انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac — آیمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: iMac داران

پستتوسط kurosh_1349 » 09 آوریل 2011, 00:39

بادرود
[نمایش]
ببخشید که من پا برهنه وسط مذاکره دوستان می‌دوم ولی شما برای انجام کارتان هیچ نیازی به مک ندارید. از دید من iMac بیشتر یک کامپیوتر فانتزی است و به شما پیش نهاد می‌کنم یک پی سی تمیز بخرید هر چند که با بودجه شما مدل پی سی خوب هم نمی شود گرفت ولی بعدها به راحتی می‌توان آنرا ارتقا داد.
خوب فکر کنید قبل از اینکه خرید کنید...

اولا شما لطف میکنید که وقت میگذارید و مطلب را پیگیری میفرمایید.
اما درمورد ویندوز و پی سی شاید برای ۳ سالی هست که عطایش را به لقایش بخشیدم .
حتی الان که ویندوز هفت آمده و خیلی از مزایای آن صحبت میشود امکان استفاده از این OS را با یک لپ تاپ HP i5 با پرفرمنس به نسبت مناسبی داشتم اما جنگولک بازی های همیشگی سیستم عامل و علاقه آن به کشاندن سیستم تا مرز هنگ الخصوص سنگین شدن سیستم بدلیل فایلهای Temp نا امیدم کرد و کند شدن سیستم به دلیل استفاده از آنتی ویروس و نهایتا نصب دوباره سیستم عامل به دلیل ویروس .
[نمایش]
یک عکاسی نزدیک خانه‌مان هست که چند وقت پیش رفته بودم آنجا، از "فلش‌" های ویروسی مشتریان و تکرّرِ باز-نصب ویندوز و مشکلات بک‌آپ‌گیری بسیار نالان بود. به او در مورد مک گفتم. خیلی خوشش آمد و گفت که می‌رود در موردش اطلاعات بیشتر بگیرد. اما فکر کنم هنوز هم دارد با همان پی‌سی ویندوزی و مانیتور سی-آر-تی کار می‌کند.

و بهترین دلیل ما برای مهاجرت از Win ... دلهره از آلودگی به ویروس الخصوص برای ما که ماشین آلات چاپ عکس در شبکه داریم و از همه مهمتر آرشیو .
در واقع طی این سه سال مجبور به استفاده غیراخلاقی از Mac OS بودیم مشکل غیر قابل حلی نداشتیم و از ۱۰.۶.۷در کل سیستم های شبکه داریم استفاده میکنیم اما با عذاب وجدان چه کنیم ؟؟؟!!!
که خداوند برساند فکر وایده جدید که درآمد ما به حدی برسد که با خیال راحت بتوانیم ۲۰ میلیون تومان معادل بیست هزار دلار ناقابل خرج این وجدان دردمان بکنیم و اینقدر در گیر شش و بش چه خوریم سیف و چه پوشیم شتا نباشیم و از شر کانفیگور کردن سیستم های غیر ارجینال خلاص شویم .
[نمایش]
ویدئوکارت مینی چیز مقبولیست. کار شما را راه می‌اندازد. من هم یک مینی را صد بار به یک پیسی ترجیح میدهم مخصوصا اگر برای کار گرافیک مورد نظرتان باشد. اما بایستی رم کافی داشته باشید.

ایلیا عزیز
از راهنمایی شما ممنونم و ندید تجربه شما را قبول میکنم وجدی پیگیر بررسی قیمت تمام شده مک مینی با شرایطی که لازم داریم خواهم بود .
[نمایش]
در کل iMac هم سیستم مشکل داری (از لحاظ سخت افزازی) است و هم گران.
از نظر من هم مک مینی بسیار بهتر از iMac هست (نه به لحاظ سخت افزاری)

abdol عزیز
این قسمت بهتر بودن مک مینی را نسبت به آیمک نه به لحاظ سخت افزاری را درست متوجه نشدم .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط javadkh65 » 09 آوریل 2011, 00:53

مک مینی سیستم بسیار خوبیه من یک ساله که مدل ۲۰۰۹ رو دارم و ازش کاملا راضیم. توصیه من اینه که SSD بجای هاردش بگذارید من الان مک مینی خودم با SSD در ۵ ثانیه پس از روشن شدن با ۵ گیگ رم بالا میاد و با فوتوشاپ هم تا فایل های ۱۰۰ مگابایتی کار کردم خیلی خیلی راحت کار میکرد البته من فوتوشاپ کار نیستم و همه اینها رو در حد آماتور انجام دادم.

در مورد iMac هم کاملا با عبدالرضا مخالفم! iMac بسیار بسیار کامپیوتر قوی و خوبیه اما قیمتش تو بازار ایران بصورت نامعقولی بالاست و با اون پول میشه ۲-۳ تا مک مینی خرید.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 09 آوریل 2011, 01:58

خوب قطعا iMac از لحاظ سخت افزاری از Mac mini سرتر است بدون شک...
جواد جان منظور من این نیست که iMac بد است منظور این است که iMac حساسیت‌های خودش رو داره به دلیل طراحی خاصی که داره و پیشنهاد من اینه که حتما با گارانتی کامل ۳ ساله از اپل خریداری بشه که در ایران نمی دونم عملی هست یا نه که اگر خدایی نکرده مثلا LCDاش تعطیل شد آدم ورشکست نشه... ولی خوب Mac mini بسیار ساده تره و قطعات کمتری واسه خرابی داره و دست کاری اون راحت تره و در کل خرج کمتری واسه خریدش می‌کنی...
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:43, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 09 آوریل 2011, 02:22

البته عبدالرضا جان من باهات در مورد imac های ۲۷ اینچ موافقم اونها مشکلات زیادی داشتند. خیلی هم داغ میکنند اما مدل ۲۲ اینچش فکر کنم خیلی خوب باشه. در کل بنظر من iMac خیلی خوبه اما قیمتش توی ایران خیلی بالاست ارزش نداره انقدر پول بالاش بدیم مثلا با این بساط جدید دلار الان پایینترین imac ۲ میلیون تومن هستش که با این پول میشه دوتا مک مینی خرید. البته عبدالرضا من متوجه منظورت شدم اما همینطوری گفتم یه ساز مخالفت بزنم بیاد قدیما یه خورده جدل کنیم!!!
javadkh65

پستتوسط abdol » 09 آوریل 2011, 07:27

:lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط kurosh_1349 » 09 آوریل 2011, 09:22

abdol نوشته است:[نمایش]
خوب قطعا iMac از لحاظ سخت افزاری از Mac mini سرتر است بدون شک...
جواد جان منظور من این نیست که iMac بد است منظور این است که iMac حساسیت‌های خودش رو داره به دلیل طراحی خاصی که داره و پیشنهاد من اینه که حتما با گارانتی کامل ۳ ساله از اپل خریداری بشه که در ایران نمی دونم عملی هست یا نه که اگر خدایی نکرده مثلا LCDاش تعطیل شد آدم ورشکست نشه... ولی خوب Mac mini بسیار ساده تره و قطعات کمتری واسه خرابی داره و دست کاری اون راحت تره و در کل خرج کمتری واسه خریدش می‌کنی...

iMac به جز طراحی زیبا دارای مانیتور بسیار خوبیه (به جز داستان گرد وغبار گرفتن و گرم شدن) و برای کار گرافیکی و تصویر فوق العاده و کم نظیره .
برای من یک مک مینی با یک مانیتور سینما دیسپلی اپل در سایز ۲۲ یا ۲۴ حداقل ۲٫۴ تا ۲٫۷ میلیون خواهد شد .
شاید برای دوستانی که به صورت حرفه ای کار گرافیک و تصویر انجام نمیدهند خیلی به نظر نرسد و یا بهتره بااین جمله صحبت را تمام کنم که ... آنقدر به تصویر خوب iMac یا Mac Book خود عادت کرده اند که به چگونگی هماهنگ شدن سخت افزار و نرم افزار برای تولید چنین تصویر استانداردی فکر نمی کنند.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
نماد کاربر
kurosh_1349

پستتوسط Ilia » 09 آوریل 2011, 19:50

من دیشب یک مقداری برای قیمت‌ها در ایران جستجو کردم که باعث شگفتی من شد. چون مانیتور ۲۷ اینچی جدید اپل که در آمریکا ۱۰۰۰ دلار است را دیدم که میفروشند تقریبا یک ملیون و هشتصد. همینطور هم قیمت آیمک چقدر بالا بود.

من شنیده بودم که قیمتها در آنجا رقابتی شده. احتمالا بجز هزینه‌هایی که فروشگاه‌ها دارند، مالیات ورودی گردن کلفتی روی این اقلام دولت میکشد تا از تولید آشغال‌های وطنی حمایت کند. همه‌اش نباید تقصیر فروشنده‌ها باشد. اگر دستشان باز بود، قیمت اجناس پایین می‌آمد اما اقتصاد ایران بسته است و هزار جور شامورتی بازی دارد.

از بحث منحرف نشویم؛

کوروش، من میگویم که مینی کارت را راه می‌اندازد اما قدرتش به اندازهٔ مینی است. من با نسل قبلی آن کار سنگین فتوشاپ و گرافیک کردم که بسیار بخوبی جواب داد. اما من آدم نسل قدیم هستم و توقعم هم زیاد نیست. اگر کامپیوتر هیولا بخواهی باید هیولا بخری. اما این اشتباهیست که اغلب مردم میکنند. بیشتر مردم برای کارشان هیولا لازم ندارند. اما میروند گرانترین و سریعترین را میخرند در صورتی که نیازش را ندارند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Microsoft24 » 09 آوریل 2011, 20:08

دوستان یک سوال ،

کسانی که از سری ۲۰۱۰ ایمک استفاده می کنند ،

یک بررسی بکنن ، ببینن برند Super Drive و H.D.D شون چیه !

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط kurosh_1349 » 09 آوریل 2011, 20:11

بادرود
ابلبا جان ممنون
تهیه مک مینی در دستور کار قرار گرفت .
اما دارم بررسی میکنم چگونه میتوانم با بهترین قیمت این پروژه را به اتمام برسانم .
از انگلستان میتوانند برایم بفرستند قیمت در فری شاپ فرودگاه هیترو کمتر از قیمت اپل استور UK هست یعنی کمتر از  ۶۱۲ پوند ) بدون مالیات ( یا کمتر از ۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال که با تهران حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان فرق دارد تازه بعلاوه ۸گیگ رم که نمیدونم چقدر تمام شه .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
نماد کاربر
kurosh_1349

پستتوسط saeidk » 10 آوریل 2011, 18:17

برای من این است
Model Name: iMac
Model Identifier: iMac11,2
Processor Name: Intel Core i3
Processor Speed: 3.2 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache (per core): 256 KB
L3 Cache: 4 MB
Memory: 4 GB
===
PIONEER DVD-RW DVRTS09:

Firmware Revision: Q90B
Interconnect: ATAPI
Burn Support: Yes (Apple Shipping Drive)
===
WDC WD1001FALS-40Y6A0:

Capacity: 1 TB (1000204886016 bytes)
Model: WDC WD1001FALS-40Y6A0
Revision: 05.01D06

این را از فرانسه برای من آورده‌اند. نکته بد این است که مدلهای ۲۲ اینچ با i3 عرضه می شوند و اگر i5 بخواهیم حتما باید ۲۷ اینچ بخریم که در این اندازه واقعا بزرگ است و این اجبار برای من عجیب است. البته با همین پردازنده هم من در کار با فوتوشاپ و انیدیزاین مشکل خاصی ندیدم و راضیم.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Microsoft24 » 10 آوریل 2011, 19:44

مرس ،

الان مک بوک پرو ی من سه ساله شده و یک مک مینی ۶ ماهه هم دارم ،

اما مشکلی هست ، اینه که من ۸۰ درصد کارم با مک بوکم بوده و مک مینی همینطوری فقط برای وب گردی و... بوده ،

با این وجود ، الان مک بوک پرو هیچ مشکلی نداره ، اما مک مینی ،

--> یکبار DVD RW ش ، سوخت !

--> حالا هم که اصلا روشن نمیشه!‌ :-(

دوستی که قصد خرید مک مینی داشت ، به نظر من یه خورده بیشتر فک کن!‌

چون ممکنه مثل من پشیمون بشی ،

اپل هم مثل سایر برند ها ، بین محص،لاتش از نظر کیفیت قطعات استفاده شده تفاوت های فاحشی هست!‌!!!!!!‌:(

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط javadkh65 » 11 آوریل 2011, 03:46

اميد جان مطمئنى انقدر بلا سر مك مينى اومده؟ من بعيىد ميدونم. به هر حال اينها دليل بر پايين تر بودن كيفيت قطعات در مك ميني نيست از شما بعيده اينجورى قضاوت كني اميد
javadkh65

پستتوسط AliGhz » 11 آوریل 2011, 13:12

یک چیزی هست به اسم ROI یا Return on Investment* به این معنا که قرار است از پولی که [برای خرید چیزی] گذاشته‌ای چقدر برداشت [سود] کنی. بررسی دقیق کاری که قرار است انجام شود، و بررسی دقیق ابزارها و خدماتی که از طریق آنها می‌توان این کار را انجام داد، کمک می‌کند تا بهترین انتخاب و بالاترین ROI را داشته باشیم. به‌عبارت دیگر، پول را باید در جای درستش خرج کرد و گاهی وقت‌ها رقم مطلق پول، مهم‌ترین عامل نیست. یک کادر آگهی ۵۰۰۰ تومانی در مجله‌ای که ۵ نفر آن را می‌بینند به‌صرفه‌تر است یا کادر ۵۰۰ هزار تومانی در روزنامه‌ای که ۳۰۰ هزار نسخه تیراژ دارد؟

گاهی وقت‌ها یک مک‌بوک هم کار را راه می‌اندازد، اما گاهی وقت‌ها شاید بهتر باشد آدم وام هم بگیرد و یک مک‌پرو بخرد.

------------------
* http://www.investopedia.com/terms/r/ret ... stment.asp
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط saeidk » 11 آوریل 2011, 21:25

من یک مک مینی هم دو سال است که دارم از آن خیلی زیاد کار نکشیده ام ولی تا به حال مشکلی با آن نداشته ام
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Microsoft24 » 11 آوریل 2011, 23:26

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
اميد جان مطمئنى انقدر بلا سر مك مينى اومده؟ من بعيىد ميدونم. به هر حال اينها دليل بر پايين تر بودن كيفيت قطعات در مك ميني نيست از شما بعيده اينجورى قضاوت كني اميد

جواد جان ، شاید خود منم تا چند هفته پیش مثل شما فکر می کردم ،

اما ، وقتی مک مینی باز شد ، قضیه عوض شد :

مثلا ، رمی که در مک بوک پرو ی من هست KingMax و رمی که در مک مینی هست یک برندی ه که من تا حالا اسمش رو نشنیدم!

و یا DVD RW فابریکش ، از اول هم زیاد جالب نبود و پر از سر و صدا !

در حالیکه در مک بوک پرو اینطوری نبود!

قضیه وقتی جالب شد ، که با ایمک یکی از دوستام مقایسه کردم!

تفاوت برند در سخت افزار های استفاده شده بالاست! یعنی در حدی که قابل چشم پوشی نیست! :?:

نمی دونم ، شاید من یه خورده حساس شدم!

در هر صورت ، موفق باشید،

امید
نماد کاربر
Microsoft24

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان