انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوپردرایو مکبوک ایر در مک مینی!

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

سوپردرایو مکبوک ایر در مک مینی!

پستتوسط javadkh65 » 02 ژوئیه 2010, 18:31

دوستان من کنجکاو شدم ببینم اپل که میگه سوپردرایو مکبوک ایر با هیچ مک دیگه ای کار نمیکنه واقعیت داره یا نه؟!

چند روز پیش یه مک مینی early 2009 خریدم و امروز سوپردرایو مکبوک ایرم رو بهش زدم و با کمال تعجب کار کرد! هم رایت می کنه و هم read!

عکس های زیر رو ببینید:
پیوست‌ها
2.png
1.png
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

Re: سوپردرایو مکبوک ایر در مک مینی!

پستتوسط Microsoft24 » 02 ژوئیه 2010, 19:05

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
دوستان من کنجکاو شدم ببینم اپل که میگه سوپردرایو مکبوک ایر با هیچ مک دیگه ای کار نمیکنه واقعیت داره یا نه؟!

چند روز پیش یه مک مینی early 2009 خریدم و امروز سوپردرایو مکبوک ایرم رو بهش زدم و با کمال تعجب کار کرد! هم رایت می کنه و هم read!

عکس های زیر رو ببینید:

مگه قرار بود کار نکنه ؟؟

من چند ماه پیش به مک بوک پرو زدم کار کرد!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط javadkh65 » 02 ژوئیه 2010, 19:43

امید جان اپل همیشه میگه سوپردرایو مکبوک ایر با هیچ کامپیوتر دیگه ای کار نمیکنه اما خوب مثل اینکه این هم از دروغ های همیشگی اپل بوده!
پیوست‌ها
macbookairsd.png
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط javadkh65 در 02 ژوئیه 2010, 19:47.
javadkh65

پستتوسط Microsoft24 » 02 ژوئیه 2010, 19:46

امید جان اپل همیشه میگه سوپردرایو مکبوک ایر با هیچ کامپیوتر دیگه ای کار نمیکنه اما خوب مثل اینکه این هم از دروغ های همیشگی اپل بوده!

میدونم ، استیو حتما شوخی کرده!

راستی جواد خان ، یه توضیحی راجع به این Mac mini میدی ؟

مثلا ، با وجود سری جدیدش ، فکر نمیکنی ، خیلی زود تصمیم گرفتی ؟

و یا ...!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط javadkh65 » 02 ژوئیه 2010, 19:56

والا من سال ۸۴ هکینتاش درست کردم، براش کیبورد اپل و مایتی ماوس خریدم و ال سی دی هم که داشتم، برای همین تصمیم گرفتم که مک مینی بخرم

اما در مورد مدل جدیدش باید بگم که حدود ۱۰ روز پیش که من این مک مینی رو خریدم تازه مدل جدید معرفی شده بود و توی بازار تهران پیدا نمیشد

البته از قیافه ی مدل جدید هم خیلی بدم اومد و یک USB هم ازش کم شده بود که برای من یه دونه USB هم خیلی مهمه بنابراین از خریدنش پشیمون شدم و با توجه به اینکه نیاز شدید داشتم رفتم بازار که یکی بخرم!

رفتم Late 2009 بخرم اما قیمت مناسب پیدا نکردم الماس داشت که می گفت یک میلیون (برای مدل 2.26 GHz) و یک میلیون و دویست (برای مدل 2.53 GHz)

خیلی گرون می گفت و جای دیگه هم نداشت! رفتم سراغ نقش و ازش ۸۵۰ تومن مدل بالایی Early 2009 رو که ۳۲۰ تا هارد هم داره با 2.0 GHz CPU خریدم!

فرق خاصی نداره البته از نظر من چون برنامه دارم برای Mac OS X 10.7 که میاد روش 8 GB رم DDR3 بذارم و ۲۵۶ گیگ SSD

تمام مدلهای early 2009 به این طرف ۸ گیگ رم می خورند پس تصمیم گرفتم همین رو بخرم و الان هم خیلی راضی ام
javadkh65

پستتوسط Microsoft24 » 02 ژوئیه 2010, 20:05

والا من سال ۸۴ هکینتاش درست کردم، براش کیبورد اپل و مایتی ماوس خریدم و ال سی دی هم که داشتم، برای همین تصمیم گرفتم که مک مینی بخرم

اما در مورد مدل جدیدش باید بگم که حدود ۱۰ روز پیش که من این مک مینی رو خریدم تازه مدل جدید معرفی شده بود و توی بازار تهران پیدا نمیشد

البته از قیافه ی مدل جدید هم خیلی بدم اومد و یک USB هم ازش کم شده بود که برای من یه دونه USB هم خیلی مهمه بنابراین از خریدنش پشیمون شدم و با توجه به اینکه نیاز شدید داشتم رفتم بازار که یکی بخرم!

رفتم Late 2009 بخرم اما قیمت مناسب پیدا نکردم الماس داشت که می گفت یک میلیون (برای مدل 2.26 GHz) و یک میلیون و دویست (برای مدل 2.53 GHz)

خیلی گرون می گفت و جای دیگه هم نداشت! رفتم سراغ نقش و ازش ۸۵۰ تومن مدل بالایی Early 2009 رو که ۳۲۰ تا هارد هم داره با 2.0 GHz CPU خریدم!

فرق خاصی نداره البته از نظر من چون برنامه دارم برای Mac OS X 10.7 که میاد روش 8 GB رم DDR3 بذارم و ۲۵۶ گیگ SSD

تمام مدلهای early 2009 به این طرف ۸ گیگ رم می خورند پس تصمیم گرفتم همین رو بخرم و الان هم خیلی راضی ام

برای رم هایی که بصورت Mac Compatible هستند ، جایی رو میشناسی ؟(تو تهران)

من ، هه جا رو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم!

اگر تو این تاپیک هم نظر بدی ممنون میشم!

viewtopic.php?f=2&t=2023&start=0
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Strasboorg » 02 ژوئیه 2010, 22:15

الان این مدل جدیده تو بازار هست ؟
بعد اینکه چطور دلت میاد به این سوپر هات بگی بدقیافه ؟ تصویر
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط javadkh65 » 02 ژوئیه 2010, 22:33

starsboorg
نمیدونم این مدل الان اومده یا نه اما اون روز که با یکی از شرکتها صحبت کردم گفت تا یک ماه دیگه (یعنی حدودا دو هفته دیگه از االان!) میارن

من از قیافه این مدل جدید خوشم نمیاد! بعدشم اپل سال ۲۰۰۵ مک مینی رو داد ۴۹۹ دلار الان بعد از ۵ سال کردش ۶۹۹ دلار به نظر من اپل داره مردم رو می چاپه!
اینقدرها هم نمی ارزه!!
javadkh65

پستتوسط javadkh65 » 02 ژوئیه 2010, 22:37

امید

من سال گذشته با یکی از دوستام رفتیم رم مکبوکش رو (مدل سیاه که الان دیگه تولید نمیشه) بالا ببریم

رم مکبوک اون hynix بود و دوتا ۵۱۲ رو به مغازه دار فروخت و با۵۰ تومان بیشتر دوتا رم یک گیگ خرید اما اون DDR2 بود

از همین الماس توی پایتخت هم رم خریدیم

این رم های جدید DDR3 هستند و من اصلا توی بازار ندیدمشون و اگر هم باشه قیمت های نجومی دارند

من فعلا تصمیم بر ارتقا ندارم اما از این سایت رم ۵۱۲ برای PowerBook ام خریدم و راضی ام اینجا رو هم هر وقتی نگاه کن شاید به کارت بیاد:

http://www.ram-ir.com/fa/?src=substance ... &pSbPage=0
javadkh65

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان