انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک بوک پرو و مشکل با usb port

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مک بوک پرو و مشکل با usb port

پستتوسط saba » 29 اوت 2010, 04:09

دوستان سلام

امروز هنگامیکه یکی از هارد های اکسترنال را به مکبوک پرو از راه usb وصل کرده بودم ، هنوز کارم تمام نشده بود که پیامی گرفتم مبنی بر اینکه :
هارد اکسترنال رو بدون اینکه شرایط لازمه رو رعایت کرده باشم از کامپیوتر جدا کرده ام.
در حالیکه اینچنین نبود و من اصلا نمیخواستم که هارد رو eject کنم و این بدون دخالت من اتفاق افتاد.

بعد از این اتفاق ،سعی کردم که هارد رو دوباره وصل کنم ،ولی هر چه سعی کردم ،مکبوک اون رو شناسائی نکرد که نکرد.هارد اکسترنال دیگری رو وصل کردم ،دیدم که اون رو هم شناسائی نکرد.هردوی این هارد ها مارک WD هستند و تا بحال صد ها بار قبلا به مکبوکم اتصال شده اند.

بعد از این جریان ،دوربین رو وصل کردم و دیدم که aperture اون رو شناسائی کرد،بعد هارد دیگری دارم که مارک toshiba هست و اون هم شناسائی شد و روی دسکتاپ اومد.بعد از این اتصال های اخیر یکبار دیگر خواستم که اون دوتا هارد درایو رو وصل کنم و کارم رو انجام بدم که دیدم متاسفانه نشد.

همانطور که قبلا اشاره کردم ،این هارد ها بارها وبارها به مکبوک من وصل شده اند و تا کنون موردی اینچنین ندیده بودم ،حالا نمیدونم که آیا از دوستان کسی در این زمینه تجربه مشابهی داشته یا نه .

آیا این میتونه نشانه مشکل سخت افزاری باشه و پیش درآمد یک نارسائی در رابطه با درگاه usb .

ایا این چیزی هست که خودم بتونم حلش کنم یا اینکه باید ببرمش به تعمیرگاه.
با سپاس .
صبا
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

Re: مک بوک پرو و مشکل با usb port

پستتوسط Ilia » 29 اوت 2010, 05:33

صبا جان، کلی دلمان برایت تنگ شده بود.

چند وقت پیش یکی از هاردهای من بازی در آورد، بعد از کلی کنکاش آخرش معلوم شد که اشکالش از آداپتورش بود. شما اگر بتوانی بترتیب با یک مک دیگر، با یک سیم دیگر و یا اگر هاردها مشابه هستند و آداپتورشان یکیست، با آداپتور دیگر، و همینطور پورت دیگر usb امتحان کن. تا بالاخره معلوم بشود که اشکال از کجاست.

احتمال اینکه هر دو هارد با هم خراب شده باشند بعید است. پورت usb هم با اینکه احتمالش هست، اما باز بعید است. سیم و آداپتور بیشتر احتمالش هست که مقصر باشند.

در disk utility چک کن ببین که دیده میشوند یا نه. ممکن است احتیاج به mount شدن مجدد داشته باشند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saba » 29 اوت 2010, 07:10

ایلیا جان سلام و سپاسگزار از لطفت

من هم شک داشتم که ایراد از سیم پیوند باشه ،اما با همان سیم هارد توشیبا رو که وصل میکنم ،شناسائی میشه.

به توصیه تو ،وقتی دیسک یوتیلیتی رو چک کردم ،دیدم که دیسک اونجا دیده میشه وباز هم مثل همیشه حدس تو درست بود ،بدلیل نا معلومی ، دیسک
mount نشده و من راهی برای mount آن پیدا نکردم.گزینه مانت در اون بالا کمرنگ و در واقع نا فعاله،اگر راهی بنظرت میرسه لطفن بگو.

راستی تو هم کم لطف شدی ، قدیما گاهی یادی از ما میکردی.حتمن تو هم گرفتاریت زیاده.انشا الله که شاد و تندرست باشی.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Ilia » 29 اوت 2010, 07:25

صبا جان،

روی هر دو آیکانش هم که کلیک میکنی باز کمرنگ است؟ یک کدامش باید که گزینه‌اش را پر رنگ کند. امتحان کن.

این قطع و وصل اگر از سیم باشد یا از جای اتصالش و غیره پیدایش کن و نگذار زیاد اتفاق بیفتد. هاردت را صدمه میزند. اگر هاردت سه و نیم اینچیست و آداپتور داشته باشد ممکن است از آن باشد.

من بیجا بکنم که بخواهم کم لطفی بکنم. اگر باز جایش بیفتد خیالت راحت که مزاحمت خواهم شد. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saba » 29 اوت 2010, 07:55

آفرین ،درست گفتی،یکی از آیکانها پررنگ بود و بالاخره mount شد.
این دیسک بک آپ تایم ماشینه ،حالا که مانت شد ،میخوام ازش یه بک آپ ششدونگ بگیرم و بریزمش روی یه هارد دیگه، بعد همه دل و روده شو پاک کنم و یه disk repair انجام بدم و
دوباره وصلش کنم به مکبوک ،ببینم ایراد از کجاست.این نسخه رو برای هر دوتا شون می پیچم .دستت درد نکنه.

دیگه از واژه مزاحمت استفاده نکن .مایه خوشحالی منه.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Ilia » 29 اوت 2010, 08:10

بسیار نیکو!

فقط حواست باشه که هارد تایم ماشینت را نمیتوانی بی دردسر کپی کنی. احتمالا کپی آن بوسیلهٔ تایم ماشین (به خاطر پرمیشن و غیره) درست شناسایی ممکن است نشود. اجتناب از این مشکل هم آسان نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط نیما » 29 اوت 2010, 09:49

خوب من هم همین مشکل را با هارد سیگیتم دارم. البته فقط پارتیشنی که سیستم فایلش fat32 هست. تو دیسک یوتی..... کمرنگه و من هم repair می کنمش وسط کار می گه نمیشه و ایراد داره و یهو می بینم که mount شده و در آخر همه چی آرومه. خیلی دوست دارم دلیلش را بدونم.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان