انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پیکسل ال ای دی

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پیکسل ال ای دی

پستتوسط Ahriman » 15 ژوئن 2010, 15:22

با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

یکی از دوستان من مک بوک پرو 13 مدل mc374 گرفته در حدود 10 روز (با هم خریدیم 2 تا ) برای دوستم الان گوشه سمت راست بالا دقیقا زیره آیکون زره بین سرچ یه نقطه کمرنگ سیاه اندازه نوکه سوزن نمایان شده که فقط موقعی مشخص میشه که کله صفحه سفید باشه با نور صفحه هم زیاد ولی در حالت عادی اصلا دیده نمیشه ... بنده خدا خیلی رو اعصابشه :-( با هم رفتیم گارانتی که ماله نقش بود تو میدان ونک و طرف که سخت افزاریشون بود گفت که این پیکسل سوخته نیست و دقیقا نمیدونم چیه چون پیکسل سوخته سیاه باید باشه و... خلا صه گفتیم پس گارانتی چی میشه ؟! که شرایط گارانتی ال سی دی رو اوورد تو یه برگه خارجی بود و نوشته بود که پیکس سوخته در صورتی شامل گارنتی میشه که 3 تا به بالا باشه ! و گفتش که اگر تو یک ماه به وجود بیاد ( چون گارانتی نقش یک ماه تعویض مک بوک یک سال تعویض قطعاته ) کله پنل ال ای دی رو براتون عوض میکنیم .. ولی چون یه دونه هستش کاری نمیشه کرد و هنوز شامل گارانتی نمیشه و اگر ما این پنل شما رو هم باز کنیم بفرستیم اپل برگشت میخوره و یک ماه و نیم هم معطل میشید ... چون اپل میگه 3 تا پیکسل سوخته به بالا ...!

در کل گفت من اینو پیکسل سوخته نمیبینم و ممکنم هست باشه و درست شد به مرور .. ولی اگر به 3 تا رسید میتونی کل پنل رو بیاری برات عوض کنیم ..
من به زحمت تونستم یه عکس با زوم بالا از اون نقطه بگیرم تا دوستان هم ببینند و نظر بدند و راهنمایی کنن ... چون این بنده خدا از لحاظ روانی یه مقدار دچار مشکل شده و چون تازه گرفته دل چرکینه :-(

تصویر

ممنون میشم دوستان یه راهنمایی کنن :-(
Ahriman

پست‌ها : 112

Re: پیکسل ال ای دی

پستتوسط dete » 15 ژوئن 2010, 15:31

من چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد روش های احیای پیکسل های سوخته ... متاسفانه نتونستم اون مقاله رو پیدا کنم ولی میتونید با یه سرچ ساده در گوگل مطالب مشابه رو پیدا کنید ... البته من دقیقا از مفید بودن این روش ها مطلع نیستم و بهتون توصیه میکنم قبل از بکار بردن اونا با یه متخصص مشورت کنی .

اینم مشابه اون مطلب البته مقاله ای که من قبلا خوندم توضیحاتش بیشتر بود :

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=156029

شاد باشی
آخرین ویرایش توسط dete on 15 ژوئن 2010, 15:41, ویرایش شده در 2.
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ahriman » 15 ژوئن 2010, 15:39

dete نوشته است:[نمایش]
من چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد روش های احیای پیکسل های مرده ... متاسفانه نتونستم اون مقاله رو پیدا کنم ولی میتونید با یه سرچ ساده در گوگل مطالب مشابه رو پیدا کنید ... البته من دقیقا از مفید بودن این روش ها مطلع نیستم و بهتون توصیه میکنم قبل از بکار بردن اونا با یه متخصص مشورت کنی .

منم میگردم اگه اون مطلب و پیدا کردم اینجا برات میذارم

شاد باشی

با تشکر از شما

من خیلی سرچ کردم تو گوگل واکثرا روشی بود که من زیاد به نظرم شدنی نیست یعنی میدونید جراتم نمیکنم برای این بنده خدا از این کارا بکنم ..!
از این آموزش ها که یه دستمال بزارید روی ال سی دی بعد با یه چیزه نوک تیز فشار بدید و .. از این داستانا .. که به نظرم با این کارا بدتر میشه که بهتر نمیشه ! نرم افزارم یه دونه پیدا کردم که کرک نشده بود !

به نظر شما پس این پیکسل مرده هستش ؟ آیا درست میشه ؟ آیا با نرم افزار که میگن ولتاژ میده به پیکسل درست میشه ؟

میشه تعداد پیکسل سوخته رو زیاد کرد که تا دیر نشده اون کل پنل ال سی دی رو عوض کنن (گارانتی ) ...

به نظر شما چی کار کنه این بنده خدا ؟ اصلا ارزش داره که بهش فکر کنه ؟

این افراد متخصص منظورتن کیان از کجا پیدا کنیم ؟

با تشکر
Ahriman

پستتوسط dete » 15 ژوئن 2010, 15:44

راستش من هم ریسک نمیکنم ... البته اطلاعات فنی خاصی ندارم ولی تجربم میگه با چند نفر متخصص مشورت کن

باز هم صبر کن شاید از دوستان سایت کسی راه حل بهتری داشته باشه
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ahriman » 15 ژوئن 2010, 16:34

به نظرتون با این روش جواب میده (یه نرم افزاره ) : http://komku.blogspot.com/2008/03/how-t ... xel-2.html
Ahriman

پستتوسط Ilia » 15 ژوئن 2010, 17:02

در مورد ۳ پیکسل. بنظر فروشنده حقیقتش را به شما گفته. هر چند که این بنظر من یک و نصفی پیکسل سوخته می‌آید.

برای دوست شما متاسفم. با اینکه این فقط یک پیکسل است از یکی دو میلیون پیکسل مانیتور، من هم اگر جای دوست شما بودم، فقط همان یک پیکسل را میدیدم.
اگر در خارج بودید، احتمالا با اینکه این ممکن است شامل وارانتی نشود، اما احتمالا اپل برایتان عوضش میکرد، اما در شرایط فعلی فکر نکنم کاری از شما یا فروشندهٔ دستگاه بر بیاید.

اگر جای شما بودم، جرئت نمیکردم که زیادی انگولکش کنم. فقط جای شکرش باقیست که جای خیلی بدی نیست. اگر وسط مانیتور بود خیلی بدتر بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط ayunamir » 15 ژوئن 2010, 18:32

دوست عزیز زیاد خودتو ناراحت نکن - این تو سری یونیبادی خیلی شایعه - واسه خود منم همینطور بود
این پیکسل سوخته نیست بلکه گرد و غباره - هیچ راهی هم نداره که خارجش کنی - این اشکال خیلی زشت اپل تو خط تولیدشه
فقط میتونی ببری نقش بگی گرد و خاکه و واست عوضش کنه که اگر نکنه که نمیکنه متوجه میشید که گارانتی برای محصولات اپل تو ایران یعنی کشک در صورتی که تو آمریکا چندیدن مورد من خوندم که بردن نزدیکترین اپل استور و اونجا واسشون تعویضش کردن
ayunamir

پست‌ها : 15

پستتوسط Ahriman » 15 ژوئن 2010, 19:37

با تشکر از راهنمایی تمامی دوستان و ممنون بابت دلداری

به دوستم گفتم بیاد ببینه ...

من از یه چیزی هنوز مطمئن نیستم و اون اینکه آیا این واقعا پیکسل سوختست یا نه گردو خاکه ؟؟؟ چطوری میتونم مطمئن بشم ؟؟؟

تو اون عکسی که گذاشتم خیلی زوم کردم ... ولی تو حالت معمولی خیلی ریزه و فقط تو صفحه تمام سفید اونم با دقت زیاد دیده میشه....!

کسی در مورد این برنامه نظری نداره : http://komku.blogspot.com/2008/03/how-t ... xel-2.html
Ahriman

پستتوسط ayunamir » 15 ژوئن 2010, 20:12

خیلی ساده میتونی متوجه شی :

دستکاه رو خاموش کن و مورب رو به نور صفحه نمایش رو چک کن , اگر هنوز می بینیش پس گرد و خاکه
ayunamir

پست‌ها : 15

پستتوسط Ilia » 15 ژوئن 2010, 20:25

Ahriman نوشته است:[نمایش]
تو حالت معمولی خیلی ریزه و فقط تو صفحه تمام سفید اونم با دقت زیاد دیده میشه....!

اگر اینقدر کوچیکه و بعضی وقت‌ها دیده میشه، ندیده بگیریدش. اگر بازش کنید بجای سرمه چشمش رو کور میکنید.

به این دوستت هم بگو که زیاد غصه‌اش را نخوره. چند وقت که باهش کار کنه متوجه میشه که لکهٔ قطرهٔ ساندیس رو چهار ماهه که از رو مانیتورش پاک نکرده و چندان هم اذیتش نمیکنه. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ahriman » 15 ژوئن 2010, 22:14

ayunamir نوشته است:[نمایش]
خیلی ساده میتونی متوجه شی :

دستکاه رو خاموش کن و مورب رو به نور صفحه نمایش رو چک کن , اگر هنوز می بینیش پس گرد و خاکه

با تشکر از شما

خوب این دوستم اومد پیش من و من دقیقا دیدم که گرد و خاک نیست ! :-( و با زره بین تونستم یه عکس دیگه بگریم که مشخصه متاسفانه مشکل از پیکسل هستش ..!

تصویر

قرار شد امشب با این برنامه تست کنه و جوابش رو بده ...

از دوستان کسی نظری در مورد این برنامه نداره ؟؟؟ :-(

http://komku.blogspot.com/2008/03/how-t ... xel-2.html
Ahriman

پستتوسط Ahriman » 16 ژوئن 2010, 14:19

شرایط ضمانت نامه

تعداد محدودی پیکسل همیشه خاموش یا همیشه روشن یا روشن به صورت ناقص در صفحه نمایشگر ، به عنوان ((نقص مجاز تولید)) تلقی شده و خرابی مشمول گارانتی محسوب نمیشود . استاندارد بین المللی ISO-13406-2 خرابی کمتر از 3 الی 5 پیکسل در یک میلیون (بسته به نوع خرابی و موقعیت پیکسل ناقص) را ((نقص مجاز تولید)) میداند ولی معمولا سازندگان اصلی نوت بوکها پیکسلهای ناقص بیشتری را مجاز میشمارند. در این مورد نیز ضمانت نقش تابع شرایط و ضوابط سازندگان اصلی است.

میخواستم نظر دوستان رو در این مورد بدونم و در مورد ISO-13406-2 ؟؟

با تشکر
Ahriman

پستتوسط Arash068 » 16 ژوئن 2010, 21:20

دوست عزیز من بعید میدونم این پیکسل شوخته باشه چون توی عکس دومی که گذاشتید این لکه خیلی کوچیک تر از یه پیکسل هست
اگر بتونید با یه دوربین عکاسی خوب روش فوکوس کنید و فوکوستون حدود ۱ سانت باشه خیلی راحت میشه فهمید چیه
که کار دیگه هم شما بکن ؛ من آیفونم ال سی دیش بالاش پر از نقطه های طوسی شده بود که وقتی زیر نور شدید خورشید میدیدم کاملاً برطرف میشد و تصویر اصلی دیده میشد شما هم همین کارو بکنید ببنید چی میشه
Think Different

iPhone 4 16GB Black
MacBook Pro 13 2009"
iPhone 2G 8G
iPod 5G U2 30GB
Arash068

پست‌ها : 11

پستتوسط Ahriman » 16 ژوئن 2010, 22:20

Arash068 نوشته است:[نمایش]
دوست عزیز من بعید میدونم این پیکسل شوخته باشه چون توی عکس دومی که گذاشتید این لکه خیلی کوچیک تر از یه پیکسل هست
اگر بتونید با یه دوربین عکاسی خوب روش فوکوس کنید و فوکوستون حدود ۱ سانت باشه خیلی راحت میشه فهمید چیه
که کار دیگه هم شما بکن ؛ من آیفونم ال سی دیش بالاش پر از نقطه های طوسی شده بود که وقتی زیر نور شدید خورشید میدیدم کاملاً برطرف میشد و تصویر اصلی دیده میشد شما هم همین کارو بکنید ببنید چی میشه

با تشکر از شما دوست عزیز

حقیقتش من خودم هم هنوز درست نفهمیدم چیه ! چون خیلی ریزه و در حالت معمولی فقط در صفحه تمام سفید با نور زیاد دیده میشه و اندازه نوکه سوزنه دقیقا ....

چشم اگر دوربین رو پیدا کنم حتما عکس رو میگیرم ...

ممنون
Ahriman

پستتوسط .SorousH. » 16 ژوئن 2010, 22:39

منم iMac م رو تازه گرفتم وچند تا نقطه سیاه روش افتاده. apple با این همه ابهتش یه سری کارا رو خراب می کنه. این نقطه ها یا گرد و غبارن یا پیکسل ها سوختن. امیدوارم که مشکل از گرد و غبار باشه.!!؟؟
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان