انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac — آیمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

iMac — آیمک

پستتوسط .SorousH. » 18 ژوئن 2010, 14:30

من این تاپیک رو زدم تا درباره iMac بحث بشه. چون اکثر دوستان MacBook دارن در موردiMac کمتر بحث میشه :-(
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

Re: iMac داران

پستتوسط .SorousH. » 18 ژوئن 2010, 14:34

البته همه ی دوستانی هم که iMac ندارن (macbook دارن) و استاد هستن به ما کمک کنن. :-D
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط navidpaya » 18 ژوئن 2010, 14:38

یعنی الان مشکلی دارین یا اینکه کلا همینجوری در مورد iMac صحبت کنیم؟ (البته من خودم جزو همون دسته MacBook دار هستم. وسعمون به iMac نمیرسه دیگه. چیکار کنیم :-) )
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط .SorousH. » 18 ژوئن 2010, 14:46

من در حال حاضر اساسی ترین مشکلم اینه که خیلی داغ میشه.حالا نمی دونم که باید همین جوری باشه یا واقعا خرابه. دومین مشکلم هم سر سوختن پیکسل هاست. می خواستم ببینم که همه ی کسایی که از کامپیوترای اپل استفاده می کنن مثل iMac و MacBook همین مشکلا رو دارن؟
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط .SorousH. » 18 ژوئن 2010, 14:48

navidpaya نوشته است:[نمایش]
یعنی الان مشکلی دارین یا اینکه کلا همینجوری در مورد iMac صحبت کنیم؟ (البته من خودم جزو همون دسته MacBook دار هستم. وسعمون به iMac نمیرسه دیگه. چیکار کنیم :-) )

هر دوش. هم بحث هم رفع مشکل :arrow:
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط navidpaya » 18 ژوئن 2010, 14:53

در مورد داغ کردن اگه هوا گرم باشه در حدی گرم میشه که اگه بذاری روی پا احساس گرما می‌کنی ولی نه در حدی که خیلی اذیت کنه فقط در حدی که گرما رو حس کنی. در مورد پیکسل سوخته، مطلقا چنین مشکلی نداشتم ولی کلا Apple وقتی یه سری جدید میده تا یه مدتی انتظار هر چیزی رو میشه داشت. در خارج از ایران گارانتی وجود داره که این موضوع رو پوشش میده ولی در داخل ایران ... :-) .
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط Pooria Azimi » 18 ژوئن 2010, 17:39

اپل به شدت علاقه داره که محصولاتش کم صدا باشند. یعنی برخلاف خیلی مارکهای دیگه، اگر درب لپتاپش باز شد، این تصور پیش نیاد که یک هواپیما داره تیک آف میکنه! برای همین فن تقریباً بی صدا روش گذاشته و همین باعث میشه که خیلی نتونه گرما رو بیرون بکنه و دستگاه گردم بشه. نیازی هم به نگرانی نیست؛ تا زمانی که دمای سی پی یو زیر 100 درجه س، اشکالی پیش نمی آد!!

5-6 ماه پیش، من یک کار گرافیکی بسیار سنگین رو با مک بوک پرو امتحان کردم (بیشتر یک جور Stress Test بود تا واقعاً نیازی داشته باشم!). حدود 2 ساعت، سی پی یو و کارت گرافیک 100% مشغول بودند و دما به 80 درجه رسیده بود. تا حدی که از ترس، عملیات رو متوقف کردم چون ترسیدم صفحه نمایش ذوب بشه. اما با این وجود، هیچ مشکلی برای مک بوک پیش نیومد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 18 ژوئن 2010, 21:52

navidpaya نوشته است:[نمایش]
در مورد داغ کردن اگه هوا گرم باشه در حدی گرم میشه که اگه بذاری روی پا احساس گرما می‌کنی ولی نه در حدی که خیلی اذیت کنه فقط در حدی که گرما رو حس کنی

اپل کلا از استفادهٔ کلمهٔ لپ‌تاپ (در انگلیسی Lap به ران پا میگویند) برای کامپیوترهای موبایلش پرهیز میکند و همینطور سفارش میکند که کامپیوترهای موبایلش را روی پا نگذارید و روی میز بگذارید تا هوا اطرافش جریان داشته باشد. علتش را هم این ذکر میکند که پوستهٔ آلمینیومی کامپیوترهایش، خودش جزئی از فرایند دفع گرما هستند. که تماس با لباس و چیزهای نگهدارندهٔ گرما ممکن است در این فرایند مشکل ایجاد کند.

چند سال پیش در اخبار بود که یک دانشمندی از شرکت سونی بخاطر اینکه لپتاپش را که روی پایش گذاشته بود باعث سوختگی معامله‌اش شده بود شکایت کرد. شاید هم علت دیگرش این باشد! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Payman.Rad » 19 ژوئن 2010, 14:26

Ilia نوشته است:[نمایش]
چند سال پیش در اخبار بود که یک دانشمندی از شرکت سونی بخاطر اینکه لپتاپش را که روی پایش گذاشته بود باعث سوختگی معامله‌اش شده بود شکایت کرد. شاید هم علت دیگرش این باشد! :-)

واقعاً ! چطوري سوخته بوده كه طرف متوجه نشده !!!! يعني سنسور طرف از كار افتاده بوده؟؟!! يا خيلي غرق در مسئله بوده :?: :!: :lol:
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط Microsoft24 » 19 ژوئن 2010, 15:44

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
5-6 ماه پیش، من یک کار گرافیکی بسیار سنگین رو با مک بوک پرو امتحان کردم (بیشتر یک جور Stress Test بود تا واقعاً نیازی داشته باشم!). حدود 2 ساعت، سی پی یو و کارت گرافیک 100% مشغول بودند و دما به 80 درجه رسیده بود. تا حدی که از ترس، عملیات رو متوقف کردم چون ترسیدم صفحه نمایش ذوب بشه. اما با این وجود، هیچ مشکلی برای مک بوک پیش نیومد.

جدا ؟؟

من موقع کانورت کردن ویدیو و یا Rip کردن DVD ، دمای CPU همیشه رو ۸۰ و ۹۰ ه!

یکبار موقع کار سنگین تا ۱۰۰ درجه هم رفت. (سانتی گراد! :lol: )

ولی در حالت عادی ، مثل همین الان ، از ۶۰ بیشتر نمیشه ! (بین ۵۵ و ۶۰ ه!) که البته با وجود اتصال به یک Display اکسترنال ، فکر کنم طبیعی باشه!

[نمایش]
چند سال پیش در اخبار بود که یک دانشمندی از شرکت سونی بخاطر اینکه لپتاپش را که روی پایش گذاشته بود باعث سوختگی معامله‌اش شده بود شکایت کرد. شاید هم علت دیگرش این باشد!

البته من از قاب های اسپک استفاده میکنم وفکر نکنم برای ، xxx ام مشکلی پیش بیاد! :lol:

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط .SorousH. » 19 ژوئن 2010, 18:24

از دوستان کسی خبر نداره که ای مک blu-rey هم میخونه یا نه.ایا رایت هم می کنه؟
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط Microsoft24 » 19 ژوئن 2010, 20:42

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
از دوستان کسی خبر نداره که ای مک blu-rey هم میخونه یا نه.ایا رایت هم می کنه؟

فعلا ، که خبری نیست!‌ نه read و نه write!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Pooria Azimi » 20 ژوئن 2010, 03:27

اپل به دلایل خاص (و تا حد زیاد، منطقی) که داره، فعلاً از قرار دادن دیسک خوان بلوری در محصولاتش خودداری میکنه. اما این به آن معنی نیست که نمیشه در مک از بلوری استفاده کرد! بلوری-خوان های اکسترنال که از طریق USB 2.0 و Firewire کار میکنن، بسیار فراوون شده اند.

مثل http://www.lacie.com/products/product.htm?pid=11485 و http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6827154038.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط .SorousH. » 20 ژوئن 2010, 13:25

یعنی من با برنا مه ای مثل vlc می تونم فیلمی مثل اواتار با کیفیت بلوری که حجمش ۱۲ گیگ هست از طریق فلش نگاه کنم؟
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط Pooria Azimi » 20 ژوئن 2010, 15:45

اگر که منظورتون از فلش، پورت USB ـه، یعنی از طریق دستگاه بلوری-خوان خارجی فیلم رو در مک تماشا کنید، تقریباً نه. در محیط مک، هنوز برنامه ای که بدون کانورت کردن، فیلمهای بلوری رو پخش کنه وجود نداره (ولی مسلماً اوضاع اینجوری نمی مونه. و همین الآن هم 5-6 برنامه هستند که این کار رو میکنند، فقط قبلش باید فیلم رو کانورت بکنند که در مورد آی مک شما که کارت گرافیک قدرتمندی داره و لپتاپ هم نیست که داغ شدنش اذیتتون کنه، اهمیتی نداره). در مورد اما رایت قضیه فرق میکنه و برنامه های زیادی برای این کار وجود داره. مثل http://www.roxio.com/enu/products/toast ... rview.html

اگر منظورتون رو از فلش اشتباه متوجه شده م، و منظورتون فلش مموری بوده، یعنی یک فیلم BDRip یا BRRip که در فرمت (یا در حقیقت، کانتینر) MKV یا MP4 یا حتی AVI ( در این مورد، XVid ) ـه رو تماشا کنید، بله، میشه. من هم همیشه همین کار رو میکنم! اما با VLC این کار اصلاً لذت بخش نیست و من برنامۀ رایگان Movist همراه با کُدِک های ffmpegx رو توصیه میکنم که سرعت پخشش درست مانند Media Player Classic در ویندوزه، اما برنامه ش برنامۀ خیلی قشنگتریه و Mac look & feel داره.

پ.ن: ای کاش سوال رو در تاپیک جداگانه ای میپرسیدید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان