انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خريد مكينتاش

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

خريد مكينتاش

پستتوسط مهمان » 08 نوامبر 2005, 23:06

سلام

من ميخوام مكينتاش بخرم .مي خواستم نظرتون را بدونم .

1. كدو يكي از كامپيوتر هاي مكينتاش نسبت به قيمتش مناسب تره؟

2. كي cpu ها به intel تغيير پيدا ميكنه؟

3. قيمت بعد از تغيير سي پي يو پايين مياد؟

4. درسته كه كامپيوتر هاي مكينتاش سرعت بالا تري نسبت به pc دارن؟ يعني يه 1.4 به اندازه 2.4 pc كار ميده.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 نوامبر 2005, 12:34

سلام،
من به عنوان کسی که چند هفته پیش یه iMac G5 خریدم فکر کنم در موقعیت نزدیکتری نسبت به شما باشم و بهتر بتونم جواب بدم اما امیدوارم سایر دوستان هم جوابهای من رو کامل کنن.
۱. حتما از انتخاب من متوجه شدید که من iMac رو به نسبت قیمت و امکانات خیلی مناسب می دونم. مخصوصا iMac های جدید که اخیرا معرفی شد به نظرم ارزش مالی خیلی خوبی داره. eMac هم از نظر من ارزش مالی بسیار مناسبی داشت اما دو مانع در این مسیر داره: ۱- ظاهرا دیگه تولیدش قطع شد. ۲- به خاطر اینکه مانیتور CRT داشت وزن و سایز و خیلی از عوامل باعث می شد که گمرکش بره بالا و داخل ایران دیگه ارزش مالی خیلی خوبی نداشته باشه.
Mac mini هم الان شده تخم مرغ شانسی! یعنی همون بسته بندی سابق که مشخصات و قیمت قبلی رو داره ممکنه داخلش یه Mac mini با پردازنده بالاتر و کارت گرافیک بهتر باشه ممکنه همون قبلی باشه. البته احتمال اینکه یکی از این تخم مرغ شانسی ها(!) به ایران برسه یه مقدار بعیده. به هر حال اگر خوش شانس باشید ارزش مالی خیلی خوبی داره.
درمورد کامپیوترهای قابل حمل اپل هم ممنون میشم سایر دوستان که تجربه دارن راهنمایی کنن.
۲. زمان رسمی مهاجرت به اینتل تقریبا وسط ۲۰۰۶ هست که از مدلهای متوسط شروع میشه و تا اواسط ۲۰۰۷ تا مدلهای قویتر هم پیش میره و این مهاجرت کامل می شه. اخیرا شایعاتی شنیده شده که اپل از نظر طراحی و توانایی فنی از برنامه ریزی قبلی خودش جلوئه و ممکنه ژانویه ۲۰۰۶ اولین مکینتاشهای اینتلی ارائه بشن.
۳. احتمال داره، مخصوصا وقتی اپل وارد رقابت مستقیم با PC سازها بشه امکان داره قیمتهارو پایینتر بیاره.
۴. اینکه آیا قویترین مکینتاش از قویترین PC سریعتره یا نه بحثیه که تا ابد ممکنه طول بکشه و به هیچ نتیجه ای نرسه. اما در اینکه مقایسه از نظر مگاهرتز اصلا ممکن نیست بحثیه که همه باهاش موافقن. الان به عنوان نمونه در این صفحه سیستم مورد نیاز برای نمایش محتوای ویدپویی H.264 رو خودتون مقایسه کنید:
http://www.apple.com/quicktime/guide/hd ... tions.html
البته اون مقایسه خیلی دقیق نیست و همه جا جواب نمیده اما نمونه ای هست برای تفاوت معیار سرعت در مک و PC.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 11 نوامبر 2005, 16:22

دوستان نظر ديگه اي ندارن؟
ibook چه طور ؟
مهمان

پستتوسط REZAgh » 05 سپتامبر 2006, 10:18

با سلام من سید رضا قافله باشی مدتی است که دنبال خرید یک سیستم مک هستم و همه اخبار و فروشندگان مک را پیگری می کنم اخیرا آدرس یک فروشگاه معتبر که دارای سایت هم هست در دبی پیدا کرده ام و با نامه نگاریهایی موفق به گرفتن قیمت از آن فروشگاه شده ام و خواستار گرفتن نظرات دوستان انجمن هستم تا ببینم که آیا این قیمت ها می ارزد که به دبی سفر کنم و از آنجا سیستم را بگیرم.:
Please find below our revised quotation as desired:

- Apple Mac Pro Quad 2.66GHz ($3,235)

Two 2.66GHz Dual-Core Intel Xeon processors
1GB (2 x 512MB) 667MHz DDR2 Fully-buffered DIMM ECC (Maximum: 16GB)
250GB Serial ATA (3Gb/s) Hard disk drive; 7200 rpm; 8Mb cache
Nvidia GeForce 7300GT 256MB PCI Express Graphics with single-link
DVI/Dual-link DVI
16x SuperDrive with double-layer support (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
Three open full-length PCI Express expansion slots
Two independent 10/100/1000BASE-T Ethernet (RJ-45) interfaces with support
for jumbo frames
Two FireWire 800 ports (one on front panel, one on back panel)
Two FireWire 400 ports (one on front panel, one on back panel)
Five USB 2.0 ports (two on front panel, three on back panel)
Two USB 1.1 ports on included keyboard
Front-panel headphone minijack and speaker
Optical digital audio input and output Toslink ports
Analog stereo line-level input and output minijacks
DVI to VGA Adapter
Apple Keyboard and Mighty Mouse
Mac OS X v10.4 Tiger (includes Spotlight, Dashboard, Mail, iChat AV, Safari,
QuickTime, iCal, and other software)
iLife 06 (includes iTunes, iPhoto, iMovie HD, iDVD, iWeb, GarageBand)

- 1GB Memory Upgrade Kit ($300)

- Apple 23" Cinema HD Display ($1,425)

- Apple 30" Cinema HD Display ($2,715)

Delivery within 1 week of order confirmation.
Tel: (+971-4) 336-6900 [Ext:211]
Mobile: (+971-50) 694-3243
Fax: (+971-4) 335-9997
Email: Abdulrahim@cdauae.com
Web: www.cdauae.com
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

پستتوسط REZAgh » 06 سپتامبر 2006, 10:27

اخیرا هم یک G5 قیمت کردم که همراهش یک مونیتور 20 اینچ هم هست به قمیت سه میلوین و هشتصد در خیا با ن جمهوری
.
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 سپتامبر 2006, 12:57

بستگی به قیمت داخل ایران، هزینه‌ی سفر، احتساب گمرک و... دارد. نظرتان درمورد iMac Core2Duoهای جدید چیست؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط tarkhorani » 17 سپتامبر 2006, 01:55

be name khoda
alam
man ham ghasde kharide mac daram ama nemidoonam che noi ro bekharam
1- aya miarze adam poolesh ro sarffe ye mac kheili gahvi kone
2 -age are man alan shak daram beine macbook pro va mac pro va imac
mishe rahnamaim konid
kheili mamnoon
bye
tarkhorani

پست‌ها : 1

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 سپتامبر 2006, 20:49

سلام،
۱- بستگی داره کاربردتون چی باشه، اما اگر به یه سیستم خیلی قوی نیاز دارید خرید مک خیلی قوی کار اشتباهی به نظر نمیاد!
۲- اگر لپ‌تاپ قوی میخواید MacBook Pro، اگر لپ‌تاپ نسبتا قوی با صفحه نمایش کوچیک کافیه MacBook، اگر یک Desktop همه فن حریف و نسبتا فدرتمند و جمع و جور میخواید iMac، اگر مک خیلی قوی و قابلیت ارتقای تمام قطعات و اضافه کردن دستگاههای internal میخواید Mac Pro.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

salam

پستتوسط majidshnejad » 20 سپتامبر 2006, 21:40

سلام دوستان. میخواستم بپرسم که macbook به نظرتون خوب هست و اینکه اگه من تا 3 ماه دیگه بخرمش میتونم بد از اومدن Leopard از طریق اینترنت آپدیت کنم یا نه؟؟؟ یعنی منظورم اینه که برنلمه هایی مثل Time machine va Spaces با آپدیت کردن روش نصب میشه یا باید حتما سی دی mac ox leopard رو بخرم. لطفا کمکم کنید.
با تشکر.
نماد کاربر
majidshnejad

پست‌ها : 18

پستتوسط Behnam » 21 سپتامبر 2006, 01:40

اگر در macbook که سه ماه دیگر خواهید خرید هنوز leopard نصب نشده باشد، باید هنگام بیرون آمدن لئوپارد سی‌دی آن را جداگانه خریده و نصب کنید. در سیستم های عامل اپل، update رایگان است و از طریق اینترنت بطور خودکار انجام می‌شود. upgrade پولی است و نمی‌شود از طریق اینترنت upgrade کرد. حتماً باید DVD آن را بخرید و نصب کنید.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

سلام

پستتوسط majidshnejad » 21 سپتامبر 2006, 21:37

سلام.خیلی ممنون از جوابتون.ممکنه بگین لئوپارد دقیقا چه تاریخی وارد بازار آمریکا میشه؟؟ من خودم آمریکا نیستم اما از آمریکا میخرم.
خیلی ممنون.
نماد کاربر
majidshnejad

پست‌ها : 18

پستتوسط Behnam » 22 سپتامبر 2006, 01:43

تاریخ دقیقش را که نمی‌دانم و شاید از اسرار تجاری باشد ولی اپل وعده داده بود که در پائیز ۲۰۰۶ بیرون بدهد که اکنون در پائیز هستیم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان