انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

time capsule

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

time capsule

پستتوسط roozbeh7000 » 09 مه 2010, 23:17

سلام دوستان عزیز
چند سوال کوچیک دارم
اولیش درباره Time machine هست . این برنامه برای بکاپ گیری هست . یعنی اگر فعال باشه هر روز از کل هارد بکاپ میگیره؟ بعد چجوری میشه ازش استفاده کرد ؟ یکم واسم توضیح میدید

سوال بعدیم اینه time capsule فقط برای کار با time machine هست ؟ یعنی فقط میشه روش بکاپ های time machine رو ریخت؟ و نمشه به عنوان یک هارد اکسترنال هم ازش استفاده کنم
و بعدیش این که فقط ارتباط بین time capsule و مک فقط وایرلس هست؟

و قیمت time capsule الان تو تهران چقدره ( یک ترابایتی و دو ترابایتی )
؟ و قمیت هارد اکسترنال ۱ ترابایتی و ۵۰۰ گیگی تو تهران چقدره؟

با سپاس
roozbeh7000

پست‌ها : 10

Re: time capsule

پستتوسط dete » 10 مه 2010, 00:17

در مورد Time Machine .. بله هر روز چند بار سیستم و چک میکنه و از تغیرات جدید کپی میگیره ... و اما در مورد نحوه استفاده راه حل های مختلفی هست مثلا اگه در یک فولدر خاص ( به طور مثال فولدر ویدیو ) یک فایل داشتی که اونو اشتباها یک ماه پیش پاک کردی و الان میخوای برش گردونی ... اون فولدر و باز میکنی و در بلای صفحه ( منو بار ) روی گزینه Enter Time Machine کلیک میکنی که بعدش وارد صفحه Time Machine میشی و با جلو عقب کردن زمان فایلتو پیدا میکنی و Restore میکنی یا به وسیله اسمش search میکنی و ...

مطمئن نیستم و لی حتما میشه به عنوان هار هم در کنار Time Machine استفادش کنی به غیر از قابلیت AirPort Express Base Station

قیمت هم سایت نقش 1TR و میده ۵۹۰.۰۰۰ و 2TR و میده ۷۵۰.۰۰۰
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط roozbeh7000 » 11 مه 2010, 18:06

سپاس دوست عزیز
حالا من از کل هاردم بکاپ گرفتم و مثلا چند روز دیگه بخوام باز بکاپ بگیریم تغییرات رو بکاپ میگیره یا دوباره از اول همه رو میگیره
roozbeh7000

پستتوسط dete » 11 مه 2010, 18:19

در روز چند نوبت سیستم و اسکن میکنه و فقط از فایلهای ایجاد شده جدید بکاپ میگیره ...

یه پیشنهاد هم دارم : اگه ADSL داری حتما از Podcast های Apple به اسم Find out how - Mac Basics و Apple Quick Tips وبگیر( البته در مورد بعضی نرم افزار های دیگه مثل iTunes هم Podcast داره ) و استفاده کن .... این Podcast ها به من خیلی کمک کردن تو یادگیری مباحث Basic مک ... البته نباید زحمت دوستان irmug و هم فراموش کرد .

باز هم اگه مشکلی بود و در خدمتیم 
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Pooria Azimi » 11 مه 2010, 20:28

برای استفاده از امکانات تایم ماشین، نیازی نیست حتماً دستگاه گرانقیمت تایم کپسول رو بخری. هر هارد اکسترنالی باهاش جواب میده. البته، باید به فرمت مکینتاش در بیاد ( که باعث می شه اطلاعاتش پاک بشه که فرمتش عوض بشه ) تا عمل بکنه. بعد از اون، می تونی قسمتی از فضاش رو اختصاص بدی به فایلهایِ غیر از تایم ماشین.

اطلاعات بیشتر :
http://www.mac-forums.com/forums/switch ... psule.html
و همچنین، در System Preferences به قسمت تایم ماشین برید و دکمۀ راهنما رو بزنید. راهنمای خوبی داره.

و طریقۀ نصب و بک آپ گیری، با هارد اکسترنالی به جز تایم کپسول:
http://www.wikihow.com/Use-Time-Machine ... opard-10.5

البته، یکی از مهمترین مزیتهای تایم کپسول که باعث گرونیش هم میشه اینه که از 802.11n استفاده می کنه که سرعتش خیلی زیاده و بک آپ گیری رو به صورت بی سیم هم با سرعت بالا انجام میده. اکثر مودهای وایرلسی که ما در ایران داریم، 802.11g هستند که سرعتش خیلی کمتره. ولی به نظر من این هم معضل بزرگی نیست، هر موقع نیاز به بک آپ گیری بود، با سیم هارد اکسترنال رو به کامپیوتر وصل می کنیم! الآن یک هارد اکسترنال 2 ترابایت، حدوداً 210 هزار تومنه و 2تایم کپسول 2 ترابایت، 750 هزار تومن. پس در حال حاضر خیلی انتخال مقرون به صرفه ای نیست تایم کپسول...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط roozbeh7000 » 11 مه 2010, 22:21

سپاسگزارم دوستان عزیز
roozbeh7000

پستتوسط mani3552 » 10 آوریل 2011, 14:48

سلام دوستان من میخواستم تایم کپسول بخرم چند سوال دارم
۱- اگر هارد تایم کپسول پارتیشن بندی بشه امکانش هست که یک پارتیشن واسه ntfs برای ویندوز و یکی واسه بکاپ گیری مک و غیره تخصیص داد بشه
۲- من قصد خرید apple tv دارم میخواستم بدونم امکان نگهداری فیلمها در تایم کپسول وجود داره که بخواهیم از طریق apple tv و ارتباط با تایم کپسول فیلمها را روی تلویزیون تماشا کنیم.
۳- تایم کپسول یک پورت wan دارد که برای اینترنت شیرینگ است برای راه اندازی این سرویس نیاز به mobile me هست؟ و اگر به اطلاعات از طریق اینترنت دسترسی پیدا بشه باید هر مرحله دانلود بشه ؟
۴- اگر تایم کپسول به دو پارتیشن تبدیل بشه یکی nfts دیگری فرمت مک و اون پارتیشنی که فرمت مک هست واسه تایم ماشین تخصیص داده بشه میشه از اون اطلاعات بکاپ (فیلم و موزیک) واسه apple tv استفاده کرد

خیلی ممنون از کمکتون
محمد مانی
MacBook Air (Early 2013), macOS 11.1
MacBook Pro (Early 2020), macOS 11.1
iPhone 3GS 16GB
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان