انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مونیتور سامسونگ و مک مینی (Samsung moni

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مونیتور سامسونگ و مک مینی (Samsung moni

پستتوسط firooz » 16 ژانویه 2010, 22:16

اخیرا یک مونیتور سامسونگ(Samsung LCD monitor P23700) از سام سرویس گرفتم که با مک مینی اینتل (mac mini) استفاده کنم ولی پس از اتصال کابل DVI به DVI بین مک مینی و مونیتور تصویری بر مونیتور نمی آید. اتصال را با کابل DVI به VGA به DVI سامسونگ هم امتحان کردم ولی نتیجه نداد.
کامپیوتر را که با کابل DVI به HDMI به تلویزیون LCD وصل میکنم، تصویر دارم.
مونیتور را با یک مک مینی power pc هم امتحان کردم ولی باز هم نتیجه منفی بود. مک مینی دوم هم با پورت HDMI تلویزیون صحیح کار می کند.
مونیتور سامسونگ زمانی که به کامپیوتر وصل است فقط یک گزینه نشان میدهد که به نظر می آید دارد سعی میکند که آنالوگ (analog) و یا دیجیتال (digital) بودن سیگنال ورودی را تشخیص دهد که بی نتیجه میماند و پس از چندی خواب میرود (power saving mode).
ارتباط مونیتور و کامپیوتر را که با برداشتن کابل قطع میکنم، پیغام (no signal) بر روی صفحه ظاهر میشود.

کسی چنین مشکلی داشته؟ راه حلی هست؟ یا باید بروم به دنبال دوستان در سام سرویس برای کمک؟
firooz

پست‌ها : 2

پاسخ: مونیتور سامسونگ و مک مینی (Sa

پستتوسط abdol » 16 ژانویه 2010, 23:38

من یه چیزی شبیه مشکل شما را داشتم نه دقیقا این که میگی فیروز جان ولی شاید به دردت بخوره!
مشکل من نشون دادن تصویر رو مانیتور بود. مدل مانیتور من SAMSUNG 205BW و می خواستم به لپ تاپ وصل کنم.
چیزی که من متوجه اون نبودم این بود که اگه تبدیل VGA رو اول به لپ تاپ می زدم تصویری روی مانیتور نمی یومد و no signal می نوشت.
ولی وقتی اول تبدیل VGA رو به سیم مانیتور وصل می کنم و بعد به پورت mini تصویر ظاهر می شه.
امیدوارم که جواب بگیری.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 16 ژانویه 2010, 23:40

راستی یه پستی هم بود تو اینجا راجع به update درایور VGA البته یادم نیست که کجا بود و فکر نکنم تو snow لازم باشه ولی با این حال یه search بکن من یادم نمی یاد دقیقا چی بود.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 17 ژانویه 2010, 02:57

فیروز جان اون مک مینی PowerPC رو که نوشتی اگر می فروشی من خریدارم!

ببخشید اینجا نوشتم ها...!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان