انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac — آیمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: iMac — آیمک

پستتوسط Ilia » 08 ژوئیه 2015, 19:43

AliGhz نوشته است:[نمایش]
چقدر قیمت های این owc خوبه :) ممنون! گارانتی اپل منظور همون Apple Care هست، درسته؟

بله. برای همچین ماشینی که بازش نمیشه کرد، اگر خارج باشید، فکر خوبیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 08 ژوئیه 2015, 19:55

بنظر من فقط اگر ۳۲ گیگ رم میخواهی می‌ارزه که مثلا از اونجا بخری. وگرنه برای ۱۶ گیگ، همون ۲۰۰ دلار به اپل بدی فکر بهتریه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Masiha » 08 ژوئیه 2015, 22:35

من هم از کامپیوتر ذغالی‌ام خسته شده‌ام و تصمیم دارم تا پایان امسال، آن را با یک کامپیوتر جدید جایگزین کنم.
دقیقا مشابه شرایط شما، جابجایی برایم اهمیتی ندارد ولی بزرگ بودن و باکیفیت بودن صفحه‌نمایش برایم مهم است. از این جهت مک‌بوک‌پرو رتینای ۱۵ و آی‌مک رتینا 5K را کاندید کرده‌ام ولی با قیمت نجومی (حداقل برای من) که دارند باعث شده که دست به عصا حرکت کنم.
از یک سو منتظرم تا آی‌مک و مک‌بوک‌پرو نسل جدید به پردازنده Broadwell مجهز شوند و از سوی دیگر شاید با تولید انبوه نمایشگر‌های 5K مقداری از قیمت آن‌ها کاسته شود.
خیلی ممنون می‌شوم که تجارب و تصمیم‌گیری‌هایتان را به اشتراک بگذارید.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط pooriya.kh » 09 ژوئیه 2015, 06:16

AliGhz نوشته است:[نمایش]
برای عوض کردن مک‌بوک پرو فعلی احتمالاً طی چند ماه آینده، داشتم چرخی در سایت اپل می‌زدم. ظاهراً با قیمتی تقریباً یکسان یا حتی کمتر از یک مک‌بوک‌پرو، می‌توان یک آیمک خرید. این آیمک هم نمایشگر بزرگ‌تر دارد، هم دو برابر رم، هم سه برابر فضای هارد. با توجه به این‌که پرتابل بودن برایم اهمیت خاصی ندارد و خیلی از ساعات روز را نیز پشت کامپیوتر سپری می‌کنم، از لحاظ ارگونومیک و تندرستی نیز بهتر است یک کامپیوتر دسکتاپ داشته باشم. تقریباً همیشه از کمبود رم در اذیت بوده‌ام و این‌که دستگاه ۳۲ گیگ رم داشته باشد مثل موهبتی بهشتی خواهد بود :) با کامپیوتر، من هم باز کردن پنجره‌های متعدد سفاری را دارم، هم فتوشاپ و ایندیزاین، هم احتمالاً ادیت ویدیو و تصویر. برای همین قدرت پردازشی و فضای ذخیره‌سازی بالا به کارم می‌آید و چون کامپیوتر ابزار اصلی کارم هم هست، بدون ابزار کارآمد و سریع واقعاً انجام جزئی‌ترین کارها تبدیل به شکنجه می‌شود.

اما همیشه ممکن است هزینه‌های پنهانی وجود داشته باشد که در نظر اول خودشان را نشان ندهند. با این تفاسیر، آیا سرمایه‌گذاری روی چنین آیمکی برای حداقل سه سال آینده به‌صرفه است؟

علی جان آیمک هایی که شما انتخاب کردید همه کاستومایز هستند. اگر داخل ایران زندگی نمیکنید که هیچ اما اگر داخل ایران هستید بیشتر از همه باید فکر خرید باشید!!! مک کاستومایز شده در ایران اگر بخوای بخری خیلی گرون خواهد بود و قیمت نامعقول خواهد داشت. اگر کسی از کشور دیگه بخواد برات بیاره که باتوجه به ابعاد و وزنش خدا به دادش برسه! اگر بخواد با سرویس های پستی مثلا dhl بفرسته که به دستگاه گمرک میخوره. خلاصه داستان پیچیدست!!!! :(
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط saeidk » 09 ژوئیه 2015, 12:54

با ارزان شدن هاردهای ssd داشتن یک هارد ssd و نصب سیستم عامل و برنامه‌ها روی آن و داشتن یک هارد معمولی گذاشتن فایلها روی آن باعث سریع شدن محسوس سیستم می‌شود. (در کامپیوترهای ویندوزی)
چرا اپل در iMac هنوزاین کار را انجام نمی‌دهد!
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط AliGhz » 09 ژوئیه 2015, 13:24

سعید جان فکر کنم fusion drive در واقع همین مفهوم را پیاده کرده. ۱۲۸ گیگ SSD است و الباقی هارد معمولی؛ و سیستم عامل بسته به میزان استفاده و نیاز به دسترسی فایل‌ها، آنها را روی هارد معمولی یا SSD ذخیره می‌کند.

ـــ
پوریا جان ممنون از تأکید بر این نکته. بله متوجه این قضیه بود‌ه‌ام :)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط saeidk » 09 ژوئیه 2015, 16:48

دقیقاً این کار را نمی‌کند و کنترل دست سیستم عامل است. در حالت معمول شما اگر هم هارد ssd را عوض کنی یا بسوزد یا فرمت کنی. اطلاعات اصلی سر جایشان هست و نگران نیستی.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 13 اکتبر 2015, 17:19

پیوست‌ها
R-iMacs.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 13 اکتبر 2015, 18:30

همراه اینها خانواده «مجیک» هم معرفی و بروز شدند:
http://www.apple.com/magic-accessories/
ویژگی جدید بجز طراحی، وجود باتری داخلی و شارژ شدن از طریق usbه… حالا مجیک ترک‌پد فشار رو هم تشخیص میده، ولی انگار هنوز نوبت مجیک ماوس نشده که این توانایی رو داشته باشه!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط eysun » 13 اکتبر 2015, 21:06

Amir_S نوشته است:[نمایش]
همراه اینها خانواده «مجیک» هم معرفی و بروز شدند:
http://www.apple.com/magic-accessories/
ویژگی جدید بجز طراحی، وجود باتری داخلی و شارژ شدن از طریق usbه… حالا مجیک ترک‌پد فشار رو هم تشخیص میده، ولی انگار هنوز نوبت مجیک ماوس نشده که این توانایی رو داشته باشه!

من هفته پیش یک مجیک ماوس خریدم بعد از اینهمه سال. امروز صبح وقتی این خبر رو دیدم فشارم یه لحظه افتاد. بعد که دیدم فرقش فقط باطری داخلیه و هنوز فشار رو تشخیص نمیده خیالم راحت شد :)
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ilia » 14 اکتبر 2015, 17:04

شیلر: اپل هیچوقت به آیمک امکان تاچ را اضافه نخواهد کرد.

[نمایش]
Apple will never put a touchscreen on the iMac

“From the ergonomic standpoint we have studied this pretty extensively and we believe that on a desktop scenario where you have a fixed keyboard, having to reach up to do touch interfaces is uncomfortable,” says Schiller.

http://www.cultofmac.com/392021/10-insa ... ripherals/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط chavosh » 14 اکتبر 2015, 23:12

چه بد که رم و پردازنده‌ی آیمک رتینای 21.5 اینچی قابل ارتقاء نیست!
iMac21inch-4k-late2015-48.jpg

و چقدر خوب که آیمک 5k جدید تا ۶۴ گیگ رم را پشتیبانی می‌کند.
5KiMac_64GB_RAM.jpg

کالبدشکافی آیمک‌های جدید توسط OWC :

http://blog.macsales.com/33572-owc-unboxes-tears-down-the-late-2015-27-inch-imac-retina-5k

http://blog.macsales.com/33640-owc-tears-down-21-5-inch-imac-retina-4k-confirms-memory-is-soldered
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط Mehdizadeh » 31 ژانویه 2016, 19:38

سلام
این برادر ما آیمک داره. امروز خواست باتری کیبورد رو عوض کنه هر کار کرد این پیچ کیبورد باز نشد
ظاهرا باتری‌ها اون تو فاسد شدن و باعث شده پیچ کیبورد مهر و موم بشه
اپل هم یه جای یو اس پی برای این کیبورد نذاشته که حداقل با سیم کار کنه
الان یه جورایی بلا استفاده شده
میخواستم حواستون باشه هر دو هفته یه بار باتری‌هاتون رو در بیارید و جابجا کنید تا به این مشکل برنخورید
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط Arzhang » 01 فوریه 2016, 10:31

جا به جا کردن مهم نیست، مهم مصرف از باتری‌هاست. اگر در این مدت برادر شما از کیبورد استفاده نمی‌کرده است، باید باتری‌ها را از آن خارج می‌کرده و اگر از آن استفاده می‌کرده، قطعاً باتری‌ها سولفاته نشده‌ن و مشکل جای دیگری‌ست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان