انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چقدر به مکینتاش خود اعتماد دارید

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: چقدر به مکینتاش خود اعتماد دارید

پستتوسط Ilia » 04 آوریل 2010, 22:01

من این نکته را فکر میکنم بد نیست که برای دوستان جدید در سایت بگویم. یک توهمی که احتمالا برای کسانی که پستهای فوروم‌ها نگاه میکنند این است که کامپیوترهای ما دائم یا خراب است یا مشکل دارد. در صورتی که قضیه کاملا برعکس است. علت این فکر هم این است که بیشتر دوستان، وقتی مشکل دارند پست میزنند یا خیلی‌ها فقط به این علت به این سایت برای کمک گرفتن می‌آیند. کسی وقتی کامپیوترش میزان است، پست نمیزند که امروز هیچ ایرادی نداشتم. اما نتیجه این میشود که وقتی به پستها نگاه میکنی در مجموع، همه‌اش صحبت این است که باتریم شارژ نمیکند و هاردم خراب است و این ایراد را دارم و غیره.

و نکتهٔ دوم، آن کامپیوتری که خراب نشود هنوز ساخته نشده. اگر بنز میخرید، توقعش را هم باید داشته باشید، که قطعات و پشتیبانیش به اندازهٔ ایران خودرو در ایران زیاد نیست. باید از قبل پی‌اش را به تنتان مالیده باشید.

و امیر جان، من مثل خیلی‌ها به شما نمیگویم که کامپیوترت را نفروش. چون میدانم یک روز که دچار مشکل شدی، میگویی خواستم نو بود بفروشم، فلانی نگذاشت. اما این را میگویم که آدم عاشق کمی صبرش باید بیشتر باشد. و دیگر اینکه از این موضوع یک درس بگیر و از روی عاشقی ازدواج نکن. :-) چون فردای ماه عسل به این راحتی نمیتوانی عذر عروست را بخواهی. :-)

دارم شوخی میکنم امیدوارم بدل نگیری. شما هر کار میکنی مسلما صاحب اختیاری، اما من جای شما بودم کمی بیشتر به این وصلت مهلت میدادم. و چون میگویی که میخواهی کار گرافیک بکنی، میرفتم با گرافیستهایی در ایران که الان دارند با مک بصورت حرفه‌ای کار میکنند مشورت میکردم و میدیدم که چطور کارشان را انجام میدهند. من میدانم که آنها بخوبی دارند با مک‌هایشان کار میکنند. همینطور هزاران گرافیست در کشورهای عربی با مک کار میکنند.

اما اگر حوصله‌اش را نداری، راه آسانترش این است که بروی بنزت را بفروشی و یک پژوی خوشگل آخرین مدل بخری.

موفق باشی،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: چقدر به مکینتاش خود اعتماد دارید

پستتوسط Appleiran Support » 15 آوریل 2010, 11:32

سلام دوست من
من جز تیم پشتیبانی اپل ایران هستم و به صورت تخصصی روی سخت افزار اپل کار می کنم ، باید به شما بگم که هیچ دستگاه الکترونیکی وجود نداره که بشه گفت خراب نمیشه ، چون خرابی به خیلی چیزا بستگی داره از جمله استفاده نادرست . اما در مورد سخت افزار اپل باید بگم که حرف شما تا حدودی درسته اما فرقی که وجود داره اینه که اپل از Firmware بر روی سخت افزارش استفاده می کنه ، مثلا هارد شرکت Fujitso ، این شرکت هاردی که مختص شرکت اپل هست رو اونطوری که اپل میخواد تحویل می ده ، و اینکه مادر برد توسط شرکت اپل طراحی می شه بنابراین نهایت استفاده از قطعات انتخابی برای دستگاه در نظر گرفته می شه  
Appleiran Support

پست‌ها : 32

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان