انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac — آیمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: iMac — آیمک

پستتوسط abdol » 04 مه 2011, 00:42

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
البته عبدالرضا جان شما در نظر دادن در مورد چیزهایی که تجربه کار با اونها رو نداری ید طولایی دارید...!!

نظر دادن در باره کامپیوتر یک چیز است و نظر دادن راجع به آدمها چیز دیگری است. شما در باره کامپیوتر و نظر من هر چی دوست داری می تونی بگی و من این شوخی رو از تو ندید می گیریم هر چند که با شما هیچ شوخی ندارم.

اما... ۳ تا از هم دانشکده ای های من ای مک دارند و هرسه به مشکل ال سی دی دچار شده اند ضمن اینکه ای مک اونها یک میز با من فاصله داره... تو که اینقدر مدعی هستی تا حالا با چند تا ای مک در عمر گرانت کار محاسباتی کردی؟ ضمنا بنده به طور جد مدعی نشدم که ای مک بد است و گفتم اگر من اونقد پول داشتم فکر دیگه‌ای به حال پولم می‌کردم.

برای شما متاسفم فکر می کردم شما بیش از اینها به اونچه می نویسید توجه می کنید ... شما پست هایی که من در اون به گفته شما چرت نوشتم رو پیدا کن لینکش رو بگذار. من هنوز هم سر تمامی مباحثی که با شما داشته ام هستم و فکر هم نمی کنم اشتباه گفته باشم. شما اگر خرده حسابی با کسی داری یا هر چیز دیگه این روش درست بیان اون نیست بهتره کمی فکر کنی ببینی چی داری مینویسی.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 04 سپتامبر 2011, 20:17, ویرایش شده در 2.
دلیل: برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با دشنام جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط AliGhz » 04 مه 2011, 01:32

من به‌عنوان یک ناظر بی‌طرف که شاید کمتر از یک سال است نسبتا مرتب به ایرماگ سر می‌زنم و از طریق خواندن پست‌ها با دوستان آشنا شده‌ام، فکر می‌کنم عبدل جان خیلی وقت‌ها در قضاوت‌هایش نسبت به محصولات مک بیش از حد احساسی می‌شود و موارد انگشت‌شماری را که -واقعا- با آنها برخورد داشته، به کل اپل/مک تعمیم می‌دهد. در همین پست اخیرش:

[نمایش]
...طرف ای مک اصلا نمی رفتم چون در کل یکبار مصرف است (البته قصد توهین به ای مک کسی رو ندارم و ببخشید که خیلی بی پرده حرف می زنم).
ضمنا ای مک و کار سنگین؟ حتما ال سی دی اش بعد ۲-۳ ماه تعطیل میشه

هشدار دادن به دیگران خوب است (قرار نیست چشم‌مان را ببندیم و بگوییم به‌به، هر چی اپل می‌زنه حرف نداره)، اما باید هشدارمان متناسب باشد. افراد مختلف این پست‌ها را می‌خوانند و بر اساس آنها تصمیم‌های جدی می‌گیرند. من به‌شخصه اگر پست‌های جواد در پاسخ به ایرادگیری‌های عبدل نبود، واقعا فکر می‌کردم مثلا آی‌مک به همین بدی است که عبدل نوشته!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 04 مه 2011, 01:33

شما درباره مکبوک ایر نظر دادید ۲ سال پیش درحالیکه اصلا باهاش طولانی مدت کار نکرده بودید. همون موقع هم حسابی جوابت رو دادم و هنوز هم سر حرفهای اون موقع هستم. شما شوخی رو ندید نگیری هم من هیچ مشکلی ندارم و تا آخرش باهات بحث میکنم به پرونده شما نمیخوره از این حرفها بزنید.

من هم کم با iMac سروکار نداشتم شما فکر میکنی که فقط خودت همکلاسی داری؟ من توی سازمان صدا و سیما حداقل ۱۰تا دوست نزدیک دارم که کارهای حرفه ای و مونتاژ با iMac میکنند. خودم هم با بچه های دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فیلمهای پروژه ای با iMac انجام دادم مدتهای مدید.

من نگفتم شما چرت می نویسید. گفتم شما بدون تجربه نظر میدید تفسیر به رای میکنی حرف من رو مشکل با خودته بچه جان.

کسیکه Mac OS X رو با نرم افزارهای فوق العاده اون و stability بسیار بالا و در یک کلام راحت‌الحلقوم بودنش با آشغالی مثل لینوکس (برای کاربر عادی) حتی مقایسه میکنه از همین یه دونه نظر میشه فهمید که افکارش از دنیای کاربرهای عادی کامپیوتر که قصد کلنجار رفتن با کامپیوتر رو ندارند هنوز فاصله زیادی داره...

کسیکه کار محاسباتی میکنه یا ادیت فیلم یا ... اینها همه کاربر عادی هستند و امثالشون زیاده که با مثلا after effects بلده کار کنه اما ویندوز بلد نیست نصب کنه

شما توی نظراتت دیکتاتوری من هم تا تهش بحث میکنم هرجا هم که ببینم نظر مزخرف کسی بده توی برجکش می زنم ... آدم وقتی نظر میده باید تحمل نظر مخالف رو هم داشته باشه نا اینکه برای فردی که باهاش هم نظر نیست متاسف باشه

تجربه کار من با Mac OS X از تو خیلی بیشتره. از خیلی های اینجا هم کمتره اما من یه پزشکم که تاحالا نرم افزارهای کلیدی برای بیمارستانهای مختلفی نوشتم در حالیکه ۲۴ ساعت در میون کشیکم توی بیمارستان نه مثل امثال دوستان زیادی که اینجا هستند دانشجوی کامپیوتر یا ... فکر نکن با یه آدم Low Level طرفی دوست عزیز...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 04 مه 2011, 01:50

دوست عزیز واژه یک بار مصرف یعنی شما وقتی یک چیزی رو خریدی و ازش یکبار استفاده کردی بعد باید بندازیش دور... یعنی شما جرات کنی دل و روده ای مک رو بیرون بریزی و مثلا هارد اونرو عوض کنی... رم اونرو عوض کنی... اگر ال سی دی اون خراب شد ال سی دی اش رو عوض کنی... واسه همین برای کار کردن جدی، با ۲ -۳ هزار تا مک پرو خیلی به صرفه تر از ای مک می شود... من هیچکدام از دوستانم از ای مک خودشون راضی نیستند اما چون مال استاد است براشون مهم نیست اما یک گوشه اطاق یک مک پرو هم هست... این کجا و آن کجا...
ضمنا اگر کسی هم حرف اشتباهی بزند این مدل نوشتن روش درستی برای جواب دادن به اون نیست...
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 04 سپتامبر 2011, 20:18, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط abdol » 04 مه 2011, 02:06

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
شما درباره مکبوک ایر نظر دادید ۲ سال پیش درحالیکه اصلا باهاش طولانی مدت کار نکرده بودید. همون موقع هم حسابی جوابت رو دادم و هنوز هم سر حرفهای اون موقع هستم. شما شوخی رو ندید نگیری هم من هیچ مشکلی ندارم و تا آخرش باهات بحث میکنم به پرونده شما نمیخوره از این حرفها بزنید.

من هم کم با iMac سروکار نداشتم شما فکر میکنی که فقط خودت همکلاسی داری؟ من توی سازمان صدا و سیما حداقل ۱۰تا دوست نزدیک دارم که کارهای حرفه ای و مونتاژ با iMac میکنند. خودم هم با بچه های دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فیلمهای پروژه ای با iMac انجام دادم مدتهای مدید.

من نگفتم شما چرت می نویسید. گفتم شما بدون تجربه نظر میدید تفسیر به رای میکنی حرف من رو مشکل با خودته بچه جان.

کسیکه Mac OS X رو با نرم افزارهای فوق العاده اون و stability بسیار بالا و در یک کلام راحت‌الحلقوم بودنش با آشغالی مثل لینوکس (برای کاربر عادی) حتی مقایسه میکنه از همین یه دونه نظر میشه فهمید که افکارش از دنیای کاربرهای عادی کامپیوتر که قصد کلنجار رفتن با کامپیوتر رو ندارند هنوز فاصله زیادی داره...

کسیکه کار محاسباتی میکنه یا ادیت فیلم یا ... اینها همه کاربر عادی هستند و امثالشون زیاده که با مثلا after effects بلده کار کنه اما ویندوز بلد نیست نصب کنه

شما توی نظراتت دیکتاتوری من هم تا تهش بحث میکنم هرجا هم که ببینم نظر مزخرف کسی بده توی برجکش می زنم ... آدم وقتی نظر میده باید تحمل نظر مخالف رو هم داشته باشه نا اینکه برای فردی که باهاش هم نظر نیست متاسف باشه

تجربه کار من با Mac OS X از تو خیلی بیشتره. از خیلی های اینجا هم کمتره اما من یه پزشکم که تاحالا نرم افزارهای کلیدی برای بیمارستانهای مختلفی نوشتم در حالیکه ۲۴ ساعت در میون کشیکم توی بیمارستان نه مثل امثال دوستان زیادی که اینجا هستند دانشجوی کامپیوتر یا ... فکر نکن با یه آدم Low Level طرفی دوست عزیز...

من با شما بحثی ندارم اما ۴ تا نکته:
اول: آنکه من بچه نیستم،
دوم: after effect تنها برنامه ای نیست که در زمینه ادیت فیلم استفاده می شه (در کلاس کاری خودش)... شاید باهاش کارهای صدا و سیما ج.ا رو با اون انجام بدن. البته جای این بحث در جای دیگه است که بنده حال و حوصله سر و کله زدن با شما رو ندارم. هیچ ربطی هم به این چیزها نداره اگر مجبور باشند به سادگی یاد می گیرن. (نمونه اش هم shake بود که هم روی مک بود و هم روی لینوکس).
سوم: من مزخرف ننوشته‌ام. لطفا به اونچه می نویسی دقت کن.
چهارم: من نگفتم شما درجه و سطح تان چقدر است؟ این شمایید که از اول دارید با لحنی توهین آمیز آدم رو خطاب می کنید آقای دکتر.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 04 سپتامبر 2011, 20:20, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط javadkh65 » 04 مه 2011, 02:30

از قضا من هم از ج.ا خوشم نمیاد اما دوستای من همه با Final Cut Studio و Motion کار میکنند خودم هم همینطور اون After Effects هم مثال بود توی مثال مناقشه نیست. از نظر من کامنت شما (به شخصیت و ... کاری ندارم ها) مزخرف بوده شما توی پست بالایی میگی شما در باره کامپیوتر و نظر من هر چی دوست داری می تونی بگی اما حالا داری حرفت رو عوض میکنی. اتفاقا چون دقت دارم این کلمه رو نوشتم. من هم فقط خواستم بدونی که تو دنیا تک نیستی و امثال من و شما که با مک و ... کلنجار بره فراوونه و این چیزها فخر فروشی نداره. هیچ نیازی هم به پیشوند دکتر ندارم. توهین رو هم با لحن تند اشتباه نگیر توهین ندیدی که به اینها میگی توهین.

البته درستش اینه که برم بشینم توی خونه و کار خودم رو بکنم و هیچ کاری به اینجا نداشته باشه اما دوست دارم به کسایی که میان اینجا رو میخونند هر چقدر که میتونم کمک و راهنمایی مفید کنم. شاید وسط کار هم ۲تا نظر مزخرف بدم اما اینکه iMac رو کلا ببری زیر سوال خنده داره و فقط باعث بهم ریختگی افکار دیگران میشه سودی هم نداره من هم میدونم که iMac ۲۷ اینچ مشکل LCD داره اما ۲۰ و ۲۴ و ۲۱ رو خیلی خیلی کمتر دیدم مشکل پیدا کنه.

من اگه روزی iMac بخرم (که نمیخرم!) کاملا جرات دارم بازش کنم و قطعه هاشو عوض کنم اما اگر در مورد عموم بگیم کسیکه PC بلد نباشه باز کنه iMac هم نمیتونه و بالعکس.

هیچ خرده حسابی هم با شما نداشتم اما از این به بعد دارم.
javadkh65

پستتوسط abdol » 04 مه 2011, 02:45

من فکر کنم اینجا به بعضی‌ها بدهکار هستم که خودم خبر نداشتم!
شما خرده حساب و هر چی که دوست داری اسمش رو بگذاری بامن داشته باش شما آزادی کسی نمی تونه در دهن شما ببنده و این مشکل خودته نه من. به کسی هم فخر نفروختم. ای مک ۲-۳ هزار تا نمی ارزد در سایت اپل هم همین سیاست رعایت شده اون در سیستم عجیب و غریب ایران است که با ژیان می خوان کار فراری رو انجام بدن. در کل وقت خودم رو در بحث با آدمی مثل شما دوست ندارم تلف کنم.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 04 سپتامبر 2011, 20:21, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط javadkh65 » 04 مه 2011, 03:02

اتفاقا من هم احساس اتلاف عمر بهم دست داد بعد از خواندن کامنت آخر. شما benchmark های iMac 27" 2010 رو با مدلهای قبلی مک پرو (قبل از این آخری) مقایسه کن ببین ژیان و فراری مقایسه درستی هست یا نه. خیلی سریع و بدون بررسی نظر میدی. در ضمن آیمک ۳ هزارتا نیست و ۲ هزارتاست. من نه imac دارم که تعصبی حرف بزنم نه برنامه ای برای خرید iMac دارم. تجربه خودم و نزدیکانم که کارهای سنگین با iMac میکنند رو گفتم. حرف حساب جواب نداره دوست عزیز. حیفه اینجا از این بحثها بشه اما من ایرماگ رو دوست دارم نمیتونم ببینم چرند توش بنویسند...
javadkh65

پستتوسط rouyesh » 04 مه 2011, 03:12

مثل اینکه همه ی این بحثها بعد از این کامت من شروع شد

[نمایش]
سلام به همه ی ایرماگی ها
من از یک راه طی شده با همه کاربرانی که هنوز با تردید به سیستم عامل مکینتاش نگاه میکنن حرف میزنم
بعد از حدود چهار سالی که جزئی از خانواده ی بزرگ مک شدم ، حتی لحظه ای هم نمیتونم با ویندوز کنار بیام.
بدون اغراق میگم که با وجود مشکلات زیادی که همه میگفتن ...از نبود نرم افزارهای فارسی و نبود گارانتی و غریبگی محیط جدید سیستم عامل و .... دل رو به دریای پر زرق و برق اپل زدم و
با وجود اینکه مشکلاتی هم که واسم پیش اومد اما حاضر نیستم به هیچ قیمتی دل از این همه هارمونی و تناسب بین سخت افزار و سیستم عامل بردارم.
همیشه بعد از مدتی از اکثر تصمیماتی که میگیرم پشیمون میشم اما خرید یک آی مک ۲۴ اینچی ، بی نقص ترین تصمیم زندگی من بود...
و حالا بعد از چهار سال هنوز از بعضی ظرفیتهای پنهان آی مک حیرت میکنم.
به نظر من اگه از کسانی هستید که دنبال یه کامپیوتر نسبتا قوی واسه کارهای روزمره و گرافیکی میگردید و می تونید دو سه میلیونی خرج کنید بهترین گزینه ، خرید آی مکه!
هفته ها بطور متوالی روشن میمونه ..آخ نمیگه . کارای سنگین مثل رندر و ... تا دلت بخواد! مانیتوری که از بس وضوحش بالاست تصویر میزنه بیرون! و هزارو یک مزیت دیگه ...مخصوصا ارتباط شبکه که عقل سلیم را به روزه ی صمت و سکوت دعوت میکند!!!
به نظر من آی مک از هر لحاظ فوق العادست
من اهل غلو نیستم و این حاصل تجربیات این چند ساله
تا نظر شما چی باشه

ولی قصد شروع کردن همچین بحث هایی نداشتم ...
صرفا فقط حسم رو راجع به محصولی که خریده بودم بیان کردم
البته من چهارتا آی مک خریدم واسه کارای گرافیکی که چند وقت پیش یکیشون مشکل پیدا کرد اون هم بعد از ۴ سال . که با توجه به اینکه توی ایران تعمیر کار تخصصی آی مک نداریم تصمیم گرفتیم خودمون دست به کار بشیم و ببینیم ایراد از کجاست . با چندتا از اساتید و دانشجوهای خبره الکترونیک قرار شد عیب یابی کنیم که شروع کردیم به بازکردنش . تا حالا نتایج خیلی خوب بوده چون فهمیدیم ایراد از ال سی دی و مادر بورد و کارت گرافیک نیست .
متوجه شدیم یکی از فن هاش که از قضا فن cpu بود از کار افتاده و و همین عامل باعث شده اجازه نده سیستم بالا بیاد!
واسه باز کردن آی مک خیلی وسواس داشتیم ولی چندتا ویدیو از شیوه ی اسمبل کردن آی مک توی یوتوب دیدیم به علاوه چندتا عکسو مقاله و بعد هم آستینا رو بالا زدیم و باز کردیم و همه ی ترسمون هم ریخت . ترسمون از این بود که نکنه بعد از باز کردن، دچار آشفتگی بشیم و نتونیم کاری از پیش ببریم که به حمدا... همه چی بخوبی تموم شد.
اینو واسه این گفتم چون تو بحث و مجادله ی دوستان ذکر شده بود که آی مک یک بار مصرفه و نمیشه باز کرد و قطعشو عوض کرد .
ضمنا من هم اذعان دارم که مک پرو بسیار قوی هست ولی مک پرو به تنهایی قیمت بالایی داره و به علاوه یه مانیتور اپل هم باید واسش جدا بخری که به لحاظ اقتصادی واسه کار ما به صرفه نیست.
مقایسه ی من بیشتر بین پی سی و کامپیوترهای دسکتاپ شرکت اپل بود اون هم به خاطر قدرت شگرف تعامل بین سخت افزار و سیستم عامله که شرکت اپل به بهترین وجه تونسته این کارو بکنه .
من شخصا به عنوان کسی که کار با پی سی های قوی رو هم تجربه کردم و حتی لپ تاپ های شرکت اپل رو واسه کارهای سنگین روزمره چندان قوی نمیبینم (حتی مک بوک پرو - چون اصولا لپ تاپ واسه کارهای سنگین ساخته نشده - هر چند خودم میخوام یدونه مک بوک پرو بخرم )
به هر حال امیدوارم ( و البته انتظار میره) بیشتر، تجربه های ملموس خودمونو در این پست ها قرار بدیم تا بقیه هم استفاده ببرن...
rouyesh

پست‌ها : 14

پستتوسط abdol » 04 مه 2011, 04:08

دوست من -خودش- به مصادیق آب خوردن کارت گرافیک+رم+هارد مک پروی ۲۰۰۸ خودش رو به تازگی ارتقا داده. شما چطور می خوای کارت گرافیک ای‌مک خودتون رو ارتقا بدین؟ ضمنا شما سیستم ات که چهار ساله کار کرده این قدر حاضری زحمت بدی بری با اساتید دانشگاه این کار رو بکنی؟ من سیستم پی سی که چهار سال داشتم بردم کل اش رو ۲۰۰ تومان فروختم. کمی منطقی فکر کنیم شما حاضری سیستمی که ۱ سال هم نیست کار کرده رو باز کنی (در ایران) بر فرض اینکه ال سی دی اون مشکل داشته باشه؟ سی پی یوش مشکل داشته باشه؟ رمش کم باشه؟ حتی اگر ارتقا هم بخوای بدی کلی باید در هر کجای دنیا که باشی هزینه کنی تازه به صرف گارانتی که ممکن باشه. اینجور باشه کل دانشگاههای ایران باید دست بکار شن ای مک باز کنن و تعمیرش کنن.

http://www.primatelabs.ca/geekbench/mac-benchmarks/
اگر دو تکنولوژی متفاوت رو باهم مقایسه کنید معلومه نتایج بیخودی از آب در میاد! قاعده این است:
Xeon > i7 > i5
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 04 سپتامبر 2011, 20:22, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 04 مه 2011, 04:33

Rouyesh جان،

من میفهمم شما چه میگویی ولی برایم جالب است که با وجود این همه مشکلاتی که نداشتن پشتیبانی اپل در ایران برای استفاده کنندگان آن ایجاد میکند نظر شما اینطور مثبت است.

آیمک بتدریج دارد قوی‌تر و قوی‌تر میشود. از اول که این خط تولیدش شروع شد، قرار نبود که اصلا کامپیوتری باشد که بخواهید با آن کار خیلی سنگینی بکنید. قرار بود که کامپیوتر خانگی‌ای باشد که از پس کمی کار سنگین هم بر بیاید. برای کار سنگین راهی نبود جزو خرید مک پرو. اما الان بخصوص در مدل‌های ۲۷ اینچی آن، با وجود پیشرفت‌هایی که در زمینهٔ ساخت پراسسورهای قدرتمند اخیر و کارت‌های ویدئویی صورت گرفته این کامپیوترها بتدریج از عهدهٔ کارهایی بر می‌آیند که تا چند سال پیش فقط از عهدهٔ پرو ساخته بود. مشکلات مدل‌های اولیهٔ آنها را هم از لحاظ داغ کردن قطعات و لطمه دیدن آن از این نظر تا اندازهٔ زیادی بر طرف کرده‌اند. بنابر این این آیمک‌ها همانطور که شما گفتید تبدیل شده‌اند به دستگاه‌هایی که برای کارهای نسبتا سنگین هم مناسب هستند. کسانی که کارشان نیست نمیدانند که مثلا تصویر دقیقی که مانیتور آیمک ۲۷ اینچی بدون دردسر ارائه میدهد چه نعمتیست و چقدر ارزش دارد و با خرید جنس دیگر اصلا هم ارزان‌تر تمام نمیشود.

من چند بار هم این را قبلا اینجا نوشته‌ام. معمولا کسی می‌آید در فورومی مثل ایرماگ چیزی مینویسد که مشکلی برایش پیش آمده. هر کسی هم بالاخره یک روز عمر کامپیوترش تمام میشود و پستش را میزند. آن کسانی که کامپیوتر دارند و مشکلی ندارند معمولا پست نمی‌زنند. (شما در این مورد استثناء هستید). اما مجموع این پست‌ها که اینجا دیده میشود این حس را القاء میکند که چقدر این کامپیوترها مشکل دارند.

اپل هزاران هزار آیمک فروخته است، اگر مشکل آنها اینقدر زیاد بود، اولا کسی دیگر آنها را نمیخرید دوما خودش ورشکست میشد. آیمک اصلا برای باز کردن ساخته نشده است. ساختارش چیزیست تا حدی مثل بقیهٔ کامپیوترهای مصرفی اپل. رمز موفقیتش هم همین است. چند سال هم که گذشت مثل بقیهٔ کامپیوترها بایستی با یک نو‌ جایگزینش کرد. این دلیل بر بدی‌اش نیست. همین است که هست.

اما کاش میشد که هم‌زبانان تحصیلکردهٔ من میتوانستند این موارد را با هم بحث کنند بدون آنکه عقل و شخصیت یکدیگر را زیر سوال ببرند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط rouyesh » 04 مه 2011, 04:44

سلام abdol جان!
به نظر شما می فرمایید بفروشم ... و برم پی سی بخرم باقی عمر با پی سی کار کنم؟!! یا اینکه مک پرو بخرم ؟ آخه واسه کاری که ما داریم مک پرو اصلا به صرفه نیست و ثانیا من اصلا حاضر نیستم برم سراغ پی سی .
توی این ۴ سال به خاطر اینکه مسایلی مثل ویروس و هنگ کردن و از این حرفا نبود ..بازده کارمون تقریبا چند برابر زمانی بود که پی سی داشتیم! و این برای ما خیلی ارزش داشت .
حالا ممکنه یه مشکلی هم پیش بیاد ولی در کل حضور آی مک ، هر چند هم کوتاه ، به لحاظ زمان و بازده کاری پیشبرنده تره.
ایشالا خدا یه پولی برسونه مک پرو هم میگیریم که حد اقل دل شما رو شاد کنیم!
rouyesh

پستتوسط rouyesh » 04 مه 2011, 05:14

به ایلیای عزیز
سلام
از اینکه محبت کردی و به جمع ما اومدی خیلی خوشحالم.
از وقتی که با ایرماگ آشنا شدم میشه گفت اکثر پست هاتو دنبال میکردم و خیلی ازت چیز یاد گرفتم. همه ی حرفات متین! مخصوصا خط آخری که نوشته بودی .. دغدغه ی اکثر کسانی ست که وقت میزارن و دنبال یک فضای سالم آموزش و انتقال تجربیات هستن .
امیدوارم همه ی ما بتونیم به محوریت اخلاق و بدور از هر گونه فضا سازی منفی استفاده ی کافی رو ببریم.

همیشه موفق باشی

رویش
rouyesh

پستتوسط Amir_S » 04 مه 2011, 08:18

Ilia نوشته است:[نمایش]
دقیقا قیمت‌های قبلیست:
http://replay.web.archive.org/201008240 ... TAyNTQzNjA

ظاهرا من تحت توهم قیمت های وحشتناک ایران بودم... :-)
پ.ن: عجب چیز جالبیه این http://web.archive.org/
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 مه 2011, 13:22

[نمایش]
اما کاش میشد که هم‌زبانان تحصیلکردهٔ من میتوانستند این موارد را با هم بحث کنند بدون آنکه عقل و شخصیت یکدیگر را زیر سوال ببرند.

چند بار متنی نوشتم و ویرایش کردم، اما آخر دیدم بهتر از جملهٔ ایلیا نمی‌شود.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان