انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بهترین لپ تاپ برای گرافیست ها

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

بهترین لپ تاپ برای گرافیست ها

پستتوسط 978 » 19 ژوئیه 2010, 18:04

سلام
من یه مبتدی در گرافیک هستم و میخوام یه لپتاپ خوب بخرم که بشه باهاش چند تا نرم افزار های مخصوص گرافیک مثل فتوشاپ و فلش و... با هم باز باشند ... درکل رم و سرعتش بالا باشه و هنگ نکنه و داغ هم نکنه و مخصوص این کارا باشه و خیلی گرون نباشه... چی خوبه؟
978

پست‌ها : 3

Re: بهترین لپ تاپ برای گرافیست ها

پستتوسط Ilia » 19 ژوئیه 2010, 19:20

اگر بتوانید iMac بخرید بهتر است. اگر حتما نوتبوک لازم دارید، بایستی یک مانیتور خارجی نسبتا مرغوب هم بخرید. که در این صورت حتی یک مکبوک‌پروی ۱۳ اینچی هم به شرط استفاده از مانیتور اضافی کارتان را راه می‌اندازد. مکبوک‌پرو با ۴ گیگ رم استاندارد می‌آید، اما اگر بتوانید رم بیشتر و هارد سریعتر و بزرگتر سفارش بدهید مسلما بهتر است.

مسئله این است که نوتبوک‌های اپل ارزان نیستند مخصوصا مدل‌های بالاتر آنها. همهٔ آنها هم موقع کار بسیار گرم میشوند که ایرادشان نیست. فقط بایستی روی میز بگذاریدشان تا هوا اطرافشان جریان داشته باشد. هنگ هم نمیکنند بشرطی که درست ازشان استفاده کنید و هر چیز بیربطی را بارشان نکنید. و برای کار گرافیک، مانیتور ۱۳ و ۱۵ کافی نیستند و جا برای کار کم می‌آید. ۱۷ هم بسیار گرانتر است هر چند که باز هم برای کار جدی باز هم به یک مانیتور خارجی احتیاج دارد. پس اگر پولتان محدود است. همانطور که اول گفتم پولتان را برای خرید رم بیشتر و مانیتور دوم و غیره خرج کنید تا پراسسور سریعتر و ۲ اینچ مانیتور بزرگتر. اگر جابجایی کامپیوتر برایتان مطرح نیست، حتی یک مک مینی هم به شرط افزایش رم کارتان را راه می‌اندازد.

بهتر است که مدل قبلی مکبوک‌پروی ۱۳یا مک مینی را نخرید چون کارت ویدئویشان از مدلهای فعلی ضعیفتر است.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Amin811 » 19 ژوئیه 2010, 21:55

اگه دنبال یه workstation واقعی می گردی Dell سری Precision بگیر خودتو خلاص کن. فقط باید با ویندوزش کنار بیایی! با یه مقایسه ساده می شه فهمید هر چیزی رو می خوره! حالا که طراح هم هستی احتمالا واست سخته که قیافه کت و کلفت اونو تحمل کنی! مثل من!!! اگه سرو کارت با 3Ds max نمی افته راحت قید دل رو بزن. بازم مثل من که زندگیم تو 3D هستش ولی macbook pro دارم!!!!!!!!
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط abdol » 19 ژوئیه 2010, 23:23

978 نوشته است:[نمایش]
سلام
من یه مبتدی در گرافیک هستم و میخوام یه لپتاپ خوب بخرم که بشه باهاش چند تا نرم افزار های مخصوص گرافیک مثل فتوشاپ و فلش و... با هم باز باشند ... درکل رم و سرعتش بالا باشه و هنگ نکنه و داغ هم نکنه و مخصوص این کارا باشه و خیلی گرون نباشه... چی خوبه؟

با این مشخصات که شما می فرماييد لپتاپی پیدا نمی شود!
اگر قوی باشد گرم می شود هنگ هم ممکنه بکند و خیلی هم گرون می شود!
ولی اگر مبتدی هستيد یک لپ تاپ خوب بخريد و یاد بگيرید هر وقت لازم داشتيد ان شا ا... یک گرونشو می خريد. تا اونجایی که من می دونم شما الان به یک سیستم خفن احتیاج ندارید چون به گفته خودتان مبتدی هستيد و اتلاف سرمایه است که یک سیستم حرفه ای بخريد.
حرفهای ایلیا بسیار خوب و سنجیده است.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 01:55, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط 978 » 20 ژوئیه 2010, 10:33

پس به نظرتون مک مینی خوبه بخرم؟
978

پستتوسط Amin811 » 20 ژوئیه 2010, 11:38

اگه می خوای یه چیزی بخری که مرد باشه:
Processor: پروسسور تو چیزایی مثل رندر کردن و عملیات از نظر محاسباتی سنگین تاثیر داره. ولی مثلا تو چرخوندن یه جسم مدل شده یا compositing تو photoshop تاثیری نداره. من همیشه این قسمتو به نفع جیبم خاتمه دادم یعنی اونی رو خریدم که از گرونترین یه پله ارزون تره!!!
RAM: بالای ۴ گیگ بگیر. مخصوصا اگه سیستم عاملت 64bit هستش. 
Graphic cards: کارت گرافیک کارایی مثل چرخوندن یه جسم مدل شده (به جز در نرم افزار Revit ) و محاسبه نور و سایه ها رو به صورت real time در model space بر عهده داره. مثل برنامه های Autodesk 3ds Max, Autodesk Showcase , Autodesk Newport. من اونی رو ترجیح می دم که nVidia باشه نه ATI. بحث quadro بودن هم که جداس.
Hard drive: با توجه به این که حجم فایل های تولید شده توسط نرم افزار های گرافیکی بالاس یه Hard drive حداقل 250Gig لازم داری. این دلیل نمیشه که تمام فایل های زندگیتو بریزی روش. حتما باید هر چند وقت یه بار ازشون Backup بگیری.
Operating system: رسیدیم به بحث شیرین سیستم عامل! جایی که هیچ جوره نمی تونی از mac os بگذری. اگه هم تا حالا با برنامه های 3D کار نکردی چه بهتر حتما با Autodesk Maya شروع کن و یادش بگیر که ورژن مکش موجوده تا مث من نادون بدبخت نشی و همه پروژه هات نمونه. چونکه از وقتی اومدم تو mac زورم میاد سیستمو رو Windiwos بالا بیارم. عجیب اعتیادی داره !!!!
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط Ilia » 20 ژوئیه 2010, 18:41

پس به نظرتون مک مینی خوبه بخرم؟

برای شما که مبتدی هستی که هیچ، برای کسانی حرفه‌ای هم هستند مینی‌ای که ۴ گیگ رم داشته باشد،کفایت میکند. بشرطی که کار سه بعدی یا معماری و امثال آن نخواهید بکنید. اینها هم معمولا در حیطهٔ کار گرافیک دیزاین نیستند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 20 ژوئیه 2010, 19:19

حتی می تونید مدل سرور مک مینی رو بخرید(اگر گیر بیاد!) . این مدل، به جای 2 گیگ، 4 گیگ رم داره (البته مدل عادی هم تا 8 گیگ رو ساپورت می کنه، ولی مدل عادیش که خود اپل بیرون می ده 2 گیگ داره، و نمی دونم در ایران می شه مدل های سفارشیش رو پیدا کرد یا نه)، به جای 320 گیگابایت هارددیسک 5400 درو بر دقیقه، 1 ترابایت هارددیسک 7200 دور بر دقیقه داره و پردازنده ش هم یک هوا قوی تره. اما درایو DVD نداره (مثل مک بوک ایره).

اگر 4 گیگابایت رم می خواهید ( که باید بخواهید!) و 320 گیگابایت هارد براتون کمه (چون باید از کارهاتون بک آپ هم داشته باشید، محض اطمینان)، مدل سرور به نظرم بیشتر می ارزه. البته اگر مثل من هستید و هر چند سال یکبار از DVD و CD استفاده می کنید...

http://store.apple.com/us/tab?node=home ... ller&tab=2

(البته توجه کنید که در مقایسۀ لینک بالا، قیمت ها به دلاره، و آی مک بخاطر مسائلی گمرکی، خیلی گرونتر از 1200 دلاری که نوشته در ایران فروخته می شه، اما مک مینی ها حدود یک میلیون هستند.)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط 978 » 23 ژوئیه 2010, 15:01

سلام لطفا مقایسه یه کیس عالی و قوی و با برند های مغروف وخوب و یک آیمک 21.5 اینچ اینجا بذارید. شما کدومو پیشنهاد میکنید؟ در ضمن آیمک 21.5 اینچ فقط یک مدل داره از لحاظ سخت افزاری؟
الان موقع خوبی برای خرید آیمکه؟ یعنی مدل جدیدی توراهه چند ماه دیگه یا نه؟
با تشکر.
978

پستتوسط Pooria Azimi » 23 ژوئیه 2010, 16:35

اگر یک بازهٔ قیمت تعیین کنید، دوستانی که اطلاعاتش رو دارند می‌تونند مقایسهٔ مفیدتری انجام بدن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 23 ژوئیه 2010, 17:48

سلام لطفا مقایسه یه کیس عالی و قوی و با برند های مغروف وخوب و یک آیمک 21.5 اینچ اینجا بذارید. شما کدومو پیشنهاد میکنید؟ در ضمن آیمک 21.5 اینچ فقط یک مدل داره از لحاظ سخت افزاری؟
الان موقع خوبی برای خرید آیمکه؟ یعنی مدل جدیدی توراهه چند ماه دیگه یا نه؟
با تشکر.

اگر قیمت برایتان مهمترین مسئله است، مقایسه چندان موردی ندارد. پیسی‌ها معمولا همه بسیار ارزان‌تر از مک مشابهشان هستند. اگر داشتن مک که بیشترین حسنش بخاطر سیستم عاملش است شرط اصلیست، آنموقع باز مقایسهٔ تک به تک معنای چندانی ندارد و باید میان مک‌ها آنکه بیشتر به نیاز و بودجهٔ شما جور است را انتخاب کرد.

خرید مطابق نیاز مهمترین مسئله است. همیشه گرانترین را خریدن. بهترین کار نیست و اتلاف سرمایه است. مگر آنکه پول برایتان مهم نباشد.

مدلهای جدید آیمک احتمالا تا ۲-۳ ماه دیگر ممکن است بیایند هر چند که هیچکس زمان دقیقش را نمیداند. معمولا اپل وسط خریدهای باز شدن مدارس مدل جدید بیرون نمیدهد. مدل جدید احتمالا چند وقت بعد از باز شدن مجدد مدارس و تقریبا همزمان با آیپاد جدید خواهد بود.

اما الان از این نظر که مشکلات آیمکهای ۲۷ اینچ حل شده، برای خرید آن موقع خوبیست. معمولا مدلهایی که تغییر اساسی دارند ممکن است دچار مشکل بشوند. اگر آیمک ۲۱ اینچ میخواهید بخرید، ، مدل بالاترش را بگیرید که کارت ویدئویی بهتری دارد. کارت مدل پایینتر (9400M)، دیگر باید از دور خارج بشود ا احتمالا با 320M جایگزین خواهد شد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط .SorousH. » 24 ژوئیه 2010, 02:05

برند pc : :x
شما می تونین سیستم زیر را با قیمت حدودی ۲۳۰۰۰۰۰ ببندی
main board : msi or gigabyte or asus این ها بهترین چیزایی هستند که گیر میان از ۵۰-۶۰ داره تا ۴۵۰ تومان که مسلما گرونتره ، بهتره !؟
VGA : msi 295 or 300!? GTX بالاترین چیزیه که من دیدم و شنیدم . قیمتش هم حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰
CPU : core i7 Intel حدودا ۳۰۰ ؟
Ram : 4Gb bass 1666 فکر کنم ۳۵۰ تا ۴۰۰ یه چیز بدرد بخور متمایل به عالی گیرت بیاد.
هارد هم ۱ ترابایت نزدیک ۹۰ تا ۱۰۰
کیس خالی هم ۶۰-۷۰
پاور هم ۱۰۰
و... که رو هم رفته با یه مانیتور ۲۳؟؟؟؟! led samsung میشه ۲۳۰۰۰۰۰من قبل از اینکه بخوام iMac 27 را بگیرم ، قصد داشتم همچین چیزی بگیرم و حتی رفتم pc center شیراز تا بگیرم اما اومدم یه چرخی بزنم تا شاید یه جای بهتری پیدا کنم تا اینکه تابلوی بزرک اپل را روی مجتمع دناسا دیدم و ....
و اما iMac :
Display 27" LED , Cpu Core i5 (8M cach !!!!!!!! )or i7 , VGA Ati HD 4850 , Ram 4 1066 ,HDD 1T , و از همه مهمتر اپله و مکینتاش و به نظر من زیباترین و شیک ترین ماشین که وجود داره . و همچنین all in one ه . یعنی همه چیز در یک چیز ! ;-)
قیمتش هم حدودا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان برای core i5 و رم هم تا 16 Gb قابلیت ارتقا دارهو هرد هم تا ۲ ترابایت را داره.
البته core i5 ه یک pc با iMac مطمئنا تفاوت هایی داره. :-D همچنین این تفاوت برای دیگر سخت افزار ها هم همینطوره.
هر جاش را نادرست گفتم اساتید درستش را تصحیح کنن . :roll:
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط .SorousH. » 24 ژوئیه 2010, 02:15

اما iMac 21.5 دارای دو مدل سخت افزاریه که تفاوت قابل توجه تو کارت گرافیکه .
به نظرم خودت تفاوت های مدل های ای مک را ببینی بهتره . دیدن که بود مانند شنیدن :joy:
http://store.apple.com/us/browse/home/s ... TAyNTQzNjA
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان