس را شبها خاموش کرد

پستتوسط Ilia » 14 ژانویه 2011, 20:37

نه لازم نيست كه خاموش بشوند. طراحى آنها بصورتيست كه اگر استفاده نشوند كمترين انرژى را استفاده كنند و خاموش كردنشان به دردسر pair كردن نمى‌ارزد مگر اينكه كلا كامپيوتر را خاموش كرده باشيد كه در اين صورت قبل از روشن كردن كامپيوتر بايد اينها را روشن كنيد تا هم را راحت پيدا كنند.  
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Microsoft24 » 15 ژانویه 2011, 05:35

با اجازه ی ایلیا خان ،

من که همیشه این کارو میکنم! : دی

ببین ، وقتی سیستم رو اسلیپ میکنی ، می خوابی ، چه نیازی هست که موس و کیبورد روشن باشن!!!!! :دی

صبح که بیدار شدی ، روشنشون کن!

نگفتم همیشه ! ولی وقتایی که در حال دانلودی! و یا ....

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط abdol » 15 ژانویه 2011, 08:24

روشن و خاموش کردن مدام لوازم برقی باعث صدمه دیدن آنها می شود. بسته به دستگاه دارد. مثلا بسیاری از لامپهای کم مصرف را اگر پشت سر هم روشن و خاموش کنید می سوزند. در مورد لامپ معمولی هم همین است.
اگر برای بلند مدت از دستگاه خود استفاده نمی کنید آنرا از مدار خارج کنید در غیر اینصورت بهتر است که آنرا خاموش نکنید (چند ساعت) برای یافتی بلند مدت ببینید عمر باطری دستگاه شما چقدر است اگر کسر قابل توجهی از آن باشد بهتر است آنرا خاموش کنید...
من یک ماوس مایکروسافت دارم که اگر برای مدتی از آن استفاده نکنم چراغ ال ای دی آن خودش خاموش می شود.... باز هم می گویم بسته به دستگاه هم دارد...
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 15:56

من اوایل که مجیک ماوس گرفته بودم، چند ماهی، آن را بعد از خواب کردن مک خاموش می‌کردم. اما الان چند ماهی هست که دیگر این کار را نمی‌کنم و چون خود مجیک ماوس در صورت نرسیدن سیگنال و کلیک نکردن رویش، به حالت اسلیپ می‌رود، عملا باتری‌ای مصرف نمی‌کند. من با کارکرد متوسط، هر دو-سه ماه یک جفت باتری قلمی انرژایزر 1500 تومانی مصرف می‌کنم.

من حتی آن اوایل که مک داشتم و هنوز با جزئیات سیستم مک خیلی آشنا نبودم، مثل ویندوز بعد از تمام شدن کارم، همه برنامه‌ها را quit و مک‌بوک را شات‌داون می‌کردم. اما بعد که فهمیدم در مک نیازی به این کارها نیست، بعد از تمام شدن کار فقط درش را می‌بندم و فردا یا حتی دو-سه روز بعد، بازش می‌کنم و می‌روم سراغ ادامه کارم. :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط saeidk » 15 ژانویه 2011, 21:08

از جوابهایتان ممنونم
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بازگشت به سخت‌افزارهای مک