انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac — آیمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: iMac داران

پستتوسط .SorousH. » 02 اکتبر 2010, 23:08

من با بوت كمپ نصب كردم ، چون مك من iMac 27 هست بايد براى اينكه ويندوز ٧ بياد بالا درايوهايى رو از خود اپل دانلود كنم و به فلش با فرمت گفته شده بريزم بعد موقع نصب درايو هابي كه تو فلش هست نصب ميشه تا اينجا ها رو درست ميرم و ويندوز هم به خوبى نصب ميشه اما براى اينكه بخوام درايو هايى كه همراه خود مك هست كه براى موس و صدا و ... رو نصب كنم وقتى ميذارم اصلا ويندوز نميشناسه ،با اينكه قبلا رو ويندوز xp جواب داده و نصب شده ، حالا منظورمو فكر كنم فهميدين؟!. :-D
ممنون بابت وقتى كه ميذارين 
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط javadkh65 » 03 اکتبر 2010, 00:18

من منظورت رو از اول هم فهمیدم سروش جان! ولی خوب این مساله نشون میده که DVD مشکل داره دیگه! باید از یه DVD دیگه استفاده کنی یا همون رو تمیز کنی دوباره تست کنی

منظورم از DVD هم همون DVD شماره ۱ سیستم عامل هست که با iMac شما بوده
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط .SorousH. » 03 اکتبر 2010, 00:56

اما فکر نمی کنم مشکل از dvd باشه
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط rouyesh » 07 فوریه 2011, 10:39

سلام
من یک آی مک ۲۴ دارم و آخربن باری که اسلیپش کردم بعد از اون دیگه روشن نشد! یعنی وقتی که روشنش میکنم صفحه ی ال.سی.دی روشن نمیشه و کاملا سیاهه . ماوس و کیبورد هم روشن نمیشن. اما صدای فن میاد .
فکر میکنید چه اتفاقی واسش افتاده؟
گارانتیش هم تموم شده. فرستادم اون شرکتی که ازش خرید کردم ( تهران) ...باز علتش رو نتونست تشخیص بده...و گفت باید بفرستیمش نمایندگی رسمی اپل؛ که در این صورت باید هزینه ی بالایی بپردازم.
شما چه پیشنهادی می کنید و فکر می کنید علتش چی بوده و چش شده ؟
rouyesh

پست‌ها : 14

پستتوسط rouyesh » 07 فوریه 2011, 10:49

پارت نامبر دستگاه MA878LL\A
سال تولیدش رو نمی دونم از کجا باید گیر بیارم اما دو سالی میشه که خریدمش
rouyesh

پستتوسط abdol » 07 فوریه 2011, 11:19

rouyesh نوشته است:[نمایش]
سلام
من یک آی مک ۲۴ دارم...

ببین خروجی بهت رو جای دیگه میده یا نه.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 فوریه 2011, 14:45

احتمالاً اون جایی که بردید اینها رو امتحان کرده اما ضرر نداره ترجیحاً با یک صفحه‌کلید USB اینها رو امتحان کنید:
امتحان کردید PRAM رو reset کنید؟
http://docs.info.apple.com/article.html ... 26871.html
همچنین SMC رو:
[نمایش]
Resetting the SMC for Mac Pro, Intel-based iMac, Intel-based Mac mini, or Intel-based Xserve

Shut down the computer.
Unplug the computer's power cord.
Press and hold the power button for 5 seconds.
Release the power button.
Attach the computers power cable.
Press the power button to turn on the computer.

http://support.apple.com/kb/ht3964
اگر اینها موقتا باعث شد شما تصویر رو دوباره در iMac ببینید ولی همچنان سیستم عامل بوت نمی‌شد ببینید با DVD نصب سیستم‌عامل می‌تونید بوت کنید؟(با نگهداشتن کلید C بعد از شنیدن بوق روشن شدن)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط rouyesh » 08 فوریه 2011, 02:53

سلام
تمام مراحل رو با یه ذوق و شوقی نشستیم تحلیل کردیم بعد لینکهایی که داده بودید رو ترجمه کردیم و شروع به انجام دادن دستورات شدیم ولی
متوجه شدیم که کیبورد کامپیوتر اصلا روشن نمیشه و فعال نیست ( قابل ذکره که کیبورد USB بوده) ولی موقعی که آی مک رو روشن میکنیم صدای فن و DVD Rom شنیده میشه و حتی ماوس رو اگر مستقیما به درگاه USB بزنیم ... باز روشن میشه ولی کیبورد اصلا روشن نمیشه . حتی کیبورد دیگری رو امتحان کردیم باز جواب نداد . و چون برای انجام کارایی که گفته بودید نیاز به کیبورد هست عملا نتونستیم کاری از پیش ببریم .( قابل ذکره که دو کیبوردی که استفاده شدند مارک اپل بودند و کیبورد دیگری امتحان نکردیم... ضمنا تمام درگاه های USB رو امتحان کردیم ولی کیبورد روشن نشد!)
تنها عکس العملی که از این آی مک بعد از روشن کردن دیدیم فقط صدای فن و صدای گردش نه چندان مناسب سی دی درون درایور DVD ROM بود که اون هم بعد از مدتی ( چند دقیقه) به نظر Sleep می شد . ولی هیچ اثری از تصویر یا صدای اسپیکر و ... نبود که نبود!!
حالا ما موندیم و یک آی مک ۲۴ اینچ سه میلیونی که روشن نمیشه .
قابل توجهه که ما دو سال پیش ۲ عدد آی مک ۲۴ گرفتیم و امسال هم برای دفتر گرافیکی دو تا آی مک ۲۱ اینچ دیگه اضافه کردیم ولی مواجه شدیم با این مشکل و حالا
نمیدونیم که باید واسه تعمیر بدیمش دست کی؟ اگه راه حلی به ذهنتون می خوره لطفا دریغ نکنید! من منتظر راهنمایی های پر محبتتون هستم .
اگه فکر میکنید توی تهران یه جای پیدا میشه که توانایی تعمیر همچین سیستمهایی دارن لطفا معرفی کنید.

ممنون از توجه شما به نظرات کاربران؛ وقتی بعد از ظهر اومدم و وارد سایت شدم کلی ذوق زده شدم از دیدن کمک زود هنگامتون .وجود بزرگوارانی مثل شما باعث دلگرمی برو بچه های ایرانیه که عضوی از خانواده ی بزرگ اپل محسوب میشن .
rouyesh

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 فوریه 2011, 03:18

ممنون از لطف شما و امیدوارم مشکلتون حل بشه. برای SMC نیازی به صفحه کلید نیست:
- کامپیوتر را خاموش کنید
-سیم آن را از برق بکشید(بهتر است همهٔ سیم‌ها از جمله برق را از پشت imac هم جدا کنید)
- دکمهٔ power را ۵ ثانیه فشار دهید و نگهدارید
- دکمه را رها کنید
- سیم برق را متصل کنید
- کامپیوتر را روشن کنید
امیدوارم دوباره تو ذوق شما نخوره همونطور که گفتم قاعدتاً این کارها رو جایی که بردید هم انجام دادن اما ضرر نداره امتحان کنید!
---
در مورد تعمیر امیدوارم دوستانی که تجربهٔ تعمیرکار خوب را دارند با شما در میان بگذارند. من چون شخصاً در این سال‌ها شانس آورده‌ام و مک‌هایم دچار مشکل خاصی نشده‌اند تا به حال نیاز به تعمیرکار پیدا نکرده‌ام و خوب و بد آنها را نمی‌دانم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط kurosh_1349 » 08 آوریل 2011, 15:02

با درود
مدتی است در شبکه آتلیه نیاز به یک کامپوتر جدیدهست با توجه به قولی که به خودم دادم اولین اولویت خرید یک کامپوتر اورجینال مک است برای همین موضوع بین ای مک و مک مینی با توجه به کار فتوشاپ سنگینی که در آتلیه داریم به ای مک پناه بریم بودجه ای که برای اضافه کردن  یک کامپوتر در سایت تعیین شده حدود ۱٫۵ میلیون تومان است با این رقم یک ای مک ۲۱ نو با حداقل کانفیگور هم نمی شود تهیه نمود برای همین از یکی دو فروشنده که در شرق تهران هستند و از دوستان میباشند خواهش کردیم در صورت پیدا کردن دست دوم تمیز اطلاع دهند جالب اینکه به محض عنوان شدن موضوع همه ایمک خودشان را پیشنهاد دادند یک که ۲۷ اینچ وi5 بود با توجه به قیمت حدود ۲٫۴ میلیون تومان نظرم را گرفت ولی به محضی که از نگرانی من در مورد خاک گرفتن صفحه نمایش مطلع شد قبل از روشن نمودن سیستم به این مشکل در مورد کامپوتر مورد نظر اشاره  کرد و اضافه نمود که حتی ای مکهای ۲۱ هم چنین مشکلی را دارند .
تقریبا تمام مطالب این تاپیک را پیگیری کردم و خوانده ام که دوستی برای رفع این مشکل ناگزیر به سپردن ای مک خود به سرویس کار و تمیز کردن داخل مانیتور شده است .
غرض از اینهمه روده درازی این بود که از توصیه دوستان بین صیب نباشم.
شاید راهی برای مک دار شدن ماهم باشد اگر در مورد مانیتور وسواس نداشته باشیم.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Ilia » 08 آوریل 2011, 16:11

سلام خدمت بچه محل نارمکی خودمان، کوروش خان،

شما میتوانی یک مک مینی نو بگیری. رمش را بکنی ۸ گیگ و اگر امکانش‌بود، هارد داخلش را با یک هارد ۷۲۰۰ در در دقیقه عوض کنی. البته یک هارد داخلی فایروایر بزرگ و یک مانیتور مرغوب هم باید به لیستت اضافه کنی که این دو تای آخر برایت جدا از این سیستم کار خواهند کرد.

مک مینی اگر رم کافی داشته باشد، کاملا برای کار با فتوشاپ کفایت خواهد کرد. من خودم گرافیست هستم و به این موضوع اطمینان دارم. راستش خودم یک مینی سری قبل را دارم که آنهم بخوبی از پس فتوشاپ بر می‌آید.

مانیتوری که میگیری را برایش خرج کن. اگر توانستی دست دوم تمیز سینما دیسپلی اپل هم خوب خواهد بود. اگر نشد، دقت کن که برایش کم نگذاری. چون همهٔ کار شما به آن مانیتور بستگی دارد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط kurosh_1349 » 08 آوریل 2011, 17:15

با درود
ایلیای عزیز
ممنون از این حس ناسیونالیستی
خوشحالم بچه محل هایی به این با صفایی دارم .
که البته شما به تمام دوستان این سایت حتی مهمانهای گذری هم لطفا فراوان داشته و دارید.

در مورد مانیتور کاملا با شما موافقم و توصیه شما را عمل خواهم کرد گرچه خرید مانیتور اپل اوج آرزوی من است اما فعلا از مانیتور های HP
w2207 وw2408 استفاده میکنم که البته همه آنها توسط متخصص منیج رنگ کالیبره شده اند و پروفایل مختص خود را دارند.
اما در مورد مک مینی آیا کارت گرافیکی آن مناسب کار با open GL در فتو شاپ CS5 هست؟
کاملا با شما موافقم که ۸ گیگ رم را لازم دارم و باید بررسی کنم ماژول ۸ گیگ هست وبه چه قیمتی.

درمورد هارد فایر وایر بزرگ درست متوجه نشدم که مورد استفاده اش چیست ؟ اگر برای استوریج و بک آپ منظورتان است در حال حاضر امکانات خوبی برای ذخیره سازی و بکاپ گیری به صورت رید ۵ در اختیار دارم.
وقبل از همه از توجه وپیگیری شما ممنونم.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط abdol » 08 آوریل 2011, 17:55

ببخشید که من پا برهنه وسط مذاکره دوستان می‌دوم ولی شما برای انجام کارتان هیچ نیازی به مک ندارید. از دید من iMac بیشتر یک کامپیوتر فانتزی است و به شما پیش نهاد می‌کنم یک پی سی تمیز بخرید هر چند که با بودجه شما مدل پی سی خوب هم نمی شود گرفت ولی بعدها به راحتی می‌توان آنرا ارتقا داد.
خوب فکر کنید قبل از اینکه خرید کنید...
iMac اصلا کامپیوتر مناسبی نیست اگه بیشتر توانایی داشتید مک پرو خوب بود ولیiMac اصلا حرفش را هم نزن بیشتر به اسباب بازی شبیه است تا کامپیوتر.
در کل iMac هم سیستم مشکل داری (از لحاظ سخت افزازی) است و هم گران.
از نظر من هم مک مینی بسیار بهتر از iMac هست (نه به لحاظ سخت افزاری)
البته من از سر دلسوزی گفتم که پولتان را حدر ندهید...
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 08 آوریل 2011, 18:12

کوروش جان،

ویدئوکارت مینی چیز مقبولیست. کار شما را راه می‌اندازد. من هم یک مینی را صد بار به یک پیسی ترجیح میدهم مخصوصا اگر برای کار گرافیک مورد نظرتان باشد. اما بایستی رم کافی داشته باشید.

تا چند وقت دیگر حتما مینی هم آپدیت خواهد شد، احتمالا به i3 یا i5 اما شما تا آن موقع کار بیزینس‌ات را نمیتوانی عقب بیندازی و احتمالا تا آن موقع پولش را در خواهد آورد. من جای شما بودم برای آن صبر نمیکردم.

اگر بخواهی حتما i5 یا i7 داشته باشی، میتوانی یک مکبوک‌پرو هم بگیری و آنرا به مانیتور خارجی وصل کنی و دو مانیتوره یا حتی یک مانیتوره با آن کار کنی، اما برای بهترین بازده احتمالا بایستی بروی سراغ مدل ۱۵ اینچیش که ارزان نیست. و راستش به من چندان نمیچسبد که بصورت دائمی یک نوتبوک را عوض دسکتاپ استفاده کنم. اما با شرایط ایران شاید هم کار بیراهی نباشد. همانطور که گفتم مینی بنظر من برایت کفایت میکند. اما بستگی به نظر خودت دارد.

هارد خارجی فایروایر را برای بک‌آپ سریع و اضافه کردن فضا گفتم. اگر که از این لحاظ مشکل نداری که هیچ.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 08 آوریل 2011, 18:14

در مورد آی‌مک نظری ندارم چون تا به حال با آن کار نکرده‌ام.

اما در مورد پی‌سی با عبدل جان هم‌عقیده نیستم و علتش هم این است که برای جمع کردن پی‌سی باید قطعات مختلفی را سر هم کرد که اولا معلوم نیست همه‌شان اصل باشد و در ثانی در صورت اصل بودن هم معلوم نیست در کنار هم درست کار کنند و + یک ویندوز قفل شکسته + ویروس‌های جور واجور، هزار مشکل ایجاد نکنند.

دلیل اصلی من برای مهاجرت به مک، اذیت کردن‌های وحشتناک آخرین پی‌سی-ای بود که داشتم (و هنوز هم دارمش البته). با این‌که همه قطعاتش را یک دوست وارد (کارش این است) و مطمئن، خریده و سر هم کرده بود (و حتی گفته بود که فلاپی‌درایو اصل گیر نیاوردم و فلاپی درایوش عملا هیچ وقت کار نکرد)؛ اما اشکالاتی که آن کامپیوتر داشت را حتی او هم نفهمید علتش چیست (و از چند تا آدم وارد دیگر هم که پرسیدم کمکی به رفع مشکل نشد) و واقعا کار با آن دستگاه نوعی خودآزاری بود. برای همین تصمیم گرفتم کامپوتر بعدی‌ای که می‌گیرم "یکپارچه" باشد که بعدا دیگر رفتم سراغ لپ‌تاپ...

باز لپ‌تاپ ویندوزی چون از قبل مونتاژ شده -و اگر از برند معتبر با گارانتی و پشتیبانی خوب باشد- به‌نظرم قابل توصیه است. اما پیشنهاد می‌کنم فایل‌های ارزشمندتان را با یک پی‌سی مونتاژشده در بازار ایران در خطر قرار ندهید.

------------------------
یک عکاسی نزدیک خانه‌مان هست که چند وقت پیش رفته بودم آنجا، از "فلش‌" های ویروسی مشتریان و تکرّرِ باز-نصب ویندوز و مشکلات بک‌آپ‌گیری بسیار نالان بود. به او در مورد مک گفتم. خیلی خوشش آمد و گفت که می‌رود در موردش اطلاعات بیشتر بگیرد. اما فکر کنم هنوز هم دارد با همان پی‌سی ویندوزی و مانیتور سی-آر-تی کار می‌کند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان